Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

    LOCALITATEA: Topoloveni - jud. Argeș
    DATA: 9 mai 2009
    ORA: 12.00 (la ora 12.30 as vrea sa incepem, deci as avea rugamintea de a fi acolo la 12 cel tarziu)
    SALA: Sala de sport a Scolii Generale nr. 1 Topoloveni - sala tip Nastase (sala este in spatele scolii; pentru parcare intrati pe straduta de langa scoala si parcati chiar in curtea din fata salii de sport)
    INDICATII ACCES:
    1. de la Pitești se ia directia București pe DN 7 (atentie nu pe autostrada!!!);
    2. dinspre București se iese de pe autostrada la km 94 catre dreapta, localitatea Cateasca si se merge drept cam 5 km (se trece peste raul Argeș si peste o cale ferata cu bariera) pana se ajunge in DN 7, dupa care se ia la stanga catre Pitești; dupa aproximativ 3 km ajungeti in centrul orasului si acolo unde se termina blocurile, pe partea stanga dinspre București este Scoala generala (cladire alba cu roz);
    TIP MESE: Joola Rollomat si 2000-S (ITTF toate);
    NR. MESE: 8
    TAXA PER JUCATOR: 15 RON
    NUMAR MAXIM DE JUCATORI: 104 !!!MATERIALUL DE PREMIERE: cupe, diplome si ceva premii;
    MASA: vom asigura 2 sandvisuri pentru fiecare jucator, o sticla de apa si un fruct;
    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: grupe inferioare alcatuite din maxim 7 jucatori + grupe superioare + eliminatorii; (daca vom fi multi se vor face 16 grupe inferioare de 6-7 jucatori, din care se califica primii 3)
    NR. DE CAPI DE SERIE: conform clasamentului AmaTur la zi
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: PE FORUM, TELEFONIC SAU PE E-MAIL !!! INSCRIERILE SE VOR TERMINA VINERI, 8 MAI 2009 LA ORA 23.59, pentru a putea face grupele sambata dimineata !!!
    PERSOANE DE CONTACT: Sorin Botirca - 0723.33.64.55 sau sorin_botirca(at)yahoo.com
    FOARTE IMPORTANT: Dintre jucatorii inscrisi, primii 16 conform clasamentului Amatur sunt calificati direct in grupele superioare cu o singura conditie: sa confirme participarea pana VINERI, 8 MAI 2009 LA ORA 19.00 !!! Acesti jucatori se pot prezenta pentru inscriere in ziua concursului cel tarziu la ora 15.30 ! Vineri, la ora 19.30 se va posta lista celor calificati direct in grupa superioara
    EXTREM DE IMPORTANT: In paralel cu Turneul B se va desfasura si o competitie destinata jucatorilor legitimati (Turneu Premium) dupa urmatorul mod de desfasurare:
    Acceptam prezenta a maxim 8 jucatori legitimati (primii 8 care se inscriu). Legitimatii vor juca in cele 8 grupe superioare alaturi de cei care se vor califica (2 calificati direct prin pozitia din clasamentul Amatur si 3 calificati din grupele inferioare).
    Jucatorii care castiga grupele superioare merg intr-un turneu separat de 8 jucatori si vom putea avea situatiile urmatoare:
    1. Jucatorul legitimat a castigat grupa:
    - legitimatul merge in turneul Premium
    - urmatorii 3 clasati merg pe tabloul de eliminatoriu
    2. Legitimatul nu a castigat grupa
    - Legitimatul iese din cursa definitiv
    - Amatorul care a castigat grupa merge in Turneul Premium si primeste 10 puncte Amatur (maxim pt un Turneu B)
    - Urmatorii 3 clasati in grupa merg pe tabloul eliminatoriu.
    Tabloul final de eliminatoriu va cuprinde 24 de jucatori, niciunul dintre acestia nefiind legitimat.
    Turneul Amatur va beneficia de premii constand in materiale sportive, cupe si diplome, iar turneul Premium va fi premiat in bani (120 lei locul I, 80 lei locul II si 50 lei locul III). Jucatorii legitimati vor plati o taxa de 20 RON !!!
    www.clubarena08.ro

  • #2
    Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

    Pt Alex Ciobanu: Cred ca sistemul asta de joc iti convine si poate revii in randurile noastre! Colegii de la varful ierarhiei iti duc dorul la modul cel mai sincer !!!
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

      Curtea de Argeș:
      Vali Suta

      Comentariu


      • #4
        Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

        Salut! hai bey Sorine .....ai ajuns sa te rogi de unu ca Alex Ciobanu?!?atunci se duce naibii tenisul de masa Amatour.......aveam si am impresie extrordinara de voi dar,daca va rugati de unu ca Alex.,atunci mi-o schimb........impresia

        Comentariu


        • #5
          Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

          Postat în original de lica
          Salut! hai bey Sorine .....ai ajuns sa te rogi de unu ca Alex Ciobanu?!?atunci se duce naibii tenisul de masa Amatour.......aveam si am impresie extrordinara de voi dar,daca va rugati de unu ca Alex.,atunci mi-o schimb........impresia
          Domnu' Vasile! Nu ma rog de Alex, pur si simplu am transmis mai departe unele framantari ale colegilor lui care si-au exprimat dorinta de a mai juca in concurs alaturi de el. Daca nu aveti nimic important pe la Lupeni poate dati o fuga pe la noi sa bem o tuica! Chiar vorbeam cu dom' profesor Ciopaca ieri de dv. si i-ar fi placut sa va intalniti la Reghin, cu atat mai mult cu cat a fost si domnul profesor Lupascu! Pacat ca n-ati putut ajunge!
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

            Da Sorin. ms frumos pt invitatie. Daca sunt in București in weekendu asta vin cu cea mai mare placere.
            Vasile ce-ai vrut sa spui prin " unul ca alex ... " ? Nu cred ca ma cunosti prea bine...doar asa ce m-ai vazut de cateva ori ..asa ca abtine-te de la comentarii aiurea. Mersi!
            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

            Comentariu


            • #7
              Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

              Mdaaaaaaaa,sa stii ca nu sunt aiurea comentariile mele dar,mai casca si tu urechile pe la apropiatii tai.......spun ca ai ajuns mare *jucator* si tu nici nu ti-ai sters bine transpiratia de pe la IDM,ca doar pe acolo sau la BNR cu Chistos tio-ai inceput activitatea de * jucator*......nu?!?hai sa ne vedem lungul nasului,nu crezi ca ar fi mai bine?!?

              Comentariu


              • #8
                Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

                asta cu mare jucator ...e la caterinca...DOM' PROFESOR VASILE FODORAN....eu am spus ca nu mai vin la turnee ...pt ca mi se pare f obositor..sa stau sa joc de dimineata pana la 12 noaptea....cu pauze intre un meci de 30-40 de minute...insa observ ca nu toti au capacitatea de-a distinge anumite nuantze....oricum ideea e ca eu nu am zis NIMIK referitor la tine ...faptul ca ai o anumita varsta si experientza ca antrenor(atat)...nu cred ca-ti da dreptul sa-ti dai cu parerea despre CARACTERUL anumitor "jucatori". Oricum nu cred ca vrei sa vb despre caracter...
                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                Comentariu


                • #9
                  Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

                  noi 2(doi) putem vorbi despre caractere cit vrei TU,iar despre tenis de masă.nu prea avem ce vorbi noi 2(doi) suntem departe unul de celalalt......si cu *profesor*,ai gresit,eu chioar sunt antrenor de tenis de masă,nu sunt PROFESOR......... e mare diferenta.......dar,nu cred ca tu esti in stare sa faci diferentele astea

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

                    bine DOMN' ANTRENOR...hai ca vad ca nu ati inteles ideea mea ...in fine ..deviem de la subiectul postului...si nu are rost...o zi buna!
                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

                      Postat în original de sorin167
                      FOARTE IMPORTANT: Jucatorii aflati in Top 40 Amatur sunt calificati direct in grupele superioare cu o singura conditie: sa confirme participarea pana VINERI, 8 MAI 2009 LA ORA 23.59 !!! Acesti jucatori se pot prezenta pentru inscriere in ziua concursului cel tarziu la ora 15.30 !
                      Sorin , te iubim....

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

                        totul are un inceput .Bravo (tizule)vad ca te-ai tinut de cuvint cu ce spunei la masa

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

                          Multumesc lui Bogdan si Sorin pentru aprecieri. Atentie ca am modificat putin desfasurarea turneului. Urmariti anuntul turneului si va veti lamuri.
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                            Vreau sa multumesc d-lui Dan Bodeanu pentru ideea de a face ceva si pentru jucatorii legitimati (eu doar o voi pune in practica). Am convingerea ca dupa ce vom testa la Topoloveni, se va dovedi ca fiind o idee excelenta si va deveni o practica in Amatur! Felicitari domnule Dan inca o data!
                            www.clubarena08.ro

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                              Treaba...., intrebare.....!!!!
                              Se poate juca, si 'colo si 'colo?!?

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                Bravo Sorine.In sfarsit...am dezbatut problema asta cred k vreo 2 ore la masa de sambata seara si ma bucur f mult k ai pus-o in practica!
                                LUMINITA

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                  Postat în original de bogdanel
                                  Treaba...., intrebare.....!!!!
                                  Se poate juca, si 'colo si 'colo?!?
                                  Pai e clar, nu? daca ai cistigat grupa superioara ('colo) mergi si joci in turneul Premium ('dincolo).
                                  Problema e ca tu te inscrii ca amator, mergi dincolo si cistigi turneul Premium dar nu iei nici bani nici premiu - sau nu-i asa?
                                  ... sau amatorii care ajung in Premium trebuie sa completeze diferenta de 5 ron si atunci nu mai e nici o problema.
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                    probabil, dar mai interesant ar fi sa i incingi pe 'ai din PREMIUM

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                      Sistemul de joc mi se pare excelent si imi pare bine ca va fi testat atat de curand dupa discutiile care au avut loc in timpul si dupa turneul de la Reghin.
                                      E foarte important sa se experimenteze un pic cu diferitele variante de desfasurare .... teoria e una, iar practica altceva. Dupa cateva experiente cu un anumit sistem de joc este mult mai simplu de tras o concluzie.
                                      De mentionat ca Luminita a propus pentru prima data (la Galați din cate tin eu minte) sistemul cu cei din top care sa joace direct in grupele inferioare. O singura mentiune as avea .... avand in vedere ca o data cu avantajele trebuie sa vina si niste responsabilitati mi se pare normal ca un jucator din varful clasamentului care si-a anuntat participarea si nu ajunge sa fie penalizat, evident cu exceptia unor grave probleme personale. Cum anume ramane a se stabili ulterior.
                                      Avantajele acestui sistem :
                                      1. O sansa in plus pentru accesul in grupele superioare a mai multor jucatori. Din cate imi amintesc extrem de rar s-a intamplat ca jucatorul care a fost cap de serie sa nu se califice mai departe din grupa inferioara, in concluzie putem spune ca un loc calificant pentru faza superioara este "rezervat".
                                      2. Un mic castig la capitolul timp de joc. Capul de serie juca 5-6 meciuri in grupa inferioara. Al 5-lea jucator din grupa superioara aduce doar 4 meciuri in plus, deci un castig de 1-2 meciuri ori nr de grupe.
                                      3. O oportunitate in plus pentru cei mai buni jucatori sa ajunga la mai multe turnee. Nu de putine ori este nevoie de plecat de vineri seara pentru un turneu sau cu noaptea in cap. Din moment ce ora de start pentru acestia nu mai este 9 ci 15-16 au timp sa rezolve unele probleme de dimineata, sa se urce in masina si sa vina la concurs. Mai multi jucatori buni inseamna meciuri mai spectaculoase si o sansa in plus pentru cei prezenti de a "fura"/"acumula"/"invata" lucruri noi.
                                      Dezavantajele :
                                      1. O problema in plus pentru organizatori. Sunt 2 variante : fie se califica direct toti jucatorii din primii X, fie primii Y (2 x nr de grupe inferioare). Prima varianta complica un pic sistemul de joc pentru ca e extrem de greu de crezut ca se vor nimeri exact 16 (pt acest turneu). Daca de exemplu se inscriu 13 jucatori din primii 40 fie primii 3 jucatori din clasament prezenti la inceputul concursului vor sta pe bara pana la faza grupelor superioare, fie cele 3 locuri se vor completa cu mai multi jucatori calificati din grupele inferioare. A doua varianta simplifica mult procesul, dar e posibil ca nu toata lumea care a anuntat sa ajunga, ceea ce va crea probleme.
                                      2. Cei care joaca grupele inferioare si se califica mai departe vor fi mai obositi decat cei care se califica direct. In multe competitii cei mai buni au anumite avantaje (bye in primele tururi, jucatori din calificari, etc) dar e foarte dificil de cuantificat cat de mare este avntajul celor care se califica direct, mai ales ca gradul de oboseala al celor calificati depinde de n factori.
                                      Turneul Premium este o alta idee foarte buna deoarece :
                                      1. Lumea poate vedea la lucru jucatorii legitimati pentru ca multi isi dau cu parerea despre acestia fara sa-i fi vazut jucand sau i-au "vazut jucand din auzite".
                                      2. Lumea va juca contra jucatorilor legitimati, dar in conditiile unor jucatori legitimati care sunt motivati. Pana acum, stiind ca oricum nu merg mai departe jucatorii legitimati nu prea isi dadeau sufletul la masa de joc. In plus .... si aici e cel mai important aspect ..... jucatorii din Amatur nu vor mai sta cu frica ca pierd puncte din cauza jucatorilor legitimati.
                                      3. In mod clar va creste nivelul de joc si o parte dintre jucatorii din Amatur vor avea ce invata. Jocul contra unui adversar mai bun te ajuta atat timp insa cat diferenta de valoare nu este foarte foarte mare ..... daca prin absurd l-am aduce pe Ma Lin de la Yokohama toti am fi foarte bucurosi de autografe, dar cam atat ..... degeaba il vezi pe viu la lucru pentru ca viteza de joc si de executie este atat de mare incat nu ai ce sa copiezi.
                                      Am totusi cateva intrebari : de ce daca un amator castiga grupa superioara nu joaca in ambele turnee ?
                                      La urma urmei un turneu de 8 inseamna maxim 3 meciuri, deci nu ar fi prea obositor, in plus acel jucator va avea bye in primul tur la eliminatoriul de 24.
                                      O alta intrebare : prin jucator legitimat se intelege orice jucator care nu poate participa in cadrul Amatur sau strict jucatorii cu legitimatii FRTM valabile ?
                                      Un exemplu ca sa se inteleaga mai bine : Chiru e legitimat in "B" iar Georgescu Costin a fost legitimat in "A" la Spartac dar nu a mai jucat de 1 an. E evident de ce i-am folosit pe cei 2, cred ca multi isi aduc aminte de precedentul turneu de la Topoloveni. Pot amandoi participa la turneul Premium sau doar Chiru ? Personal cred ca amandoi ar trebui sa poata participa.
                                      Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                      FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                      BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                        Pot sa raspund la toate comentariile facute astfel:
                                        Turneul de sambata este un test, un pas facut in mod cert catre dezvoltarea Amaturului. Cum orice dezvoltare se face prin incercari succesive, prin diverse stadii de metamorfoza, tot asa trebuie sa facem si noi. Si, intrucat este un test, eu va propun sa va exprimati cat mai multe opinii legate de acest test pana miercuri. Miercuri seara voi analiza si voi trage concluziile, adica voi stabili exact cum se va juca.
                                        Deja pot spune ca numarul legitimatilor va sari de 8 cu siguranta (probabil ca vom accepta 16), intrucat am deja cateva confirmari de participare din partea unor asemenea jucatori si inca nu s-au anuntat cei care ar fi venit si inainte de acest test: baietii de la Voluntari, Costin Georgescu, George Durdun sau Oaca.
                                        Astept opiniile tuturor pentru a putea lua o decizie care sa corespunda majoritatii!
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                          Din București se inscriu Amatorii:
                                          1. Mihai Negria
                                          2. Ilie Florian
                                          3. Stroe Georgian
                                          www.clubarena08.ro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                            Primii inscrisi la categoria Legitimati:
                                            Liviu Petrescu si Florin Toma - ambii de la Dacia Mioveni
                                            www.clubarena08.ro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                              O clarificare: la Turneul de legitimati se pot inscrie toti jucatorii care nu indeplinesc conditiile de participare in Amatur !
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                                DACA-I P-ASA CHIRU SI VADUVA SPUN PREZENT!!!!
                                                ESTI MARE SORINELE MI-AI SPUS CEVA ODATA SI VAD CA AI CUVANT!!!!!
                                                NICI NU VREAU SA MA GANDESC LA CE VOR ZICE CHIBITII?!?!?!
                                                BAI VASILE CE-AI TU CU ALEX?
                                                OI AVEA SI TU DREPTATE DAR SI EL ARE IN PRIVINTA OBOSELII!!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

                                                  din buftea tanasescu florin.sper ca o sa fac fata la turneul asta

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X