Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfântu Gheorghe - 17.03.2018

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B Sfântu Gheorghe - 17.03.2018

    Turneu B " Sfantu Gheorghe", Sf. Gheorghe - 17.03.2018
    Denumirea turneului: Cupa Sfantu Gheorghe, editia .XVIII.
    Categoria turneului: "B", se joaca la gramada.
    Localitatea: Sfantu Gheorghe.
    Locatia: Sala Topspin Saint George.
    Data: sambata, 17.martie 2018
    Numarul maxim de mese: 8 (6 Donic Waldner, 2 Butterfly).
    Suprafata: Gerflor Taraflex 0.7.
    Iluminatul: perfect.
    ALEEA CENTRALEI NR 1 SFANTU GHEORGHE
    DRUMUL CARE URCA DE LA FABRICA DE TIGARETE IN SIMERIA DRUM CU MACADAM
    APROXIMATIV LA 200 METRI IN STANGA ESTE SALA.



    Ora de incepere turneu: 9:30 (inregistrarea participantilor pana la orele 9,00).
    Numarul maxim de jucatori: 48.

    Sistemul de joc:
    - Se joaca in sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cate 6 jucatori dupa regula sarpelui si MP dat de clasamentul AmaTur la zi, cu eventuale modificari in functie de localitati (locul 1 nu se schimba), se califica primii 4;
    - Grupe superioare de cate 4 jucatori (numar egal de grupe inferioare / superioare; se vor selecta cate un loc 1, 2, 3, 4 din fiecare grupa inferioara), se califica primii 2;
    - Schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1432;
    - Ordine favoriti eliminatorii (inclusiv pentru eventualele bye-uri) - conform numar de ordine grupe superioare;
    - Locurile II vor trage la sorti din doua urne separate (partea inferioara, respectiv superioara a tabloului, astfel incat locurile 1 si 2 dintr-o grupa superioara sa nu se intalneasca decat in finala).

    Taxa de participare: 20 RON, din care 1 ron/participant va fi livrat in contul AmaTur (iar pentru copii sub 14 ani 5 RON, persoanele cu dizabilitati locomotorii fiind scutiti de plata taxei).
    Se asigura:
    - apa,
    - material de premiere: cupe si diplome pentru locurile 1-4, medalii si diplome pentru locurile 5-8.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 15.03.2018 ora 21.
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;

    Organizator: A.S.Topspin Saint George Sfantu Gheorghe.
    Organizator principal: Olah Oliver: 0744331777 / oliverjanos(at)yahoo.com
    Ultima editare de olah oliver; 16.mar.2018, 14:15.

  • #2
    Inscrieri GRAMADA - on 16.03.2018 at 15:31:11

    1. Galiu Mihai, Brasov, 663 - 32,4 - E
    2. Hutanu Alin, Brasov, 170 - 31,92 - E
    3. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 183 - 31,05 - E
    4. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 317 - 29,8 - O
    5. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 117 - 29,22 - OW
    6. Olteanu Mihai, Brasov, 349 - 28,24 - O
    7. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 1357 - 28 - O
    8. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 459 - 27,98 - O
    9. Cocean Valer, Baraolt, 374 - 27,74 - O
    10. Vladoiu Gelu, Brasov, 83 - 26,48 - OW
    11. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 165 - 26,1 - O
    12. Avram Nicolae, Nedelea, 126 - 25,5 - O
    13. Brulea Petre, Paulesti, 159 - 24,73 - OW
    14. Elekes Hunor, Valea Scurta, 715 - 23,15 - OJ
    15. Szasz Erno, Sfantu Gheorghe, 1168 - 22,55 - O
    16. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 479 - 22,32 - OJ
    17. Matei Mirel, Brasov, 515 - 20,2 - O
    18. Stefan Patrick, Brasov, 293 - 19,63 - A
    19. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 342 - 18,22 - A
    20. Tutoveanu Razvan, Brasov, 424 - 18,2 - A
    21. Ilie Octavian Marius, Brasov, 235 - 18,14 - A
    22. Lovin Eusebiu, Comanesti, 248 - 18,11 - AW
    23. Loghin Florin, Brasov, 305 - 16,91 - A
    24. Kis Istvan, Brasov, 341 - 16,54 - AW
    25. Veris Dumitru, Brasov, 352 - 16,23 - A
    26. Bartha Laszlo, Valea Scurta, 1063 - 15,4 - AJ
    27. Elekes Csaba, Valea Scurta, 1058 - 15,3 - A
    28. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 527 - 13,96 - A
    29. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 664 - 13,76 - A
    30. Darjan Daniel, Brasov, 594 - 13,33 - A
    31. Movileanu Neculae, Brasov, 608 - 13,09 - A
    32. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 804 - 13,08 - A
    33. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 1829 - 10,4 - A
    34. Szakacs Sandor, Sfantu Gheorghe, 1556 - 8 - A
    35. Gabor Sebastian, Sfantu Gheorghe, 1866 - 8 - A
    36. Bordas Laszlo, Santionlunca, 1635 - 7,8 - A
    37. Sterczer Sandor, Sanzieni, 932 - 7,26 - A
    38. Sisak Ferenc, Brasov, 2712 - 6,5 - A
    39. Stanciu Constantin, Brasov, 2514 - 6,1 - A
    40. Butunoiu Dorin, Brasov, 2204 - 6 - A
    41. Miron Catalin, Sfantu Gheorghe, 2842 - 6 - A
    42. Barabas Jozsef, Sfantu Gheorghe, 3620 - 6 - A
    43. Sterczer Zalan, Sanzieni, 1327 - 5,63 - A
    44. Pal Abel, Sfantu Gheorghe, 1382 - 5,43 - A
    45. Kovacs Attila, Covasna, 2108 - 5 - A
    46. Bordas Zsolt, Santionlunca, 3026 - 0 - A
    47. Kertesz Marton, Covasna, 5002 - 0 - A
    48. Ardelean ionuti, Sfantu Gheorghe, 5003 - 0 - A
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:

    1. Grigore Alexandru, Campina, 50 - 32,91 - E
    2. Vegh Barbara, Miercurea Ciuc, 2013 - 5 - AF


    Clasament GRAMADA

    1. Hutanu Alin - Brasov
    2. Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
    3 -- 4
    Olteanu Mihai - Brasov
    Stanciulescu Bogdan - Brasov
    5 -- 8
    Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
    Cocean Valer - Baraolt
    Petho Mihaly - Racosu de Sus
    Persa Florin - Sfantu Gheorghe
    9 -- 16
    Galiu Mihai - Brasov
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Loghin Florin - Brasov
    Tutoveanu Razvan - Brasov
    Szasz Erno - Sfantu Gheorghe
    Toma Adrian - Sfantu Gheorghe
    Brulea Petre - Paulesti
    Stefan Patrick - Brasov
    17 -- 18 2v gr.sup.
    Elekes Hunor - Valea Scurta
    Matei Mirel - Brasov
    19 -- 25 1v gr.sup.
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Avram Nicolae - Nedelea
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Ilie Octavian Marius - Brasov
    Lovin Eusebiu - Comanesti
    Kis Istvan - Brasov
    Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Veris Dumitru - Brasov
    Bartha Laszlo - Valea Scurta
    Elekes Csaba - Valea Scurta
    Kontzey Jozsef - Targu Secuiesc
    Darjan Daniel - Brasov
    Toma Dan - Sfantu Gheorghe
    Szakacs Sandor - Sfantu Gheorghe
    33 -- 40 1v gr.inf.
    Movileanu Neculae - Brasov
    Gita Dan - Sfantu Gheorghe
    Gabor Sebastian - Sfantu Gheorghe
    Bordas Laszlo - Santionlunca
    Sterczer Sandor - Sanzieni
    Stanciu Constantin - Brasov
    Butunoiu Dorin - Brasov
    Sterczer Zalan - Sanzieni
    41 -- 48 0v gr.inf.
    Sisak Ferenc - Brasov
    Miron Catalin - Sfantu Gheorghe
    Barabas Jozsef - Sfantu Gheorghe
    Pal Abel - Sfantu Gheorghe
    Vegh Barbara - Miercurea Ciuc
    Kovacs Attila - Covasna
    Bordas Zsolt - Santionlunca
    Ardelean ionuti - Sfantu Gheorghe
    Ultima editare de olah oliver; 18.mar.2018, 08:04.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de olah oliver Vezi post
      Inscrieri
      Sterczer Sandor si Sterczer Zalan se inscriu la amatori

      Comentariu


      • #4
        Se inscriere Szanto Lajos. Gered Ferenc. Din M Ciuc. La amatori.

        Comentariu


        • #5
          Se inscrie Tamas Vivien,din Miercurea-Ciuc.
          Se inscrie Tamas Szilard,din Miercurea-Ciuc.
          Se inscrie Incze Levente,din Miercurea-Ciuc.

          Comentariu


          • #6
            Se inscrie Canea Kocsis Andras din Targu Secuiesc - la gramada

            Comentariu


            • #7
              Galiu Mihai
              Vladoiu Gelu
              Pitac Ovidiu
              Mitrofan Petrica
              Matei Mirel
              Olteanu Mihai
              Hutanu Alin
              Bacanu Paulian

              Brasov, la gramada!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #8
                Konczey Jozsef din tg.secuiesc
                Elekes Hunor si Elekes Csaba,
                Bartha Laszlo jr. Valea Scurta

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie Kovacs Istvan,din Miercurea-Ciuc.

                  Comentariu


                  • #10
                    Nistor Iosif si Predescu Levente
                    BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                    FH: Andro Rasant Grip 1,9
                    BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                    Comentariu


                    • #11
                      Din M-Ciuc la gramada
                      BL: Der Materialspezialist Revolution All+
                      FH: Andro Rasant Grip 1,9
                      BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscriu Lorincz Zoltan si Vaszi Denes din Miercurea-Ciuc

                        Comentariu


                        • #13
                          Petho Mihaly - Racosul de Sus
                          Cocean Valer - Baraolt
                          Bardocz Szilard - Capeni
                          Bartha Istvan-Zsolt - Aita Mare

                          Comentariu


                          • #14
                            Loghin Florin ...Brasov

                            Comentariu


                            • #15
                              Stanciulescu Bogdan ...Brasov

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X