Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"VIVA SPORT", București (Chiajna) - 03.03.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Chiar sunt curioasa cati ar putea ajunge cu zapada asta......la Cta e jale..

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • Va ninge si vineri si sâmbătă...

      Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
      Blade:Butterfly Innerforce ZLC
      FH: Donic Bluefire JP 01 max
      BH:Yasaka Rakza X max

      Comentariu


      • Va rugam sa nu va grabiti la retragere. Din cauza timpului nefavorabil, am stabilit sa prelungim limita de retragere pana vineri la ora 13,00. Astfel, vom avea o prognoza cat mai aproape de ziua concursului, deoarece, noi, ca organizatori nu suntem afectati de cei care se retrag pana in dimineata turneului.
        Va rugam, totusi sa cantariti cu grija daca aveti conditii bune de deplasare, astfel incat sa eliminam orice risc privind vremea si starea drumului.
        Chiar daca numarul de participanti va fi, probabil, mai redus decat dorim, siguranta deplasarii d-vs este pe primul plan.
        Asadar, atentie la mesajele privind starea vremii si la mesajele noastre de maine seara (ora 21,00) si de vineri la pranz (ora 13,00).

        Va dorim sa aveti succese... fara excese!

        Comentariu


        • Atunci, va rog sa ma lasati inscrisa si vedem cum e vremea vineri..multumesc..

          Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

          Comentariu


          • Postat în original de Dan2 Vezi post
            Va rugam sa nu va grabiti la retragere. Din cauza timpului nefavorabil, am stabilit sa prelungim limita de retragere pana vineri la ora 13,00. Astfel, vom avea o prognoza cat mai aproape de ziua concursului, deoarece, noi, ca organizatori nu suntem afectati de cei care se retrag pana in dimineata turneului.
            Va rugam, totusi sa cantariti cu grija daca aveti conditii bune de deplasare, astfel incat sa eliminam orice risc privind vremea si starea drumului.
            Chiar daca numarul de participanti va fi, probabil, mai redus decat dorim, siguranta deplasarii d-vs este pe primul plan.
            Asadar, atentie la mesajele privind starea vremii si la mesajele noastre de maine seara (ora 21,00) si de vineri la pranz (ora 13,00).

            Va dorim sa aveti succese... fara excese!
            Cei din comitetul director Amatur au fost de acord cu aceasta modificare? Sa nu ne trezim ca suntem penalizati. Este doar o intrebare.

            Comentariu


            • Avand in vedere temperaturile de afara, ce masuri ia administratorul salii pentru a asigura conditii pentru tenis de masă si nu patinaj artistic........ In regulamentul Amatur scrie undeva de temperatura minima ce trebuie asigurata?
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • Decizia am luat-o pentru buna desfasurare a acestui turneu si pentru cea mai buna informare privind conditiile meteo.
                Este in interesul participantilor, dar si al organizatorilor sa ia decizia cea mai buna privind participarea si de a reduce riscul unor retrageri in ziua turneului.

                Comentariu


                • Postat în original de Ana Anna Vezi post
                  Chiar sunt curioasa cati ar putea ajunge cu zapada asta......la Cta e jale..

                  Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                  Daca pleci de acum, ai toate sansele sa ajungi pana sambata, la intoarcere nu mai conteaza.

                  Comentariu


                  • Se retrag de la amatori avansati Mircea Popovici si Negrila Cristian ambii din Caracal

                    Comentariu


                    • Postat în original de Moise Viorel Vezi post
                      Daca pleci de acum, ai toate sansele sa ajungi pana sambata, la intoarcere nu mai conteaza.
                      Slabe sanse sa ajung...nu stiu ceilalti...

                      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                        Avand in vedere temperaturile de afara, ce masuri ia administratorul salii pentru a asigura conditii pentru tenis de masă si nu patinaj artistic........ In regulamentul Amatur scrie undeva de temperatura minima ce trebuie asigurata?
                        Am stabilit ca temperatura din sala pe toata durata competitiei sa fie de 22-23?C
                        www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                        Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                        Comentariu


                        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                          Cei din comitetul director Amatur au fost de acord cu aceasta modificare? Sa nu ne trezim ca suntem penalizati. Este doar o intrebare.
                          Comitetul Director nici macar nu a fost consultat..si nu e prima data cind se intimpla asa ceva.

                          Comentariu


                          • Postat în original de florin toma Vezi post
                            Comitetul Director nici macar nu a fost consultat..si nu e prima data cind se intimpla asa ceva.
                            Hopa,asa nea Tomita spuneti ca a inghetat si clasamentul

                            Comentariu


                            • Postat în original de dantim Vezi post
                              Hopa,asa nea Tomita spuneti ca a inghetat si clasamentul
                              Haaapciu ! ... atata pot spune acum ... ne auzim mai spre miezul noptii cu clasamentul, pana atunci se dezgheata butoanele ...
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Haaapciu ! ... atata pot spune acum ... ne auzim mai spre miezul noptii cu clasamentul, pana atunci se dezgheata butoanele ...
                                Glumeam Florine ca prea sa racit Amaturul asta
                                P S ti-a ighetat palinca si nu mai poti sa te tratezi

                                Comentariu


                                • Ca sa trecem la lucruri mai serioase eu cred ca initiativa organizatorilor este de bun augur(probabil sa platit un avans pentru sala asa ca)si la Brăila a fost timpul destul de urit deci cine vrea sa participe participa si pana vineri pot rasarii si ghioceii doar traim in Romania

                                  Comentariu


                                  • un "jinars"sau un verde si se dezgheata butoanele minten domnule apian !

                                    Comentariu


                                    • Se retrage Irimia Marian de la categoria începători. Condițiile meteo nu se arată deloc prielnice pentru acest weekend. Succes organizatorilor și participanților!
                                      R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                                      "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                      Comentariu


                                      • Acelasi motiv:Se retrage Munteanu Octavian
                                        Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                                        Comentariu


                                        • Cristea ovidiu București incepatori se retrage ,condiții meteo nefavorabile

                                          Comentariu


                                          • Dacă-s drumurile închise, e cam nasol


                                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                                            Andro TP Ligna CI Off
                                            Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                            Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                            Comentariu


                                            • Salutare tuturor, vad ca se dezbate timpul probabil meteo in aceasta perioada, din punctul meu de vedere forta viscolului a trecut de acum pana sambata drumurile vor fi la negru, iar aceasta stire e pe site-urile meteo,
                                              PENTRU BUCURESTI :
                                              Joi 01/03

                                              Cer norosCer noros
                                              Vant: 3 m/s, dinspre SV
                                              Maxima zilei: -4?C Joi noapte

                                              Cer norosCer noros
                                              Vant: 2 m/s, dinspre NE
                                              Minima noptii: -6?C
                                              Vineri 02/03

                                              PoleiPolei
                                              Vant: 3 m/s, dinspre NE
                                              Maxima zilei: -2?C Vineri noapte

                                              Cer norosCer noros
                                              Vant: 3 m/s, dinspre NE
                                              Minima noptii: -3?C
                                              Sambata 03/03

                                              Ninsoare slabaNinsoare slaba
                                              Vant: 3 m/s, dinspre NE
                                              Maxima zilei: -2?C Sambata noapte

                                              Ninsoare slabaNinsoare slaba
                                              Vant: 3 m/s, dinspre NE
                                              Minima noptii: -5?C
                                              Duminica 04/03

                                              Cer norosCer noros
                                              Maxima zilei: 0?C Duminica noapte

                                              Cer norosCer noros
                                              Minima noptii: -3?C
                                              Luni 05/03

                                              Cer norosCer noros
                                              Maxima zilei: 2?C Luni noapte

                                              Cer variabil cu lunaCer variabil cu luna
                                              Minima noptii: -3?C
                                              Pentru TARA situatia e asa :
                                              AVERTIZARE METEOROLOGICĂ

                                              COD GALBEN

                                              Interval de valabilitate: 28 februarie, ora 11.00 – 02 martie, ora 20.00
                                              Fenomene vizate: val de frig;
                                              Zone afectate: toată țara;

                                              Valul de frig va persista și se va intensifica pe parcursul nopților, astfel că se vor înregistra temperaturi cu peste 10…15 grade mai cobor?te decât valorile normale pentru această perioadă. Temperaturile maxime vor fi negative în toate regiunile și va fi ger, mai ales dimineața și noaptea.



                                              COD PORTOCALIU

                                              Interval de valabilitate: 28 februarie, ora 11.00 – 02 martie, ora 20.00
                                              Fenomene vizate: temperaturi foarte scăzute, atât noaptea, cât și ziua;
                                              Zone afectate: Moldova, estul Transilvaniei, Oltenia, Muntenia și Dobrogea;

                                              în Moldova, estul Transilvaniei, Oltenia, Muntenia și Dobrogea, gerul va fi persistent în cea mai mare parte a intervalului, iar valorile termice vor fi comparabile cu recordurile înregistrate în această perioadă.
                                              Temperaturile maxime se vor situa frecvent între -12 și -6 grade, iar cele minime se vor încadra în general între -22 și -12 grade, izolat mai cobor?te, sub -25 grade.

                                              Notă: în cursul nopții de vineri spre sâmbătă (2/3 martie) temperaturi sub pragul de ger (-10 grade) se vor înregistra în Moldova, local în Maramureș, Transilvania, Muntenia și Dobrogea și pe arii restr?nse în Oltenia.
                                              începând din noaptea de joi spre vineri (1/2 martie) și până duminică (4 martie) vor fi intervale cu precipitații în majoritatea regiunilor, dar mai ales în sud-vestul și sudul țării. La început va ninge, apoi, trecător, vor fi precipitații mixte și se va forma polei.

                                              Dupa cum se observa prolema e cu frigul si nu cu zapada, sambata mai poate ninge din punctul meu de vedere slab pt. ca trecator vor fi precipitatii mixte si se va forma polei.
                                              Prin urmare eu zic sa nu va retrageti, chiar si Ana sau Tavi ramaneti pe liste pt. ca v-a fi ok atat tinpul cat si drumurile, e adevarat in conditii de iarna dar vor fi circulabile.

                                              Comentariu


                                              • Acum, ca a aparut clasamentul, am si eu 2 intrebari:
                                                - cum este posibil ca, desi nr. de pct. scade, MP sa creasca??...e corect asa?...deci nu participi si creste MP....
                                                - nu ar fi mai bine sa fie facut clasamentul general fc. de MP, nu de nr. pct? deoarece la inscrieri la concursuri si chiar in desfasurarea lor se tine cont de MP (ex. - pt. capii de serie in grupe, nu?).
                                                Doar de curiozitate....nu sunt obsedat de locul pe care il ocup...modul in care joc ma intereseaza!
                                                Multumesc.
                                                Ultima editare de armani; 01.mar.2018, 00:08.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de armani Vezi post
                                                  Acum, ca a aparut clasamentul, am si eu 2 intrebari:
                                                  - cum este posibil ca, desi nr. de pct. scade, MP sa creasca??...e corect asa?...deci nu participi si creste MP....
                                                  - nu ar fi mai bine sa fie facut clasamentul general fc. de MP, nu de nr. pct? deoarece la inscrieri la concursuri si chiar in desfasurarea lor se tine cont de MP (ex. - pt. capii de serie in grupe, nu?).
                                                  Multumesc.
                                                  Eu am crescut in clasament..dar a scazut MP ul......bn ca n.am trecut la avansati!!, imi faceam griji degeaba de ierbarii de acolo ))
                                                  Nu stiu cum se calculeaza, important e sa jucam..noapte buna!

                                                  Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Probabil nu aici ar fi locul, dar e bine de explicat oriunde citesc jucatori mai noi, cum e cu cele obtinute.
                                                    Haideti sa luam un caz principial:
                                                    Timp de cinci ori (sa zicem, in ianuarie), cineva ia zece puncte: Puncte totale: 50, media acestora: 10.
                                                    Se duce si luna viitoare la un turneu, ia 9. Numarul punctelor totale creste la 59, dar media acestora scade la 9 si.
                                                    ...
                                                    Face o pauza de 11 luni, pierzand rezultatele celor cinci turnee initiale. In ianuarie 2019 castiga 12 puncte, astfel punctajul ii scade la 21, iar media ii creste la 10,5.
                                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                    Tel : 0742 257 995

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X