Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"13 norocos", Arad - 13.01.2018

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "13 norocos", Arad - 13.01.2018

    Data: 13 ianuarie 2018

    Localitatea: Arad
    Locul de desfasurare: Sala CSM Arad, str. Mihai Eminescu nr. 28, Arad;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open+Elite;
    Logistica: 9 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:15 (Incepatori, Avansati), 12:45-13:15 (Open+Elite)
    Ora de incepere: 9:15-9:30 Incepatori, Avansati, 13:30-13:45 Open+Elite;

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa 2L (minerala/plata), tuica;
    - gulyas+muraturi (Masterchef: Tisza Iosif si Burcau Petru);


    Materiale de premiere:
    - cupa (la primul loc), medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Taxa de participare:
    25 ron (adulti);
    15 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 11.01.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 36;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:15
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10,00 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 24;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:15
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti,
    de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN+ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 20,00;
    Numar maxim de jucatori: 24;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    *in functie de inscrieri, numarul jucatorilor de la Incepatori si Avansati se poate modifica;

    ORGANIZATORI:
    Lacatis Ghita: 0758.923.908
    Neamt Doru: 0749.244.202

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu;

  • #2
    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Open+Elite - on 12.01.2018 at 21:41:27

      1. Roman Bogdan - Arad, 7 - 40,39 - OE
      2. Beca Iliesen - Timisoara, 166 - 39,8 - OEL
      3. Put Gabriel - Oravita, 9 - 39,57 - OE
      4. Avram Victor - Arad, 5 - 39,4 - OE
      5. Boru Lucian - Timisoara, 277 - 36,33 - OE
      6. Verdet Adrian - Oravita, 15 - 34,96 - OE
      7. Creinicean Liviu - Oravita, 52 - 33,56 - OE
      8. Prundaru Horia - Arad, 428 - 33 - OE
      9. Spatariu Daniel - Arad, 148 - 32,71 - OE
      10. Oprea Adrian - Lugoj, 64 - 31,39 - OE
      11. Kaposta Victor - Arad, 46 - 30,57 - OE
      12. Drinceanu Lilian - Oravita, 114 - 27,17 - O
      13. Fieraru George - Timisoara, 842 - 25,8 - O
      14. Meszar Razvan - Arad, 1986 - 25,8 - O
      15. Georgescu Constantin - Orastie, 254 - 25,4 - O
      16. Schiopulescu Ion - Lugoj, 341 - 25,22 - O
      17. Lulciuc Dumitru - Timisoara, 475 - 25 - O
      18. Deak Valentin - Sebis, 422 - 22,74 - O
      19. Jichici Svetozar - Timisoara, 141 - 22,61 - OW
      20. Ardelean Raul - Arad, 342 - 21,42 - O
      21. Cecan Vasile - Timisoara, 232 - 21 - O
      22. Demian Daniel - Arad, 1060 - 20 - O
      23. Olah Remus - Arad, 437 - 16,29 - A
      24. Bekesi Zsolt - Arad, 4032 - 0 - O
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Dani Leo - Arad


      Inscrieri Avansati - on 12.01.2018 at 21:41:35

      1. Nagy Iosif - Arad, 310 - 18,87 - AW
      2. Hancig Mircea - Dumbravita, 470 - 18,38 - A
      3. Pop Claudiu - Arad, 852 - 18 - A
      4. Ticu Sorin - Lugoj, 434 - 16,36 - A
      5. Avasilcai Marcel - Arad, 715 - 16,1 - A
      6. Stoica Ioan Florin - Lugoj, 430 - 16,07 - A
      7. Kaszta Harrald - Arad, 1764 - 16 - A
      8. Faur Lucian - Jimbolia, 826 - 14,23 - AW
      9. Crisan Vlad - Arad, 2530 - 14,1 - A
      10. Costeant Tiberiu - Margina, 1900 - 14 - A
      11. Borcsi Jozsef - Timisoara, 588 - 13,24 - A
      12. Bulibasa Tiberiu - Arad, 1163 - 13 - A
      13. Trisca Silviu - Timisoara, 813 - 12,78 - A
      14. Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare, 1195 - 11,65 - A
      15. Frunza Alexandru - Timisoara, 1679 - 11,5 - A
      16. Koromi Carol - Arad, 2884 - 11 - A
      17. Stanciu Vlad - Arad, 1542 - 10,5 - A
      18. Dobanda Alexandru - Arad, 1367 - 10,25 - AW
      19. Iliuta Adrian - Sannicolau Mare, 1332 - 10,1 - A
      20. Ipate Constantin - Arad, 1404 - 10,05 - A
      21. Iusco Ionut - Arad, 2473 - 10 - A
      22. Kumher Robert - Timisoara, 1351 - 8,5 - A
      23. Mirza Ovidiu - Arad, 1695 - 6 - A


      Inscrieri Incepatori - on 12.01.2018 at 21:41:45

      1. Botas Constantin - Sannicolau Mare, 1384 - 9,95 - A
      2. Vela Gabriel - Timisoara, 890 - 8,82 - A
      3. Florescu Marius - Timisoara, 1123 - 8,4 - A
      4. Sabau Victor - Arad, 1571 - 8,2 - A
      5. Clisic Iosif - Sannicolau Mare, 1791 - 8,1 - A
      6. Herteg Doru - Arad, 1421 - 8 - AW
      7. Dobanda Dinu - Arad, 1632 - 6,5 - A
      8. Deme Dan - Arad, 2106 - 6,5 - A
      9. Chiscan Bogdan - Arad, 1526 - 6,2 - A
      10. Voicu Florin - Arad, 2160 - 6 - A
      11. Coiov Nicolae - Arad, 2323 - 6 - A
      12. Ghilezan Alexandru - Timisoara, 2659 - 6 - A
      13. Buruian Alexandru - Arad, 2788 - 6 - A
      14. Gligor Paul - Arad, 2407 - 5,5 - A
      15. Ternauciuc Adrian - Lugoj, 3692 - 5,5 - A
      16. Beldean Octavian - Arad, 2463 - 5 - A
      17. Achim Paul - Arad, 2525 - 5 - A
      18. Albu Alexandru - Arad, 2553 - 5 - A
      19. Nastase Laurentiu - Arad, 2554 - 5 - A
      20. Herteg Dorinel - Arad, 3010 - 5 - A
      21. Forton Nicolae - Arad, 3100 - 5 - A
      22. Bondor Alin - Arad, 3873 - 4 - A
      23. Ferenti Arnold - Arad, 3874 - 4 - A
      24. Balas Roli - Arad, 3600 - 0 - A
      25. Gherlea Laurentiu - Sannicolau Mare, 3700 - 0 - A
      26. Tremurici Armando - Sannicolau Mare, 3701 - 0 - A
      27. Pricope Madalin - Arad, 3784 - 0 - A
      28. Simion Razvan - Arad, 3785 - 0 - A
      29. Oproi Eugen - Sannicolau Mare, 3819 - 0 - A
      30. Frent George - Arad, 3838 - 0 - A
      31. Simion Dani - Arad, 3980 - 0 - A
      32. Cleminte Andrei - Arad, 5005 - 0 - A
      33. Popa Cosmin - Arad, 5007 - 0 - A
      34. Tisza Eduard - Arad, 5008 - 0 - A
      35. Bulzan Claudiu - Arad, 5009 - 0 - A
      36. Ternauciuc Mihai - Lugoj, 5010 - 0 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Guttman Gabriel - Arad

      Comentariu


      • #4
        Din Arad Avram Victor - Elite si Spatariu Daniel - Elite

        Comentariu


        • #5
          Verdet Adrian - Oravita - elite
          Kaposta Victor - Arad - elite

          Comentariu


          • #6
            Salutari , Veres Adrian Timisoara avansati , multumesc
            Blade: Lemn
            FH: Cauciuc Aderent
            BH: Cauciuc cu Dinti

            Comentariu


            • #7
              Stoica Ioan Florin din Lugoj la Avansati

              Comentariu


              • #8
                Din Margina,Costeant Tiberiu-avansati
                Blade:Stiga Allround

                Comentariu


                • #9
                  Salutari!
                  Din Sannicolau-Mare:
                  1)Gherlea Laurentiu - Incepatori
                  2)Tremurici Armando - Incepatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Ticu Sorin-Lugoj,avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Prundaru Horia
                      Arad-Elite

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Oravița la Open+Elite : Put Gabriel,Creinicean Liviu,Drinceanu Lilian,Murgu Ioan,Lungu Marius,Ciublea Vichente,Cioveie Marian,Vereș Francisc.Speram sa ajungem cu toții!!Sărbători fericite și La Multi Ani!!
                        Ultima editare de pedrosyto; 31.dec.2017, 21:39.

                        Comentariu


                        • #13
                          Cecan Vasile si Jichici Svetozar , Timisoara , Open+Elite
                          Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                          Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                          Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Laurentiu2002 Vezi post
                            Salutari!
                            Din Sannicolau-Mare:
                            1)Gherlea Laurentiu - Incepatori
                            2)Tremurici Armando - Incepatori
                            Bravo ! Succes! Daca ne primesc venim si noi ceilalti 5 din Sannicolau Mare / Timis ! Botas Constantin! Iliuta Adrian! Oproi Eugen ! Clisic Iosif ! Mitar Marius Tiberiu( parte din noi la incepatori / parte din noi la avansati ! Depinde cum ne va repartiza acu pe 01.01.2108 AmaTur dupa rezultatlele din Decembrie ! Va multumim!

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Arad se inscrie Deme Dan la incepatori, Pop Claudiu si Bartha Atilla la avansati.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Mitar Marius Tiberiu Vezi post
                                Bravo ! Succes! Daca ne primesc venim si noi ceilalti 5 din Sannicolau Mare / Timis ! Botas Constantin! Iliuta Adrian! Oproi Eugen ! Clisic Iosif ! Mitar Marius Tiberiu( parte din noi la incepatori / parte din noi la avansati ! Depinde cum ne va repartiza acu pe 01.01.2108 AmaTur dupa rezultatlele din Decembrie ! Va multumim!
                                Va primim cu drag

                                Comentariu


                                • #17
                                  Buna seara din Orastie la open Georgescu Constantin multumesc
                                  Blade: Lemn
                                  FH: Cauciuc Aderent
                                  BH: Cauciuc cu Dinti

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Lulciuc Dumitru Timișoara-Open

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Borcsi Jozsef - Timisoara- avansati

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Salut, din Arad, la incepatori, Gligor Paul si Achim Paul

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Olah Remus (Arad) - OPEN
                                          Sa ne revedem cu sanatate si bucurie in 2018!
                                          Felicitari pentru turneele organizate in acest an!
                                          TBS - T05 / T05

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Arad - Bulibasa Tiberiu la avansați, Pricope Mădălin la începători si Demian Daniel la open. Până la actualizarea clasamentului dupa care, daca vor fi schimbari de medie, vor fi operate in lista de inscrieri.
                                            Ultima editare de alandala; 29.dec.2017, 21:33.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Karacsonyi Zoltan, Timisoara, avansati

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Frumos.Stimă și respect organizatorilor

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de ivisuc Vezi post
                                                  Frumos.Stimă și respect organizatorilor
                                                  Multumim frumos.
                                                  Va asteptam cu mare drag

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X