Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Lugoj Open 2018", Lugoj - 05.05.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Popa Bogdan - Tm elite

    Comentariu


    • Din Reșița la Elite se înscrie P?rvu Nicolae.

      Comentariu


      • Barbu Tiberiu Simeria - incepatori - se retrage

        Comentariu


        • Se retrage Gheorghe Nicu-DT Severin-open , motive profesionale.

          Comentariu


          • Se retrage Karacsonyi Zoltan, avansati

            Comentariu


            • Se retrage Doana Victor Lugoj -avansati

              Comentariu


              • Varga Andrei incepatori Lugoj
                Ultima editare de Pitzi; 04.mai.2018, 09:10.

                Comentariu


                • Se retrage
                  Lungu Marius
                  Balmez Dorel
                  Murgu Ioan
                  Ciublea Vichente
                  Veres Francisc
                  Din Oravita

                  Comentariu


                  • Tarhuna Alin, Dumbravita, elite

                    Comentariu


                    • cu scuzele de rigoare uitand ca Pica Leonard este la incepatori,va rog sa-l transferati pentru turneu de la avansati la incepatori.Multumesc

                      Comentariu


                      • Ne-ntrebăm și noi: Grupe inferioare de 4 sau de 6 jucători ?

                        Comentariu


                        • Postat în original de INVINCIBILITENDO Vezi post
                          Ne-ntrebăm și noi: Grupe inferioare de 4 sau de 6 jucători ?
                          de 4 , merg 4 mai departe , grupe superioare de 3 sau 4 ...etc
                          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                          Comentariu


                          • Se retrage din Reșița de la Open cu părere de rău Mihail Creșneac.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                              de 4 , merg 4 mai departe , grupe superioare de 3 sau 4 ...etc
                              Adrian cum asa ceva, jucam degeaba o tura ! cred ca e o gluma, grupe de 6 se califica 4 cred ca e mai indicat...

                              Comentariu


                              • Din pacate trebuie sa ma retrag si eu: Olah Remus (Arad)...

                                Sa aveti un turneu frumos si multa distractie!
                                TB ZLF - T05 / T05

                                Comentariu


                                • Ai dreptate, Cristi![emoji106]

                                  Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Dorin Ciucioiu -Timișoara---Elite

                                    Comentariu


                                    • Glisa Valentin Timișoara elite
                                      Ultima editare de Pitzi; 04.mai.2018, 10:17.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                                        Adrian cum asa ceva, jucam degeaba o tura ! cred ca e o gluma, grupe de 6 se califica 4 cred ca e mai indicat...
                                        Citez din ceea ce a postat organizatorul la inceputul paginii:

                                        "SISTEM DE DESFASURARE:
                                        - grupe inferioare : 4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                        - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica minim primii 2 ,
                                        - tablou eliminatoriu se va genera automat;
                                        - se joaca finala mica;"

                                        Pentru mine e egal, important e sa jucam indiferent daca sunt grupe de 6 sau de 4
                                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                                          Adrian cum asa ceva, jucam degeaba o tura ! cred ca e o gluma, grupe de 6 se califica 4 cred ca e mai indicat...
                                          Nu inteleg de ce este nevoie de "sange" (sa plece colegi acasa cat mai repede adica din inferioare) ,din cand in cand macar ar trebui sa privim la binele tuturor adica in primul rand ca toata lumea sa aiba 6 meciuri, mai ales ca Amatur este o competitie unde vii si sa te destinzi si sa socializezi, si de ce sa nu participe toata lumea la partea principala a turneului adica grupele mai ales ca toti platim aceeasi taxa . In plus in grupele inferioare poti juca mult mai relaxat si sa vezi mai bine ce iti intra si ce nu in ziua respectiva si exista si miza deoarece primul loc in grupa de exemplu iti creeaza un culoar mult mai bun .
                                          Pe de alta parte asa cum am scris in postul de afisare al turneului (dupa terminarea sondajului ) grupele de 4 inferioare vor fi sigur la incepatori si avansati iar la open si elite voi incerca sa merg pe grupe de 6 inferioare si 3 in superioare si sa incerc sa tin cont de putinele pareri expimate adica doua pentru grupe de 6 si una pentru grupe de 4 (desi au fost foarte putine raportate la numarul participantilor)
                                          Insa daca sa zicem la open vor fi 32 de participanti voi lua in calcul si grupe de 4 deoarece nu mi se pare chiar cea mai buna solutie 4 grupe de 5 si doua de 6 ca sa mergem pe varianta 6 in grupa deoarece 4 jucatori vor avea doar 4 meciuri .(regulamentul permite in acest caz o derogare de la numarul minim de 5 meciuri) .Din punctul meu de vedere grupele de 7 sunt excluse.
                                          La incepatori si avansati varianta de baza la superioare este 4 dar daca suntem fortati de imprejurari (se lungeste turneul de exemplu ) sau sondaj in randul participantilor vom recurge la superioare de 3 care au avantajul ca permite la 2/3 din participanti accesul in eliminatorii .

                                          Multumesc pentru intelegere si va asteptam cu drag !

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                            Citez din ceea ce a postat organizatorul la inceputul paginii:

                                            "SISTEM DE DESFASURARE:
                                            - grupe inferioare : 4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                            - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica minim primii 2 ,
                                            - tablou eliminatoriu se va genera automat;
                                            - se joaca finala mica;"

                                            Pentru mine e egal, important e sa jucam indiferent daca sunt grupe de 6 sau de 4
                                            Ai dreptate ,Adi! Mă întreb însă de ce sunt sisteme de desfășurare diferite intre cele 4 categorii (grupe inferioare de 4 , respectiv 6...)

                                            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                              Citez din ceea ce a postat organizatorul la inceputul paginii:

                                              "SISTEM DE DESFASURARE:
                                              - grupe inferioare : 4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                              - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica minim primii 2 ,
                                              - tablou eliminatoriu se va genera automat;
                                              - se joaca finala mica;"

                                              Pentru mine e egal, important e sa jucam indiferent daca sunt grupe de 6 sau de 4
                                              Multumesc mult pentru fraza perfecta "Pentru mine e egal, important e sa jucam indiferent daca sunt grupe de 6 sau de 4"

                                              Legat de sistemul de desfasurare ,sistemul de baza este afisat pe prima pagina la fiecare categorie in parte dar il mai pun odata sa fie clar si pentru cei pentru care are o foarte mare importanta :


                                              INCEPATORI
                                              - poate participa orice jucator cu media < 10 ;
                                              Numar maxim de jucatori: 28
                                              Validare inscrieri: 09:00 - 09:25
                                              Ora de incepere: 09:30 - 09:45
                                              SISTEM DE DESFASURARE:
                                              - grupe inferioare : 4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                              - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica minim primii 2 ,
                                              - tablou eliminatoriu se va genera automat;
                                              - se joaca finala mica;

                                              AVANSATI
                                              - poate participa orice jucator cu media < 20 ;
                                              Numar maxim de jucatori: 44
                                              Validare inscrieri: 09:00 - 09:25
                                              Ora de incepere: 09:30 - 09:45
                                              SISTEM DE DESFASURARE:
                                              - grupe inferioare : 4 jucatori , se califica toti ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                              - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica minim primii 2 ,
                                              - tablou eliminatoriu se va genera automat;
                                              - se joaca finala mica;


                                              OPEN
                                              - poate participa orice jucator cu media de la 10 la 29.99
                                              Numar maxim de jucatori: 42
                                              Validare inscrieri: 13:30 - 13:55
                                              Ora de incepere: 14:00-14:15
                                              SISTEM DE DESFASURARE:
                                              - grupe inferioare : 6 jucatori , se califica primii 4 ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                              - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica primii 2
                                              - tablou eliminatoriu complet se va genera automat;
                                              - se joaca finala mica;

                                              ELITE
                                              - poate participa orice jucator cu media > 19.99
                                              Numar maxim de jucatori: 24
                                              Validare inscrieri: 13:30 - 13:55
                                              Ora de incepere: 14:00-14:15
                                              SISTEM DE DESFASURARE:
                                              - grupe inferioare : 6 jucatori , se califica primii 4 ,in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba);
                                              - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa schema 1423, se califica primii 2
                                              - tablou eliminatoriu complet se va genera automat;
                                              - se joaca finala mica;

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dani 0205 Vezi post
                                                Ai dreptate ,Adi! Mă întreb însă de ce sunt sisteme de desfășurare diferite intre cele 4 categorii (grupe inferioare de 4 , respectiv 6...)

                                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                                In mod normal as fi pus peste tot grupe de 4 ,insa am vrut sa tin cont si de parerea celor care si-au exprimat-o, si cum cei trei au fost de la Open (2-1 pentru grupe de 6 ) acolo voi incerca sa fac grupe de 6 si daca tot incep la aceeasi ora si elite-ul va beneficia probabil de acelasi sistem .(a se vedea totusi exemplul meu cu 32 de jucatori dintr-un post anterior )

                                                Multumesc pentru intelegere.
                                                Ultima editare de Pitzi; 04.mai.2018, 10:46.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Pitzi Vezi post
                                                  In mod normal as fi pus peste tot grupe de 4 ,insa am vrut sa tin cont si de parerea celor care si-au exprimat-o, si cum cei trei au fost de la Open (2-1 pentru grupe de 6 ) acolo voi incerca sa fac grupe de 6 si daca tot incep la aceeasi ora si elite-ul va beneficia probabil de aceelasi sistem .(a se vedea totusi exemplul meu cu 32 de jucatori dintr-un post anterior )

                                                  Multumesc pentru intelegere.
                                                  E în regula, Pitzi! Nu am nicio problemă cu grupele de 6, era doar o nedumerire. Să ne vedem cu bine!

                                                  Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Chiriac Paul, Drobeta Turnu Severin - open. Multumesc!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X