Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Unirii", București 27 - 28.01.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cu cat sint mai buni, cu atat invata mai bine sa-si fereasca degetele fara sa deranjeze mingea
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Postat în original de Bogdan_TG-JIU Vezi post
      Parcarea n-are nicio legatura cu sportul in particular cu AMATUR. Din contra daca vrei sa faci sport vii pe jos. Daca esti comod atunci platesti. Nici mie nu-mi convine dar ai de ales...platesti sau vii cu "pejosu"
      Ai dreptate!
      Vin cu mașina și dau pe parcare aproximativ 120 lei pe lună.
      Sunt însă de acord cu tine că aș avea și opțiunea să vin pe jos.. Probabil că sunt comod..
      O să încerc să mă schimb..

      Toate cele bune și felicitări câștigătorilor de ieri și de azi!
      Felicitări speciale lui Vali Boacă, pentru reintrarea în circuit!


      Stima!

      Comentariu


      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Clasament Open

        1. Rizea Andrei - București
        2. Rosioara Razvan - Alexandria
        3 -- 4
        Stefan Mihai - Câmpulung Muscel
        Sorescu Mircea - Paulesti
        5 -- 8
        Ivan Valentin - Campina
        Dena Corneliu - Giurgiu
        Voin Doru - București
        Buta Radu - București
        9 -- 16
        Cretu Marian - Craiova
        Pascu Razvan - Magureni
        Gheorghe Nicolae - Călărași
        Pandele Ionel - Giurgiu
        Bratescu Adrian - Targoviște
        Dima Cristi - București
        Boraciu Claudiu - Urziceni
        Acsinte Oana - București
        17 -- 24
        Istrate Cristian - București
        Acatrinei Lucian Marian - București
        Orac Teodor - Ramnicu Valcea
        Voicu Ionut - Ploiești
        Belinsca Romeo - București
        Viciu Dragos - Pitești
        Dospinescu George - București
        Retegan Cosmin - Plopeni
        25 -- 27 2v gr.sup.
        Mitrea Silviu - Navodari
        Nicula Florin - Constanța
        Flo Mathe - București
        28 -- 38 1v gr.sup.
        Marcu Nicolae - București
        Hrituleac Claudiu - Rădăuți
        Negria Mihai - București
        Radu Nelu - București
        Stancalie Doru - Craiova
        Niculae Dan - București
        Papacu Bejoli - București
        Babus Liviu - Ploiești
        Craciun David Mihai - București
        Lazar Ion - București
        Catana Claudiu - București
        39 -- 48 0v gr.sup.
        Fratea Aurel - Constanța
        Diaconescu Lucian - Targoviște
        Petrov Dan - București
        Sandu Bogdan Gabriel - București
        Stancescu Sebastian - Ploiești
        Cioboiu Dan - Craiova
        Ionascu Gabriel - București
        Firica Lucian - Constanța
        Sabin Cristian - București
        Boroleanu Robert - București
        49 -- 54 2v gr.inf.
        Mihaila Nicolae - Breaza
        Mihaila Aurel - București
        Musat Catalin - Alexandria
        Udrea Valentin - București
        Dinu Gheorghe - București
        Moraru Constantin - București
        55 -- 60 1v gr.inf.
        Capus Giani - Galați
        Potarniche Bianca - Buzău
        Gheorghe Florin - București
        Cinca Daniel - Craiova
        Chivu Cornel - Craiova
        Vlad Maria Victoria - București
        61 -- 70 0v gr.inf.
        Moise Mihai - Alexandria
        Ionita Fabian - Ploiești
        Valcea Daniel - Pitești
        Balaban Catalin - București
        Cristescu Cristian - București
        Banuta Dumitru - Ploiești
        Rusea Gheorghe - Breaza
        Birloveanu Viorel - București
        Birca Stefan - București
        Gavril Angela - București
        Bravo mircea.

        Comentariu


        • Scurta poveste a "participarii"mele la aceasta competitie, sau cum am vizitat Bucureștiul.
          Sau "Scurt ghid pentru cei care participa la competitii"

          - ora 06.00 - desteptarea, igiena personala, mic dejun, facut bagaje;
          - ora 8.00 - ma urc la volan, demarez spre București (plecare din Brăila), nerabdator sa particip la cea de a treia mea competitie de tenis de masă;
          - ora 12.20 - intru in sala Top Tenis Arena, pe dreapta un oficiu frumos, elegant, "dincolo" o domnisoara draguta si amabila. Discutie (garantez subiectele, nu si modul de exprimare exact):
          - "Buna ziua, am venit pentru competitia de azi" - spun eu.
          - "Buna ziua, va rog sa va cautati in tabelele acestea si sa semnati in dreptul numelui dumneavoastra" - imi raspunde domnisoara aratandu-mi in acelasi timp cateva tabele pe blatul oficiului.
          - Imi caut numele, era al patrulea parca (oricum in partea superioara) pe una dintre liste si semnez. Observ in stanga coloanei cu semnaturi o coloana in care erau trecute sumele platite. Ma bate gandul sa completez si acolo, dar ........ incep sa rationez (gresit se pare) - "Mi s-a spus -sa semnez doar", si scot banii, platesc, mi se da bonul (postat mai jos, sub povestioara), multumesc si parasesc oficiul.
          - ora 12.45 (aprox.) - privesc meciul Simonei Halep (se pare ca a fost o zi proasta pentru amandoi), pierde;
          - ora 13. 40 (aprox.) - la statia de amplificare se da citire grupelor. Nu imi aud numele. Astept 1-2 minute sa se elibereze domnul care a anuntat grupele si ..... discutie (garantez subiectele, nu si modul de exprimare exact):
          - "Buna ziua! Nu mi-am auzit numele, Arama ma numesc, va rog sa verificati". Interlocutorul meu se uita pe monitorul calculatorului.
          - "Buna ziua. Ati platit, ati semnat listele?" - ma intreaba dansul.
          - "Da, sigur." Sunt pe pozitia a patra parca, pe una dintre liste." - raspund eu. Interlocutorul meu imi cauta numele pe listele de pe blat, ma gaseste si-mi spune:
          - "Nu se mai poate face nimic, grupele sunt facute deja, nici nu ati trecut suma....." Raman perplex!
          - "Domnule, am venit de la Brăila, am platit, am semnat....., cum nu se mai poate face nimic?" - ii spun eu. Interlocutorul meu ramane ferm pe pozitie (in sfarsit e ca-n Germania si la noi) si-mi repeta:
          - Nu se mai poate face nimic!" - apoi i se adreseaza domnisoarei:
          - "Dati-i banii inapoi domnului" - Domnisoara executa, iar eu primesc banii consternat.
          - Coloana mea vertebrala nu-mi permite sa ma milogesc de cineva, asa ca ma duc la masina, urc si sunt gata sa bat inca 200 km inapoi acasa cu un gust amar greu de descris ("Uau, bine ca nu sunt din Satu Mare!" - imi spun in gand) si demarez.

          Concluziile le trageti dumneavoastra, cei ce au avut rabdarea sa citeasca.
          Daca am gresit eu, treceti la "lectii invatate" faptul ca trebuie sa fiti atenti la toate coloanele tabelelor pe care le semnati si ca pentru a participa, nu este nevoie doar de inregistrare pana la termenul stabilit, deplasare, plata taxei si semnatura! Si intrebati, daca aveti dubii asupra vreunui aspect.
          Daca au gresit ei.....poate nu se va mai repeta nici la Top Tenis si nici in alta parte! Nu retin sa fi auzit nici macar un "Imi pare rau" macar in toata conversatia noastra, dar este trist ca nu s-a gandit la efortul pe care-l facem cei care ne deplasam la distante pentru a ne bucura cu totii de socializare in primul rand, si de bucuria sportului. Si asta in conditiile in care din punctul meu de vedere eu am respectat toate regulile, meciurile nici nu incepusera si mi-e greu sa cred ca toate grupele erau perfect de 6 jucatori! Totul s-a redus la acea blestemata rubrica in care se pare ca trebuia sa trec si suma achitata dar si pentru asta era o statie de amplificare, chemi omul si ceri lamuriri daca ai neclaritati.
          Sper doar sa nu ma aleg si cu vreo penalizare pe motiv de "neparticipare"!

          Scuze pentru fisierul atasat, daca il descarcati si-l vedeti la 100% se vede bine. Este bonul. Asta si pentru a nu fi dubii ca nu am platit.


          Comentariu


          • Un turneu cu o prezenta numeroasa ceea ce arata ca turneele la sala Top Tenis Arena sunt foarte apreciate. Multumesc participantilor pentru prezenta, foarte multi au venit de departe si trebuiesc felicitati pentru efortul facut, aceste deplasari au creat Amatur-ul. Un turneu de asemenea foarte puternic, Open-ul si Elite sunt acum cu mult mai solide datorita schimbarii pragului de la MP 27 la MP 30.
            Va asteptam si la turneul B de pe 10 Februarie.

            Comentariu


            • Postat în original de gicuarama Vezi post
              Scurta poveste a "participarii"mele la aceasta competitie, sau cum am vizitat Bucureștiul.
              Sau "Scurt ghid pentru cei care participa la competitii"

              - ora 06.00 - desteptarea, igiena personala, mic dejun, facut bagaje;
              - ora 8.00 - ma urc la volan, demarez spre București (plecare din Brăila), nerabdator sa particip la cea de a treia mea competitie de tenis de masă;
              - ora 12.20 - intru in sala Top Tenis Arena, pe dreapta un oficiu frumos, elegant, "dincolo" o domnisoara draguta si amabila. Discutie (garantez subiectele, nu si modul de exprimare exact):
              - "Buna ziua, am venit pentru competitia de azi" - spun eu.
              - "Buna ziua, va rog sa va cautati in tabelele acestea si sa semnati in dreptul numelui dumneavoastra" - imi raspunde domnisoara aratandu-mi in acelasi timp cateva tabele pe blatul oficiului.
              - Imi caut numele, era al patrulea parca (oricum in partea superioara) pe una dintre liste si semnez. Observ in stanga coloanei cu semnaturi o coloana in care erau trecute sumele platite. Ma bate gandul sa completez si acolo, dar ........ incep sa rationez (gresit se pare) - "Mi s-a spus -sa semnez doar", si scot banii, platesc, mi se da bonul (postat mai jos, sub povestioara), multumesc si parasesc oficiul.
              - ora 12.45 (aprox.) - privesc meciul Simonei Halep (se pare ca a fost o zi proasta pentru amandoi), pierde;
              - ora 13. 40 (aprox.) - la statia de amplificare se da citire grupelor. Nu imi aud numele. Astept 1-2 minute sa se elibereze domnul care a anuntat grupele si ..... discutie (garantez subiectele, nu si modul de exprimare exact):
              - "Buna ziua! Nu mi-am auzit numele, Arama ma numesc, va rog sa verificati". Interlocutorul meu se uita pe monitorul calculatorului.
              - "Buna ziua. Ati platit, ati semnat listele?" - ma intreaba dansul.
              - "Da, sigur." Sunt pe pozitia a patra parca, pe una dintre liste." - raspund eu. Interlocutorul meu imi cauta numele pe listele de pe blat, ma gaseste si-mi spune:
              - "Nu se mai poate face nimic, grupele sunt facute deja, nici nu ati trecut suma....." Raman perplex!
              - "Domnule, am venit de la Brăila, am platit, am semnat....., cum nu se mai poate face nimic?" - ii spun eu. Interlocutorul meu ramane ferm pe pozitie (in sfarsit e ca-n Germania si la noi) si-mi repeta:
              - Nu se mai poate face nimic!" - apoi i se adreseaza domnisoarei:
              - "Dati-i banii inapoi domnului" - Domnisoara executa, iar eu primesc banii consternat.
              - Coloana mea vertebrala nu-mi permite sa ma milogesc de cineva, asa ca ma duc la masina, urc si sunt gata sa bat inca 200 km inapoi acasa cu un gust amar greu de descris ("Uau, bine ca nu sunt din Satu Mare!" - imi spun in gand) si demarez.

              Concluziile le trageti dumneavoastra, cei ce au avut rabdarea sa citeasca.
              Daca am gresit eu, treceti la "lectii invatate" faptul ca trebuie sa fiti atenti la toate coloanele tabelelor pe care le semnati si ca pentru a participa, nu este nevoie doar de inregistrare pana la termenul stabilit, deplasare, plata taxei si semnatura! Si intrebati, daca aveti dubii asupra vreunui aspect.
              Daca au gresit ei.....poate nu se va mai repeta nici la Top Tenis si nici in alta parte! Nu retin sa fi auzit nici macar un "Imi pare rau" macar in toata conversatia noastra, dar este trist ca nu s-a gandit la efortul pe care-l facem cei care ne deplasam la distante pentru a ne bucura cu totii de socializare in primul rand, si de bucuria sportului. Si asta in conditiile in care din punctul meu de vedere eu am respectat toate regulile, meciurile nici nu incepusera si mi-e greu sa cred ca toate grupele erau perfect de 6 jucatori! Totul s-a redus la acea blestemata rubrica in care se pare ca trebuia sa trec si suma achitata dar si pentru asta era o statie de amplificare, chemi omul si ceri lamuriri daca ai neclaritati.
              Sper doar sa nu ma aleg si cu vreo penalizare pe motiv de "neparticipare"!

              Scuze pentru fisierul atasat, daca il descarcati si-l vedeti la 100% se vede bine. Este bonul. Asta si pentru a nu fi dubii ca nu am platit.


              Aveti dreptate sa fiti dezamagit, regret foarte mult ce s-a intamplat insa nu consider ca este vina mea, semnatura d-voastra era facuta peste alta semnatura si am crezut ca nu sunteti prezent. A trebuit sa dau drumul repede la grupe si odata ce toate grupele au fost strigate si toti plecasera la mese nu mai puteam sa ii chem inapoi sa fac alte grupe. La incepatori sunt foarte multe probleme fiindca nu stiu mai deloc ceea ce trebuie sa faca si ce reguli trebuie sa respecte. Eu unul am scris si pe site ca trebuie sa dati foarte mare atentie la inscriere, probabil nu ati citit.

              Postul 292.

              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Grupele la Avansati se vor afisa maine seara la orele 21:30. Pana la aceasta ora va puteti retrage. Cei ce se retrag dupa ce grupele se vor afisa vor fi trecuti nemotivati.
              Grupele la incepatori se vor face dupa inscrierea participantilor la receptie in ziua concursului, pana in ora 13:15. Am rugamintea sa anuntati daca intarziati cateva minute peste ora de incepere a turneului ( 13:30). Cei care nu se inscriu la receptie pana la 13:15 nu vor fi bagati in grupe.
              Am facut de asemenea foarte multe apeluri la sala sa aveti grija sa semnati fiindca altfel riscati sa nu fiti bagati in grupe.

              Comentariu


              • Felicitari Craciun David pentru fair-play-ul dovedit in ultima partida din grupa superioara cand ,desi nu mai avea sanse de calificare ,a castigat partida spectaculos!

                Comentariu


                • Salutare tuturor, ce meciuri... ce atmosfera... din nou Catalin si Cornel si-au facut treaba foarte bine, Felicit podiumurile tuturor categoriilor In ordine lui Andrei Istrate bravo copile din ce in ce mai valoros 99% aproape perfect, Razvan Rosioara, jocul tau simplu si curat te urca in permanenta printre primii, Mircea Sorescu cand multi nu te luau in serios acum trebuie sa o faca pentru ca manuta "paralizata" pe o parte isi face treaba excelent, ma bucur pentru tine, si nu in ultimul rand lui Mihai Stefan casigatorul de la open, un baiat modest, si calm dar cu o forta incredibila, esti surpriza cea mai placuta, BRAVO felicitari. Din nou m-am bucurat de revederea cu prietenii turneului mereu o mare placere sa-i revad. cat despre mine am jucat binisor dar se poate mult mai bine usor usor imi revin, intr-o luna ma pun pe picioare sper. o seara frumoasa si sa ne vedem sanatosi la urmatoarele turnee !

                  Comentariu


                  • Mi-am lasat 2 palete intr-o husa Yasaka dubla la vestiare, un donic aplegate si un yasaka extra power ofensiv, daca cineva le-a luat din greseala va rog sa le inapoiati proprietarului. ma gasiti pe forum, multumesc anticipat !

                    Comentariu


                    • Va multumim tuturor pentru participare si va asteptam la turneul B din 10-11 februarie si la o saptamana distanta(17 februarie) la Cupa Municipiului București unde se anunta o competitie foarte interesanta. Din pacate este imposibil sa multumesti 269 de participanti la fel de mult, insa per total cred ca a fost o competitie mai mult decat reusita si pentru asta tin sa va multumesc voua, tuturor celor care ati participat, si lui Cornel Dena. Felicitari!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                        Clasament Open

                        1. Rizea Andrei - București
                        2. Rosioara Razvan - Alexandria
                        3 -- 4
                        Stefan Mihai - Câmpulung Muscel
                        Sorescu Mircea - Paulesti
                        5 -- 8
                        Ivan Valentin - Campina
                        Dena Corneliu - Giurgiu
                        Voin Doru - București
                        Buta Radu - București
                        9 -- 16
                        Cretu Marian - Craiova
                        Pascu Razvan - Magureni
                        Gheorghe Nicolae - Călărași
                        Pandele Ionel - Giurgiu
                        Bratescu Adrian - Targoviște
                        Dima Cristi - București
                        Boraciu Claudiu - Urziceni
                        Acsinte Oana - București
                        17 -- 24
                        Istrate Cristian - București
                        Acatrinei Lucian Marian - București
                        Orac Teodor - Ramnicu Valcea
                        Voicu Ionut - Ploiești
                        Belinsca Romeo - București
                        Viciu Dragos - Pitești
                        Dospinescu George - București
                        Retegan Cosmin - Plopeni
                        25 -- 27 2v gr.sup.
                        Mitrea Silviu - Navodari
                        Nicula Florin - Constanța
                        Flo Mathe - București
                        28 -- 38 1v gr.sup.
                        Marcu Nicolae - București
                        Hrituleac Claudiu - Rădăuți
                        Negria Mihai - București
                        Radu Nelu - București
                        Stancalie Doru - Craiova
                        Niculae Dan - București
                        Papacu Bejoli - București
                        Babus Liviu - Ploiești
                        Craciun David Mihai - București
                        Lazar Ion - București
                        Catana Claudiu - București
                        39 -- 48 0v gr.sup.
                        Fratea Aurel - Constanța
                        Diaconescu Lucian - Targoviște
                        Petrov Dan - București
                        Sandu Bogdan Gabriel - București
                        Stancescu Sebastian - Ploiești
                        Cioboiu Dan - Craiova
                        Ionascu Gabriel - București
                        Firica Lucian - Constanța
                        Sabin Cristian - București
                        Boroleanu Robert - București
                        49 -- 54 2v gr.inf.
                        Mihaila Nicolae - Breaza
                        Mihaila Aurel - București
                        Musat Catalin - Alexandria
                        Udrea Valentin - București
                        Dinu Gheorghe - București
                        Moraru Constantin - București
                        55 -- 60 1v gr.inf.
                        Capus Giani - Galați
                        Potarniche Bianca - Buzău
                        Gheorghe Florin - București
                        Cinca Daniel - Craiova
                        Chivu Cornel - Craiova
                        Vlad Maria Victoria - București
                        61 -- 70 0v gr.inf.
                        Moise Mihai - Alexandria
                        Ionita Fabian - Ploiești
                        Valcea Daniel - Pitești
                        Balaban Catalin - București
                        Cristescu Cristian - București
                        Banuta Dumitru - Ploiești
                        Rusea Gheorghe - Breaza
                        Birloveanu Viorel - București
                        Birca Stefan - București
                        Gavril Angela - București
                        Felicitari Mircea! Te-ai tinut de cuvant[emoji16]

                        Sent from my SM-G935F using Tapatalk
                        "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                        Comentariu


                        • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                          Salutare tuturor, ce meciuri... ce atmosfera... din nou Catalin si Cornel si-au facut treaba foarte bine, Felicit podiumurile tuturor categoriilor In ordine lui Andrei Istrate bravo copile din ce in ce mai valoros 99% aproape perfect, Razvan Rosioara, jocul tau simplu si curat te urca in permanenta printre primii, Mircea Sorescu cand multi nu te luau in serios acum trebuie sa o faca pentru ca manuta "paralizata" pe o parte isi face treaba excelent, ma bucur pentru tine, si nu in ultimul rand lui Mihai Stefan casigatorul de la open, un baiat modest, si calm dar cu o forta incredibila, esti surpriza cea mai placuta, BRAVO felicitari. Din nou m-am bucurat de revederea cu prietenii turneului mereu o mare placere sa-i revad. cat despre mine am jucat binisor dar se poate mult mai bine usor usor imi revin, intr-o luna ma pun pe picioare sper. o seara frumoasa si sa ne vedem sanatosi la urmatoarele turnee !
                          Nu pot sa cred ca ai reușit participarea la doua turnee desfășurate la 650 km depărtare, unul de altul ! Asta ?nseamnă ca a început sa meargă CFR-ul ca pe roate ?! Nu știu ce te m?na pe tine-n lupta, dar meriți cu prisosinta doua cuvinte : BRAVO CRISTI !!!

                          Comentariu


                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                            Nu pot sa cred ca ai reușit participarea la doua turnee desfășurate la 650 km depărtare, unul de altul ! Asta ?nseamnă ca a început sa meargă CFR-ul ca pe roate ?! Nu știu ce te m?na pe tine-n lupta, dar meriți cu prisosinta doua cuvinte : BRAVO CRISTI !!!
                            Surprinzator si pentru mine la dus spre TM trenul n-a avut intarziere, semn ca pe relatia vest lucrurile sunt in ordine, pe retur a avut intarziere 6 minute trenul, ceea ce nu e o tragedie. Ce ma mana-n lupta ? ... Pasiunea pentru tenis si socializarea cu cati mai multi oameni frumosi cu pasiune comuna. Multumesc frumos pentru apreciere, si sa ne vedem sanatosi !

                            Comentariu


                            • Felicitari Sorescule

                              Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L31 folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • salut Cornel

                                ...nu ca ar mai conta, dar ai trecut gresit rezultatul la meciul Sorescu Mircea - Radu Buta.
                                A fost 3-2 pt Sorescu nu 3-1

                                Merci
                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                Comentariu


                                • Fairplay

                                  Postat în original de buta radu Vezi post
                                  salut Cornel

                                  ...nu ca ar mai conta, dar ai trecut gresit rezultatul la meciul Sorescu Mircea - Radu Buta.
                                  A fost 3-2 pt Sorescu nu 3-1

                                  Merci
                                  Frumoasa competitie,felicitari organizatorilor,participantilor si castigatorilor.Cred ca socializarea si dorinta de a face putin sport a participantilor si organizatorilor_ trebuia sa se vada in acceptarea intr-o grupa de 6 prin tragere la sorti a braileanului care a achitat suma de inscriere in timp corespunzator .Ar trebui sa aiba un wildcard pe viitor pentru benzina si ziua pierduta.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de gicuarama Vezi post
                                    Scurta poveste a "participarii"mele la aceasta competitie, sau cum am vizitat Bucureștiul.
                                    Sau "Scurt ghid pentru cei care participa la competitii"

                                    - ora 06.00 - desteptarea, igiena personala, mic dejun, facut bagaje;
                                    - ora 8.00 - ma urc la volan, demarez spre București (plecare din Brăila), nerabdator sa particip la cea de a treia mea competitie de tenis de masă;
                                    - ora 12.20 - intru in sala Top Tenis Arena, pe dreapta un oficiu frumos, elegant, "dincolo" o domnisoara draguta si amabila. Discutie (garantez subiectele, nu si modul de exprimare exact):
                                    - "Buna ziua, am venit pentru competitia de azi" - spun eu.
                                    - "Buna ziua, va rog sa va cautati in tabelele acestea si sa semnati in dreptul numelui dumneavoastra" - imi raspunde domnisoara aratandu-mi in acelasi timp cateva tabele pe blatul oficiului.
                                    - Imi caut numele, era al patrulea parca (oricum in partea superioara) pe una dintre liste si semnez. Observ in stanga coloanei cu semnaturi o coloana in care erau trecute sumele platite. Ma bate gandul sa completez si acolo, dar ........ incep sa rationez (gresit se pare) - "Mi s-a spus -sa semnez doar", si scot banii, platesc, mi se da bonul (postat mai jos, sub povestioara), multumesc si parasesc oficiul.
                                    - ora 12.45 (aprox.) - privesc meciul Simonei Halep (se pare ca a fost o zi proasta pentru amandoi), pierde;
                                    - ora 13. 40 (aprox.) - la statia de amplificare se da citire grupelor. Nu imi aud numele. Astept 1-2 minute sa se elibereze domnul care a anuntat grupele si ..... discutie (garantez subiectele, nu si modul de exprimare exact):
                                    - "Buna ziua! Nu mi-am auzit numele, Arama ma numesc, va rog sa verificati". Interlocutorul meu se uita pe monitorul calculatorului.
                                    - "Buna ziua. Ati platit, ati semnat listele?" - ma intreaba dansul.
                                    - "Da, sigur." Sunt pe pozitia a patra parca, pe una dintre liste." - raspund eu. Interlocutorul meu imi cauta numele pe listele de pe blat, ma gaseste si-mi spune:
                                    - "Nu se mai poate face nimic, grupele sunt facute deja, nici nu ati trecut suma....." Raman perplex!
                                    - "Domnule, am venit de la Brăila, am platit, am semnat....., cum nu se mai poate face nimic?" - ii spun eu. Interlocutorul meu ramane ferm pe pozitie (in sfarsit e ca-n Germania si la noi) si-mi repeta:
                                    - Nu se mai poate face nimic!" - apoi i se adreseaza domnisoarei:
                                    - "Dati-i banii inapoi domnului" - Domnisoara executa, iar eu primesc banii consternat.
                                    - Coloana mea vertebrala nu-mi permite sa ma milogesc de cineva, asa ca ma duc la masina, urc si sunt gata sa bat inca 200 km inapoi acasa cu un gust amar greu de descris ("Uau, bine ca nu sunt din Satu Mare!" - imi spun in gand) si demarez.

                                    Concluziile le trageti dumneavoastra, cei ce au avut rabdarea sa citeasca.
                                    Daca am gresit eu, treceti la "lectii invatate" faptul ca trebuie sa fiti atenti la toate coloanele tabelelor pe care le semnati si ca pentru a participa, nu este nevoie doar de inregistrare pana la termenul stabilit, deplasare, plata taxei si semnatura! Si intrebati, daca aveti dubii asupra vreunui aspect.
                                    Daca au gresit ei.....poate nu se va mai repeta nici la Top Tenis si nici in alta parte! Nu retin sa fi auzit nici macar un "Imi pare rau" macar in toata conversatia noastra, dar este trist ca nu s-a gandit la efortul pe care-l facem cei care ne deplasam la distante pentru a ne bucura cu totii de socializare in primul rand, si de bucuria sportului. Si asta in conditiile in care din punctul meu de vedere eu am respectat toate regulile, meciurile nici nu incepusera si mi-e greu sa cred ca toate grupele erau perfect de 6 jucatori! Totul s-a redus la acea blestemata rubrica in care se pare ca trebuia sa trec si suma achitata dar si pentru asta era o statie de amplificare, chemi omul si ceri lamuriri daca ai neclaritati.
                                    Sper doar sa nu ma aleg si cu vreo penalizare pe motiv de "neparticipare"!

                                    Scuze pentru fisierul atasat, daca il descarcati si-l vedeti la 100% se vede bine. Este bonul. Asta si pentru a nu fi dubii ca nu am platit.


                                    incredibil !!!

                                    ati primit banii 35 ron fara banii de carburant

                                    ca sa nu mai spun ca este un drum aprox 6 ore dus-intors cu masina, cost carburant in jur de 200 RON

                                    eu va recomand sa dati asociatia amatur sau top tenis in judecata si sa sunati la ANPC
                                    aveti bonul si martori ca ati fost prezent inainte sa inceapa campionatul

                                    daca pateam eu asa ceva in mod sigur sunam la ANPC pe loc si faceam tot posibilul sa nu se mai tina campionatul

                                    ati platit pentru niste servicii si ati primit drept rasplata BATAIE DE JOC !

                                    cum adica sa va semnati si sa scrieti personal cati bani ati dat dupa ce vi se da un BON FISCAL pentru suma platita !
                                    cine are bunavointa sa va ceara bani pentru servicii se ocupa de aceste detalii, nu dumneavoastra
                                    cum ar fi sa va duceti la cinema si sa va spuna cu biletul in mana ca nu puteti intra in sala, sau la un concert la cluj de exemplu, si sa va trimita inapoi cu bonul in mana
                                    ca trebuia sa va treceti dvs pe lista )

                                    o mana de oameni profita de pasiunea dumneavoastra pentru acest sport
                                    in alta ordine de idei, nu inteleg cum puteti accepta acest tarif 35 ron pentru a juca 6 la o masa cu intreruperi
                                    Ultima editare de alexv; 12.feb.2018, 17:25.
                                    Viscaria /Tenergy 05 Hard fh/Tenergy 05 bh

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X