Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Pingpongmania", Oradea - 20.01.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de cata_60 Vezi post
    Am intrat pe topicul concursului intrucat am observat un nr mare de postari recente si am citit in mare comentariile de dupa.
    Organizarea e o treaba absolut sisifica,eu am renuntat sa participca jucator la turneele de la Fălticeni ..si asa nu ies chiar cum mi as dori. Tocmai pentru a usura munca organizatorului tehnic Florin a introdus acu vreun an butonul Auto in fisierul Tabel si astfel tabloul se genereaza automat.Nu este obligatoriu dar se elimina timpii morti si jucatorii sunt(vrand-nevrand)impacati cu ideea.Poate pe viitor ar fi bine sa il folositi pentru a evita orice comment la subiect.
    In ceea ce priveste grupa superioara 4 de la Open ati inversat locurile 1 cu 2 ( cei calificati sunt indicati corect) cu implicatii asupra tabloului eliminatoriu dar cred ca nu exista organizator care sa nu fi facut la un moment dat greseli de genul acesta
    De nemotivate se ocupa Marcel Giosan,are o evidenta riguroasa a acestora si drept urmare numarul acestora a scazut semnificativ de o bucata de vreme.
    Acestea fiind zise va urez spor la treaba!
    ....Da ...acesta este un limbaj si o observatie care merita tot respectul de la mine.Asa trebuia pusa problema.Multumesc Cata.

    In ce priveste Pali si Gelu ..sper sa se opreasca ..cu denigrarile la adresa mea....sau daca nu sa continue pana când vor fi satisfacuti.Pt mine ambii nu reprezinta decat niste colegi si posibili adversari in Amatur...doar atat....In ce priveste scuzele...Pali sa-mi dea numele persoanelor -aici pe forum -...care au fost dezavantajate......si au venit la mine sa-mi spuna in timpul turneului ca i-am dezavantajat si eu am refuzat sa-i ascult.....daca nu ...PALI sa nu mai intervina in acest topic.....Din cate tin eu minte io nu i-am facut nici un repros niciodata nici lui si nici lui Gelu cu toate ca meritau.....
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

    Comentariu


    • Postat în original de GeluBv Vezi post
      Penibil!?)) Faci cam multe observații.


      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observații.” Heinrich Heine?
      ...am inteles......este duminica ....si trebuie sa ne ocupam timpul cu ceva.......io totusi as fi mers la ski ......ca-i aproape....


      P.S ....mai avem un motto.............din fericire.....suntem cu totii diferiti.............!!!!!!!!!...sper sa fi fost o discutie duminicala constructiva...........pt toti....sa nu ne arogam merite si functii....trecatoare.....artificiale.....nevalida te de o majoritate........!!!!!!!
      Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 17:40.
      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

      Comentariu


      • O.k. Vad ca ar fi mai bine sa vorbească numai cine are musca pe căciulă.

        Marius, esti pasibil de suspendare, gonesti oaspetii evenimentelor tale, si mai ai tupeu sa ameninti? Mare păcat ca măcar nu faci un efort sa te uiti pe forum la turneele precedente de la Pingpongmania, cum te-ai luat de participanti.

        Cu toate ca nu ai nicio treaba cu cel care m-a sesizat, era cineva din grupul de care te plângeai zilele trecute ca stau la 100 de metri si nu vin la turneu. Poate din discutia de azi vei intelege ce ar trebui sa faci, ce ar trebui sa schimbi ca acest tip de amaturist sa se duca si la turneul de la 100 de metri, nu numai la cele de la 200-300 de km.

        Te salut si iti doresc turnee corecte pe viitor.
        A, si in afara faptului declarat ca de o bucata buna de timp nu organizezi regulamentar eliminatoriile, daca citeai atent prima postare a mea, nu semanai furtuna, in special cu limbajul folosit.
        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

        Comentariu


        • Postat în original de PaliHR Vezi post
          O.k. Vad ca ar fi mai bine sa vorbească numai cine are musca pe căciulă.

          Marius, esti pasibil de suspendare, gonesti oaspetii evenimentelor tale, si mai ai tupeu sa ameninti? Mare păcat ca măcar nu faci un efort sa te uiti pe forum la turneele precedente de la Pingpongmania, cum te-ai luat de participanti.

          Cu toate ca nu ai nicio treaba cu cel care m-a sesizat, era cineva din grupul de care te plângeai zilele trecute ca stau la 100 de metri si nu vin la turneu. Poate din discutia de azi vei intelege ce ar trebui sa faci, ce ar trebui sa schimbi ca acest tip de amaturist sa se duca si la turneul de la 100 de metri, nu numai la cele de la 200-300 de km.

          Te salut si iti doresc turnee corecte pe viitor.
          A, si in afara faptului declarat ca de o bucata buna de timp nu organizezi regulamentar eliminatoriile, daca citeai atent prima postare a mea, nu semanai furtuna, in special cu limbajul folosit.
          ..in continuarie vorbesti ca un needucat Pali.....ti-am zis sa incetezi cu denigrarile....tu ar trebui sa fii suspendat pt aroganta de care dai dovada......NU ai dat nici un nume...vorbesti despre persoane care nu au fost la acest turneu.......acum incerci sa ne iei de prosti...MINTI...PALI.........astazi ai fost prins cu minciuna......!!!!!!

          Cine te crezi ???????????sa te suspenzi pe tine in primul rand.......acolo la Tine in Odorhei sau Miercurea Ciuc.....sa nu faci reguli la Oradea.....Ai inteles?????????Cu ce drept imi spui tu mie ca sunt pasibil de suspendare?????????????
          Vad ca nu intelegi vorbesc romaneste stiu si ungureste cat sa ma descurc in Ungaria...........ti-am zis sa nu mai intervii pe acest topic...faci jocurile altora.......Vrei sa dispara numele de sferlea...si sa ramana doar numele de varadi sau Balogh..???????asta vrei??????????Ti-ai dat arama pe fata....si se vede ca ameninti si esti rau-intentionat...continui si nu te mai opresti....Inceteaza omule......du-te la sala la tine in Odorhei si lasa-ne.....!!!!!!!

          P.S Regret ca mi-am facut o parere gresita despre tine propunandu-te ......etc....etc........acum stim toti ...ca suntem mai multi care citim la sala ce porcarii scrii.......cine esti de fapt!!!!!!!!!

          P.S 2 ..Din cauza unor persoane ca tine Amaturul a regresat in ultimii 7 ani....in mod normal trebuiau sa fie minim 10000-15000 de amaturisti activi......tipi ca tine indeparteaza sportivii-pasionati de amatur.......!!!!!!

          P.S 3 Pingpongmania nu traieste de pe seama amaturului...intelegi.....99% din clientii nostri nu vor sa participe in amatur tocmai datorita unor persoane ca tine.....Pingpongmania a facut tot posibilul sa aduca jucatori in amatur ...sunt zeci de persoane convinse de noi sa participe in amatur.......Omule tu traiesti pe alta planeta!!!!!!
          Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 18:49.
          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

          Comentariu


          • Postat în original de MariusBH Vezi post
            ...Simbolurile PINGPONGMANIA...afisate permanent la sala......Toate medaliile oferite la turneele noastre sunt cu snur tricolor...in alte parti sunt alte culori mai importante.....


            .....o sala pentru toti..........indiferent de nationalitate,rasa sau sex...........PINGPONGMANIA-o sala adevarata........cu oameni dintr-o bucata......
            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

            Comentariu


            • Postat în original de MariusBH Vezi post
              NU ai dat nici un nume...vorbesti despre persoane care nu au fost la acest turneu.......acum incerci sa ne iei de prosti...MINTI...PALI.........astazi ai fost prins cu minciuna......!!!!!!
              Postat în original de PaliHR Vezi post
              Marius, am observat ceva, si m-a si sesizat cineva, deci am verificat, nefiind primul caz la Oradea...
              Postat în original de PaliHR Vezi post
              Cu toate ca nu ai nicio treaba cu cel care m-a sesizat, era cineva din grupul de care te plângeai zilele trecute ca stau la 100 de metri si nu vin la turneu. Poate din discutia de azi vei intelege ce ar trebui sa faci, ce ar trebui sa schimbi ca acest tip de amaturist sa se duca si la turneul de la 100 de metri, nu numai la cele de la 200-300 de km.
              Marius, daca ai nevoie de ajutor pentru a intelege cuvantul a minti, si n-ai la indemana dictionarul explicativ, iti trimit un url cu placere.

              Am fost sesizat si pentru a treia oara in legatura cu acets turneu, acum jumatate de ora, si am verificat. Ai reusit sa faci foarte frumos si grupele superioare de la amatori.

              Daca la open ai reusit sa aplici o schema (1432), la amatori jumatate dintre concurenti s-au reintalnit cu un coleg din grupa inferioara:
              -Ghile si Florescu
              -Caraus si Clisic
              -Sabau si Berchi
              -Cheregi si Oprean
              -Pop Garbriel si Catuneanu

              Hai sa repetam:
              -ai lasat un nemotivat in gupele de la open
              -ai declarat ca ai dorit sa ascunzi absenta
              -ai facut gresit superioarele de la amatori
              -ai facut gresit tabloul eliminatoriilor de la amatori
              -ai facut gresit tabloul eliminatoriilor de la open

              Repet, vorbim de recidiva, la mai multe turnee precedente existand sesizari asemanatoare.

              Marius, in ce priveste si cuvantul needucat, se poate vedea mai sus cine cum sta de exemplu cu educatia in tainele organizarii.

              Mai vorbim in alt topic.
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Deci fiti atenti fratilor cati membri ai acestei comunitati, se uita la voi cum va certati, mutati discutiile in "fight" si acolo puteti pune si un ring cu corzi
                As intelege daca nu v-as cunoaste pe amandoi , dar hai sa fim diplomati la naiba, opritiva!!!!
                Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                Comentariu


                • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                  Deci fiti atenti fratilor cati membri ai acestei comunitati, se uita la voi cum va certati, mutati discutiile in "fight" si acolo puteti pune si un ring cu corzi
                  As intelege daca nu v-as cunoaste pe amandoi , dar hai sa fim diplomati la naiba, opritiva!!!!
                  Mai lasa-i ca nu este nimic fain la televizor

                  Comentariu


                  • ...Da a fost o problema la grupele sup la amatori unde...nu stiu din ce motiv.......chiar vroiam sa-l intreb pe Florin....s-au intalnit cate 2 jucatori din inf.....Au venit cativa jucatori sa-mi spuna acest lucru...le-am zis ca este din program ....ca nu am ce face -chiar il rog pe Florin sa explice tehnic din ce cauza s-au intalnit jucatori din inf in sup.......Mentionez ca am un program vechi de vreo 2 ani cu care lucrez.Jucatorii au inteles io mi-am cerut scuze ca nu pot face altceva....si turneul a decurs fara probleme.Dar acest lucru nu a fost sesizat de nimeni....la fel cu eliminatoriile...te-ai trezit tu....sa te bagi ca musaca-n zar.........Fiind angrenat in turneu adica jucând activ la masa....jocuri grele.....nu am avut timp sa stau prea mult pe laptop de aceea am si luat decizia sa nu mai continui in eliminatorii.......pierz?nd pe merit de altfel.!!!!!!!!-sau poate o sa-mi spui tu ca am facut BLAT...!!!!!!
                    La fel ca si la FRTM.....locurile 3 si 4 se trag la sorti pe tabloul eliminatoriu......dar tu nu ai cum sa stii aceste lucruri...la fel fac si eu de mult timp.......pt ca daca raman fixe jucatorii care vor si pot.......stiu ce au de facut.....caz concret
                    Problema minciunii este ca tu ai zis ca sunt persoane defavorizate care te-au sesizat pe tine...De ieri astept sa-mi dai nume....si refuzi......AI INTELS ACUMA UNDE AI MINTIT?????????pt ca daca erau veneau la mine sa-mi spuna in turneu inaite sa joace...DACA NU-ti convine ceva ..nu joci....daca te simti defavorizat.....IMI tot spui ca persoane care nu au fost la turneu ...te-au sesizat...etc...etc....nu stii cum sa speli minciuna.......ce legatura au persoanele care nu au fost la acest turneu nu inteleg.
                    Eu de abia astept sa vin la un turneu organizat de tine in sala ta.......!!!!!!!Rezistam pe piata si organizam turnee de 5 ani........fapt care contrazice toate ineptiile tale pe care un om educat nu le scotea din gura!!!!!!Daca erai om trebuia sa ne incurajezi chiar daca gresim...ti se pare normal ca amaturul in loc sa aiba dupa 7 ani 10000-15000 de membrii.......are acelasi nr??????Noi ne straduim sa aducem oameni in amatur si tu calci in rahat?????
                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                    Comentariu


                    • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                      Deci fiti atenti fratilor cati membri ai acestei comunitati, se uita la voi cum va certati, mutati discutiile in "fight" si acolo puteti pune si un ring cu corzi
                      As intelege daca nu v-as cunoaste pe amandoi , dar hai sa fim diplomati la naiba, opritiva!!!!
                      ...Bogdane...lasa ca aici au legatura cu acest turneu.....sunt discutii constructive....zic eu.............nu se cearta nimeni...este impresia ta......
                      As vrea ca toti amaturistii..---care mai credem in acest amatur.....sa se uite ....la aceste discutii.....suntem vreo 3000 in loc sa fim 15000 dupa 7 ani......????
                      Am zis tot timpul...vot democratic.......din partea tuturor amaturistilor/.....pt desemnarea unor persoane care temporar-un an de ex.......sa aiba o anumita autoritate......dar nu poti sa te erijezi in marele judecator.....sa faci ce vrei...sa iei decizii când votul este unul intim intre cateva personaje....!!!!!!Cum poate sa vina dl de la Odorhei sa-mi faca el reguli la Oradea...ti se pare normal....cu ce drept!!!!!!Cine l-a ales in functie.....daca este vreo functie.......Sa administreze si el o sala de tenis de masă in 2018...sa plateasca chirii exorbitante...etc..etc...si dupa aia sa vina sa vb cu mine...CE a facut acest domn sa aiba dreptul sa ma denigreze????????
                      A ... ca este de partea frustratilor si invidiosilor care roiesc in jurul nostru...pt ca suntem corecti si muncitori...ca altfel nu am avea rezultate??????DA INVIDIA ...ESTE cancerul acestei tari........frustrarea......peste tot oameni care nu au facut nimic in viata lor incearca sa distruga lucrurile bune facute de altii...!!!!!!!
                      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                      Comentariu


                      • .....


                        ...live de la Pingpongmania....cu cei care au mai ramas......pt ca dimineata a fost full.....daca eram cum spune dl din Odorhei........deci lumea il contrazice......
                        Acesti jucatori nu au participat la turneul de ieri...nici nu vor sa participe....pt ca citesc pe acest forum cum anumiti domni din mijlocul tarii......fac pe dictatorii.....si indeparteaza oamenii de amatur.....nu este posibil dupa 7 ani ,,,,sa fie asa putini participanti.......!!!!!!

                        P.S Noroc ..ca am fost astazi de serviciu la sala..........in loc sa ma duc la ski.............dar nu m-au lasat fanii nostri care m-au trezit cu noaptea-n cap..........
                        ..sa mai spun ca antrenori....din Carei,Zalău....Dumbravita.....etc...mi-au spus ca nu mai lasa juniori sa mai joace in amatur din ...multe cauze..pe langa injuraturile abundente pe care le aud copii.............si eu am fost decis,,...dar Alesia m-a rugat sa o las sa joace..........despre ce vorbim........cati amaturisti vin cu copii lor sau cu nepotii in turnee amatur????????...sa-i intrebe copilul ..ce a zis ala tata/....????
                        Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 19:43.
                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                        Comentariu


                        • Postat în original de MariusBH Vezi post
                          Da a fost o problema la grupele sup la amatori unde...nu stiu din ce motiv.......chiar vroiam sa-l intreb pe Florin....s-au intalnit cate 2 jucatori din inf
                          Ai folosit cheia 1-3-2-2 astfel incat s-au reintalnit locurile 3 si 4 ... 1-3-2-4 sau alta ar fi fost OK.

                          Cu eliminatoriile s-a stabilit mai demult sa se aplice una din cele 2-3 scheme, daca ai alte variante cred ca era bine sa le propui inainte in topicul acela cu sugestii ... poate ar mai vrea si altii sa faca la fel.
                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Ai folosit cheia 1-3-2-2 astfel incat s-au reintalnit locurile 3 si 4 ... 1-3-2-4 sau alta ar fi fost OK.

                            Cu eliminatoriile s-a stabilit mai demult sa se aplice una din cele 2-3 scheme, daca ai alte variante cred ca era bine sa le propui inainte in topicul acela cu sugestii ... poate ar mai vrea si altii sa faca la fel.
                            ..Acuma m-am uitat...ai dreptate... este cheia 1322...tot timpul erau cifre diferite nu stiu ce s-a intamplat............acest program eu il folosesc si joia la etapa...si Alesia mai ...butoneaza pe el...........am corectat o alta cheie

                            Si acum Florine te rog sa explici tehnic..sa vada toti.....daca era posibil sa calculez..........la grupele superioare la amatori..........ma refer..........deci daca era posibil sa calculez....si sa fac dupa bunul meu plac grupele superioare la amatori..ce sanse as fi avut sa fac grupele dupa bunul meu plac...de la 1% la 100% ca sa inteleaga toti......Mi s-a intamplat prima data acest lucru in 5 ani!!!!!!!!......mai ales ca nu am prea avut timp sa stau la laptop....ca am avut meciuri foarte dificile.......
                            Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 21:26.
                            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                            Comentariu


                            • Daca aplici o cheie corecta, indiferent care, nu se poate zice nimic rau ... cred ca din viteza ai gresit schema si apoi, parerea mea, modul de abordare a discutiei ... lumea poate sa creada ca faci cum vrei tu, chiar daca ai intentii bune.
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Daca aplici o cheie corecta, indiferent care, nu se poate zice nimic rau ... cred ca din viteza ai gresit schema si apoi, parerea mea, modul de abordare a discutiei ... lumea poate sa creada ca faci cum vrei tu, chiar daca ai intentii bune.
                                .. 1 La acest turneu a tras la sorti dl Mircea Blaga din Salaj un om foarte corect impreuna cu alti jucatori.....inclusiv pozitiile 3-4 cum fac de mult la fiecare turneu..
                                2.....La toate turneele noastre au fost mai multi jucatori care au tras la sorti/....la ultimul B ...capitan a fost Vaida Sorin mi se pare....la ultimul A ..Cotca Dacian a tras cu mana lui........etc...etc
                                normal ca la turneele organizate de alte sali unde organizatorul nu stie sa joace tenis de masă deci nu participa ..........ce se poate spune.......nu o sa mai particip la turneele mele......
                                3....pe noi care avem cheltuieli enorme cu intretinerea acestei sali.......ne afecteaza.aceste incercari de denigrare pe care le stim de ani de zile........chiar daca clientii nostri stiu cine suntem.......cei care nu platesc chirii la sali si nu sunt implicati financiar in astfel de lucruri arunca usor cu vorbe.......noi fara clienti nu putem functiona.........deci daca atatia ani am rezistat in aceste conditii inseamna ca am fost corecti.......noi nu traim dupa amatur.....amaturul ne datoreaza noua mult mai mult....Amaturul ar trebui sa fie altceva decat este la ora actuala....
                                Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 23:45.
                                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                Comentariu


                                • Sa recapitulam greselile fatale facute de mine la acest turneu pt care am fost denigrat in ultimul hal.....de asa-zisi care ar fi trebuit sa ma incurajeze chiar daca am gresit nu sa arunce cu pietre

                                  1.Ca nu am pus un absent nemotivat-la timp.....eu nu-l consider nemotivat......care nu a fost inscris de mine.....iar cel care l-a inscris m-a anuntat dupa ce erau afisate gr inf.....Acest lucru a fost sesizat pe forum de dl fulop attila...caruia i-am pus 3-0 normal a castigat prin neprezentarea adversarului.La sala nu mi-a spus nimic...la plecare ne-am salutat am dat mana...nu mi-a spus nimic.......JUDECATI voi ca mintea mea este BLOCATA.....
                                  2.A doua greseala fatala.....in gr sup neintentionat....au fost situatii cand s-au intalnit 2 juc din inf.....Daca cel care m-a facut albie de porci pt acest lucru se informa.....asa cum a explicat impecabil Florin......sansele sa hotarasc eu voit acest lucru erau aproape imposibil.....Acest lucru a fost discutat la sala cu jucatorii implicati...si-au dat si ei seama ca nu este nimic intentionat....si turneul a mers mai departe fara probleme iar rezultatele ar fi fost 99% la fel.Acest lucru nu a fost sesizat pe forum de niciun jucator,
                                  3.A treia greseala fatala....am tras la sorti de fata cu alti jucatori...defapt au tras altii.....nu puteam opri turneul sa chem toti jucatorii la tragerea la sorti a eliminatoriilor la open si la amatori inclusiv loc 3-4...ca si la FRTM......DEASEMENEA NICI UN JUCATOR NU A CONTESTAT la sala sau pe forum acest lucru pe care il fac de mult timp....mai ales ca eu nu figuram in eliminatorii.....la ultimele 2 turnee...am decis sa nu ajung in eliminatorii...sa pot gestiona mai bine turneul si sa dau sanse mai bune tinerilor.......
                                  4 .Am fost catalogat recidivist....adica am cazier.........chiar daca am gresit...nu sunt perfect....eu stiu ca dupa 6 luni..la circulatie.punctele de penalizare se sterg....sau cazierul dupa un timp...devine curat.......O sa-i enumar ....alta data pt ca sunt putini ...pe cei care au comentat denigrator la adresa mea si pt ce motive stupide de-a lungul turneelor organizate de mine......ii gasiti si d-voastra in topicurile acelor turnee...din 2013 pana in 2018.....o sa fiti surprinsi de niste aspecte interesante....

                                  P.S ..pt cei care vor senzatii tari puteti sa-l intrebati pe dl Morosanu Vasile-o persoana deosebita....ce mi-a spus mie si altor jucatori ...si cum s-a calificat din gr sup in eliminatorii.....DAR NUMAI PE PRIVAT......si daca va vrea sa spuna.....,,,eu nu spun nimic sa nu sara amaturul in aer.......

                                  P,S2 La acest turneu am incercat sa implic si jucatori care vin la sala noastra constant dar nu au vrut pana acuma sa participe in amatur
                                  ...asa cum am facut cu zeci de jucatori de-a lungul timpului....unul din ex este dl Mihuta Radu care ar fi vrut sa participe dar ...ghinion...are un mic incident nedorit si ma suna ca nu poate veni.Pt mine nu este NEMOTIVAT.....dar daca cineva vrea sa-l puna nemotivat sa o faca.Ar mai fi venit 2 juniori de la sala noastra dar ...ghinion...gripa si temp de 40....Ovari Alex si Zahota Bogdan..pt mine nu sunt nemotivati.......Ar trebui lasat la latitudinea org daca un jucator este nemotivat sau motivat.Daca pe mine nu ma incurca in desfasurarea turneului de ce sa-l pun nemotivat daca omul nu a putut veni din motive corecte.Un organizator care are probleme cu un jucator va spune el acest lucru.

                                  PS 3...Nu am refuzat...NICIODATA ...un jucator la vreun turneu......daca este vreunul sa spuna pe forum.....indiferent ce discutii contradictorii am avut cu ei.......sunt cativa......care dupa ce m-au acuzat de anumite fapte.si m-au denigrat........au venit ulterior la turneele noastre.DA...DA ...nu pot sa tin supararea pe nimeni......asta poate ii defectul meu.....IERT TOTUL.......pt ca asa am fost educat.......si asa sunt educati si copii mei.....sa nu fie invidiosi pe nimeni....sa nu fie frustrati...sa ierte...sa fie buni...!!!!!!DAR un OM adevarat nu se lasa calcat in picioare niciodata!!!!!!

                                  P.S 4...Va rog pe cei care sunteti denigratori de meserie.....oricum nu o sa aveti succes pe termen lung...eventual o sa tulburati apele.o perioada.....pe cei care nu sunteti realisti si echidistanti.....lasati jucatorii sa mearga unde vor ei...este loc pt toata lumea sub soare.....sunt n sali...fiecare merge pe banul lui unde vrea nu este nevoie...sa denigrati persoanele pe care nu le simpatizati.....ADEVARUL IESE TOT TIMPUL LA SUPRAFATA!!!!!Persoanele fara caracter se vor elimina singure!si noi ne bucuram cand scapam de cate una......!!!!!
                                  Ultima editare de MariusBH; 21.ian.2018, 23:48.
                                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                  Comentariu


                                  • Morosanu in superioare locul 1 trebuia sa ia....scrie 2....

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mariusbh Vezi post
                                      ...simbolurile pingpongmania...afisate permanent la sala......toate medaliile oferite la turneele noastre sunt cu snur tricolor...in alte parti sunt alte culori mai importante.....


                                      suntem la 100 de ani de la marea unire!!!!!!!2018 un an foarte important pt toti romanii!!!!haideti sa fim uniti sa fim mai buni!!!!!
                                      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de balpet Vezi post
                                        Morosanu in superioare locul 1 trebuia sa ia....scrie 2....
                                        AI dreptate Peter....aici se vede cine a urmarit cu buna intentie acest turneu......a doua observatie pertinenta dupa cea a lui Cata......!!!!! a 5-a greseala la acest turneu ...o sa verific...pt ca nu a venit Tic sa-mi spuna ca trebuie sa fie pe 2 nu pe 1........

                                        Daca este asa cu atat mai multe felicitari merita dl Morosanu........care culmea stia ca este pe 2.........!!!!!!..

                                        Incredibil !!!!!!Tic Ioan pe 2 si Morosanu pe 1.......ai dreptate Peter!!!!!!!Culmea amandoi au venit la mine si fiecare stia pe ce loc este.......sigur dupa ......o poveste si intamplari interesante.....la un moment dat Dl Morosanu nu prea mai avea sanse de calificare dupa ce pierduse cu Pituri si era tare nervos.....in fine....grupa foarte tensionata..........Am fost complet paralel la turneul asta.....trebuie sa mai si recunosc....cu toate ca am fost in mare forma ...si meciurile m-au epuizat....iar creierul meu a luat-o razna.......

                                        P.S Consider ca si participantii la un turneu trebuie sa se implice ,mai mult iar daca li se pare ceva suspect sa vina sa-i spuna imediat organizatorului...nu pe forum sau mai stiu io pe unde sa merga sa se planga...pt ca dupa este cam tarziu.Organizatorul este si el om iar daca si joaca in turneu este foarte dificil...se poate gresi usor.....Niciodata nu mi s-au intamplat atatea lucruri interesante la un turneu....semn ca imbatranesc........alzheimer......parkinson.......etc......:Va dati seama daca eram eu in locul vreunuia din cei doi....cred ca eram deja arestat....

                                        MORALA....Cu cat turneul este mai mic si putini participanti cu atat problemele sunt mai mari!!!!!!
                                        Ultima editare de MariusBH; 22.ian.2018, 00:08.
                                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de MariusBH Vezi post
                                          .....doi eroi........reprezentanta Pingpongmania...face un turneu de senzatie........la doar 10 ani....la open/elite.....







                                          Postat în original de MariusBH Vezi post
                                          ...premiantii la Elite.......


                                          Postat în original de MariusBH Vezi post
                                          .... sa-i afisam si pe premiantii amatori.......locurile 1 si 3...DL artist TAVI DE LA ORADEA-o performanta in premiera foarte frumoasa si Nelutu-care este un erou .locurile 2 si 4 s-au grabit....mai erau de jucat finalele la open pana la premiere....


                                          Ei sunt eroii acestui turneu......!!!!!!!!!!!

                                          VREM sa incheiem frumos !!!!!!!!!
                                          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de MariusBH Vezi post
                                            AI dreptate Peter....aici se vede cine a urmarit cu buna intentie acest turneu......a doua observatie pertinenta dupa cea a lui Cata......!!!!! a 5-a greseala la acest turneu ...o sa verific...pt ca nu a venit Tic sa-mi spuna ca trebuie sa fie pe 2 nu pe 1........

                                            Daca este asa cu atat mai multe felicitari merita dl Morosanu........care culmea stia ca este pe 2.........!!!!!!..

                                            Incredibil !!!!!!Tic Ioan pe 2 si Morosanu pe 1.......ai dreptate Peter!!!!!!!Culmea amandoi au venit la mine si fiecare stia pe ce loc este.......sigur dupa ......o poveste si intamplari interesante.....la un moment dat Dl Morosanu nu prea mai avea sanse de calificare dupa ce pierduse cu Pituri si era tare nervos.....in fine....grupa foarte tensionata..........Am fost complet paralel la turneul asta.....trebuie sa mai si recunosc....cu toate ca am fost in mare forma ...si meciurile m-au epuizat....iar creierul meu a luat-o razna.......

                                            P.S Consider ca si participantii la un turneu trebuie sa se implice ,mai mult iar daca li se pare ceva suspect sa vina sa-i spuna imediat organizatorului...nu pe forum sau mai stiu io pe unde sa merga sa se planga...pt ca dupa este cam tarziu.Organizatorul este si el om iar daca si joaca in turneu este foarte dificil...se poate gresi usor.....Niciodata nu mi s-au intamplat atatea lucruri interesante la un turneu....semn ca imbatranesc........alzheimer......parkinson.......etc......:Va dati seama daca eram eu in locul vreunuia din cei doi....cred ca eram deja arestat....

                                            MORALA....Cu cat turneul este mai mic si putini participanti cu atat problemele sunt mai mari!!!!!!
                                            Marius, banuiesc sa stii si tu ca Popa Octavian a castigat cu 3-0 meciul cu Birtalan , asa ca toti 3 au avut cate 2 victorii, iar Tic are setaveraj +2, deci nu are cum sa fie pe locul 2, lucru care il stia si Dl. Morosanu, ca la tine in fisa, apare pe dos rezultatul, e cu totul altceva, jucatorii am vazut ca isi stiau fiecare locul, indiferent ce ce aparea in fisa.
                                            Am vazut ca ai precizat mai sus, ca la toate concursurile tale tragi la sorti locul 3-4(adica castigatorii grupei 3 si grupei 4, nu se duc automat pe pozitiile 3 si 4 din tabloul eliminatoriu), ceea ce ce foarte bine cateodata sau rau, dar trebuia anuntat lucru asta. Si poate mai important decat anuntul, era ca cei 2 jucatori de pe locurile 3-4 sa fie pusi fata in fata si fiecare cu manuta lui norocoasa sa isi traga locul. Abia dupa aia trebuiau sa traga locurile 2 la sorti, evident si aici fiecare cu manuta lui, sa nu se simta frustrati ca Dl. Blaga, sau cine o mai fi fost pe acolo au tras pentru ei la sorti. In felul asta nu ar mai fi fost jumatate din discutiile de mai sus.

                                            In rest pot aprecia a a fost un turneu puternic (chiar daca nu au venit cei care locuiesc la 100 metri de sala - aici sincer mi-am rasucit gatul ca titirezul cand am iesit de la concurs si pe o raza de aproape 1 km parca nu am vazut locuinte) desfasurat fluent , fara timpi morti si cu un rezultat foarte bun pentru Alesia care probabil cu sau fara micile tale ajutoare la unele concursuri va ajunge o jucatoare mare.
                                            Ultima editare de sorin1218; 22.ian.2018, 12:24.
                                            In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                            Dalai Lama

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de sorin1218 Vezi post
                                              Marius, banuiesc sa stii si tu ca Popa Octavian a castigat cu 3-0 meciul cu Birtalan , asa ca toti 3 au avut cate 2 victorii, iar Tic are setaveraj +2, deci nu are cum sa fie pe locul 2, lucru care il stia si Dl. Morosanu, ca la tine in fisa, apare pe dos rezultatul, e cu totul altceva, jucatorii am vazut ca isi stiau fiecare locul, indiferent ce ce aparea in fisa.
                                              Am vazut ca ai precizat mai sus, ca la toate concursurile tale tragi la sorti locul 3-4(adica castigatorii grupei 3 si grupei 4, nu se duc automat pe pozitiile 3 si 4 din tabloul eliminatoriu), ceea ce ce foarte bine cateodata sau rau, dar trebuia anuntat lucru asta. Si poate mai important decat anuntul, era ca cei 2 jucatori de pe locurile 3-4 sa fie pusi fata in fata si fiecare cu manuta lui norocoasa sa isi traga locul. Abia dupa aia trebuiau sa traga locurile 2 la sorti, evident si aici fiecare cu manuta lui, sa nu se simta frustrati ca Dl. Blaga, sau cine o mai fi fost pe acolo au tras pentru ei la sorti. In felul asta nu ar mai fi fost jumatate din discutiile de mai sus.

                                              In rest pot aprecia a a fost un turneu puternic (chiar daca nu au venit cei care locuiesc la 100 metri de sala - aici sincer mi-am rasucit gatul ca titirezul cand am iesit de la concurs si pe o raza de aproape 1 km parca nu am vazut locuinte) desfasurat fluent , fara timpi morti si cu un rezultat foarte bun pentru Alesia care probabil cu sau fara micile tale ajutoare la unele concursuri va ajunge o jucatoare mare.
                                              .....Sorine esti un gentleman de cand te cunosc...De la mine tot respectul!!!!...Vorbesc foarte serios.....Am fost habauc la turneul asta cu toate ca mi-o mers jocul foarte bine.....Am avut mult de lucru in ultimul timp.....Macar este bine ca la open este asa cum era scris adica Tic -loc 1...Morosanu 2......o sa corectez maine rezultatul si clasamentul....pt Pitzuri-Popa Octavian care are 2 victorii iar Loti -0 victorii-nu m-a sunat sa-mi spuna ca a pierdut.Oricum in gr asta o fost o telenovela ...poate stii si tu cate s-au intamplat....sau daca nu vb pe privat cu dl Morosanu sa-ti explice.......!!!!A fost un turneu foarte tare sunt perfect de acord cu tine...si consider ca la ambele categorii primii 4 au fost cei mai in forma.....Multumesc pt aprecierile cu privire la Alesia...ea este inca un copil....are doar 10 ani....intr-adevar foarte talentat...adevarat......este mult de lucru chiar daca mari antrenori mi-au spus exact ce mi-ai spus si tu.....ca are stofa de mare campioana....depinde de ea si sa fie sanatoasa....Eu unul la ora actuala nu mai fac fata nici la antrenamente.......
                                              Alesia mi-a spus ca este de acord sa doneze toate punctele celor care se cred defavorizati la acest turneu...la fel si eu...si nu sunt putine puncte...Noi nu avem nevoie de puncte l...daca cineva se considera defavorizat.....vrem doar nume ....si sa nu fie facute impotriva noastra afirmatii cu rea intentie......De 2 ani vreau sa renunt la organizare de turnee amatur...si nu sunt lasat....de prieteni binenteles...care mi-au zis sa nu renunt......Nu tin la nicio titulatura de niciun fel...din contra eu l-am propus pe TOKOS PAL.acum ceva timp..dupa comportamentul lui corect in primii ani in Amatur 2013-2014...am avut incredere in el.........am fost poate singurul....deci eu chiar l-am apreciat pe omul asta...dar este nevoie de un vot general....altfel nu pot exista nici comitete directoare nici sefi sau sefuleti.....cu credibilitate...SE POT CITI PE FORUM ACESTE PROPUNERI ALE MELE.Spiritul amatur nu sunt eu sau n persoane....spiritul amaturului suntem noi.......toti cei care sacrificam timp sa ne vedem pe la turnee!!!!!!Recunosc ca sunt agresiv in exprimare atunci cand simt ca am dreptate si sunt agresat cu rele intentii....nu sunt perfect...am facut greseli......dar nu cred ca atat de mari incat sa fiu desconsiderat in ultimul hal..

                                              Multumesc tuturor prietenilor care au fost alaturi de noi si la acest turneu....in special lui Joni Ghile care este un om extraordinar.a venit din Austria pt acest turneu....a sponsorizat apa oferita si a vrut sa plateasca si pizza pe care noi o dam de regula ...dar nu am avut timpul necesar sa ma ocup...de acest aspect...!!!!!!!

                                              Multumesc prietenilor -nu putini-...care m-au sunat.....ieri si astazi.....amaturisti care sunt de acord cu mine 100%.....in tot ceea ce fac si am facut pt amatur.....Noi nu depindem de amatur.....lucrul asta trebuie inteles........noi am adus zeci de persoane in Amatur.....pt ca am considerat acest circuit liber de orice influente.....Nu vrem un Amatur cu acte.......VREM UN AMATUR LIBER!!!!!!!!IN care sa existe RESPECT!!!!AM aflat lucruri interesante pe care nu le voi divulga niciodata...despre tot felul de probleme din Amatur...........

                                              TREBUIE sa-l mentionez aici...pt ca a insistat pe DRAGOS TEMELIE-un prieten adevarat caruia ii multumesc pt ca este 100% cu mine si ma sprijina,..Dragos este un om dedicat tenisului de masa din Sibiu si Mediaș 100%....cum putini sunt acuma in Amatur.......Astfel de oameni nu trebuie indepartati de Amatur din contra.....nici el nu este perfect ...poate a gresit......!!!!Mai sunt si alti prieteni care sunt alaturi de noi....pt ca nu sunt singur.....Pingpongmania este un spirit..........noi facem sacrificii imense sa tinem in viata aceasta sala.
                                              Vreau sa mai spun ca vreau sa existe amaturisti care sa se exprime liber sa nu le fie frica sa sustina public pe cineva..sa nu le fie frica ca cineva ii va suspenda....ca nu stiu ce sef amatur....il va penaliza....pt ca Amaturul sunt ei......fara ei nu exista Amatur.....DA...DA TOATA LUMEA VREA SA FIE SEF........!!!!!!dar aici este o alta discutie......
                                              P.S ...cate chestii mi s-au intamplat la acest turneu ...nu mi s-au intamplat in toate celelalte 24 de editii plus alte zeci de concursuri extraamatur....

                                              P.S 2...Niciodata dar ,,,niciodata ...nu am adus vreun repros vreunui organizator dupa ce am participat la zeci de turnee........se poate constata pe forum......chiar daca am participat la turnee unde pur si simplu a plouat pe masa......turnee A plus unde s-au retras jucatori din cauza conditiilor de joc........turneu A plus unde erau 2-3 grade in sala...am jucat cu caciula si geaca.....si am jucat in sali ale statului intretinute de stat..........si nu am vazut atata inversunare impotriva vreunui organizator......Stiu cat este de dificil de organizat astfel de turnee..........

                                              PS 3 Apreciez faptul ca am fost lasat sa scriu absolut ce aveam de spus....sigur aveam si varianta facebook-Pagina oficiala Pingpongmania dar este mai bine aici.Da acest lucru inseamna democratie...numai asa putem sa mergem inainte...sa schimbam ce este rau.......

                                              PS4...RESPECT toti colegii din Amatur dar .....nu am votat-personal niciun comitet indiferent cum s-ar numi.......
                                              ca atare nu pot recunoaste astfel de comitete....Consider ca toti suntem egali in amatur.Se poate vota daca este cazul dupa fiecare turneu daca organizatorul a gresit de cei care au participat la acel turneu...mi se pare cel mai corect,,....Nu este logic si corect ca 4-5 persoane sa ia decizii pentru mii de oameni in conditiile in care au fost votati de cateva persoane.....Nu exista legitimitate!!!!

                                              P.S 5.Am zis ca voi publica o lista cu persoane care ne-au denigrat de-a lungul timpului din motive inexistente uneori sau din invidie etc etc...Aceste atacuri ne-au afectat ca imagine pt cei care nu ne cunosteau dar...interesant au crescut nr clientilor.Judecati voi...!!!!

                                              1.Tokos Pal-odorhei
                                              2.Balogh Gergo-kingpong oradea-a facut o afirmatie INCREDIBILA...PE CARE EU N-O VOI UITA NICIODATA!!!!!se poate citi pe forum -cred ca nu este vizibil pt toti membrii ci doar la sectorul organizatori.......acum ceva timp ca eu imi bat joc de fetita mea Alesia ,mai exista inca o exprimare pe care nu o mai retin..nici nu vreau!!!!!!!!!!!!!Da...este vb de Alesia de astazi....nr 1 juniori 3 in clasamentul FRTM 2017!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
                                              3.Varadi Tibor-tibclau oradea
                                              4.Farkas Gabor-ne-am impacat
                                              5.Fekete Istvan-Pitzi-Arad
                                              6.Birtalan Laszlo-ne-am impacat
                                              7.Paius Lilian-originar din Rep.Moldova..abonat fidel kingpong oradea
                                              8.Fullop Attila

                                              P.S 6...Nu cred ca este o pierdere mare daca PINGPONGMANIA se va retrage definitiv din Amatur.....sigur o data cu ea si persoanele care o reprezinta vor cere stergerea tuturor datelor cu caracter personal utilizate in clasamentul Amatur...adica nume....prenume....nr tel......email etc......Sigur ca multi de abia asteapta acest lucru..sa fie sanatosi.....dar in zilele urmatoare.....impreuna cu toti membrii Pingpongmania-mai sunt si altii in afara de mine si Alesia-care suntem cei mai cunoscuti in amatur......vom lua o decizie.Cu parere de rau dupa cele intamplate vazand atata rautate si rea-intentie fara vreun motiv serios eu o sa propun iesirea reprezentantilor Pingpongmania definitiv din Amatur.
                                              Ultima editare de MariusBH; 24.ian.2018, 01:26.
                                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                              Comentariu


                                              • Dm Marius eu nam denigrat competitia organizat de dm.am vrut sa fiti corect ,ati pus un nemotivat di cauza mea ,nui adevarat din rea intentie sau voit euFulop Attila va spun ca a mai fost unul si stiti despre ce vorbesc ,vezi grupa 1 al lui Nelutu Dirlea .Cei atit de greu sa fi corect!!

                                                Comentariu


                                                • Nu trebuie sa ne ampacam ?eu nu sant suparat pe tine ,eu miam spus pasul si atat .Altadata sa fi corect si nu mai ai progleme .Stima !!!!!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de fulop Vezi post
                                                    Nu trebuie sa ne ampacam ?eu nu sant suparat pe tine ,eu miam spus pasul si atat .Altadata sa fi corect si nu mai ai progleme .Stima !!!!!
                                                    Attila draga..eu nu sunt suparat pe tine......Astazi m-a sunat Nelutu care a vorbit cu tine si ti-a zis asa cum am zis si eu......ca era frumos daca nu-ti convine ceva sa vii sa spui organizatorului la fata locului iar daca organizatorul nu te asculta sau vorbeste cu tine obraznic-cum am inteles ca se mai intampla prin tara-.......nu a fost cazul nostru niciodata.....atunci sa vii sa pui pe forum ce ai de zis.In toate cazurile in care am fost denigrat pe forum respectivii jucatori nu au venit la mine in timpul turneului sa reclame ceva iar eu sa nu-i fi ascultat.Asta este reaua intentie!!!!!IO nu zic ca nu am gresit niciodata ....dar sunt dispus sa iau in considerare discutiile doar in cazul in care nu exista rea-intentie si tenta denigratoare.In cazul tau am mai repetat...ai castigat prin neprezentarea adversarului asa cum se face si la FRTM SI LA ITTF......Tot vorbesti de corectitudine....dar tu esti CORECT când vrei sa pierzi INTENTIONAT toate meciurile ca sa te ?ntorci inapoi la amatori......?????????acest lucru mi s-a comunicat de prieteni de-ai tai...si te-ai dat de gol când ai facut isterie pt aceasta victorie la masa verde.../////??????AICI A FOST GRESEALA TA.O alta problema pe care nu o cunosti...VEZI DE ASTA NU-MI PLAC AIA CARE VB FARA SA FIE INFORMATI..........cel care zici ca a lipsit din gr lui Nelutu a ajuns dar când mai erau de jucat doar 2 meciuri din gr si i-am zis ca nu mai are rost sa joace ca nu mai este timp si ca va fi punctat cu 0-3 toate meciurile si nu a avut nimic de obiectat.!!!!!Cum sa-l pun nemotivat daca a venit si a platit???????????MAI TII MINTE CA LA PLECARE AM DAT MANA CA SI PRIETENII ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic!!!!!!!!...Deci cine este corect si cine nu???????Apropo...am vrut sa fac gr de 7-8 la amatori...sa se joace mai mult...dar mi-au spus colegii ca va dura prea mult......
                                                    Ultima editare de MariusBH; 24.ian.2018, 16:15.
                                                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X