Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Bucovinei", Suceava - 02.12.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Bucovinei", Suceava - 02.12.2017

    LOCALITATEA: Suceava
    DATA: Sâmbătă 2 decembrie 2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Avansați + Începători;

    ORA DE ÎNCEPERE:

    AVANSAȚI și ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 09.00 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN si ELITE - ora de începere 14.00.


    - Elite – maxim 30 participanți;
    - Open – maxim 24 participanți;
    - Avansați – maxim 54 participanți;
    - Începători – maxim 48 participanți;

    INDICAȚII DE ACCES:
    Sala de Sport a Colegiului Național Ștefan cel Mare Suceava (lângă autogară);

    https://www.google.ro/maps/place/Col...12?hl=ro&hl=ro

    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF - sala nouă, mingi plastic***;
    3 mese aprobate ITTF - sala veche, pentru orice eventualitate!

    SPAȚIU DE JOC: sala nouă - 800 mp + sala veche - 150 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: GERFLOR în ambele săli;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    SE ASIGURĂ: apă plată/minerală

    TAXA: 35 Lei,
    - copii sub 14 ani - 15 lei;
    - doamne/domnisoare - 15 lei;
    - persoane cu dizabilitati - fără taxă
    - 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1-4 cupe, medalii + diplome;
    Locurile 5-8 – diplome

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 30.11.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    - în momentul înscrierii va rog să specificați dacă doriți să jucați la o categorie superioară față de cea la care vă califică media!

    SISTEMUL DE JOC:

    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 2 x nr.gr.sup;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II vor fi trase la sorți conform programului AmaTur;

    ORGANIZATORI:
    Asociaţia Sportivă Ştefan cel Mare Suceava
    Adrian Cojocaru - 0742127919
    Vasile Morosanu - 0727322073

    Cu sprijinul:
    Colegiului Naţional Ştefan cel Mare Suceava Dl. Dir. Dan Popescu
    Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Suceava Dl. Dir. Petru Enache
    Magazinul Selgros Suceava - Dl.Dir. Dragos Prodaniuc
    Restaurant Casa Bucovineana Suceava -Dl.Dir. Doru Covasa
    Emi TT, Joola Romania - Dl.Dir. - Emi Beltechi

    P.S. Pe 3 DECEMBRIE vom organiza o competitie pentru copii, CUPA "Bucovina Junior" Ediția a II-a, pentru următoarele categorii de vârstă:
    • 2007 și mai mici fete și băieți;
    • 2004-2006 fete și băieți

    Detaliile despre acest concurs in sectiunea mini-amatur.

    Vă așteptăm cu drag cu o cafea/ceai!

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    - Viva Sport Shop va fi prezentă cu un bogat stand de materiale de tenis de masă si va oferi Mingi Stiga Perform 40+ petru desfasurarea turneului!


    *in functie de inscrierile din 28.11.2017 se va face redistribuirea locurilor daca va fi cazu sau suplimentarea locurilor la unele categorii.
    Asteptam si actualizarea clasamentului sa vedem ce surprize ne aduce!
    Ultima editare de Adrian's; 01.dec.2017, 22:30.

  • #2
    Lista de inscriere de la ora 22.30

    Inscrieri ELITE - on 12/1/2017 at 10:47:12 PM

    1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 44.29 - OEL
    2. Hasna Cosmin, Straja, 164 - 41.3 - OE
    3. Corcoz Costin, Focsani, 24 - 38.83 - OEL
    4. Ursulean Florin, Straja, 183 - 36.17 - OE
    5. Morosanu Vasile, Suceava, 102 - 36.02 - OEW
    6. Cozma Catalin, Falticeni, 16 - 35.64 - OEW
    7. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 265 - 35.6 - OE
    8. Marola Mihai, Bacau, 46 - 35 - OE
    9. Tiganas Mihai, Radauti, 663 - 35 - OE
    10. Bularda Iulian, Barlad, 834 - 34.5 - OEL
    11. Valeanu Cosmin, Bacau, 168 - 33.75 - OEJ
    12. Vlase Gheorghe, Slobozia, 32 - 33.61 - OE
    13. Axinte Bogdan, Iasi, 226 - 33.56 - OE
    14. Neagoe Costin, Bucuresti, 67 - 32.82 - OE
    15. Toporas Cosmin, Suceava, 625 - 32.67 - OE
    16. Blanariu Dionisie, Baisesti, 526 - 32.25 - OEJ
    17. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 61 - 32.17 - OE
    18. Ursulean Vasile, Straja, 74 - 31.35 - OE
    19. Valeanu Vlad, Bacau, 200 - 31.17 - OE
    20. Hogas Flaviu Alexandru, Barlad, 475 - 31 - OE
    21. Basamalerca Dan, Moldova, 1825 - 31 - OE
    22. Polocoser Cristian, Suceava, 228 - 29.83 - OE
    23. Berila Radu, Bacau, 131 - 29.57 - OEJ
    24. Dumbrava Daniel, Focsani, 464 - 29.28 - OEW
    25. Rojnita Sebastian, Bacau, 56 - 28.94 - OE
    26. Cojocaru Stefan, Suceava, 206 - 27.29 - OEJ
    27. Dragan Petru Ioan, Iasi, 87 - 27.2 - OE
    28. Nemtoi Gabriel, Suceava, 1176 - 27 - OE
    29. Ursan Viorel, Radauti, 1065 - 25 - O
    30. Wild Card, Suceava, 5001 - 0 - A


    Inscrieri OPEN - on 12/1/2017 at 10:47:34 PM

    1. Morosan Marian, Suceava, 160 - 26.27 - O
    2. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari, 204 - 26 - O
    3. Subcinski Alexandru, Suceava, 549 - 25.93 - O
    4. Ciuca Sorin, Iasi, 858 - 25.9 - O
    5. Mironescu Adrian, Botosani, 157 - 25.67 - O
    6. Braniste George, Bacau, 152 - 25.62 - O
    7. Colesniuc Romeo, Botosani, 97 - 25.5 - OW
    8. Valcu Alin, Botosani, 512 - 25.5 - O
    9. Ticu Dorin, Bacau, 153 - 25.4 - OW
    10. Corocaescu Cristian, Suceava, 259 - 24.98 - O
    11. Hariuc Costica, Vaslui, 566 - 24.33 - O
    12. Marcu Vasile, Vatra Dornei, 535 - 23.4 - OW
    13. Marola Dan, Bacau, 174 - 23.25 - O
    14. Pralea Marius Dan, Botosani, 115 - 23.16 - O
    15. Sofian Corneliu, Suceava, 120 - 23.08 - OW
    16. Bogza Dragos, Iasi, 148 - 22 - O
    17. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 248 - 20.86 - O
    18. Pinzar Alin, Suceava, 261 - 20.18 - O
    19. Puiu Andrei, Botosani, 1433 - 20.1 - O
    20. Butnaru Madalina, Vatra Dornei, 454 - 20 - OF
    21. Barbalata Lorin, Suceava, 727 - 18.5 - A
    22. Salavastru Petru, Botosani, 291 - 18.05 - AW
    23. Iosif Radu, Barlad, 568 - 16.6 - A
    24. Olteanu Gabriel, Vaslui, 706 - 13.2 - A


    Inscrieri AVANSATI - on 12/1/2017 at 10:47:56 PM

    1. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 345 - 19.6 - A
    2. Vieru Costica, Botosani, 211 - 18.76 - AW
    3. Nicu Constantin, Iasi, 594 - 18.53 - A
    4. Ungureanu Florin, Suceava, 781 - 18.33 - A
    5. Munteanu Silviu, Suceava, 1284 - 18 - AW
    6. Gugles Marius, Campulung Mold, 1053 - 17.9 - A
    7. Vaculisteanu Ionut, Suceava, 573 - 17.6 - A
    8. Nemaciuc Ovidiu, Suceava, 740 - 17.5 - A
    9. Fotia Iulian, Bacau, 337 - 17.33 - A
    10. Petrescu Claudel, Putna, 546 - 17 - A
    11. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 632 - 16.85 - A
    12. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 386 - 16.29 - A
    13. Istrate Ghiorghita, Suceava, 636 - 16.25 - A
    14. Aldea Nelu, Falticeni, 679 - 16.2 - A
    15. Lucic Corneliu, Suceava, 394 - 15.97 - AHW
    16. Muraru Ioana, Vatra Dornei, 645 - 15.6 - AJF
    17. Robu Valentin, Botosani, 401 - 15.17 - AW
    18. Sandulean Ruxandra, Vatra Dornei, 1090 - 15 - AJF
    19. Aanei Cristian, Putna, 1580 - 15 - A
    20. Macovei Bogdan, Suceava, 1792 - 15 - A
    21. Grosu Alexandru, Botosani, 711 - 14.94 - AJ
    22. Dior Dorin, Iasi, 891 - 14.75 - A
    23. Boboc Cosmin, Targu Neamt, 932 - 14.75 - A
    24. Plamada Iulian, Putna, 685 - 14.67 - A
    25. Sandulean Rares, Vatra Dornei, 1057 - 14.67 - AJ
    26. Palamaru Emil, Vatra Dornei, 1211 - 14.67 - A
    27. Zepciuc Marius, Granicesti, 715 - 14.5 - A
    28. Mihaila Gabriel, Radauti, 777 - 14.5 - A
    29. Ianos Valentin, Suceava, 1069 - 14.33 - A
    30. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 646 - 14.17 - A
    31. Morosan Ionel, Granicesti, 642 - 14 - A
    32. Pavlenko Iustina Cristina, Ucraina, 1602 - 14 - AF
    33. Albu Constantin, Suceava, 841 - 13.67 - A
    34. Alexandru Liviu, Botosani, 916 - 13.5 - A
    35. Pacuraru Cristian, Suceava, 1545 - 13 - A
    36. Mosneagu Mihnea, Falticeni, 1213 - 12.67 - A
    37. Robciuc Doru, Suceava, 1582 - 12.5 - A
    38. Ujeniuc Dan, Suceava, 661 - 12 - A
    39. Cracana Lucian, Vatra Dornei, 847 - 12 - A
    40. Rusu Radu, Falticeni, 1694 - 12 - A
    41. Mihalea Lucian, Suceava, 2009 - 12 - A
    42. Andronic Ioan, Suceava, 1050 - 11.33 - AW
    43. Tanase Gabi, Suceava, 826 - 11.28 - A
    44. Zamfirache Ioan, Botosani, 424 - 11 - AW
    45. Puscasu Calin, Botosani, 1414 - 11 - AJ
    46. Cristescu Radu, Botosani, 1070 - 10.5 - AJ
    47. Pintescu Teodora, Vatra Dornei, 827 - 10.34 - AJF
    48. Musat Viorel, Bacau, 1737 - 10.3 - A
    49. Tanase Tiberiu, Bucuresti, 1877 - 9 - A
    50. Fratila Tiberiu, Bucuresti, 3001 - 5 - A


    Inscrieri ÎNCEPĂTORI - on 12/1/2017 at 10:48:13 PM

    1. Constantinica Silviu, Botosani, 686 - 9.76 - AJ
    2. Mita Augustin, Dorohoi, 843 - 9.67 - A
    3. Herghelegiu Laurentiu, Botosani, 1533 - 9.5 - A
    4. Vacariuc Mariana, Vatra Dornei, 1095 - 9.33 - AJF
    5. Calancea Dragos, Siret, 1042 - 9.25 - A
    6. Popescu Doru Viorel, Botosani, 1083 - 9.15 - A
    7. Marin Bogdan Mihail, Bacau, 584 - 9.03 - A
    8. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 871 - 8.67 - A
    9. Simionese Ovidiu, Granicesti, 981 - 8.5 - AJ
    10. Oghinciuc Cristi, Tisauti, 1357 - 8.5 - A
    11. Ilie Aurelian, Botosani, 1535 - 8.5 - A
    12. Macovei Valentin, Vatra Dornei, 1680 - 8 - A
    13. Grusca Narcis, Gura Humorului, 1280 - 7.75 - A
    14. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1061 - 7.33 - A
    15. Cotovanu Andrei, Bucecea, 1638 - 7 - A
    16. Miron Sara, Prelipca, 1701 - 7 - AF
    17. Lazar Lavinia, Salcea, 1806 - 7 - A
    18. Capra Claudiu, Suceava, 1127 - 6.83 - A
    19. Plamada Aurelian, Botosani, 1390 - 6.77 - A
    20. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1391 - 6.6 - A
    21. Buzila Robert, Vatra Dornei, 1128 - 6.17 - AJ
    22. Enea Andrea, Vatra Dornei, 1929 - 6 - AF
    23. Danila Anton, Campulung Mold, 2227 - 6 - A
    24. Rosu Livia, Suceava, 3490 - 6 - AF
    25. Golea Dragos, Suceava, 2867 - 5.8 - A
    26. Gavrilei Constantin, Pascani, 3679 - 5.6 - A
    27. Vrasmas Ilinca, Vatra Dornei, 1953 - 5 - AF
    28. Canpan Radu, Bistrita, 3718 - 5 - A
    29. Lita Constantin, Putna, 3760 - 5 - A
    30. Tarnauceanu Florin, Suceava, 3769 - 5 - A
    31. Ungureanu Constantin, Suceava, 3087 - 4.7 - A
    32. Gagea Marian, Botosani, 2056 - 0 - A
    33. Panzariu Teodor, Botosani, 2192 - 0 - A
    34. Apopei Vasile, Suceava, 2491 - 0 - A
    35. Ciubotaru Raluca, Vatra Dornei, 5001 - 0 - A
    36. Hanza Daniel, Prelipca, 5002 - 0 - A
    37. Ursulescu Ioan Stanga, Bacau, 5003 - 0 - A
    38. Bocancea Tiberiu, Bacau, 5005 - 0 - A
    39. Berco Slava, Suceava, 5006 - 0 - A
    40. Manasoi Vasile, Putna, 5007 - 0 - A
    41. Dimitrov Claudiu Marian, Suceava, 5008 - 0 - A
    42. Gurau Nicu, Cajvana, 5009 - 0 - A
    43. Velniciuc Liviu, Suceava, 5010 - 0 - A
    44. Gurau Grigore-Elisei, Cajvana, 5011 - 0 - A
    45. Soldan Maxim, Cajvana, 5012 - 0 - A
    46. Munteanu Flavius, Suceava, 5013 - 0 - A
    47. Zvoristeanu Samuel, Siret, 5014 - 0 - A
    48. Boiculese Iuliu, Suceava, 5015 - 0 - A
    Ultima editare de Adrian's; 01.dec.2017, 21:49.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Bogdan A
      Axinte Bogdan - Elite

      Comentariu


      • #4
        Cu deosebită plăcere, se înscrie Nicu Constantin, din Iași, la avansați.
        Mult succes organizatorilor și tuturor participanților!

        Comentariu


        • #5
          MARCU VASILE ,BUTNARU MADALINA-OPEN
          PINTESCU TEODORA , VACARIUC MARIANA,SANDULEAN RARES . SANDULEAN RUXANDRA , CRACANA LUCIAN -avansati
          VIERIU TEODORA ,VRASMASU ILINCA , BUZILA ROBERT ,CIUBOTARU RALUCA .ETC
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Adrian's Vezi post

            P.S. Pe 3 DECEMBRIE vom organiza o competitie pentru copiii, CUPA "Bucovina Junior" Ediția a II-a, pentru următoarele categorii de vârstă:
            • 2007 și mai mici fete și băieți;
            • 2004-2006 fete și băieți
            Sigur nu s-a strecurat o greșeală în textul ăsta?

            Lemn: Andro TP Ligna CI Off; Fh: Andro Rasanter R37; Bh: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Polocoser Cristian--elite

              Comentariu


              • #8
                Berila Radu - Bacău - Elite. Multumesc! [emoji6]

                Trimis de pe al meu SM-J530F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Pinzar Alin- la Open cred, dacă am calculat bine. Am văzut ca pe 28 noiembrie este actualizarea.

                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
                  Andro TP-Ligna CI
                  Andro Hexer Powergrip SFX
                  Andro Hexer Powergrip SFX

                  Comentariu


                  • #10
                    Orzacus Kataplin poreclit Orza Catalin Suceava
                    TB SPIRIT
                    TGY 05
                    TGY 05 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                      Pinzar Alin- la Open cred, dacă am calculat bine. Am văzut ca pe 28 noiembrie este actualizarea.

                      Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
                      Ok. Te inscriem la OPEN si asteptam si confirmarea!
                      Felicitarile noastre pentru progresul realizat!

                      Comentariu


                      • #12
                        Tanase Gabi ,avansați.

                        Comentariu


                        • #13
                          Vieru Costica, Botosani avansati, multumesc!!!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Botosani VIERU COSTICA la avansati, iar daca media nu va permite la Open, multumesc!!!!

                            Comentariu


                            • #15
                              Danila Anton,-Campulung Moldovenesc la incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X