Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Jubiliar", Fălticeni - 23.12.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Jubiliar", Fălticeni - 23.12.2017

    Turneu A "Jubiliar" editia a X-a Fălticeni, 23.12.2017

    LOCALITATE: Fălticeni;
    DATA: Sambata 23.12.2017;
    CATEGORII: Elite + Open + Avansați + Începători;
    ORA DE INCEPERE: 9:30-10.00;
    SALA 1: Sala Sporturilor "Gabriel Udisteanu", str. Teilor - Elite, Open, Începători
    SALA 2: Sala de Sport a Colegiului "Mihai Bacescu", str. Nicu Gane - Avansați
    LOGISTICA: Sala Gabriel Udisteanu - 20 mese ITTF; Sala Bacescu: 8 mese dintre care 5 ITTF si 3 Active ranforsate (sunt OK), mingi 3 stele plastic ANDRO;
    TAXA: 30 lei adultii, 15 lei elevii sub 16 ani, doamnele/domnisoarele ....... eventualii participanti din Moldova, Ucraina si jucatorii Div. A legitimați la Somuz Falticeni - taxa 0 lei; Un leu se va dona către AmaTur;
    SE ASIGURA: Apa Aqua Carpatica/Dorna, mere, alune, dulciuri-turta dulce, napolitane,kebab XL, afinata (destulă), tuica ;
    Platitorii de taxa integrala vor primi la inscriere cate un breloc AmaTur (cu pix inclus).
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1-4: diplome, cupe, posibil tricouri;

    PREMII SPECIALE:
    1.Jucatorii cu cele mai multe turnee A si A+ in anul 2017 si care vor participa la Falticeni vor fi premiati de organizator cu cate un set de mingi plastic 3 stele XIOM sau NITTAKU -primii 4, in ordine...(rog pe cei indreptatiti la recompensa sa specifice, la inscriere, cate turnee jucate A/A+ au in acest an)
    2.Premii speciale pentru introducerea pe harta AmaTur a unor noi localitati:
    Pascani - Domnii Donisan Costel și Robu Mihai: Diplome și un set de 10 mingi Joola - 3*** plastic;
    Onești - Domnii Dițu Daniel, Serban Liviu și Gaureanu Tudor: Diplome și 3 seturi de câte trei mingi Andro - 3*** plastic
    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 21.12.2017, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    ÎNCEPATORI: -Sala "Gabriel Udișteanu"
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 10;
    - Număr maxim de participanţi: 56;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători aranjati după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică 4;sau grupe inferioare de 4 .
    - Capi de serie grupe inferioare – conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    AVANSATI -Sala Mihai Bacescu.
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 20, de preferat între limitele de MP 10-20;
    - Număr maxim de participanţi: 60;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători aranjati după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform ordinii din Clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    OPEN - Sala Gabriel Udisteanu;
    - Participă jucătorii cu MP mai mic de 27, au prioritate cei cu MP intre 20 si 27;
    - Număr maxim de participanţi: 24;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    ELITE - Sala Gabriel Udisteanu.
    -Participa jucatori cu MP>27;
    -Nr maxim de participanti: 36 din care 6 wild carduri;
    (Wild-card-urile vor fi acordate divizionarilor A si SL participanti in afara concursului, in grupele inferioare. Rezultatele meciurilor cu acestia nu vor fi luate in considerare ulterior);
    -6 grupe inferioare din care se califica 4, se continua pe tablou eliminatoriu, fara grupe superioare
    MASTERS - Sala Gabriel Udisteanu
    -Participă jucătorii înscriși la Elite + Divizionarii;
    -Acest concurs incepe după ce se termina categoria Elite (Taxa e valabila pentru ambele concursuri);
    -36 de participanti impartiti in 12 grupe de 3, se califica primii 2;
    -Tablou eliminatoriu generat automat;
    Premii Masters;
    -Loc 1 - 50 euro + o cupa MAAARE
    -Loc 2 - 25 euro
    -Loc 3-4 - 50 lei
    Într-un moment de respiro între cele două concursuri va avea loc meciul Hasna Cosmin - Mosneagu Marius, castigatorului fiindu-i decernat tricoul de Campion Judetean Amatur 2017.
    Acesti doi amaturisti nu au putut participa din motive obiective la concursuri in 2017 si au cel mai mare MP dintre participantii din judet care nu au primit inca acest titlu.



    In functie de dinamica inscrierilor exista posibilitatea ca alta categorie ce se potriveste ca numar de inscrisi pentru cele 8 mese de la sala Bacescu sa joace acolo.Un lucru cert,zic eu:toate categoriile ar trebui sa joace dimineatza
    Pentru cazare-
    Hotel Turist-80 lei camera 2 persoane-spuneti ca e pentru t.d.m
    ,Caminul-Internat al Colegiului Agricol-camere de 2 persoane,modern-,40 lei camera



    ORGANIZATOR:
    - Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Cozma Cătălin, tel. 0744.544.610;
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701 (60% șanse să ajung în Bucovina);
    -GASSNER PAUL-sala Bacescu
    ECHIPAMENT SPORTIV: Andro Romania prin Dl. George Durdun - Pingpongshop.ro, care asigura și mingile de joc.
    Dl. George Durdun
    reprezentant andro Romania

    www.pingpongshop.ro
    https://facebook.com/pingpongshopromania
    comenzi@pingpongshop.ro
    0765.777.747
    CONCURS ORGANIZAT CU SPRIJINUL PRIMARIEI FALTICENI
    CONCURS ORGANIZAT CU SPRIJINUL C.J. SUCEAVA
    Ultima editare de cata_60; 28.dec.2017, 06:20.
    of all the things i lost i miss my mind the most

  • #2
    Clasament Incepatori

    1. Hetriuc Petrica - Suceava
    2. Gherghel Petru - Bacau
    3 -- 4
    Brandusan Lucian - Radauti
    Iliuta Adrian - Sannicolau Mare
    5 -- 8
    Blanariu Ionut - Baisesti
    Nutu Catalin - Targu Neamt
    Harmanescu Petrus - Braila
    Ivan Alin - Pascani
    9 -- 16
    Romascan Victor - Suceava
    Markos Sandor - Borsec
    Mita Augustin - Dorohoi
    Constantinica Silviu - Botosani
    Galatanu Silviu - Bacau
    Botas Constantin - Sannicolau Mare
    Marin Bogdan Mihail - Bacau
    Ghitu Liviu - Onesti
    17 -- 26
    Calancea Dragos - Siret
    Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare
    Moise Viorel - Braila
    Simionese Ovidiu - Granicesti
    Oghinciuc Cristi - Tisauti
    Miron Sara - Prelipca
    Bobu Stefan Minodor - Targu Neamt
    Cosau Toader - Targu Neamt
    Pristavu Bogdan Constantin - Iasi
    Dimitrov Claudiu Marian - Suceava
    27 -- 2v gr.sup.
    Andrei Radu Alexandru - Iasi
    28 -- 38 1v gr.sup.
    Darie Gabriel - Comanesti
    Purdila Andrei - Falticeni
    Husarciuc Beniamin - Suceava
    Lazar Lavinia - Salcea
    Grigoroaia Andrei - Pascani
    Serban Gabriel - Pascani
    Tamas Vivien - Miercurea Ciuc
    Boariu Timofte Danut - Borsec
    Serban Mihai - Pascani
    Grigore Eugen - Falticeni
    Irimia Valentin - Hartop
    39 -- 42 0v gr.sup.
    Blanariu Vasile - Baisesti
    Ciurlica Mugurel - Pascani
    Grosu Gheorghita - Targu Neamt
    Ursulescu Ioan Stanga - Bacau
    43 -- 51 0v gr.inf.
    Barabancea Lili - Iasi
    Grigore Bianca - Falticeni
    Grigore Adrian - Falticeni
    Gheorghica Petru - Pascani
    Pralea Ionut Cosmin - London
    Manasoi Vasile - Putna
    Codreanu Alejandro - Pascani
    Hanza Daniel - Prelipca
    Nedelcu Gabriel - Falticeni

    Clasament OPEN

    1. Morari Artur - Cernauti
    2. Istrate Cristian - Bucuresti
    3 -- 4
    Valcu Alin - Botosani
    Subcinski Alexandru - Suceava
    5 -- 8
    Melniciuk Maxim - Cernauti
    Purdila Dan - Falticeni
    Bulubasa Nicusor - Comanesti
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Mironescu Adrian - Botosani
    Marola Dan - Bacau
    Pralea Marius Dan - Botosani
    Pinzar Alin - Suceava
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Ticu Dorin - Bacau
    Rosca Niculai - Galanesti
    Vlaisan Vasile - Vicovu de Jos
    Geraschenko Iurii - Cernauti
    17 -- 2v gr.inf.
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    18 -- 22 1v gr.inf.
    Sofian Corneliu - Suceava
    Mahu Bogdan - Pascani
    Bubulac Cristi - Piatra Neamt
    Serban Liviu - Onesti
    Barbalata Lorin - Suceava
    23 -- 0v gr.inf.
    Colesniuc Romeo - Botosani


    Clasament Elite

    1. Hasna Cosmin - Straja
    2. Corcoz Costin - Focsani
    3 -- 4
    Spanu Vasile - Vicovu de Jos
    Dovgani Rostislav - Cernauti
    5 -- 8
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Surdu Marcel - Iasi
    Ditu Daniel - Onesti
    Ungureanu Adrian - Suceava
    9 -- 16
    Blanariu Dionisie - Baisesti
    Valeanu Cosmin - Bacau
    Nemtoi Gabriel - Suceava
    Tiganas Mihai - Radauti
    Albu Catalin - Pascani
    Parnica Leonid - Moinesti
    Barsa Ioan - Moinesti
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    17 -- 24
    Ursulean Florin - Straja
    Zanescu Cristian - Roman
    Bularda Iulian - Barlad
    Tipu Vlad - Iasi
    Ursulean Vasile - Straja
    Hogas Flaviu Alexandru - Barlad
    Rojnita Sebastian - Bacau
    Golovaci Marin - Ucraina
    25 -- 26 1v gr.inf.
    Toporas Cosmin - Suceava
    Valeanu Vlad - Bacau
    27 -- 31 0v gr.inf.
    Grosan Nicu - Piatra Neamt
    Ciubotariu Ioan - Preutesti
    Cojocaru Stefan - Suceava
    Avram Gabriel - Radauti
    Bujoreanu Neculai - Falticeni
    Ultima editare de cata_60; 23.dec.2017, 21:36.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Se inscrie din Oniceni Suceava Enachi Ionel Gabriel - incepatori
      Oniceni Avramia Daniel - incepatori
      Suceava Lucic Corneliu - avansati

      Comentariu


      • #4
        Se inscrie Lovin Eusebiu, Comanesti, avansati.

        Comentariu


        • #5
          Salutare tuturor, Cristian Istrate open Bucuresti.
          PS. NU vin pentru premii, vin pentru ca asa era in agenda mea, sa ne vedem sanatosi !

          Sa-l iau si pe Mos Craciun ?

          Comentariu


          • #6
            Ianos Valentin
            Vaculisteanu Ionut
            Ungureanu Florin , din Suceava la avansati

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
              Salutare tuturor, Cristian Istrate open Bucuresti.
              PS. NU vin pentru premii, vin pentru ca asa era in agenda mea, sa ne vedem sanatosi !

              Sa-l iau si pe Mos Craciun ?
              cate turnee ai in 2017? ca tot veni vorba...
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • #8
                Inscriere din Falticeni, Petrus Harmanescu, incepatori
                Multumesc

                Comentariu


                • #9
                  Mosneagu Marius
                  Rosca Mihai
                  Cocinschi Manu
                  Durdun George
                  Elite-h.c. + Elite non-amatur
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #10
                    Albu Constantin Suceava avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Granicesti se inscriu :
                      Simionese Ovidiu la Incepatori
                      Morosan Ionel la Avansati
                      Simionese Sorin Gabriel la Avansati.
                      Multumim !

                      Comentariu


                      • #12
                        Zamfiroaia Sorin open mulțumesc


                        Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Pralea Marius Dan - Botosani - Open ( 6A+ , 27A - incluzand si turneul de la Falticeni ..... 33 turnee in 2017 )
                          Marin Bogdan Mihail - Bacau - Incepatori ( 6A+ , 24A - incluzand si turneul de la Falticeni ..... 30 turnee in 2017 )
                          Pralea Ionut Cosmin - Great Britain - Incepatori

                          Comentariu


                          • #14
                            la elite si masters

                            Ursulean Vasile si Ursulean Florin
                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                            FH: Tenergy 05 FX
                            BH: Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Ursulean Daniel -avansati
                              Brandusan Lucian-incepatori
                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                              FH: Tenergy 05 FX
                              BH: Tenergy 05 FX

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X