Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"WTTD - AmaTur România", Sfântu Gheorghe (E/O+A/Î) - 14.04.2018 - ok

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Sfântu Gheorghe (E/O+A/Î) - 14.04.2018 - ok

    Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Sfântu Gheorghe - Sâmbătă 14.04.2018

    AmaTur România și ITTF organizează - World Table Tennis Day 2018

    ]"]Error 404 (Not found) ]"]Error 404 (Not found)

    LOCALITATEA: Sfântu Gheorghe, str. Aleea Centralei, nr. 1;
    DATA: Sâmbătă 14 Aprilie 2018;
    CATEGORII: E/O+A/Î
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.30 - 09.15 – validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile;
    SALA: Topspin Saint George;
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 8 mese Butterfly, Donic;
    MINGILE OFICIALE ALE EVENIMENTULUI: Butterfly Three-Stars G40+;
    SPAȚIU DE JOC: 400 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor Taraflex;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, etc.;
    TAXA: Adulți - 20 Lei, Copii - 5 Lei, Persoane cu dizabilități - 0 Lei, fără taxă de afiliere;
    Se asigură apă plată – 2 litri;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – medalii + diplome;
    Locurile 5÷8 – diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 12.04.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite/Open – maxim 24 participanți;
    - Avansați/Începători – maxim 24 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform Clasament AmaTur;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ORGANIZATOR:
    - AS Topspin Saint George Sfântu Gheorghe;
    - Olah Oliver, e-mail: oliverjanos(at)yahoo.com;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Olah Oliver, tel. 0744.331.777;
    Ultima editare de olah oliver; 05.apr.2018, 08:33.

  • #2
    Inscrieri AVANSATI-INCEPATORI - on 13.04.2018 at 13:40:02

    1. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 336 - 18,22 - A
    2. Veris Dumitru, Brasov, 359 - 16,23 - A
    3. Bartha Laszlo, Valea Scurta, 1080 - 15,4 - AJ
    4. Elekes Csaba, Valea Scurta, 1127 - 15,4 - A
    5. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 656 - 15,1 - A
    6. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 721 - 14,45 - A
    7. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 589 - 14,12 - A
    8. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 1450 - 10,4 - A
    9. Szakacs Sandor, Sfantu Gheorghe, 1395 - 8 - I
    10. Bordas Laszlo, Santionlunca, 1645 - 7,8 - I
    11. Sterczer Sandor, Sanzieni, 961 - 7,26 - I
    12. Popa Csosz Alexandru, Sfantu Gheorghe, 2045 - 7 - I
    13. Sterczer Zalan, Sanzieni, 1482 - 5,63 - I
    14. Kovacs Attila, Covasna, 2023 - 5 - I
    15. Bordas Zsolt, Santionlunca, 2574 - 0 - A
    16. Raduly Zoltan, Calnic, 2775 - 0 - A
    17. Minea George, Sfantu Gheorghe, 5001 - 0 - A
    18. Ardelean ionuti, Sfantu Gheorghe, 5002 - 0 - A
    19. Raduly Marius, Sfantu Gheorghe, 5003 - 0 - A
    20. Alexandru ion , Sfantu Gheorghe, 5004 - 0 - A
    21. Asztalos Zoltan, Sfantu Gheorghe, 5006 - 0 - A
    22. Joos Stefan, Sfantu Gheorghe, 5007 - 0 - A
    23. Fulop Arpad, Sfantu Gheorghe, 5008 - 0 - A
    Clasament AVANSATI-INCEPATORI

    1. Tamas Szilard - Miercurea Ciuc
    2. Canea Kocsis Andras - Targu Secuiesc
    3 -- 4
    Szakacs Sandor - Sfantu Gheorghe
    Veris Dumitru - Brasov
    5 -- 8
    Kontzey Jozsef - Targu Secuiesc
    Bartha Laszlo - Valea Scurta
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Elekes Csaba - Valea Scurta
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Gita Dan - Sfantu Gheorghe
    Bordas Laszlo - Santionlunca
    Popa Csosz Alexandru - Sfantu Gheorghe
    Raduly Marius - Sfantu Gheorghe
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Sterczer Sandor - Sanzieni
    Sterczer Zalan - Sanzieni
    Bordas Zsolt - Santionlunca
    Minea George - Sfantu Gheorghe
    17 -- 2v gr.inf.
    Kovacs Attila - Covasna
    18 -- 19 1v gr.inf.
    Ardelean ionuti - Sfantu Gheorghe
    Joos Stefan - Sfantu Gheorghe
    20 -- 23 0v gr.inf.
    Raduly Zoltan - Calnic
    Asztalos Zoltan - Sfantu Gheorghe
    Fulop Arpad - Sfantu Gheorghe
    Darauti Alexandru - Olteni
    Ultima editare de olah oliver; 15.apr.2018, 06:18.

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri ELIT-OPEN - on 13.04.2018 at 13:30:39

      1. Bardocz Szilard, Capeni, 58 - 34,33 - E
      2. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 166 - 31,77 - E
      3. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 81 - 28,3 - O
      4. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 152 - 26,1 - O
      5. Elekes Hunor, Valea Scurta, 855 - 23,3 - OJ
      6. Szasz Erno, Sfantu Gheorghe, 1038 - 22,55 - O
      7. Persa Florin, Sfantu Gheorghe, 1518 - 0 - O
      Clasament ELIT-OPEN

      1. Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
      2. Cocean Valer - Baraolt
      3 -- 4
      Bardocz Szilard - Capeni
      Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
      5 -- 7
      Petho Mihaly - Racosu de Sus
      Persa Florin - Sfantu Gheorghe
      Szasz Erno - Sfantu Gheorghe
      8 -- 0v gr.inf.
      Elekes Hunor - Valea Scurta
      Ultima editare de olah oliver; 15.apr.2018, 07:45.

      Comentariu


      • #4
        Se inscrie Canea-Kocsis Andras - Tg. Secuiesc - Avansati

        Comentariu


        • #5
          Se inscrie
          la Avansati
          Elekes Csaba - Valea Scurta
          Barta Laszlo - Valea Scurta
          Kontzey Jozsef - Tg. Secuiesc
          La Open - Elekes Hunor - Valea Scurta

          Comentariu


          • #6
            la open
            Petho Mihaly - Racosul de Sus
            Cocean Valer - Baraolt
            Bardocz Szilard - Capeni
            la avansati
            Bartha Istvan-Zsolt - Aita Mare

            Comentariu


            • #7
              Persa Florin Open
              Din Sf. Gheorghe

              Comentariu


              • #8
                Se înscrie Gîță Dan - amatori- Sf. Gheorghe

                Comentariu


                • #9
                  Se înscriu Miron Cătălin, Ardelean Ionuț, Raduly Marius-Sf. Gheorghe - Amatori

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie Minea George din Sfantu Gheorghe, la incepatori. (Nou)

                    Comentariu


                    • #11
                      Welker Ivan ,Szasz Erno,Olah Oliver
                      din Sf. Gheorghe. open, elit

                      Comentariu


                      • #12
                        Pal Abel din Sf.Gheorghe
                        incepatori.

                        Comentariu


                        • #13
                          din Sintionlunca
                          Bordas Laszlo SI Bordas Zsolt
                          din Sf. Gheorghe
                          SZAKACS SANDOR

                          Comentariu


                          • #14
                            Se inscrie Din Sf.Gheorghe
                            POPA CSOSZ SI ALEXANDRU ION
                            Din Covasna Kovacs Attila

                            Comentariu


                            • #15
                              Se înscriu Barabas Jozsef, Barabas Csaba, Profiroiu Dorel, Asztalos Zoltan avansați toți din Sfântu Gheorghe.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X