Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Națională", București 02.12.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Amaturul Romanesc a inceput sa semene cu Guvernul Romaniei.Ma intreb,bulgarii or avea vreun circuit de tenis de masă pentru amatori?BAFTA MEA eu sunt aproape de ei,Ruse e la 70 km de mine ,Veliko Tarnovo la 90 km, ar fi marfa sa joc acolo.

    Comentariu


    • De ce nu mergeti la Pitești, Ploiești, Topoloveni, Baicoi ... ?

      Doar asa, ca sa pastram spiritul competitiei, vi se pare normal ca un jucator sa-si completeze toata grila de turnee ajungand la ele cu metroul? Noi astialalti `din provincie` tragem din greu batand multi kilometri, iar voi vreti sa jucati (sau sa vi se ofere posibilitatea ) doar acasa ...
      Sint curios daca in Bulgaria sau in oricare alta tara si in oricare sport se mai face asa ... vorbind de un concurs ... Daca nu se puncteaza, puteti face in fiecare saptamana cate un turneu ca nu va opreste nimeni ...
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
        De ce nu mergeti la Pitești, Ploiești, Topoloveni, Baicoi ... ?

        Doar asa, ca sa pastram spiritul competitiei, vi se pare normal ca un jucator sa-si completeze toata grila de turnee ajungand la ele cu metroul? Noi astialalti `din provincie` tragem din greu batand multi kilometri, iar voi vreti sa jucati (sau sa vi se ofere posibilitatea ) doar acasa ...
        Sint curios daca in Bulgaria sau in oricare alta tara si in oricare sport se mai face asa ... vorbind de un concurs ... Daca nu se puncteaza, puteti face in fiecare saptamana cate un turneu ca nu va opreste nimeni ...
        Acest raspuns exprima esenta spiritului românesc.
        "Să moară și capra vecinului"
        Daca eu nu am altul de ce sa aibă.

        Sent from my SM-G920F using Tapatalk
        Xiom Feel HX
        FH- Tenergy 05FX
        BH- Nittaku Fastarc G1

        Comentariu


        • Eu sunt tot navetist in Amatur,orice turneu A sau A+ si chiar B inseamna deplasare.Incerc pe cat posibil sa evit deplasari lungi.

          Comentariu


          • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
            Amaturul Romanesc a inceput sa semene cu Guvernul Romaniei.Ma intreb,bulgarii or avea vreun circuit de tenis de masă pentru amatori?BAFTA MEA eu sunt aproape de ei,Ruse e la 70 km de mine ,Veliko Tarnovo la 90 km, ar fi marfa sa joc acolo.
            Parlamentarii Ro sunt vicecampioni balcanici la fotbal, asa ca ....avem valori...nu joaca!

            Trimis de pe al meu ASUS_Z012D folosind Tapatalk

            Comentariu


            • Postat în original de Unchiul Mortimar Vezi post
              Acest raspuns exprima esenta spiritului românesc.
              N-ati inteles nimic. Este un concurs si la fel este peste tot, se joaca acasa si in deplasare - chiar daca unii au un `stadion` mai bun.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                De ce nu mergeti la Pitești, Ploiești, Topoloveni, Baicoi ... ?

                Doar asa, ca sa pastram spiritul competitiei, vi se pare normal ca un jucator sa-si completeze toata grila de turnee ajungand la ele cu metroul? Noi astialalti `din provincie` tragem din greu batand multi kilometri, iar voi vreti sa jucati (sau sa vi se ofere posibilitatea ) doar acasa ...
                Sint curios daca in Bulgaria sau in oricare alta tara si in oricare sport se mai face asa ... vorbind de un concurs ... Daca nu se puncteaza, puteti face in fiecare saptamana cate un turneu ca nu va opreste nimeni ...
                Asta e oful vostru? Ca are Bucureștiul metrou si voi nu? Noua ni ne pare normal ca acolo unde exista cerere sa existe si oferta.

                Comentariu


                • Eu v-am spus parerea mea vorbind despre o competitie ... in rest, daca pe viitor se va stabili ca se poate juca doar la București pentru ca sint cele mai bune conditii, vom veni pana acolo cu totii ... unii cu masinile, altii cu metroul, iar cei care stau aproape pe jos.
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                    De ce nu mergeti la Pitești, Ploiești, Topoloveni, Baicoi ... ?

                    Doar asa, ca sa pastram spiritul competitiei, vi se pare normal ca un jucator sa-si completeze toata grila de turnee ajungand la ele cu metroul? Noi astialalti `din provincie` tragem din greu batand multi kilometri, iar voi vreti sa jucati (sau sa vi se ofere posibilitatea ) doar acasa ...
                    Sint curios daca in Bulgaria sau in oricare alta tara si in oricare sport se mai face asa ... vorbind de un concurs ... Daca nu se puncteaza, puteti face in fiecare saptamana cate un turneu ca nu va opreste nimeni ...
                    In primul rand trebuie sa ii multumim lui Florin ca ne raspunde la doleante, ceilalti din conducerea Amatur nici nu ne baga in seama. Plus ca face clasamentul.
                    Florin, daca urmaresti inscrierile la ultimele turnee o sa observi ca provincia este foarte slab reprezentata. Din zonele de care vorbesti tu nu a venit mai nimeni la București. Unde este Baicoiul? Targoviște?Ploieștiul? Etc. Nu pot fi tratati Bucurestenii ca niste fraieri plini de bani pe care sa ii plimbi prin provincie sa isi faca si cutare turneul. Ca sa se duca in provincie nu trebuie sa il fortezi limitandu-i la blana turneele ci trebuie sa il atragi cu ceva.

                    Comentariu


                    • Da , asa e au fost putini din afara Bucureștiului , eu am avut 5 bucuresteni in grupa inferioara.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                        Din zonele de care vorbesti tu nu a venit mai nimeni la București. Unde este Baicoiul? Targoviște?Ploieștiul?
                        Scuza-ma Cornel ! Te asigur de la inceput de toata consideratia mea pt tot ceea ce faci, imi pare rau ca nu am putut veni si eu la Turneu sa ma intalnesc
                        cu voi care sunteti intotdeauna aproape de mine, dar Prahova a fost reprezentata totusi de 9 jucatori, ceea ce inseamna cam 7% din participanti !

                        Comentariu


                        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                          In primul rand trebuie sa ii multumim lui Florin ca ne raspunde la doleante, ceilalti din conducerea Amatur nici nu ne baga in seama.
                          Stimate Domn! In primul rand ar trebui sa va raspunda coordonatorii zonali care va reprezinta. In primul rand ei trebuie sa va dea raspunsuri la intrebari. Atata timp cat ei NU va raspund consideram ca este bine sa nu ne bagam in aceasta problema.Daca ati fi primit diverse raspunsuri poate acum zona Fight era plina. Daca aveti propuneri concrete, realiste si realizabile sunt sigur ca vor fi aprobate de conducerea Amaturului si acceptate de intreaga familie Amatur. O seara placuta.

                          Comentariu


                          • Buna seara...

                            Din punctul meu de vedere, pentru un amator, e f bn ca, din cand in cand_ se gasesc locuri de "joaca", concursuri_ si ca totul e centralizat si bn organizat, la nivel national. Intr.adevar nu putem participa la toate, din diferite motive..dar, ma bucur ca exista Amaturul!

                            Exista si organizatori care se implica mai mult, altii mai putin, fiecare cum poate si in functie de ce mijloace are..

                            Dar...per total, ma bucur ca se poate juca tenis de masă !

                            Sa nu uitam de fairplay si sa ne bucuram de ce avem!

                            Sarbatori fericite!

                            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Buna seara! Oi fi eu mai incepator intr-ale organizarii de turnee si tot tacamul, dar totusi, citind acest topic, observ ceva care din punctul meu de vedere sfideaza logica. Daca exista disponibilitate, capabilitati de organizare, logistica necesara si un numar mare de participanti dornici de turnee frumoase (cum de obicei se organizeaza la Top Tenis Arena) de ce sa nu se acorde turnee mai multe? Raspunsurile domnilor coordonatori denota o repulsie fata de capitala (care este subiectiva si nefondata), si, asa cum a spus cineva anterior, „sa moara si capra vecinului”. Daca in teritoriu nu exista una sau mai multe din cele enuntate anterior (respectiv disponibilitate, capabilitati de organizare, logistica si numar de participanti), si nu se pot organiza mai multe turnee, nu vad de ce ar trebui sa avem de suferit noi, comunitatea numeroasa a iubitorilor tenisului de masa din București. Consider ca aceasta ranchiuna si subiectivitate fata de București este complet inutila. Ramane la latitudinea fiecaruia dintre dumneavoastra sa apreciati.

                              Cu stima!
                              O seara frumoasa!
                              Blade: DHS Power G7
                              FH: Joola Rhyzm-P
                              BH: Joola Rhyzm-P

                              Comentariu


                              • Postat în original de dann CP Vezi post
                                Buna seara! Oi fi eu mai incepator intr-ale organizarii de turnee si tot tacamul, dar totusi, citind acest topic, observ ceva care din punctul meu de vedere sfideaza logica. Daca exista disponibilitate, capabilitati de organizare, logistica necesara si un numar mare de participanti dornici de turnee frumoase (cum de obicei se organizeaza la Top Tenis Arena) de ce sa nu se acorde turnee mai multe? Raspunsurile domnilor coordonatori denota o repulsie fata de capitala (care este subiectiva si nefondata), si, asa cum a spus cineva anterior, ?sa moara si capra vecinului?. Daca in teritoriu nu exista una sau mai multe din cele enuntate anterior (respectiv disponibilitate, capabilitati de organizare, logistica si numar de participanti), si nu se pot organiza mai multe turnee, nu vad de ce ar trebui sa avem de suferit noi, comunitatea numeroasa a iubitorilor tenisului de masa din București. Consider ca aceasta ranchiuna si subiectivitate fata de București este complet inutila. Ramane la latitudinea fiecaruia dintre dumneavoastra sa apreciati.

                                Cu stima!
                                O seara frumoasa!
                                Perfect spus.
                                Astept cu nerabdare raspunsul la intrebarea ta.

                                Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                                Xiom Feel HX
                                FH- Tenergy 05FX
                                BH- Nittaku Fastarc G1

                                Comentariu


                                • Alta parere, va rog , mai are cineva o parere?

                                  www.*************
                                  www.*************

                                  Comentariu


                                  • Perfect spus.
                                    Astept cu nerabdare raspunsul la intrebarea ta.

                                    Multumesc, Marius! Nu astept un raspuns neaparat. Intentia mea nu este de a instiga la neintelegeri sau certuri sau ceva de genul asta. Ce-mi doresc eu ar fi ca ceea ce am scris anterior sa instige la o gandire si o mentalitate si o ratiune obiectiva, nu la subiectivitate si ranchiuna fara fundament.
                                    Blade: DHS Power G7
                                    FH: Joola Rhyzm-P
                                    BH: Joola Rhyzm-P

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                      Stimate Domn! Daca aveti propuneri concrete, realiste si realizabile sunt sigur ca vor fi aprobate de conducerea Amaturului si acceptate de intreaga familie Amatur. O seara placuta.
                                      aveti dreptate!!! asta a promis dl Giosan pe 12 august.
                                      Postat în original de marcelgiosan

                                      Voi propune în acest week-end Coordonatorilor AmaTur rediscutarea alocării turneelor A la București, rediscutare care să se încheie cu un vot și cu o decizie luată în favoarea tuturor jucătorilor din AmaTur, fie ei din București sau din zonele limitrofe Zonei 3 și sperăm ca săptăm?na viitoare să putem anunța un rezultat.
                                      nu am primit nici pana astazi acest rezultat al votului

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                        Stimate Domn! In primul rand ar trebui sa va raspunda coordonatorii zonali care va reprezinta. In primul rand ei trebuie sa va dea raspunsuri la intrebari. Atata timp cat ei NU va raspund consideram ca este bine sa nu ne bagam in aceasta problema.Daca ati fi primit diverse raspunsuri poate acum zona Fight era plina. Daca aveti propuneri concrete, realiste si realizabile sunt sigur ca vor fi aprobate de conducerea Amaturului si acceptate de intreaga familie Amatur. O seara placuta.
                                        Domnule Kantor Imre-Zoltan
                                        Aveti dreptate de principiu si ati avea dreptate chiar de netagaduit daca:
                                        A) reprezentantii zonali ar fi fost alesi de noi, jucatorii din zona , prin vot ,asa cum era normal
                                        B) reprezentantii Amatur ar fi fost alesi nu intre ei ci tot prin vot de membrii Amatur, fiind astfel perfect legitimati in deciziile si responsabilitatilor lor.

                                        Amatur,ca miscare sportiva ampla , generoasa in scopul ei , cu o istorie frumoasa in spate, ar da dovada de suprema inteligenta daca si-ar legitima si consolida viitorul prin legalizarea ca asociatie sau federatie sportiva si ar opera printr-o structura organizationala aleasa statutar.
                                        Energia care se pierde in dispute cred ca ar putea fi folosita pentru acest scop.
                                        Ce credeti ?
                                        Cu stima,
                                        Dan Tigau

                                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                          In primul rand trebuie sa ii multumim lui Florin ca ne raspunde la doleante, ceilalti din conducerea Amatur nici nu ne baga in seama. Plus ca face clasamentul.
                                          Florin, daca urmaresti inscrierile la ultimele turnee o sa observi ca provincia este foarte slab reprezentata. Din zonele de care vorbesti tu nu a venit mai nimeni la București. Unde este Baicoiul? Targoviște?Ploieștiul? Etc. Nu pot fi tratati Bucurestenii ca niste fraieri plini de bani pe care sa ii plimbi prin provincie sa isi faca si cutare turneul. Ca sa se duca in provincie nu trebuie sa il fortezi limitandu-i la blana turneele ci trebuie sa il atragi cu ceva.
                                          Cornele hai sa o dam cu viceversa ca in doua lozuri,sint o gramada de jucatori care participa doar loco ex.București ,Giurgiu,Dumbravita (ca tot am fost pe acolo)si mai sintTg. Mureș etccccccccccc deci adevarul este in ..... Deci Florin are ceva dreptate ...tu te chinui ca pinguinul sa ajungi cit mai sus la un turneu si vine un bilibistroc care joaca toata ziua tenis dar nu vine la turnee doar ocazional si te bate si atunci ce drek sa mai comentezi

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de dantim Vezi post
                                            Cornele hai sa o dam cu viceversa ca in doua lozuri,sint o gramada de jucatori care participa doar loco ex.București ,Giurgiu,Dumbravita (ca tot am fost pe acolo)si mai sintTg. Mureș etccccccccccc deci adevarul este in ..... Deci Florin are ceva dreptate ...tu te chinui ca pinguinul sa ajungi cit mai sus la un turneu si vine un bilibistroc care joaca toata ziua tenis dar nu vine la turnee doar ocazional si te bate si atunci ce drek sa mai comentezi
                                            Cu tot respectul, domnule Dan, dar unii dintre noi chiar joaca de placerea jocului, nu neaparat sa castigam, sau sa aparem in vreun clasament, sau sa se uite cineva cu admiratie la noi. Desigur, sa castigi e mult mai placut, dar daca asta ar fi fost principalul obiectiv, consider ca ne-am fi apucat sa practicam sportul asta de performanta. Poate nu multi imi impartasesc opinia, si sunt perfect ok cu asta, dar cred ca sunt cativa, macar putini, care vor fi de acord cu mine.

                                            Cu stima!
                                            O seara cat mai buna!
                                            Blade: DHS Power G7
                                            FH: Joola Rhyzm-P
                                            BH: Joola Rhyzm-P

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de dann CP Vezi post
                                              Cu tot respectul, domnule Dan, dar unii dintre noi chiar joaca de placerea jocului, nu neaparat sa castigam, sau sa aparem in vreun clasament, sau sa se uite cineva cu admiratie la noi. Desigur, sa castigi e mult mai placut, dar daca asta ar fi fost principalul obiectiv, consider ca ne-am fi apucat sa practicam sportul asta de performanta. Poate nu multi imi impartasesc opinia, si sunt perfect ok cu asta, dar cred ca sunt cativa, macar putini, care vor fi de acord cu mine.

                                              Cu stima!
                                              O seara cat mai buna!
                                              De placere se joaca Duminica la TT f in Amatur eu joc de placere dar majoritatea joaca de placere dar placerea costa ,adica deplasarile de acea exsista un clasament

                                              Comentariu


                                              • O propunere ar fi punctarea in clasamentul Amatur pentru deplasari si poate asa s-ar rezolva problema pentru ca nici Bucurestenii nu se inghesuie la alte turnee din provincie dar nici provincialii la București asa ca.......

                                                Comentariu


                                                • E corect,majoritatea vine pentru puncte amatur,turneele nepunctate au fost foarte putin populate,problema este numarul mic de turnee alocat bucurestiului pe ce considerente s a votat asta sunt peste 300 jucatori clasificati iar bucurestiul depaseste 2000000 locuitori

                                                  Comentariu


                                                  • Potentialul orasului este mult mai mare nu cred ca 322 de jucatori in clasament e o cifra certa
                                                    De pilda anul acesta au fost 95 turnee a in tara bucurestiul cu 10 % din populatia tarii trebuia sa aiba 9 10 turnee a /sunt erori grave care denota in conducere foarte multe carente organizatorice sau intentii clare de a induce interese si a favoriza anumite persoane
                                                    Ultima editare de Vizitator; 04.dec.2017, 19:29.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X