Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Pingpongmania", Oradea - 20.01.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Nu vad normal sa cistigi un meci fara sal joci !Domnilor din amatur adica sefi ce aveti de zis?????

    Comentariu


    • #77
      .....doi eroi........reprezentanta Pingpongmania...face un turneu de senzatie........la doar 10 ani....la open/elite.....







      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de fulop Vezi post
        Domnilor organizator dela Oradea nu vad normal omul care a lipsit adica Toma Cristian sa l bifez ca prezent si el sa nu fie in sala adica ai nemotivat!Domnilor mai
        ...d-le Attila....grupele erau facute si afisate când cel care l-a inscris a venit sa-mi spuna ca nu crede ca Toma Cristi mai poate ajunge.........dar era totusi posibil sa o faca la fel ca si alti jucatori care au venit in ultimul moment......mi s-a parut normal sa-i pun 0-3 toate meciurile.....Sa stiti ca aproape in orice sport ......inclusiv la tenis de masă......neprezentarea la masa in 10 min a adversarului....se puncteaza cu 3-0....deci este o victorie chiar daca nu jucati.....efectiv meciul prin neprezentarea adversarului.......Regulament FRTM......

        P.S ...Iar daca satisfactia d-voastra este ca un coleg sa fie pus nemotivat......din cauza unei urgente......
        P.S 2...vreo 3-4 jucatori au venit dupa vreo 30 de min de la începerea jocurilor...ex Tanc Florin...Sarca Ovi etc...iar daca ceilalti colegi ar fi fost atat de stricti ca d-voastra sigur ajungeau si ei nemotivati,......si cu 0-3///////
        Ultima editare de MariusBH; 20.ian.2018, 19:37.
        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

        Comentariu


        • #79
          Marius, am observat ceva, si m-a si sesizat cineva, deci am verificat, nefiind primul caz la Oradea...

          In eliminatoriile de la amatori ai asezat favoritii asa:
          1. Nagy Iosif
          8. Sferlea Calin
          4. Bondar Octavian
          3. Vig Andrei
          2. Pop Alexandru
          iar bye-urile astfel:
          16. Bye
          9. Bye
          13. Bye
          14. Bye
          15. Bye

          Regulamentul AmaTur prevede doua modalitati de asezare a favoritiilor, ambele diferite de cea folosita la Oradea:

          A. conform clasamentului - astfel ordinea ar fi aratat asa:
          1. Pop Alexandru - loc 269
          5 (si nu 8.). Vig Andrei - fara loc in cls.
          4. Bondar Octavian - loc 2004
          3. Sferlea Calin - loc 1503
          2. Nagy Iosif - loc 310

          B. conform grupei superioare - astfel ordinea ar fi aratat asa:
          1. Nagy Iosif - castigator grupa 1
          5 (si nu 8.). Sferlea Calin - castigator grupa 5
          4. Bondar Octavian - castigator grupa 4
          3. Vig Andrei - castigator grupa 3
          2. Pop Alexandru - castigator grupa 2

          in ambele cazuri, bye-urile trebuiau puse altfel, si anume:

          ar bye-urile astfel:
          16. Bye
          12 (si nu 9). Bye
          13. Bye
          14. Bye
          15. Bye

          Tabloul este gresit si la open:
          1. Codau Vlad
          8. Morosanu Vasile
          5. Balogh Attila
          4. Sferlea Alesia
          3. Tic Ioan
          6. Mutrescu Eugen
          7. Jurje Alex Doru
          2. Beca Iliesen

          A. Daca ati fi asezat favoritii conform clasamentului, trebuia sa fie asa:
          1. Tic Ioan - loc 43
          8. Balogh Attila sau Mutrescu Eugen
          5. Balogh Attila sau Mutrescu Eugen
          4. Sferlea Alesia - loc 584
          3. Codau Vlad - loc 198
          6. Morosanu Vasile sau Jurje Alex Doru
          7. Morosanu Vasile sau Jurje Alex Doru
          2. Beca Iliesen - loc 166

          astfel, apar pe numar sau parte de tablou gresit:
          Codau Vlad
          Tic Ioan
          Morosanu Vasile
          Mutrescu Eugen

          B. Daca ati fi asezat favoritii conform grupei superioare, trebuia sa fie asa:
          1. Codau Vlad - castigator grupa 1
          8. Balogh Attila sau Jurje Alex Doru
          5. Balogh Attila sau Jurje Alex Doru
          4. Tic Ioan - castigator grupa 4
          3. Sferlea Alesia - castigator grupa 3
          6. Mutrescu Eugen sau Morosanu Vasile
          7. Mutrescu Eugen sau Morosanu Vasile
          2. Beca Iliesen - castigator grupa 2

          astfel, apar pe numar sau parte de tablou gresit:
          Sferlea Alesia
          Tic Ioan
          Morosanu Vasile
          Jurje Alex Doru

          Marius, aceste greseli pot fi evitate consultand anexa aferenta a regulamentului:
          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...nt-AmaTur-2018
          sau consultandu-l pe unul dintre ceilalti organizatori experimentati.

          Cu prietenie,
          Pali
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • #80
            ...premiantii la Elite.......


            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de PaliHR Vezi post
              Marius, am observat ceva, si m-a si sesizat cineva, deci am verificat, nefiind primul caz la Oradea...

              In eliminatoriile de la amatori ai asezat favoritii asa:
              1. Nagy Iosif
              8. Sferlea Calin
              4. Bondar Octavian
              3. Vig Andrei
              2. Pop Alexandru
              iar bye-urile astfel:
              16. Bye
              9. Bye
              13. Bye
              14. Bye
              15. Bye

              Regulamentul AmaTur prevede doua modalitati de asezare a favoritiilor, ambele diferite de cea folosita la Oradea:

              A. conform clasamentului - astfel ordinea ar fi aratat asa:
              1. Pop Alexandru - loc 269
              5 (si nu 8.). Vig Andrei - fara loc in cls.
              4. Bondar Octavian - loc 2004
              3. Sferlea Calin - loc 1503
              2. Nagy Iosif - loc 310

              B. conform grupei superioare - astfel ordinea ar fi aratat asa:
              1. Nagy Iosif - castigator grupa 1
              5 (si nu 8.). Sferlea Calin - castigator grupa 5
              4. Bondar Octavian - castigator grupa 4
              3. Vig Andrei - castigator grupa 3
              2. Pop Alexandru - castigator grupa 2

              in ambele cazuri, bye-urile trebuiau puse altfel, si anume:

              ar bye-urile astfel:
              16. Bye
              12 (si nu 9). Bye
              13. Bye
              14. Bye
              15. Bye

              Tabloul este gresit si la open:
              1. Codau Vlad
              8. Morosanu Vasile
              5. Balogh Attila
              4. Sferlea Alesia
              3. Tic Ioan
              6. Mutrescu Eugen
              7. Jurje Alex Doru
              2. Beca Iliesen

              A. Daca ati fi asezat favoritii conform clasamentului, trebuia sa fie asa:
              1. Tic Ioan - loc 43
              8. Balogh Attila sau Mutrescu Eugen
              5. Balogh Attila sau Mutrescu Eugen
              4. Sferlea Alesia - loc 584
              3. Codau Vlad - loc 198
              6. Morosanu Vasile sau Jurje Alex Doru
              7. Morosanu Vasile sau Jurje Alex Doru
              2. Beca Iliesen - loc 166

              astfel, apar pe numar sau parte de tablou gresit:
              Codau Vlad
              Tic Ioan
              Morosanu Vasile
              Mutrescu Eugen

              B. Daca ati fi asezat favoritii conform grupei superioare, trebuia sa fie asa:
              1. Codau Vlad - castigator grupa 1
              8. Balogh Attila sau Jurje Alex Doru
              5. Balogh Attila sau Jurje Alex Doru
              4. Tic Ioan - castigator grupa 4
              3. Sferlea Alesia - castigator grupa 3
              6. Mutrescu Eugen sau Morosanu Vasile
              7. Mutrescu Eugen sau Morosanu Vasile
              2. Beca Iliesen - castigator grupa 2

              astfel, apar pe numar sau parte de tablou gresit:
              Sferlea Alesia
              Tic Ioan
              Morosanu Vasile
              Jurje Alex Doru

              Marius, aceste greseli pot fi evitate consultand anexa aferenta a regulamentului:
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...nt-AmaTur-2018
              sau consultandu-l pe unul dintre ceilalti organizatori experimentati.

              Cu prietenie,
              Pali
              ....Multumesc pt observatii Pali.....daca cineva se crede defavorizat cu ceva....ofer locul Alesiei-inclusiv diploma si punctele aferente castigata pe merit de o fetita de 10 ani care s-a batut incredibil de la egal la egal cu niste adulti valorosi......Deci vorbesc foarte serios.....cel-cei care se cred defavorizati sa primeasca aceste puncte ale Alesiei.....ca ma gîndesc ca despre ea este vorba......iar Alesiei puteti sa-i acordati 0 puncte restul sa fie redistribuite celor care se cred defavorizati---si va rog sa dati nume concrete....
              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

              Comentariu


              • #82
                Nu este vorba ca cedează Alesia punctele, este vorba sa faci corect.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #83
                  Nu ma deranjat ca nu a venit ,ma derannat ca trebuia sa joc al 5meci.dupa 220 km mi sa luat un meci,consider eu ,sau sa scimbat regulamentul întreb?????

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Nu este vorba ca cedează Alesia punctele, este vorba sa faci corect.
                    Chiar pt faptul ca vreau sa fac corect doresc ca punctele considerate ca au defavorizat pe cineva sa fie luate si date celor care se considera defavorizati-dar sa nu fie niste anonimi...am inteles ca au nume si prenume....de ce se ascund?????...de ce nu au spus la fata locului ce nu le convine sau ce li se pare ca nu este corect...??????
                    Sunt multe intrebari......de ce nu se consulta majoritatea?????.....nu a venit nimeni la mine in timpul turneului-din care am iesit voit din superioare tocmai sa am timp sa ma ocup ma bine de concurs.........ne-am salutat si cu dl Fulop la plecare nu mi-a spus nimic-adica nu mi-a spus ca trebuie sa-l pun nemotivat pe un jucator care nu a putut participa din motive obiective si toate rezultatele au fost 0-3!!!! De ce deranjeaza un turneu asa micut pe cineva......??????la noi nu vin sute de persoane .....suntem o mana de oameni care vrem sa ne simtim in spiritul Amatur.......care din pacate nu mai este ca acum 7 ani .......cand tocmai acest spirit ne-a atras in acest circuit....

                    ...da .....nu ne convine ca cineva sa te urmareasca ca un BIG BROTHER cu GPS......la orice miscare gresita suntem impuscati...prin 2011-2012....io nu tin minte sa fie asa ceva.....

                    Cineva de sus...te apostrofeaza...la orice miscare gresita.....te trage de urechi....niste persoane fac legea pt mii de oameni....fac legi si regulamente aberante din ce in ce mai stufoase,,,impart jucatorii in ..n categorii.....ACESTA NU ESTE SPIRITUL AMATUR AUTENTIC PE CARE IL STIAM DIN 2011 si care ne-a adus in acest circuit.....Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca s-ar organiza intr-o asociatie etc...etc.....Daca vrem asociatii sa jucam tenis de masă sunt o gramada incepand de la FRTM.....ITTF.....zeci de cluburi unde poti juca fara nicio restrictie fara mania punctelor salvatoare.....Noi nu o sa participam niciodata la un Amatur trucat legalizat etc........coordonat de o mana de oameni..........incep sa-i inteleg pe cei care joaca zi de zi tenis de masă si nu vor sa participe in Amatur.....nici nu vor sa auda de el...

                    P.S NU-i suportam pe cei falsi care nu vin in timpul turneului sa ne spuna ce am gresit si vin dupa sa comenteze pe forum tot felul de situatii....Pe mine nu m-a interesat niciodata si am fost la cateva zeci de turnee ce cheie s-a folosit....cum s-au facut grupele etc.......cum s-au tras la sorti...etc...etc....,...deci ca sa fim corecti pana la capat nu avem nevoie de puncte care au defavorizat alte persoane...dar sa ni se spuna care sunt persoanele defavorizate,....si de ce au jucat mai departe in turneu daca au fost defavorizate??????Si pe viitor cei care vor sa participe la turnee Amatur si vor sa-si doneze punctele sa o poata face.....
                    Ultima editare de MariusBH; 20.ian.2018, 22:46.
                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de GeluBv Vezi post
                      Nu este vorba ca cedează Alesia punctele, este vorba sa faci corect.
                      Ultima editare de MariusBH; 20.ian.2018, 22:44.
                      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de MariusBH Vezi post
                        ...premiantii la Elite.......


                        ...vi se pare ca au fost defavorizati....?????????

                        Pingpongmania multumeste tuturor celor care au participat la acest turneu dar si celor cateva sute-sau mii care de-a lungul anilor au fost impreuna cu noi!!!!!!!Suntem 100% pt tenis de masă si prietenie.....am dovedit-o........nu mai sunt necesare cuvintele.....nu ne intereseaza puncte si premii....vrem doar SA JUCAM TENIS DE MASA......din placere......speram si-n Amatur pe mai departe......Ca mine sunt multi care gandesc la fel.......Avem organizate peste 30 de turnee in cadrul Amatur.....si alte cateva sute in afara Amaturului........Turneele Amatur inca din 2013....le-am organizat iarna in ianuarie si vara in august tocmai sa nu deranjam pe altii....adica cand este cel mai frig si cand este cel mai cald.......iar cheltuielile de intretinere sunt cele mai mari...In aceasta perioada lumea se ferea sa organizeze astfel de turnee...NU OBLIGAM SI NU AM OBLIGAT PE NIMENI SA VINA LA TURNEELE NOASTRE......Cei care au participat la ele sunt prietenii nostri!!!!

                        P.S In afara de 12 mingi -cu ocazia WTTD-nu am primit nimic de la Amatur.in 5 ani.....nici macar o bucatica de masa de tenis...altii au primit..mese INTREGI........foarte bine nu am zis nimic,...sa le foloseasca sanatosi......am dat Amaturului...timp din timpul nostru-mult mai important decat banii........ne-am organizat toate turneele pe cont propriu fara ajutorul amaturului....dar defapt cine este AMATUR?????cei 3000 de prieteni...sau cele cateva persoane care taie si spanzura...?????
                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                        Comentariu


                        • #87
                          Marius, probabil stii ca eu te apreciez.

                          Dar mi se pare ca te prefaci ca nu vrei sa intelegi...
                          Da-mi voie sa-ti dau un exemplu: Daca inchiriem o masa la x sala si jucam noi doi, facem cum vor muschii nostri, Insa daca facem un anunt public (paralela ar merge si fara caracterul public, numai pe baza de bun simt), si invitam si parti terte, trebuie sa facem conform anuntului.

                          No, aici gresesti tu, si esti la a n-a recidiva.
                          La turneele tale in eliminatorii sunt doua tipuri de jucatori, separati pe nume de familie.
                          Majoritatea jucatorilor care nu se numesc Sferlea sunt asezati corect pe tablou. Jucatorii cu numele Sferlea se intampla foarte des sa fie asezati pe tablou pe baza dorintei muschilor...
                          Daca n-ai vrut sa intelegi cele scrise in postarea initiala, trebuie sa traduc: este incorect, si totodata vorbeste despre nesimtire.

                          In plus, acum ai notat gresit si clasarile din grupa superioara 4 de la open.

                          Marius, organizatorul vegheaza la caracterul regulamentar al turneului, nu jucatorii prezenti.

                          Totodata esti la recidiva si cu ascunderea nemotivatilor. Problema nemotivatului si a celui care il ascunde este tot un aspect legat de nesimtire (si cand vorbesc de nesimtire, ma refer la gest, nu la om), pentru ca nemotivatul il priveaza pe organizator de oferirea numarului de meciuri minim, il priveaza pe participant de beneficierea de numarul de jocuri minim, iar pe cel de pe lista de asteptare de participarea la turneu...

                          Si te rog, nu te lupta cu morile de vant in ce priveste problematica personalitatii juridice. Daca am inteles bine o postare de-a ta pare-mi-se din septembrie, la Pingpogmania organizatorul este persoana juridica, deci nu cu mine nu trebuie sa te certi in aceasta chestiune. In ce priveste forma juridica nationala, nici acolo n-ai cu cine sa te certi, Gelu fiind unul dintre principalii factori care nu vrea sa auda despre acea treapta de dezvoltare a circuitului.

                          Apropo, Marius, un sfat prietenesc: nu e o.k. sa acuzi pe unii ca nu respecta anumite reglemetari, iar tu sa fii contra reglementarilor din circuitul in care vrei sa organizezi turnee. Pana nu se schimba regula, trebuie sa anunti nemotivatii, si trebuie sa faci tabloul de eliminatorii pe baza sistemului din AmaTur, indiferent daca jucatorul poarta numele Sferlea sau nu.

                          Am incheiat discutia. (Si personal nu socotesc ca trebuie anulate rezultatele nici la open, nici la amatori. Un alt lucru trebuie, esa cum am notat in prima postare: ori inveti regulamentul, ori apelezi la unul care il stie.)

                          O zi buna!
                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                          Tel : 0742 257 995

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de fulop Vezi post
                            Domnilor organizator dela Oradea nu vad normal omul care a lipsit adica Toma Cristian sa l bifez ca prezent si el sa nu fie in sala adica ai nemotivat!Domnilor mai
                            Da, aveti dreptate, Marius chiar dacă vrea, chiar dacă nu vrea, o sa scrie si nemotivatii împreună cu cei care s-au retras după ora 21 joi.

                            Marius, respectă regulamentul, nu te mai inflama degeaba, vezi postul nr 2 de la turneu Brașov în aceiași zi. Adică noi ăștia pe care nu-i mai suporți tu suntem mai prosti?. Cum adică, eu imi penalizez prietenii de antrenament si tu zici ca faci cum vrei!?
                            Ce tot o bagi pe Alesia în față? Unde scrie ca putem sa-i luam punctele sa le dăm la păgubiți?

                            Te deranjează conducerea? Oamenii care ?i arunci tu pe tablou intenționat sau din nepricepere crezi ca sunt prosti?

                            Acum te deranjez si eu, pentru că și tu m-ai deranjat zile întregi cand ai avut nevoie, si te-am invatat cum este corect. Oare stii ca odata cand eram la Ocna Sibiului, cu prietenii la masa m-ai sunat (sa te ?nvăț cum să termini turneul) si am lasat mîncarea pe masa , am iesit afara si am vorbit până când s-a achitat nota de plata. Atunci nu te deranjam , acum te deranjez!

                            Faptul că ai avut o grupa de 5 nu este o problema, se întâmplă, dar nu poți să faci ce vrei pentru că Amatur nu ti-a dat un colt de masa. Deocamdată Amatur lucreaza si pentru tine, altfel la "competitii" se subțiază treaba!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #89
                              Gelu si Pali faptul ca vorbim deschis este democratic si foarte ok......faptul ca voi va credeti perfecti nu este nici democratic si nici ok indiferent cati sustinatori o sa aveti.EU AM PROPUS ACUM UN AN SAU DOI-SE POATE VEDEA PE FORUM POSTAREA CA IN MOD DEMOCRATIC CONDUCEREA ACESTUI CIRCUIT-liber de orice influente as vrea sa cred inca.....SA FIE VOTATA DE CEI 3000 DE MEMBRII activi DEMOCRATIC.......ATUNCI ERATI in masura sa-mi spuneti mie -dar si altora ce sa faca sau sa-i catalogati cum vreti voi..........VORBESC si am sunat sa ma ajute de-a lungul timpului si pe altii Gelu.....si Pe Florin Apian si pe Claudiu si pe Marcel etc etc etc...a invata si a intreba nu este o greseala....eu daca te-am sunat si te-am intrebat ceva am facut-o pt ca te-am respectat si am zis ca ai mai multa experienta decat mine.....DAR NU SUNTETI ALESI IN MOD democratic sa faceti regulamente si sa trageti de urechi in numele asa zisei perfectiuni a voastre.......NU VRETI VOT DEMOCRATIC!!!!!!asta este adevarul.Sunteti cateva persoane care taiati si spanzurati si voi singuri v-ati ales.TREBUIE SA INTELEGETI ACEST LUCRU!!!!!!!!NU SUNTETI DICTATORI!!!!!Acum aveti avantajul asa-zisei voastre puteri in Amatur altii va spun sefi-pt mine sunteti simpli participanti egali celorlalti....se vorbeste de mori de v?nt......exact ca in dictaturi.......Eu iubesc acest circuit si vin din placere nu am nevoie de nici un punct declar public acest lucru.Doresc sa se voteze de amaturisti ca cei care vor sa participe la un turneu dar nu vrea punctele sa o poata face.

                              P.S Si acum sa revenim la turneul de ieri.O singura persoana -dl Fulop a reclamat ca nu am pus absent nemotivat un jucator.-vad ca altii au aceasta placere-dar am explicat ieri acest lucru nu eu l-am inscris a fost inscris de altcineva..!!!!!!.....Intrebare ...DE CE NU MI-A SPUS NIMIC CAND AM VB CU DANSUL ne-am salutat la plecare totul ok.
                              Pali vorbeste de inflamare....poate el este inflamat pt ca a scris a pagina intreaga de explicatii când se putea spune tot in 2 cuvinte.Nici un alt participant nu a reclamat nimic nici la sala si nici pe forum.Trebuia sa vina la fata locului sa-mi spuna ca am gresit.EU de mult timp trag la sorti-mi se pare mai ok -toate locurile in afara de favoritii 1 si 2 .cei care vor si stiu ca 3 si 4 sunt fixe pot face anumite jocuri ...Cel care a tras la sorti a fost dl Mircea Blaga din Salaj impreuna cu alti jucatori....Dl Blaga urmareste forumul si poate sa confirme acest lucru..I-am cerut lui Pali sa-mi dea nume de defavorizati ...se face ca nu intelege....nu suntem prosti nici noi...Pali.Daca este asa cum spune el ca numele sferlea este favorizat......nu ieseam voit din superioare tocmai ca sa las pe altii mai tineri sa merga mai departe...la fel am facut si la ultimul B......la fel a facut si Calin......Ieri chiar am fost intr-o forma buna si poate doar Eugen daca ma oprea....dar am decis-si am zis inainte ca nu vreau sa plec mai departe....dar nu are importanta lucrul acesta......Consider ca nimeni nu a fost defavorizat la nici un turneu de-al nostru....asa ca nu mai sariti -spiritul de haita vad ca este la ordinea zilei.....Problema este alta ..pe care mi-au spus-o si altii care au observat...este o campanie impotriva noastra cei de la Pingpongmania suntem singurii care facem performanta in Oradea iar altii din orasul nostru au in spate asa-zisi sefi din amatur.....La noi in sala se vorbesc toate limbile chiar daca noi suntem romani .....avem fani si abonati unguri,tigani,nemti,slovaci etc....Nasa lui Alesia este jumatate unguroaica iar Alsia vb si maghiara destul de bine pt ca ea a vrut sa invete///asa-i la noi in Bihor.....!!!!!Celelalte sali au administratori unguri si au sprijin mai mare decat noi atat din Ungaria cat si din Amatur.....deci la ora actuala este o campanie pornita impotriva PINGPONGMANIA!!!!!!!Sunt si alte aspecte nu vreau sa duc discutia mai departe.....cei care vor sa inteleaga au inteles...!!!!!SA NU UITAM CA SUNTEM TOTUSI IN ROMANIA SI LA SALA NOASTRA AVEM TRICOLORUL NU STEAGUL ALBASTRU!!!!!!!”!!!
                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                              Comentariu


                              • #90
                                Gelu si Pali faptul ca vorbim deschis este democratic si foarte ok......faptul ca voi va credeti perfecti nu este nici democratic si nici ok indiferent cati sustinatori o sa aveti.EU AM PROPUS ACUM UN AN SAU DOI-SE POATE VEDEA PE FORUM POSTAREA CA IN MOD DEMOCRATIC CONDUCEREA ACESTUI CIRCUIT-liber de orice influente as vrea sa cred inca.....SA FIE VOTATA DE CEI 3000 DE MEMBRII activi DEMOCRATIC.......ATUNCI ERATI in masura sa-mi spuneti mie -dar si altora ce sa faca sau sa-i catalogati cum vreti voi..........VORBESC si am sunat sa ma ajute de-a lungul timpului si pe altii Gelu.....si Pe Florin Apian si pe Claudiu si pe Marcel etc etc etc...a invata si a intreba nu este o greseala....eu daca te-am sunat si te-am intrebat ceva am facut-o pt ca te-am respectat si am zis ca ai mai multa experienta decat mine.....DAR NU SUNTETI ALESI IN MOD democratic sa faceti regulamente si sa trageti de urechi in numele asa zisei perfectiuni a voastre.......NU VRETI VOT DEMOCRATIC!!!!!!asta este adevarul.Sunteti cateva persoane care taiati si spanzurati si voi singuri v-ati ales.TREBUIE SA INTELEGETI ACEST LUCRU!!!!!!!!NU SUNTETI DICTATORI!!!!!Acum aveti avantajul asa-zisei voastre puteri in Amatur altii va spun sefi-pt mine sunteti simpli participanti egali celorlalti....se vorbeste de mori de v?nt......exact ca in dictaturi.......Eu iubesc acest circuit si vin din placere nu am nevoie de nici un punct declar public acest lucru.Doresc sa se voteze de amaturisti ca cei care vor sa participe la un turneu dar nu vrea punctele sa o poata face.

                                P.S Si acum sa revenim la turneul de ieri.O singura persoana -dl Fulop a reclamat ca nu am pus absent nemotivat un jucator.-vad ca altii au aceasta placere-dar am explicat ieri acest lucru nu eu l-am inscris a fost inscris de altcineva..!!!!!!.....Intrebare ...DE CE NU MI-A SPUS NIMIC CAND AM VB CU DANSUL ne-am salutat la plecare totul ok.
                                Pali vorbeste de inflamare....poate el este inflamat pt ca a scris a pagina intreaga de explicatii când se putea spune tot in 2 cuvinte.Nici un alt participant nu a reclamat nimic nici la sala si nici pe forum.Trebuia sa vina la fata locului sa-mi spuna ca am gresit.EU de mult timp trag la sorti-mi se pare mai ok -toate locurile in afara de favoritii 1 si 2 .cei care vor si stiu ca 3 si 4 sunt fixe pot face anumite jocuri ...Cel care a tras la sorti a fost dl Mircea Blaga din Salaj impreuna cu alti jucatori....Dl Blaga urmareste forumul si poate sa confirme acest lucru..I-am cerut lui Pali sa-mi dea nume de defavorizati ...se face ca nu intelege....nu suntem prosti nici noi...Pali.Daca este asa cum spune el ca numele sferlea este favorizat......nu ieseam voit din superioare tocmai ca sa las pe altii mai tineri sa merga mai departe...la fel am facut si la ultimul B......la fel a facut si Calin......Ieri chiar am fost intr-o forma buna si poate doar Eugen daca ma oprea....dar am decis-si am zis inainte ca nu vreau sa plec mai departe....dar nu are importanta lucrul acesta......Consider ca nimeni nu a fost defavorizat la nici un turneu de-al nostru....asa ca nu mai sariti -spiritul de haita vad ca este la ordinea zilei.....Problema este alta ..pe care mi-au spus-o si altii care au observat...este o campanie impotriva noastra cei de la Pingpongmania suntem singurii care facem performanta in Oradea iar altii din orasul nostru au in spate asa-zisi sefi din amatur.....La noi in sala se vorbesc toate limbile chiar daca noi suntem romani .....avem fani si abonati unguri,tigani,nemti,slovaci etc....Nasa lui Alesia este jumatate unguroaica iar Alsia vb si maghiara destul de bine pt ca ea a vrut sa invete///asa-i la noi in Bihor.....!!!!!Celelalte sali au administratori unguri si au sprijin mai mare decat noi atat din Ungaria cat si din Amatur.....deci la ora actuala este o campanie pornita impotriva PINGPONGMANIA!!!!!!!Sunt si alte aspecte nu vreau sa duc discutia mai departe.....cei care vor sa inteleaga au inteles...!!!!!SA NU UITAM CA SUNTEM TOTUSI IN ROMANIA SI LA SALA NOASTRA AVEM TRICOLORUL NU STEAGUL ALBASTRU!!!!!!!?!!!
                                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                Comentariu


                                • #91
                                  .... sa-i afisam si pe premiantii amatori.......locurile 1 si 3...DL artist TAVI DE LA ORADEA-o performanta in premiera foarte frumoasa si Nelutu-care este un erou .locurile 2 si 4 s-au grabit....mai erau de jucat finalele la open pana la premiere....


                                  Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 15:23.
                                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    ...Simbolurile PINGPONGMANIA...afisate permanent la sala......Toate medaliile oferite la turneele noastre sunt cu snur tricolor...in alte parti sunt alte culori mai importante.....


                                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      O intrebare simpla, unde sunt mentionati absentii nemotivati de la acest turneu? Nu trebuie sa mai repeti zeci de randuri precum ca toti sunt impotriva ta, haita, etc, ci simplu, in 3-4 cuvinte. (la postul nr...)

                                      Sau tot simplu, spune "nu vreau" si o sa ma ocup eu personal sa-i mentionez.
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        .....acum Live de la Pingpongmania........ acesta este spiritul ....nostru ....pt cine nu ne cunoaste ....decat din povestiri...........









                                        ,,marele antrenor Puie Victor-CSM Zalău.-citeste si dansul forumul si se cruceste ce se poate scrie.este acum la PINGPONGMANIA......daca ne sunati puteti vorbi cu dansul........a format cativa jucatori marunti........Seni Ionut,Farcas Dan....Margin...etc....etc...Vincze..............
                                        ....nasa lui Alesia....Feli-mama ei este unguroaica traieste in Budapesta de peste 30 de ani......Feli merge des la Budapesta si-mi spune ca ungurii de acolo nu au o parere foarte buna despre cei din Romania......o simte pe piele ei......
                                        ...viitorul Pingpongmania......poza 2.....

                                        P.S Dl Puie m-a intrebat cine sunt aceste persoane care scriu asa ceva despre noi......i-am spus ...dar mi-a zis ca nu a auzit de niciuna........NE FACEM DE RAS!!!!!!!!nici la FRTM nu exista asa ceva.....când persoane care nu se pricep la nimic .......se ajunge la aberatii de acest gen.........VAI DE NOI!!!!!!amaturul a ajuns pe mana cui nu trebuia,.......PACAT ....pacat.......ca se distruge ceva care a fost frumos odata.....!!!!!!!Acuma am primit confirmarea de la un profesionist care vede din afara ce se intampla!!!!!!!!

                                        NOI MANCAM TENIS DE MASA PE PAINE...ZILNIC.........ZILNIC....NU DOAR IN WEEK-END.....când toata lumea vine la cascaval......!!!!!!!
                                        Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 17:32.
                                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Gelule io zic sa mergi la ski si la motociclism sa ne lasi pe noi cu tenisul de masa......

                                          Toma Cristian -nemotivat.....pt Clau ca el se ocupa de acest lucru pe zona noastra..si Marcel care are ....lista de prezente.......
                                          Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 17:34.
                                          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de MariusBH Vezi post
                                            Gelule io zic sa mergi la ski si la motociclism sa ne lasi pe noi cu tenisul de masa......

                                            Toma Cristian -nemotivat.....pt Clau ca el se ocupa de acest lucru
                                            Si io zic sa citesti bine regulamentul, că grupele sau tabloul daca le mai faci intenționat cum vrei o să mergi tu la sky .
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de GeluBv Vezi post
                                              Si io zic sa citesti bine regulamentul, că grupele sau tabloul daca le mai faci intenționat cum vrei o să mergi tu la sky .
                                              ..ai o varsta respectabila Gelule.....nu continua sa fii penibil.....nu mai ameninta....fa reguli la tine in casa acolo sa ameninti......apartii de zona Brașov din cate stiu eu...

                                              P.S Te rog sa nu mai scrii in topicul acestui turneu ca nici eu nu am scris la turneele pe care tu le-ai organizat....
                                              Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 16:53.
                                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Penibil!?)) Faci cam multe observații.


                                                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observații.” Heinrich Heine?
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Marius, tot nu prea intelegi.

                                                  N-ai organizat un turneu de casa sau amical, ci unul in cadrul unui circuit.
                                                  Turneele din cadrul circuitului se bazează pe niste reglementari, asa cum ar intelege si un copil de clasa a treia.

                                                  Apropo, daca mai e acolo respectabilul domn antrenor, chiar as fi curios daca ti-ar povesti daca un sistem ar merge fara reguli de baza (de exemplu un set de tenis de masă, unde ambii trebuie sa stim daca numărătoarea de baza este pana la 11 sau 21...).

                                                  A si daca ai ajuns la amenintari n-am citit daca ai cerut scuze tuturor celor asezati neregulamentar pe tablou (inclusiv rudelor tale).

                                                  Ps: Felicitări anticipate daca de la dl. antrenor vei intelege ca o manifestare publica nu se face cum vrea muschii nostri, ci pe baza unor reguli, pentru ca ne numim societate si acceptam norme comune care ne guverneaza.
                                                  Felicitări si pentru simboluri.
                                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                  Tel : 0742 257 995

                                                  Comentariu


                                                  • Am intrat pe topicul concursului intrucat am observat un nr mare de postari recente si am citit in mare comentariile de dupa.
                                                    Organizarea e o treaba absolut sisifica,eu am renuntat sa participca jucator la turneele de la Fălticeni ..si asa nu ies chiar cum mi as dori. Tocmai pentru a usura munca organizatorului tehnic Florin a introdus acu vreun an butonul Auto in fisierul Tabel si astfel tabloul se genereaza automat.Nu este obligatoriu dar se elimina timpii morti si jucatorii sunt(vrand-nevrand)impacati cu ideea.Poate pe viitor ar fi bine sa il folositi pentru a evita orice comment la subiect.
                                                    In ceea ce priveste grupa superioara 4 de la Open ati inversat locurile 1 cu 2 ( cei calificati sunt indicati corect) cu implicatii asupra tabloului eliminatoriu dar cred ca nu exista organizator care sa nu fi facut la un moment dat greseli de genul acesta
                                                    De nemotivate se ocupa Marcel Giosan,are o evidenta riguroasa a acestora si drept urmare numarul acestora a scazut semnificativ de o bucata de vreme.
                                                    Acestea fiind zise va urez spor la treaba!
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X