Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Pescarul AmaTur", Brăila - 16.12.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Pescarul AmaTur", Brăila - 16.12.2017

    Turneu A "Pescarul AmaTur" ediția a IV-a - Brăila, Sâmbătă 16.12.2017 - O + A

    ACS Magic Spin Brăilă vă invită la a IV-a Ediție a Turneului Pescarul AmaTur:


    LOCALITATEA: Brăila, Parc Monument;
    DATA: Sâmbătă 16 Decembrie 2017;
    CATEGORII: Open + Amatori;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI - 08.00 - 09.15 - validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN - 13.00 - 13.45 - validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    SALA: Sala Polivalentă "Danubius", Brăila;
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 16 mese (Butterfly, Donic, Joola) aprobate ITTF, mingi ***;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, garderobă;
    TAXA: adulți 40 Lei, copii sub 14 ani 20 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi donați în contul AmaTur;
    Se asigură apă plată - 2 litri, cafea, mere;
    BRUNCH:
    În bună tradiție dunăreană vă invităm la o degustare matinală de icre de "Cyprinus carpio".
    MASĂ PRÂNZ:
    Ciorbă de perișoare, carne de porc la tavă cu cartofi țărănești.
    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Amatori: Locurile 1÷4 - cupe de șampanie + cupe + diplome; Locurile 5÷8 - cupe de șampanie + medalii + diplome;
    - Open: Locurile 1÷4 - cupe de șampanie + cupe + diplome; Locurile 5÷8 - cupe de șampanie + medalii + diplome;
    - Premii surpriză!
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 14.12.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 20;
    - Număr maxim de participanţi: 84;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare - conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători - se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare - conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: regula șarpelui;
    - Tablou eliminatoriu de 64;
    - Ordine favoriți eliminatorii - conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;
    Open
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 precum si jucatorii amatori cu MP 10-20 (care sunt rugati să-şi anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 54;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) - se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare - conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători - se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare - conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: regula șarpelui;
    - Tablou eliminatoriu de 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii - conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;
    LIVE
    - Finalele la Amatori și Open se transmit Live pe Facebook/AmaTurRomania
    ORGANIZATORI:
    ACS Magic Spin Brăila, prin celebrul cuplu M&M ():

    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701;
    - Marius Ion, tel. 0770.247.688;
    SUPERVISOR:
    - Morun Simona - în prezent Ion;

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Marcel Giosan, tel. 0723.283.701;
    ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dna. Irina și Dl. Gelu Popescu - SC Andro Gir SRL: unic importator XIOM și NITTAKU.


    SPONSORI:
    Restaurant Magenta Brăila - www.restaurantmagenta.ro
    Restaurant Trei Rândunici Brăila - www.treirandunici.ro
    Ultima editare de marcelgiosan; 14.dec.2017, 05:32.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat înscrieri și clasament Open

    Inscrieri Open - 60 locuri - on 15.12.2017 at 9:06:27

    1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 44,29 - OEL
    2. Petrescu Liviu, Pitesti, 3 - 41,5 - OELW
    3. Tigau Dan, Bucuresti, 18 - 35,04 - OELW
    4. Radu Costica, Galati, 21 - 40,5 - OE
    5. Corcoz Costin, Focsani, 24 - 38,83 - OEL
    6. Vlase Gheorghe, Slobozia, 32 - 33,61 - OE
    7. Rojnita Sebastian, Bacau, 56 - 28,94 - OE
    8. Ditu Daniel, Onesti, 65 - 37,21 - OE
    9. Neagoe Costin, Bucuresti, 67 - 32,82 - OE
    10. Ion Marius, Braila, 69 - 41,5 - OE
    11. Munteanu Octavian, Tecuci, 72 - 32,68 - OEW
    12. Istrate Cristian, Bucuresti, 83 - 26,35 - OW
    13. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 90 - 34,43 - OE
    14. Mitrea Silviu, Navodari, 99 - 27,67 - OE
    15. Zarinschi Catalin, Galati, 104 - 33,23 - OE
    16. Chiscop Bogdan, Galati, 108 - 31,57 - OE
    17. Braniste George, Bacau, 152 - 25,62 - O
    18. Ticu Dorin, Bacau, 153 - 25,4 - OW
    19. Nicola Marian, Constanta, 165 - 21,3 - O
    20. Gherasim Iulian, Tulcea, 181 - 26,91 - O
    21. Serban Liviu, Onesti, 185 - 20,48 - O
    22. Solcan Florin, Constanta, 207 - 22,67 - O
    23. Zainescu Corneliu, Galati, 281 - 32 - OEW
    24. Gaitan Tiberiu, Braila, 297 - 23,67 - OW
    25. Neculai Alexandru, Tulcea, 319 - 29,25 - OE
    26. Peiu Cosmin, Babadag, 331 - 24,17 - O
    27. Arion Costel, Galati, 363 - 30,25 - OE
    28. Bodin Ion, Tecuci, 462 - 25 - OW
    29. Dumbrava Daniel, Focsani, 464 - 29,28 - OEW
    30. Botezatu Onelus, Galati, 479 - 31,33 - OE
    31. Parnica Leonid, Moinesti, 510 - 33,5 - OEW
    32. Nicula Florin, Constanta, 511 - 18,77 - AW
    33. Nitu Victor, Slobozia, 517 - 29,33 - OE
    34. Pintilie Nela, Galati, 813 - 33 - OEF
    35. Florea Gigi, Galati, 825 - 13,93 - AW
    36. Ciurusnuc Costel, Galati, 873 - 23 - O
    37. Staicu Dan, Constanta, 928 - 21 - OW
    38. Constantinescu Rares, Braila, 945 - 29 - OEJ
    39. Chetronie Liviu, Tecuci, 1084 - 25 - O
    40. Gutu Victor, Galati, 1422 - 20,5 - OW
    41. Ilie Octavel, Braila, 2392 - 0 - O

    Clasament Open

    1. Petrescu Liviu - Pitesti
    2. Enciu Alexandru - Slobozia
    3 -- 4
    Ditu Daniel - Onesti
    Corcoz Costin - Focsani
    5 -- 8
    Parnica Leonid - Moinesti
    Gutu Victor - Galati
    Ion Marius - Braila
    Radu Costica - Galati
    9 -- 16
    Chiscop Bogdan - Galati
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Zarinschi Catalin - Galati
    Neculai Alexandru - Tulcea
    Bodin Ion - Tecuci
    Tigau Dan - Bucuresti
    Munteanu Octavian - Tecuci
    17 -- 20
    Ceacarescu Cristian - Slobozia
    Pintilie Nela - Galati
    Botezatu Onelus - Galati
    Constantinescu Rares - Braila
    21 -- 1v gr.sup.
    Arion Costel - Galati
    22 -- 30 0v gr.sup.
    Neagoe Costin - Bucuresti
    Zainescu Corneliu - Galati
    Nitu Victor - Slobozia
    Dumbrava Daniel - Focsani
    Mitrea Silviu - Navodari
    Gherasim Iulian - Tulcea
    Braniste George - Bacau
    Ticu Dorin - Bacau
    Serban Liviu - Onesti
    31 -- 33 1v gr.inf.
    Gaitan Tiberiu - Braila
    Staicu Dan - Constanta
    Ilie Octavel - Braila
    34 -- 40 0v gr.inf.
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Chetronie Liviu - Tecuci
    Peiu Cosmin - Babadag
    Ciurusnuc Costel - Galati
    Solcan Florin - Constanta
    Nicula Florin - Constanta
    Florea Gigi - Galati

    Retras R2: Nicola Marian - Constanta.
    Ultima editare de marcelgiosan; 17.dec.2017, 05:43.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Rezervat înscrieri și clasament Amatori

      Inscrieri Amatori - 84 locuri - on 16.12.2017 at 0:14:47

      1. Lovin Eusebiu - Comanesti, 229 - 18,51 - AW
      2. Plaiasu Ion - Plopeni, 235 - 17,43 - A
      3. Cristofor Razvan - Moinesti, 246 - 15,9 - AW
      4. Ionescu Mihai - Targoviste, 256 - 19 - A
      5. Giosan Marcel - Galati, 357 - 13,3 - A
      6. Samoila Ion - Babadag, 405 - 19,83 - A
      7. Ailioaie Gheorghe - Comanesti, 410 - 15,5 - AW
      8. Panait Adrian - Braila, 431 - 14,76 - AW
      9. Carata Catalin - Tulcea, 432 - 16,01 - A
      10. Socaci Sorin - Panciu, 438 - 17,8 - A
      11. Trocan Nicolae - Mioveni, 466 - 17,15 - AW
      12. Stolearenco Igor - Galati, 474 - 16,14 - A
      13. Ghizdavescu Adrian - Navodari, 477 - 19,8 - A
      14. Trocan Alexa - Mioveni, 525 - 19,64 - AF
      15. Coclea Ionel - Braila, 547 - 13,43 - AW
      16. Lazar Dumitru - Mizil, 574 - 13,2 - A
      17. Rosoga Ana - Constanta, 599 - 9,04 - AF
      18. Stoica Emanuel - Mangalia, 623 - 10,29 - A
      19. Durac Viorel - Constanta, 629 - 17,75 - AW
      20. Moise Viorel - Braila, 643 - 8,67 - AW
      21. Bejan Alexandru - Tecuci, 647 - 13,67 - A
      22. Budescu Marian - Galati, 649 - 16,25 - A
      23. Balbarau Razvan - Mangalia, 651 - 13 - A
      24. Vestineanu Ionut - Slobozia, 653 - 16,8 - A
      25. Oancea Vasile - Buzau, 680 - 15,33 - A
      26. Baluta Silviu - Bucuresti, 684 - 16,5 - AW
      27. Plesoianu Stefan - Constanta, 695 - 8,23 - A
      28. Dodu Costica - Focsani, 719 - 18,6 - AW
      29. Stan Andrei - Bucuresti, 765 - 14,2 - A
      30. Tirdea Ionut - Tecuci, 768 - 10,83 - A
      31. Aivanesei Iulian - Onesti, 786 - 18,7 - A
      32. Stan Mariana - Constanta, 798 - 5,57 - A
      33. Stoian Nicolae - Braila, 806 - 11 - A
      34. Zbant Mihai - Tulcea, 830 - 14,33 - A
      35. Morun Marian - Braila, 839 - 8,57 - A
      36. Botoc Ovidiu - Ploiesti, 862 - 13,6 - A
      37. Osman Metin - Tulcea, 869 - 18 - A
      38. Buruiana Mihai - Marasesti, 896 - 18 - A
      39. Marin Cristi - Braila, 973 - 7,28 - A
      40. Amarinei Sorin - Galati, 1089 - 15 - AW
      41. Anton Cristian - Tulcea, 1094 - 12 - A
      42. Dobrila Petru - Braila, 1116 - 18 - AW
      43. Socaci Marian - Braila, 1189 - 15 - A
      44. Dutu Constantin - Galati, 1204 - 7 - A
      45. Petcu Liviu - Tulcea, 1277 - 15 - A
      46. Botea Mihai - Braila, 1498 - 12 - A
      47. Apostu Ionel - Braila, 1555 - 15 - A
      48. Podlovschi Bogdan - Bucuresti, 1574 - 9,5 - A
      49. Pisica Florin - Slobozia, 1610 - 7 - A
      50. Capus Geani - Galati, 1626 - 0 - A
      51. Avram Matei - Barcea, 1650 - 13 - A
      52. Dochita Mircea - Braila, 1652 - 12 - A
      53. Cotet Nicolae - Braila, 1658 - 6 - A
      54. Hulpan Cristian - Galati, 1659 - 0 - A
      55. Badiu Neculaie - Braila, 1808 - 6 - A
      56. Boboc Viorel - Slobozia, 1819 - 6 - A
      57. Ghitu Liviu - Onesti, 1842 - 9 - A
      58. Dramba Daniel Dumitru - Bucuresti, 1863 - 8,85 - A
      59. Cotet Adrian - Braila, 1885 - 4 - A
      60. Gurita Ionut - Babadag, 1891 - 0 - A
      61. Popa Dan Teodor - Tecuci, 1951 - 6,5 - A
      62. Bucur Mario - Bucuresti, 2034 - 6,65 - A
      63. Lupoaie Ionut - Barcea, 2137 - 10,5 - A
      64. Slusarciuc Vladut Stefan - Bucuresti, 2339 - 8,25 - A
      65. Nicolae Gabriel - Babadag, 2906 - 0 - A
      66. Buhlea George - Galati, 3129 - 0 - A
      67. Mihai Alexandru - Braila, 3194 - 8 - A
      68. Mihaila George - Bucuresti, 3526 - 6 - A
      69. Bolozan Laurentiu - Braila, 3744 - 5 - A
      70. Arama Gicu - Braila, 3884 - 4 - A
      71. Roscan Valeriu - Braila, 5004 - 0 - A
      72. Ursulescu Ioan Stanga - Bacau, 5005 - 0 - A
      73. Aftodor Cosmin - Braila, 5006 - 0 - A
      74. Ivanov Silvestru - Galati, 5007 - 0 - A
      75. Apreotesei Popescu Mihai - Straoane, 5008 - 0 - A
      76. Bordea Tudor - Braila, 5009 - 0 - A

      Clasament Amatori

      1. Trocan Nicolae - Mioveni
      2. Buruiana Mihai - Marasesti
      3 -- 4
      Ionescu Mihai - Targoviste
      Capus Geani - Galati
      5 -- 8
      Dodu Costica - Focsani
      Budescu Marian - Galati
      Petcu Liviu - Tulcea
      Panait Adrian - Braila
      9 -- 16
      Trocan Alexa - Mioveni
      Stolearenco Igor - Galati
      Osman Metin - Tulcea
      Plaiasu Ion - Plopeni
      Samoila Ion - Babadag
      Baluta Silviu - Bucuresti
      Dobrila Petru - Braila
      Stan Andrei - Bucuresti
      17 -- 32
      Stoica Emanuel - Mangalia
      Zbant Mihai - Tulcea
      Balbarau Razvan - Mangalia
      Carata Catalin - Tulcea
      Rosoga Ana - Constanta
      Lupoaie Ionut - Barcea
      Cristofor Razvan - Moinesti
      Aivanesei Iulian - Onesti
      Socaci Marian - Braila
      Socaci Sorin - Panciu
      Oancea Vasile - Buzau
      Vestineanu Ionut - Slobozia
      Coclea Ionel - Braila
      Lovin Eusebiu - Comanesti
      Slusarciuc Vladut Stefan - Bucuresti
      Durac Viorel - Constanta
      33 -- 36
      Ailioaie Gheorghe - Comanesti
      Apostu Ionel - Braila
      Lazar Dumitru - Mizil
      Avram Matei - Barcea
      37 -- 38 1v gr.sup.
      Botoc Ovidiu - Ploiesti
      Tirdea Ionut - Tecuci
      39 -- 54 0v gr.sup.
      Ghizdavescu Adrian - Navodari
      Amarinei Sorin - Galati
      Bejan Alexandru - Tecuci
      Giosan Marcel - Galati
      Anton Cristian - Tulcea
      Dochita Mircea - Braila
      Stoian Nicolae - Braila
      Ghitu Liviu - Onesti
      Dramba Daniel Dumitru - Bucuresti
      Moise Viorel - Braila
      Plesoianu Stefan - Constanta
      Marin Cristi - Braila
      Hulpan Cristian - Galati
      Roscan Valeriu - Braila
      Apreotesei Popescu Mihai - Straoane
      Bordea Tudor - Braila
      55 -- 63 1v gr.inf.
      Botea Mihai - Braila
      Podlovschi Bogdan - Bucuresti
      Morun Marian - Braila
      Popa Dan Teodor - Tecuci
      Badiu Neculaie - Braila
      Gurita Ionut - Babadag
      Nicolae Gabriel - Babadag
      Buhlea George - Galati
      Ivanov Silvestru - Galati
      64 -- 75 0v gr.inf.
      Mihai Alexandru - Braila
      Dutu Constantin - Galati
      Pisica Florin - Slobozia
      Bucur Mario - Bucuresti
      Cotet Nicolae - Braila
      Boboc Viorel - Slobozia
      Mihaila George - Bucuresti
      Stan Mariana - Constanta
      Bolozan Laurentiu - Braila
      Cotet Adrian - Braila
      Arama Gicu - Braila
      Ursulescu Ioan Stanga - Bacau

      Absent Nemotivat, N: Aftodor Cosmin - Braila.
      Ultima editare de marcelgiosan; 17.dec.2017, 05:44.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • #4
        Din Braila:Ion Marius,Morun Marian si Gheorghe Daniel...+Giosan Marcel-""Cei 4 Fantastici""

        Comentariu


        • #5
          Marcel Giosan, Galați - Amatori.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Botezatu Onelus - Galati
            Ma Lin Soft
            Yasaka Rakza 7
            Xiom Yanus

            Comentariu


            • #7
              Panait Adrian-Braila-amatori

              Comentariu


              • #8
                Gherasim Iulian - Tulcea
                Peiu Cosmin - Babadag
                Samoila Ion - Babadag
                Osman Metin - Tulcea

                Comentariu


                • #9
                  Arion Costel și Guțu Victor la open, din Galați.

                  Comentariu


                  • #10
                    Popa Dan-Teodor, Tecuci, amatori.

                    Lemn: Andro TP Ligna CI Off; Fh: Andro Rasanter R37; Bh: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • #11
                      Spoiala Cristinel, Focsani - Open;
                      Pizlaru Ionel, Focsani - Open.
                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • #12
                        Munteanu Octavian Tecuci Open
                        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                        Comentariu


                        • #13
                          Moise Viorel - Braia - Amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Buna ziua. Ana Rosoga._amatori. _ din Cta. Multumesc !

                            Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Florin Pisica - Slobozia - amatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X