Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Salina Turda", Turda - 10.03.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Salina Turda", Turda - 10.03.2018

    TURNEU - B - CUPA SALINA - TURDA, EDIŢIA a VI-a, 10.03.2018

    LOCALITATEA: TURDA, Jud. Cluj.

    ADRESA: Salina Turda, Str. Aleea Durgăului Nr.7 (Intrarea NOUA!)
    Coordonate GPS: Latitudine N=46.5867883, Longitudine E=23.7871217

    DATA: Sâmbătă, 10 Martie 2018

    CATEGORII: Amatori+Open(amestecat)

    ORA DE ÎNCEPERE: 08.30 - 09.00 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    NU intarziati! Se coboara cu liftul câte 6 pers. / scări 13 etaje - pentru sportivi

    SALA: Sala de mina Rudolf (cca 90m sub pământ);

    LOGISTICĂ: 5 mese, mingi Huieson plastic

    SPAȚIU DE JOC: bun, 10 grade constant;

    SUPRAFAȚA DE JOC: pardoseala de plastic;

    FACILITĂȚI: garderobă;

    TAXA şi Intrarea în Salină pentru jucători: 0 (zero) Lei
    Insotitorii vor achita taxa de intrare turistică (30 Lei/pers. Adulţi; 15 lei/pers. pensionari sau elevi, studenti)
    Consumul de alimente în salină este interzis însă vă sugerăm sa aduceti sandwich-uri cu dvs. ce pot fi consummate doar în zona vestiarelor.
    Se asigură apă minerală – 2 litri/participant

    MATERIALE DE PREMIERE: Locurile 1- 4: cupe + diplome; locurile 5-8: medalii + diplome;

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum ;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere: Joi 08.03.2018, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC::
    - Amatori+Open(amestecat) – maxim 35 participanţi
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe inferioare de câte 7 jucători - se califică primii 4, grupe superioare - se califica primii 2, iar apoi eliminatoriu.
    - Grupele inferioare se joacă în sistemul cel mai bun din 3 seturi (2/3), iar grupele superioare si eliminatoriu se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5)

    ORGANIZATORI: Salina Turda
    Cordonatori:
    Radu Serban
    Tokos Pal

    Imagini din Salina Turda:
    https://www.google.ro/search?q=salin...w=1280&bih=899
    http://clujcapitala.ro/2015/01/salin...-unde-soarele/
    http://turism.turdainfo.ro/index.php...ina-turda.html
    Ultima editare de Radu Serban; 10.feb.2020, 18:35.

  • #2
    Din Turda la amatori Sicoe Ioan, Popa Stelian si Bob Nicolae.

    Comentariu


    • #3
      Din Turda se inscriu : Suciu Sergiu, Vana Florin si Radulescu Eugeniu .

      Comentariu


      • #4
        Inscrieri La gramada A+O - on 09.03.2018 at 08:28:53
        1. Pop Cosmin, Turda, 604 - 41 - EL
        2. Moldovan Ovidiu, Sighetu Marmatiei, 270 - 38,85 - E
        3. Zamblau Ionut, Cluj Napoca, 51 - 34,83 - E
        4. Blaga Marius, Cluj Napoca, 212 - 31,83 - E
        5. Farkas Bence, Targu Mures, 116 - 28,57 - O
        6. Ciobanu Gabriel, Cluj Napoca, 370 - 27,84 - OW
        7. Popa Gheorghe, Aiud, 519 - 27,5 - OW
        8. Ciobanu Daniel, Blaj, 103 - 27,24 - OW
        9. Motorga Dorin, Targu Mures, 215 - 26,57 - O
        10. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 269 - 24,47 - O
        11. Damian Mircea, Bistrita, 171 - 23,27 - O
        12. Fulop Attila, Aiud, 204 - 21,14 - OW
        13. Bumbu Pavel, Razboieni, 457 - 20,33 - O
        14. Galfi Levente, Cluj Napoca, 901 - 17,5 - AW
        15. Feher Robert, Turda, 1142 - 17,45 - A
        16. Csiki Sandor, Cluj Napoca, 800 - 16,97 - AW
        17. Peta Octavian, Cluj Napoca, 437 - 16,54 - AW
        18. Radu Serban, Cluj Napoca, 1379 - 16 - AW
        19. Sicoe Ioan, Turda, 365 - 15,99 - AW
        20. Gusan Boris, Turda, 412 - 15,15 - AW
        21. Luca Eugen, Aiud, 744 - 15,1 - A
        22. Orban Marc Adrian, Turda, 967 - 14,17 - A
        23. Piper Petru, Luna CJ, 978 - 13,6 - AH
        24. Petrache Radu, Blaj, 1951 - 12,8 - A
        25. Suciu Sergiu, Turda, 718 - 10,25 - AW
        26. Creta Petru, Luna CJ, 1767 - 7,4 - A
        27. Cristea Samuel, Bistrita, 1331 - 7,17 - AJ
        28. Cristea Daniel, Bistrita, 1288 - 6,33 - AJ
        29. Asavei Gheorghe, Razboieni, 1671 - 6 - A
        30. Pop Claudiu, Turda, 3295 - 4 - A
        31. Radulescu Eugeniu, Turda, 1674 - 0 - A
        32. Prodan Daniel, Campia Turzii, 1861 - 0 - A
        33. Vana Florin, Turda, 1915 - 0 - AW
        34. Bob Nicolae, Turda, 2043 - 0 - A
        35. Pop Stelian, Turda, 2078 - 0 - A
        -----------------------------------------
        Lista de asteptare:
        1. Puia Darius, Stremt
        2. Nasca Mihnea, Turda
        3. Popa Dorin, Turda
        4. Cordis Alexandru, Turda
        5. Gonczi Miclos, Turda
        6. Moldovan Flavia, Tarnaveni
        7. Iakab Ovidiu, Aiud
        8. Luparu Razvan, Turda
        9. Grecu Gheorghe, Bistrita
        10. Palfi Ferencz, Cluj Napoca
        11. Preda Ionut, Moinesti
        12. Irimia Sorin Jr, Moinesti
        Ultima editare de Radu Serban; 09.mar.2018, 08:57.

        Comentariu


        • #5
          Din Turda se inscrie
          Gusan Boris si
          Faur Stelian

          Comentariu


          • #6
            Rezervat clasament:

            Comentariu


            • #7
              Damian Mircea,Cristea Samuel ,Cristea Daniel-Bistrita Bumbu Pavel Asavei Gheorghe Razboieni

              Comentariu


              • #8
                Din Turda --Orban Marc Adrian ---amatori

                Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk
                Blade: --BUTTERFLY KORBEL SK7 ; --Forhand: Tenergy 05 ;-- Backhand: Tenergy 80

                Comentariu


                • #9
                  Piper Petru ,Creta Petru -Luna

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Cluj se inscrie Zamblau Ionut

                    Comentariu


                    • #11
                      Fulop Attila ,Popa Gheorghe ,Docea Beniamin Luca Eugen -AIUD

                      Comentariu


                      • #12
                        Ciobanu Daniel ,Pacurar Cosmin -Blaj

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Tg Mures Farkas Bence
                          blade:timo boll tamca 5000
                          fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                          bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                          Comentariu


                          • #14
                            Din Turda se inscriu : Pop Cosmin, Feher Robert si Pop Claudiu

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscrie prodan daniel,demeter attila,hidisan lucian,din campia turzii

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X