Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

    din acel bambilici poate un jucator mai slab invata cate ceva jucand cu unii mai buni jucand cu unii tot slabi ca si el va juca bambilici forever!
    Blade:Schalager off+
    FH:nittaku hammond 2.2mm
    BH:nittaku hammond 2.2mm

    Comentariu


    • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

      Asa zic si eu, dar altii au alta parere.
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

        Postat în original de FlorinBN
        Asa o fi, dar nici media nu reflecta realitatea, sint jucatori care au participat la 2-3 concursuri, acasa, au venit odihniti, poate nici n-au avut adversari puternici si au incasat 30 de puncte. Iar altii mai buni decit ei au mers la alte concursuri, alte conditii etc. si au luat puncte mai putine.
        Totul este relativ pina la urma, dar peste citeva luni poate cei cu pretentii vor avea acelasi numar de turnee la activ, iar daca nu, vor mai astepta si vor mai juca in continuare in grupele inferioare asa cum toti am facut-o.
        Pot sa accept ca nu am dreptate, daca mi se aduc argumente obiective, cele de mai sunt sunt subiective ( oboseala, a avut noroc ca a avut adversari slabi, participare acasa si nu in deplasare, etc. ). Ar fi o gramada de argumente contra. Fara sa intram in filosofie, ai dreptate cand spui ca totul este relativ, dar daca vrei un criteriu strict obiectiv ( adica rezultatul ), media/participare este - ca si criteriu - mai obiectiv decat cel al primilor douazeci de clasati. Oricum, nu era vorba despre mine, inca , insa sa ma astepti peste max. 3 luni . Sunt altii care chiar ar merita statutul de cap de serie ( calificat direct in superioare )

        Comentariu


        • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

          Peste 3 luni voi fi operat deja la menisc, dar chiar si asa te astept
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

            Postat în original de FlorinBN
            Peste 3 luni voi fi operat deja la menisc, dar chiar si asa te astept
            Am auzit ca este un doctor in București care face minuni,nu alta,in 2 saptamani esti ca nou..Ciomu si mai nu stiu cum ii zice
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

              Postat în original de negria
              din acel bambilici poate un jucator mai slab invata cate ceva jucand cu unii mai buni jucand cu unii tot slabi ca si el va juca bambilici forever!
              Daca vine Wang Hao si joci un meci cu el iti garantez ca nu inveti absolut nimic.
              Poti sa inveti dintr-un meci cu un jucator mai bun doar daca diferenta de valoare nu este semnificativa ..... iar in multe cazuri in grupele inferioare asta se intampla.
              Postat în original de negria
              .... din punctul meu de vedere e discutabila treaba cu capii de serie sunt favoritisme ce duc la o inegalitate in joc ...se incearca protejarea celor de sus!
              Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
              In momentul actual se incearca " protejarea" celor de sus.
              Ar fi foarte bine daca NU s-ar generaliza ci s-ar da exemple concrete. Asta in primul rand.
              In al doilea rand ar fi bine sa lasati tipicul politicienilor autohtoni si atunci cand criticati ceva sa veniti si cu o contra solutie .... ca doar de criticat e simplu.
              Nici un sistem nu e perfect. Totusi, dupa cum a demonstrat dr. Toma doar la Galați prin acest sistem s-au economisit cel putin 2 ore de joc. In ciuda acestui fapt finala s-a jucat la ora 23. Daca va uitati pe clasament la Galați o sa vedeti ca in primii 16 la Galați au fost 13 capi de serie .... la Topoloveni a fost cam la fel ..... marea majoritate a celor calificati in fazele superioare sunt capi de serie si e foarte logic sa fie asa pentru ca altfel nu ar fi ajuns asa de sus in clasament.
              Gasiti o solutie la principala problema si anume timpul de joc mai buna decat acest sistem si o voi sustine ..... deocamdata nu exista asa ceva.
              Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

              FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
              BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

              Comentariu


              • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                Postat în original de rflash
                Tot un sistem cu 2-3 wild carduri / turneu vreau sa propun si eu.
                Avand in vedere modul de desfasurare de la Topoloveni si Galați, unde s-a mers pe idee de 2 capi de serie pentru fiecare grupa superioara as propune ca 1 cap de serie sa fie strict calificat pe baza clasamentului (evident el are optiunea de a juca si grupele inferioare, caz in care urmatorul in clasament este "promovat") iar pentru cel de-al doilea : organizatorul sa aiba dreptul la 2-3 wild carduri, iar pentru restul sa se judece un pic mai larg, adica sa se tina cont si de clasament dar si de disponibilitatea fiecaruia (daca este legat sau nu de un alt jucator pentru transport, daca are o problema sambata dimineata si nu poate ajunge decat la ora 15, etc.).
                Miercuri seara, organizatorul va anunta numarul de inscrisi pana in acel moment si in functie de acesta, de numarul de mese disponibile se va decide asupra sistemului de joc, adica cate grupe inferioare se vor face si in consecinta cati jucatori vor fi capi de serie. Potentialii capi de serie vor avea 24h sa isi exprime opiniile (daca doresc sa joace in grupele inferioare, daca nu pot veni decat mai tarziu sau x vine cu y si tot asa), iar joi seara organizatorul va afisa o lista cu capii de serie (incluzand wild cardurile), dar alegand si 2-3 rezerve pentru a se evita situatiile neplacute.
                Nu are rost sa ne complicam cu rezerve. Daca un cap de serie vrea sa joace in inferioare, atunci din grupa lui pleaca 4, iar nu 3. Asa rezolvam si situatiile neprevazute cand un cap de serie se retrage in ultimul moment, sau nu mai ajunge la concurs.

                Comentariu


                • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                  Atata timp cat punctajul nu incepe de la 0 pentru toti, clar ca se vrea o "protejare". Nimeni nu mi-a dat un raspuns concret la sistemul de punctaj.
                  Avem 20 de jucatori cap de serie , 3 wild card pentru unii , alte 3 acordam pentru organizatori si restul de 6 aurolaci ( din 100) pana la tabloul de 32 sa se bata pentru cele 6 locuri libere in eliminatorii. Va rog faceti tabloul de 32 cu cele 26 pozitii stabilite si faceti un concurs pentru cele 6 locuri libere. Si mai ziceti ca nu se vrea o prtotejare a jucatorilor.
                  Vreti sa scurtati timpul de joc. La Miercurea Ciuc s-a jucat finala la 2 jumate si nimeni n-a comentat. Toti am fost in aceeasi oala.
                  Va rog sa scrieti nu Turneu A Brașov- sambata 23.05.2009, ci " CAUTAM 6 FRAIERI PENTRU TABLOUL ELIMINATORIU DE 32 , PENTRU CA RESTU SUNT OCUPATE.

                  Comentariu


                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                    Din Curtea de Argeș:
                    Palaina Nicu 309
                    Zavricescu George 227
                    La Brașov nu se da nici un wild card, nu se dau locuri pentru organizatori. Vor fi 12 sau 16 grupe, in functie de cati inscrisi vom avea. Cel mai probabil: 16. Vor merge in grupele superioare inca 48. De unde 6 fraieri? Domnul Kantor, luptati in superioare si eliminati un cap de serie. Trimiteti-l acasa dupa 3 meciuri. El va avea de pierdut Intr-adevar, trebuie sa ne gandim si la sistemul de punctaj. Daca nu se califica din grupele superioare (confirmand astfel statutul de cap de serie), eu propun sa i se acorde cele 5 puncte + nr. de victorii + 3 deplasarea. daca intra in eliminatoriu, atunci sa primeasca punctele cuvenite locului. Ce parere aveti?

                    Comentariu


                    • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                      Avand in vedere faptul ca toti suntem amatori consider ca este corect sa fim toti pe pozitii de egalitate( chiar daca unii dintre noi sunt "ceva" mai bine pregatiti ). Sistemul propus cu capii de serie mi se pare ca ofera un avantaj prea mare acestora si ca puncte acumulate si ca energie consumata( sigur exista in competitiile de profesionisti diverse sisteme care ofera "scurtaturi" insa si acolo sunt calculate atent si restricitv; cine vine din aceasta zona poate sa confirme). In al doilea rand se creaza niste diferentieri serioase intre unii si altii care nu fac decat sa nasca discutii si asa cum a spus si Florin "totul este relativ". In al treilea rand se pierde o parte din spectacolul si farmecul turneului daca in grupele inferioare joaca numai "aurolacii"; sunt convins ca o mare parte din cei care participa la acest fenomen "Amatur" nu vin ca sa acumuleze puncte sau se se situeze pe vre-o pozitie anume in calasament ci pentru a invata ceva din acest sport frumos, pentru a-si ridica nivelul jucand cu jucatori valorosi pe care de multe ori nu au sansa sa ii intalneasca acolo unde se antreneaza. Cu stima, toate cele bune!
                      Blade: Viscaria, FL
                      fh: T05, 2,1 mm, black
                      bh: T05, 2,1 mm, red

                      Comentariu


                      • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                        La Galați, am ajutat la organizare ?i se poate observa că aproape to?i cei care au fost favoriți s-au calificat din grupele superioare.In grupele inferioare f?r? favoriți, au fost meciuri mult mai echilibrate ?i cred că este mult mai bine.Personal cred că este foate bun? organizarea cu favoriți,binein?eles lîșindu-le latitudinea de a juca sau nu in inferioare.

                        Comentariu


                        • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                          "Avand in vedere ca in anul 2008 am propus acest sistem de desfasurare pentru a reduce numarul meciurilor din grupele inferioare,imi permit sa fac o sugestie organizatorilor:
                          La prezentarea turneului trebuie facuta o modificare:
                          Organizare: se va scrie exact modul de desfasurare a turneului
                          Dupa aceasta modificare vor urma inscrierile sau retragerile celor care nu sunt de acord cu acest sistem.
                          Organizatorii sunt cei care decid asupra modului in care se va desfasura turneul cu toate consecintele care decurg. "
                          mircea.garaz
                          corect !

                          Comentariu


                          • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                            sincer eu am fost la 10-11 turnee de-a lung-ul timpului...iar ora la care sa jucat finala nu e cu mult mai intarziata ca vechiul sistem mai mult o ora nu se castiga prea putin pt a crea atatea inegalitati si a favoriza pe unii! problema e ca din mometul incheierii grupelor pana se refac grupele superioare sau eliminatorii direct se pierde f mult timp am sezizat ca dupa ce se terminau grupele se statea si o ora timp mort fara ca sa se joace vreun meci in cadrul concursului !
                            Blade:Schalager off+
                            FH:nittaku hammond 2.2mm
                            BH:nittaku hammond 2.2mm

                            Comentariu


                            • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                              Postat în original de FlorinBN
                              Peste 3 luni voi fi operat deja la menisc, dar chiar si asa te astept
                              O.K., am retinut. Iti doresc, insa, sa fii sanatos, ca sa nu ai scuze . Eu insa am sa tin minte ca dupa sfarsitul lunii august ( inainte nu se pune, daca am ghinionul si cad cu tine ) am sa trec in contul tau o infrangere.

                              Comentariu


                              • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                Postat în original de raducu
                                Postat în original de FlorinBN
                                Peste 3 luni voi fi operat deja la menisc, dar chiar si asa te astept
                                O.K., am retinut. Iti doresc, insa, sa fii sanatos, ca sa nu ai scuze . Eu insa am sa tin minte ca dupa sfarsitul lunii august ( inainte nu se pune, daca am ghinionul si cad cu tine ) am sa trec in contul tau o infrangere.
                                Mai,mai,mai...! Esti tare decis vad! Preconizez ca ma vei ''pune rau'' pe drumuri de acum incolo...!
                                blade:Re-Impact MEDUSA
                                fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                                bh : _______XXX__________

                                Comentariu


                                • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                  Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                  Atata timp cat punctajul nu incepe de la 0 pentru toti, clar ca se vrea o "protejare". Nimeni nu mi-a dat un raspuns concret la sistemul de punctaj.
                                  Avem 20 de jucatori cap de serie , 3 wild card pentru unii , alte 3 acordam pentru organizatori si restul de 6 aurolaci ( din 100) pana la tabloul de 32 sa se bata pentru cele 6 locuri libere in eliminatorii. Va rog faceti tabloul de 32 cu cele 26 pozitii stabilite si faceti un concurs pentru cele 6 locuri libere. Si mai ziceti ca nu se vrea o prtotejare a jucatorilor.
                                  Vreti sa scurtati timpul de joc. La Miercurea Ciuc s-a jucat finala la 2 jumate si nimeni n-a comentat. Toti am fost in aceeasi oala.
                                  Va rog sa scrieti nu Turneu A Brașov- sambata 23.05.2009, ci " CAUTAM 6 FRAIERI PENTRU TABLOUL ELIMINATORIU DE 32 , PENTRU CA RESTU SUNT OCUPATE.
                                  Raspunsul la sistemul de punctaj este evident.
                                  In primul rand chestia cu inceputul de la 0 pt toti e o falsa problema. In primul rand eu nu stiu ca un favorit sa fi fost eliminat in grupele inferioare ..... poate ma insel dar aceste cazuri sunt extrem de rare. Mai mult, discutam despre turnee A, iar acel accident daca exista ar fi oricum eliminat ca fiind cel mai slab rezultat.
                                  Ce se intampla in situatia in care favoritul vine la pranz si nu se califica din grupa superioara ?
                                  Aceste cazuri sunt rare, dar se intampla (la Galați 1 singur cap de serie nu s-a calificat din grupa superioara). Pai sa analizam un pic situatia. Pe sistemul vechi favoritul ia 10-12 puncte + deplasarea daca e cazul iar cineva din urma dpdv al clasamentul va lua un minim de 15-16 puncte. Pe sistemul nou adica grupa superioara de 5(6) nu de 4(5) avem 2 variante ..... se califica 2 sau se califica 3. In primul caz favoritul ia 10-12 puncte, cineva din urma ia minim 15-16 DAR inca cineva ia 10-12 puncte (acel jucator in plus din grupa superioara). Daca se califica 3 vor fi 2 jucatori mai slabi clasati care obtin mai multe puncte decat el. Extrapoland ..... rezulta ca daca favoritii nu se califica din grupele superioare dupa 2-3-4 astfel de esecuri ei isi vor pierde locul in clasament, pentru ca acest sistem genereaza o concurenta mai mare. Ori concurenta in general duce la progres.
                                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                  Comentariu


                                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                    AS vrea sa completez lista jucatorilor din Hunedoara cu inca un participant:
                                    Pasare Mihnea-debutant in Amatur
                                    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                    Comentariu


                                    • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                      Din București la cea mai tare pozitie din clasament , si anume 69 , vine Mircea Valentin .
                                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                      Fete de palete tenis de masa
                                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                      Comentariu


                                      • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                        Avand in vedere ca am fost facut politician trebuie sa Va raspund concret.
                                        in ultima perioada multi favoriti au iesit din grupa inferioara de pe pozitia 2, 3, 4. Acestia ( O PARTE) s-au intilnit in grupele superioare si unul dintre ei risca sa nu ajunga in primii 32.
                                        La ora actuala se doreste evitarea acestor intilniri directe dintre jucatorii de "elita" pentru a fi siguri ca se califica in primii 32, adica in eliminatorii. Astfel s-au propus capii de serie, pentru ca ei sa nu se intalneasca in grupele superioare si sigur vor accede in primii 32.
                                        Am luat cei 20 de capi de serie de la Galați si am analizat evolutia lor in primii 32.
                                        CONCLUZIA: Din cei 20 numai 9 au un traseu fara cusur, adica la toate concursurile s-au calificat in primii 32.
                                        Au avut esecuri in sensul neintrarii in primii 32 urmatorii capi de serie;
                                        1. Trifu Bogdan-Brașov(31.01. 2009)
                                        2. Maritanu Luminita(Reghin-02.05.2009)
                                        3.Rusu Stefan- Brașov(31.01.2009)
                                        4.Motoroi Constantin-Topoloveni
                                        5. Corcoz Costin- Brașov, Bistrița, Galați, Moreni
                                        6. Nemtoi Gabriel- Bistrița
                                        7. Uzuneanu Costica- Bistrița
                                        8. Zainescu Corneliu- Adjud
                                        9. Pitac Ovidiu- Moreni, Galați, Reghin
                                        10. Patap Vladimir- Bistrița
                                        11. Bodeanu Dan- Topoloveni, Valenii de munte, Moreni, Reghin
                                        Anul trecut a fost o perioada cand cei din linia a doua se plangeau de faptul ca, daca nu mergeau la turnee nu scadeau in clasament. Acum acest val a atins si pe cei din linia intai si baietii destepti incearca sa isi ia masurile de precautie in sensul de a nu scadea in clasament.
                                        EU PROPUN CAP DE SERIE ACELE PERSOANE CARE IN DECURSUL ANULUI COMPETITIONAL( IN SPETA 2009) S-AU CALIFICAT IN PRIMII 32 LA TOATE TURNEELE.
                                        CINSTE LOR SI ACESTIA MERITA SA FIE CAP DE SERIE.
                                        PENTRU CULTURA GENERALA VA ANUNT CA CEI CARE AU RATAT INTRAREA IN PRIMII 32 S-AU DEPLASAT MULT SI OBOSEALA SI-A SPUS CUVANTUL.
                                        NU SUNT OM POLITIC , DAR CRED CA V-AM ADUS DESTULE ARGUMENTE PENTRU A FOLOSI UN SISTEM COMPETITIONAL CORECT SI EGAL PENTRU TOTI PARTICIPANTII.
                                        Q.E.D.

                                        Comentariu


                                        • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                          Desi avem multe de spus contra acestui sistem cu capii de serie, pe noi nu ne deranjeaza pana cand ne lasati sa jucam tenis.
                                          Noi nu vrem sa mergem la concursuri ca sa calatorim, sau sa acumulam puncte in clasament, ci pentru a juca cat mai mult.
                                          Erdos Ferenc si Pal Zoltan, vom fi prezenti la sala dimineata, pentru a juca si in grupele inferioare, alaturi de colegii nostrii de la Miercurea-Ciuc.
                                          Mersi pt intelegere!
                                          Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                          Backhand> Yasaka Raksa 9
                                          Forehand> Yasaka Raksa 7

                                          Comentariu


                                          • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                            .
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                              daca va uitati in urma cu ceva ani ,se discutau probleme legate de participarea jucatorilor care au fost legitimati...au fost acceptati pentru ca noi ,amatorii sa avem placerea sa schimbam cateva mingi de placere, si cu placerea de a cunoaste un jucator bun,talentat.Acum,dupa ce au fost acceptati,dupa putin timp,sistemul de joc se schimba,la cererea lor probabil (nu sunt la curent cu cine a propus acest sistem cu primii 20). Pacat,ca de la placerea de a juca a unui amator,ac totul se reduce la puncte,medalii,diplome,timp pierdut prin sala si tot felul de pretentii.Eu propun invers.....cei care sunt in primii 20 si nu vor sa vina la un concurs,....sa stea acasa fratilor,sa isi mangaie mana magica,sa faca si altceva cu ea, si sa ne lase pe noi cei care vor sa joace o zi intreaga sa mai cunoastem un "alt judetean" cu care sa ne simtim bine intr-o zi de sambata,zi cu care multi dintre noi stim cum o recuperam din mai multe puncte de vedere....nu fac aluzii si nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar asta nu mai este deplasare de placere,multumesc.
                                              TB SPIRIT
                                              TGY 05
                                              TGY 05 FX

                                              Comentariu


                                              • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                mai trebuie reflectat la cele mai bune solutii.
                                                2 ZILE DE TURNEU...cu tot ce implica ,inclusiv taxa mai mare (un 50 e rezonabil)

                                                Comentariu


                                                • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                  Probabil ca un bun exemplu in aceasta discutie (pe care eu nu o consider importanta) sunt chiar eu, un jucator mediu spre slab, cu fluctuatii mari de forma, in functie de vreme, de toanele nevestii... sunt deocamdata pe locul 54, cu 11 turnee si cu sanse certe de a scadea in urmatoarele turnee. Vin din urma cativa noi participanti valorosi, cu punctaje bune, cu 6-7 turnee, care deja la urmatorul lor turneu ma vor depasi: Iancu, Mihaila, Aron cu 6 turnee, Boescu, Buruian cu 5, Draganescu cu 7 turnee.Toti acestia, si poate multi altii ma vor depasi cat de curand si-mi vor lua locul in clasamentul primilor 20 la orice turneu. Jucatorii buni, cu valoare deosebita pot intra foarte repede intre primii 20; Gabor Farkas, dupa doua turnee are 51 de puncte, peste cel mult 3 turnee va fi printre primii! Cred, totusi ca valoarea nu este suficienta pentru a primi un favor, ea trebuie dublata si de munca! Putina perseverenta, domnilor si veti primi ceea ce meritati, la timpul potrivit! Participati la turnee, castigati puncte si veti primi foarte curand si acest drept! Clasamentul nu este imobil, el se adapteaza, dar nu cu viteza cu care vor cei nerabdatori!
                                                  Se tot vehiculeaza idei despre tot felul de restrictii, obligatii, complicatii; Eu cred ca AmaTuR este atat de popular tocmai pentru ca are prea putine restrictii, iar regulile sunt simple, usor de inteles.
                                                  Iar una din regulile cele mai clare spune ca Organizatorul local are dreptul sa stabileasca modul de joc.
                                                  Este adevarat, nu toate regulile sunt perfecte... dar atunci cand vom gasi regulamentul perfect... se va desfiinta circuitul!
                                                  Nu sunteti de acord ca D-l Trifu sa fie considerat favorit pentru ca nu s-a calificat din grupe la unul din turnee?
                                                  Vi se pare mai potrivit D-l Bularda din Barlad(il rog sa ma ierte pt alegere, a fost una la intamplare), care a participat la un singur turneu dar s-a calificat din grupe?
                                                  Domnule Kantor, va pun o intrebare care cred ca ne poate lumina (ca sa parafrazez deviza lui cosapewe):
                                                  Daca lista celor 20 de la Galați este injusta din punctul D-vs de vedere, cine, in ce ordine si de ce ar fi trebuit sa participe direct in turul II la Galați?

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneu A la Brașov - sambata, 23.05.2009

                                                    Sunt pentru ideea ca locul favoritului care doreste sa participe in grupele de dimineata sa ramana liber, iar din grupa in care acesta este repartizat sa se califice unul in plus, iar castigatorul grupei sa preia locul favoritului!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X