Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Iernii", Sibiu - 16.12.2017

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Iernii", Sibiu - 16.12.2017

    TURNEUL A "Cupa Iernii ed IV "
    LOCALITATEA: SIBIU
    DATA: 16 DECEMBRIE 2017 , Ziua Sâmbătă
    CATEGORIE Amatori INCEPATORI + AVANSATI / Open+ Elite
    SALA : ARIA Sport TDM
    ADRESA: Loc SIBIU str. Alba Iulia nr.100

    TOTAL NR. MESE: LOGISTICA: 12 mese Joola S2000 (aprobate ITTF)
    MINGI competitie plastic ***
    SPAŢIU DE JOC: - iluminat artificial
    - suprafaţă de joc aproximativ 45 mp pentru fiecare masă
    FACILITĂȚI: Vestiare;
    [COLOR="#FF0000"][B]
    NUMĂR MAXIM PARTICIPANŢI: 108
    - 72 la AMATORI AVANSATI
    - 36 la OPEN + Elite
    DURATĂ APROXIMATIVĂ : 9:05 - până la terminare
    Se asigură : mingi de joc, apă , cafea

    Parteneri
    ARIA Sport Aria
    ]"]Error 404 (Not found)

    SC NANIL1 SRL Ora 10 | SC NANIL1 SRL

    UNIVERSITATEA LUCIAN BLAGA SIBIU Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu
    COLECTIVUL DE EDUCAŢIE FIZICĂ ŞI SPORT
    ]"]Error 404 (Not found)


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum până în data de 15.12.2017 ora 21 – în ordinea înscrierilor
    - ultima retragere Joi 14.12.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe INFERIOARE de câte 6 jucători (5 jucători -în cazul în care sunt absenţi)– se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe SUPERIOAREde câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: tragere la sorţi
    - Tablou ELIMINATORIU;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile 2 se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    PENTRU PARTICIPARE: 35 Lei. Copiii până la 18 ani 20 lei.
    Câte 1 leu / participant se virează către AmaTur.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Cupe, diplome şi medalii - locurile 1--4,
    Diplome locurile 5 - 8
    I. AMATORI

    - număr maxim de participanţi: 70+2 wilcard
    ORA ÎNCEPERE MECIURI 09:30
    - înscrierile la sală se fac doar în limita locurilor disponibile până la ora: 09:20
    - confirmarea se face odată cu înscrierea şi plata taxei ce are loc între orele: 08:15 - 08:50
    - cei care întâzie sunt rugaţi să confirme la telefon până la ora: 08:50
    - nr. Mese: pentru grupele inferioare-12 , Nr. de mese pentru grupe superioare - 6


    II. OPEN+ELITE
    - număr maxim de participanţi: 34 + 2 wilcard
    ORA ÎNCEPERE MECIURI 14:00
    - înscrierile la sală se fac doar în limita locurilor disponibile, până la ora: 13:50
    - confirmarea se face odată cu înscrierea si plata taxei ce are loc între orele 13:00 - 13:50
    - cei care întâzie sunt rugaţi să sune la telefon până la ora: 13:50
    - nr mese pentru grupele inferioare si superioare - 6


    ORGANIZATORI AMATUR
    - Mureşanu Alex - 0723856419 alexmuresanu@yahoo.com
    - Filea Adonis - 0747297093 adonisfilea@gmail.com

    ALTE INFORMATII :
    Pentru ambele categorii
    În cazul în care sunt absenţi locurile libere vor fi alocate prin tragere la sorţi la jucatorii prezenţi la sală de pe lista de aşteptare
    În cazul în care nu sunt jucatori prezenţi se va trece 0 victorii la jucatorul absent.
    Orice lipsă a unor participanţi sau intârziaţi, NU afectează începerea jocurilor,
    Intre 13:50 - 14:00 se va aerisi SALA

    - Rugăm fiecare participant să menţioneze categoria la care doreşte să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iştii (media20 ^) nu pot juca la amatori;
    Înscrierea se face : - Nume Prenume , localitate , categorie. Vă rugam folositi numele şi prenumele înscrise în clasamentul Amatur pentru a nu avea surprize sa apăreţi ca jucător nou.

    Spor la antrenamente şi vă aşteptăm!
    Ultima editare de adof; 21.mar.2018, 22:36.

  • #2
    Clasament
    Cupa Iernii ed IV

    Turneu - A - Sibiu - Open - 16.12.2017
    "Locurile
    Nume prenume - Localitatea"


    LOCUL 1
    Sicoe Rodica - Cugir

    LOCUL 2
    Pavel Calin - Hunedoara

    LOCURILE 3 - 4
    Corburean Ioana - Medias
    Beca Iliesen - Timisoara

    LOCURILE 5 - 8
    Moldovan Alexandru - Tarnaveni
    Daneliuc Gabi - Selimbar
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Aron Darie - Sibiu

    LOCURILE 9 - 12
    Crainic Adrian - Orastie
    Oprea Adrian - Lugoj
    Govoreanu Florin - Cisnadie
    Gligor George - Sibiu

    LOCUL 13 -- Grupe Sup. 2 vic.
    Bleoca Marius - Tarnaveni

    LOCURILE 14 - 18 -- Grupe Sup. 1 vic.
    Andone Claudiu - Cugir
    Iancu Sorin - Sibiu
    Negrean Ioan - Sibiu
    Botea Fabian - Hunedoara
    Benyovski Bela - Sibiu

    LOCURILE 19 - 24 -- Grupe Sup. 0 vic.
    Migea Cornel - Sibiu
    Kromek Iulian - Cugir
    Orac Teodor - Ramnicu Valcea
    Mitzea Alexandru - Sibiu
    Decean Darian - Sibiu
    Tipser Gabriel - Sighisoara

    LOCURILE 25 - 27 -- Grupe Inf. 2 vic.
    Stancalie Doru - Craiova
    Barac Marius - Sibiu
    Georgescu Constantin - Orastie

    LOCURILE 28 - 33 -- Grupe Inf. 1 vic.
    Jichici Svetozar - Timisoara
    Radu Constantin - Sibiu
    Motorga Dorin - Targu Mures
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Barbulescu Dan - Sibiu

    LOCURILE 34 - 36 -- Grupe Inf. 0 vic.
    Beches Andrei - Sibiu
    Boznea Daniel - Deva
    Muresanu Alex - Sibiu


    Clasament
    Cupa Iernii ed IV

    Turneu - A - Sibiu - Amatori - 16.12.2017
    "Locurile
    Nume prenume - Localitatea"


    LOCUL 1
    Kovaci Richard - Tarnaveni

    LOCUL 2
    Oanta Florin - Tarnaveni

    LOCURILE 3 - 4
    Stefan Patrick - Brasov
    Negulescu Ioan - Ramnicu Valcea

    LOCURILE 5 - 8
    Docan Cristian - Bucuresti
    Morariu Marius - Sibiu
    Postelnicu Mihai - Deva
    Timaru Ilie - Ocna Sibiului

    LOCURILE 9 - 16
    Zdrenghea Mircea - Orastie
    Bozosan Petre - Sibiu
    Matei Dumitru - Deva
    Samoila Florin - Sighisoara
    Cinca Daniel - Craiova
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Popescu Remus - Ramnicu Valcea
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea

    LOCURILE 17 - 24
    Cinebuji Attila - Tarnaveni
    Ciky Cornel - Fagaras
    Popovici Ciprian - Hunedoara
    Szemciuk Istvan - Deva
    Sursilov Constantin - Bucuresti
    Chibulcutean Bogdan - Tarnaveni
    Pop Sabin - Targu Mures
    Movileanu Neculae - Brasov

    LOCURILE 25 - 27 -- Grupe Sup. 2 vic.
    Moldovan Flavia - Tarnaveni
    Grigore Marian - Ramnicu Valcea
    Gipsy King - Hunedoara

    LOCURILE 28 - 37 -- Grupe Sup. 1 vic.
    Caraus Sorin - Deva
    Oprean Andrei - Baia de Cris
    Pica Horia - Fagaras
    Popa Paul - Sibiu
    Filea Adonis - Sibiu
    Bleoca Lucas - Tarnaveni
    Vera Esteban - Sibiu
    Haran Alexandru - Sibiu
    Ciobanu Cosmin - Cristian SB
    Vacaru Liviu - Victoria

    LOCURILE 38 - 48 -- Grupe Sup. 0 vic.
    Veres Adrian - Timisoara
    Manitiu Florin - Sibiu
    Marian Ioan - Alba Iulia
    Sabau Mircea - Tarnaveni
    Brasoveanu Vali - Sibiu
    Frintu Marius - Sibiu
    Kondort Dan - Sibiu
    Vrancea Markus - Sibiu
    Banea Radu - Sibiu
    Botian Radu - Sibiu
    Melicut Sarmis - Hunedoara

    LOCUL 49 -- Grupe Inf. 2 vic.
    Dragomir Paul - Sibiu

    LOCURILE 50 - 57 -- Grupe Inf. 1 vic.
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    Mija Gheorghe - Fagaras
    Tanase Stefan - Fagaras
    Dragomir Ioan - Cristian SB
    Florescu Marius - Timisoara
    Anton Calin - Sibiu
    Pietraru Dorian - Victoria

    LOCURILE 58 - 64 -- Grupe Inf. 0 vic.
    Vela Gabriel - Timisoara
    Serban Aurel - Fagaras
    Movileanu Adrian - Brasov
    Moldovan Cristian - Alba Iulia
    Rosoga Liviu - Cluj Napoca
    Duca Marius - Sibiu
    Muresanu Mihaela - Sibiu
    Ultima editare de adof; 16.dec.2017, 22:30.

    Comentariu


    • #3
      Cupa Iernii ed IV - Turneu - A - Sibiu - 16.12.2017
      Lista înscrieri - Open - 15.12.2017 23:32

      Nr.Crt. Nume Prenume - Loc Clasament - Localitatea - Judeţ - MPT
      1 . Beca Iliesen - 305 - Timisoara - TM - 41,33
      2 . Sicoe Rodica - 7 - Cugir - AB - 40,96
      3 . Andone Claudiu - 44 - Cugir - AB - 38,23
      4 . Govoreanu Florin - 9 - Cisnadie - SB - 37,23
      5 . Corburean Ioana - 41 - Medias - SB - 35,94
      6 . Pavel Calin - 40 - Hunedoara - HD - 35,03
      7 . Daneliuc Gabi - 20 - Selimbar - SB - 34,44
      8 . Aron Darie - 68 - Sibiu - SB - 33,27
      9 . Crainic Adrian - 285 - Orastie - HD - 32,58
      10 . Migea Cornel - 60 - Sibiu - SB - 31,87
      11 . Lazaroiu Adrian - 37 - Targoviste - DB - 31,63
      12 . Moldovan Alexandru - 145 - Tarnaveni - MS - 31,59
      13 . Oprea Adrian - 52 - Lugoj - TM - 30,86
      14 . Bleoca Marius - 70 - Tarnaveni - MS - 30,38
      15 . Tipser Gabriel - 416 - Sighisoara - MS - 29,60
      16 . Iancu Sorin - 140 - Sibiu - SB - 29,43
      17 . Mitzea Alexandru - 237 - Sibiu - SB - 27,83
      18 . Orac Teodor - 175 - Ramnicu Valcea - VL - 27,44
      19 . Barac Marius - 249 - Sibiu - SB - 26,50
      20 . Kromek Iulian - 146 - Cugir - AB - 26,17
      21 . Motorga Dorin - 193 - Targu Mures - MS - 25,99
      22 . Georgescu Constantin - 272 - Orastie - HD - 25,17
      23 . Stancalie Doru - 128 - Craiova - DJ - 23,86
      24 . Beches Andrei - 241 - Sibiu - SB - 23,71
      25 . Negrean Ioan - 171 - Sibiu - SB - 23,49
      26 . Muresanu Alex - 1037 - Sibiu - SB - 22,00
      27 . Boznea Daniel - 349 - Deva - HD - 21,89
      28 . Jichici Svetozar - 141 - Timisoara - TM - 21,79
      29 . Radu Constantin - 176 - Sibiu - SB - 21,57
      30 . Decean Darian - 385 - Sibiu - SB - 21,50
      31 . Gligor George - 414 - Sibiu - SB - 21,17
      32 . Botea Fabian - 359 - Hunedoara - HD - 20,70
      33 . Barbulescu Dan - 409 - Sibiu - SB - 20,50
      34 . Vijaica Paul - 276 - Drobeta Tr Severin - MH - 20,23
      35 . Pelaghie Ioan - 365 - Targu Mures - MS - 20,00
      36 . Benyovski Bela - 449 - Sibiu - SB - 19,17

      Lista de asteptare Open
      1 . Temelie Dragos - 121 - Selimbar - SB - 35,67
      2 . Somlea Darian - 435 - Cisnadie - SB - 25,20
      3 . Groza Alexandru - 571 - Cisnadie - SB - 26,00
      4 . Cioboiu Dan - 585 - Craiova - DJ - 22,50
      5 . Irsai Istvan - 166 - Targu Mures - MS - 36,85
      6 . Lunca Razvan - 110 - Tarnaveni - MS - 32,22

      Clasament 01-Dec-2017


      Cupa Iernii ed IV - Turneu - A - Sibiu - 16.12.2017
      Lista înscrieri - Amatori - 15.12.2017 23:35

      Nr.Crt. Nume Prenume - Loc Clasament - Localitatea - Judeţ - MPT
      1 . Popescu Remus - 657 - Ramnicu Valcea - VL - 19,73
      2 . Postelnicu Mihai - 240 - Deva - HD - 19,54
      3 . Timaru Ilie - 572 - Ocna Sibiului - SB - 19,20
      4 . Popovici Ciprian - 1067 - Hunedoara - HD - 19,00
      5 . Kovaci Richard - 655 - Tarnaveni - MS - 18,56
      6 . Lupsa Bogdan - 223 - Ramnicu Valcea - VL - 18,48
      7 . Zdrenghea Mircea - 353 - Orastie - HD - 18,38
      8 . Matei Dumitru - 263 - Deva - HD - 18,37
      9 . Chibulcutean Bogdan - 445 - Tarnaveni - MS - 18,13
      10 . Negulescu Ioan - 716 - Ramnicu Valcea - VL - 18,00
      11 . Oanta Florin - 1231 - Tarnaveni - MS - 18,00
      12 . Veres Adrian - 326 - Timisoara - TM - 17,62
      13 . Samoila Florin - 1438 - Sighisoara - MS - 17,00
      14 . Botian Radu - 1905 - Sibiu - SB - 17,00
      15 . Cinca Daniel - 334 - Craiova - DJ - 16,72
      16 . Morariu Marius - 485 - Sibiu - SB - 16,63
      17 . Bozosan Petre - 264 - Sibiu - SB - 16,58
      18 . Docan Cristian - 309 - Bucuresti - B - 15,73
      19 . Popa Paul - 650 - Sibiu - SB - 15,60
      20 . Stefan Patrick - 369 - Brasov - BV - 15,50
      21 . Moldovan Flavia - 538 - Tarnaveni - MS - 15,46
      22 . Ciky Cornel - 441 - Fagaras - BV - 15,44
      23 . Brasoveanu Vali - 1018 - Sibiu - SB - 15,33
      24 . Tobosaru Gheorghe - 460 - Brasov - BV - 15,29
      25 . Seceta Andreas - 1511 - Medias - SB - 15,00
      26 . Vacaru Liviu - 2443 - Victoria - BV - 15,00
      27 . Sursilov Constantin - 318 - Bucuresti - B - 14,89
      28 . Szemciuk Istvan - 1864 - Deva - HD - 14,55
      29 . Filea Adonis - 795 - Sibiu - SB - 14,40
      30 . Manitiu Florin - 575 - Sibiu - SB - 14,33
      31 . Gipsy King - 1109 - Hunedoara - HD - 14,00
      32 . Cinebuji Attila - 1662 - Tarnaveni - MS - 14,00
      33 . Caraus Sorin - 463 - Deva - HD - 13,71
      34 . Fronie Cristian - 551 - Ramnicu Valcea - VL - 13,70
      35 . Dragomir Paul - 901 - Sibiu - SB - 13,67
      36 . Vera Esteban - 906 - Sibiu - SB - 13,67
      37 . Movileanu Neculae - 648 - Brasov - BV - 13,29
      38 . Pop Sabin - 423 - Targu Mures - MS - 13,14
      39 . Marian Ioan - 737 - Alba Iulia - AB - 13,00
      40 . Banea Radu - 1872 - Sibiu - SB - 13,00
      41 . Pica Horia - 619 - Fagaras - BV - 12,00
      42 . Ciobanu Cosmin - 1167 - Cristian SB - SB - 12,00
      43 . Vrancea Markus - 1583 - Sibiu - SB - 12,00
      44 . Sabau Mircea - 876 - Tarnaveni - MS - 11,33
      45 . Haran Alexandru - 1022 - Sibiu - SB - 11,33
      46 . Grigore Marian - 864 - Ramnicu Valcea - VL - 11,00
      47 . Frintu Marius - 1119 - Sibiu - SB - 11,00
      48 . Oprean Andrei - 497 - Baia de Cris - HD - 10,88
      49 . Kondort Dan - 1125 - Sibiu - SB - 10,25
      50 . Dragomir Ioan - 1299 - Cristian SB - SB - 10,00
      51 . Pralea Constantin - 539 - Alba Iulia - AB - 9,56
      52 . Pietraru Dorian - 1697 - Victoria - BV - 9,50
      53 . Florescu Marius - 1300 - Timisoara - TM - 9,33
      54 . Serban Aurel - 1120 - Fagaras - BV - 9,00
      55 . Anton Calin - 1587 - Sibiu - SB - 9,00
      56 . Vela Gabriel - 859 - Timisoara - TM - 8,80
      57 . Moldovan Cristian - 1549 - Alba Iulia - AB - 8,75
      58 . Mija Gheorghe - 1023 - Fagaras - BV - 8,50
      59 . Bleoca Lucas - 799 - Tarnaveni - MS - 8,43
      60 . Rosoga Liviu - 1681 - Cluj Napoca - CJ - 8,00
      61 . Tanase Stefan - 1182 - Fagaras - BV - 6,75
      62 . Movileanu Adrian - 1375 - Brasov - BV - 6,50
      63 . Rusu Marius - 2310 - Alba Iulia - AB - 5,00
      64 . Muresanu Mihaela - 3114 - Sibiu - SB - 4,00
      65 . Duca Marius - 2240 - Sibiu - SB - 0,00
      66 . Melicut Sarmis - 3984 - Hunedoara - HD - 0,00

      Clasament 01-Dec-2017
      Ultima editare de adof; 15.dec.2017, 22:35.

      Comentariu


      • #4
        Din Sibiu la Amatori

        Filea Adonis - Sibiu
        Muresanu Alex - Sibiu
        Decean Darian - Sibiu
        Timaru Ilie - Ocna Sibiului
        Negrean Ioan - Sibiu
        Barac Marius - Sibiu
        Comsa Dan - Sibiu
        Botian Radu - Sibiu
        Anton Calin - Sibiu
        Dragomir Paul - Sibiu
        Barbulescu Dan - Sibiu
        Brasoveanu Vali - Sibiu
        Bozosan Petre - Sibiu

        Din Sibiu La Open
        Aron Darie - Sibiu
        Daneliuc Gabi - Sibiu

        Comentariu


        • #5
          Se inscriu:
          Tipser Gabriel Sighisoara open
          Samoila Florin Sighisoara amatori
          Onet Nicolae Sighisoara amatori
          Bardas Patrick Dumbraveni amatori
          Bardas Ioan Dumbraveni amatori

          Comentariu


          • #6
            Manitiu Florin din Sibiu la avansati.

            Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Se inscrie la Amatori ,din Sibiu,Muresanu Mihaela

              Comentariu


              • #8
                Barac Marius din Sibiu la open


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                Comentariu


                • #9
                  Pop Sabin, Târgu Mures, Avansati.
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • #10
                    Andone Cclaudiu, Sicoe Rodica elite
                    Kromek Iulian open
                    Cristea Virgil amatori
                    Cugir
                    4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                    Comentariu


                    • #11
                      Beches Andrei, Sibiu, open. Multumrsc
                      ZJ-SZLC
                      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                      Comentariu


                      • #12
                        Migea Cornel, la elite.

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Tarnaveni, la amatori: Moldovan Flavia, Bleoca Lucas, Sabau Gheorghe, Sabau Mircea
                          La elite: Bleoca Marius, Moldovan Alexandru
                          Din Valcea, la amatori Naulea Stefania

                          Comentariu


                          • #14
                            Bună ziua,

                            Se inscriu din Deva la categoria Avansați : Cărăuș Sorin, Postelnicu Mihai, Cleșiu Florin și Midvichi Alexandru.

                            Din Deva la categoria Open : Boznea Daniel.

                            Din Deva la categoria Elite: Zsok Arcadie.

                            Mulțumesc.

                            O zi bună!

                            Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Hunedoara la open Botea Fabian, Pavel Călin,Gasca Toader.La avansați Popovici Ciprian,Melicut Sarmis.Din Timișoara Vela Gabriel avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X