Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Ditroit", Ditrău - 12.05.2018

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Ditroit", Ditrău - 12.05.2018

    Localitatea: Ditrău, jud. Harghita
    Data: Sâmbătă 12 mai 2018[B]
    Categoria turneului: Elite, Open, Avansați + Începători.
    Ora de incepere:
    Avansați + Începători - 08.00-08.30 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    Elite, Open - 13.00-13.30 – validare înscrieri, la 14.00 încep meciurile;
    Locația: Sala de Sport Gál Ferenc, str. Libertății nr. 6, Ditrău.
    INDICAȚII DE ACCES:
    Logistică: 10 mese Joola + 4 mese Corneilleau, mingi (marca lor va fi specificata ulterior)
    Spațiu de joc: material sintetic multistrat.
    Facilități: vestiare, dușuri.

    Contribuția participanților:
    -35 ron (adulți);
    -20 ron (doamne și domnișoare, copii sub 14 ani, persoanele cu dizabilități);
    din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.

    Se asigură:
    - apă minerală 2 litri,
    -cafea,
    - gustare de mic dejun,
    -masă de prânz.
    Material de premiere:
    - Locurile 1–4 cupă, diplomă, medalie,
    - Locurile 5–8 diplomă, medalie.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 10.05.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    CATEGORIILE TURNEULUI:

    ÎNCEPĂTORI+ AVANSAȚI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 si 19,99;
    Număr maxim de jucători: 72

    OPEN
    - poate participa orice jucător cu media între 20,00 si 29,99, respectiv și avansații care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
    Număr maxim de jucători: 30

    ELITE
    - poate participa orice jucător cu media >= 30,00, respectiv și openișții care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
    Număr maxim de jucători: 18

    * În funcție de numărul jucătorilor înscriși, sistemul de joc poate suferi mici modificări, ce vor fi anunțate în timp util pe forum.

    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă), se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dat de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3/4 jucători, se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de calculator (tragere la sorți cu butonul auto).

    ORGANIZATORI:
    - Héja Zoltán, tel. 0755.868.386;
    - Héja Zsolt, tel. 0744.457.583
    cu sprijinul: tokosp

    Parteneri:
    Primăria Ditrău, prin Dl. Primar Puskás Elemér.
    Sponsori:
    Auto Com Total Ditrău
    Rólunk
    Composesoratul Ditrau
    şi următoarele asociaţii sportive:
    Délhegy (Ciumani)
    Katorzsa (Suseni)
    Demarco (Sărmaș)

    Informatii utile:

    Localitatea: Ditrăul este situat pe E578, între Topliţa şi Gheorgheni, la 15 km de Gheorgheni şi la 22 de Topliţa. Comuna se compune din 3 sate, pe lângă Ditrău aparţinându-i şi Jolotca şi Ţengheler.
    Recensământul din 2011 ştia despre aproape 5500 de locuitori ai comunei, dintre care 96,88% sunt romano-catolici. Lăcaşul lor principal de cult este unul vestit. Biserica Preasfânta Inimă a lui Isus este una din cele două biserici romano-catolice din Ditrău, Harghita, edificiu construit în stil neogotic între anii 1908-1911. Este biserica cea mai mare din întreaga zonă a Gheorgheniului.


    Posibilitati de cazare in Ditrau:

    Pensiunea Erdős - situata in linistea din afara loclitatii, intr-un peisaj frumos (pe drumul spre Tulghes).
    (traducerea numelui: Paduros/paduroasa)

    Link

    Pensiunea Barátság - situata la intrarea dinspre Miercurea Ciuc.
    (traducerea numelui: Prietenie)

    404 - Pagina nu a fost găsită

    Pensiunea Erika - situata la 50 de metri de sala.
    (Erika fiind un nume de fata/floare)

    Actualizează browserul | Facebook

    Actualizează browserul | Facebook

    Contacte pt. ultima: 0040 753-605-166, 0040 749-258-837

    Cum ajungem la sala de sport:
    Sala de sport se afla in curtea scolii din localitate, vis-a-vis de biserica amintita mai sus, la care putem ajunge usor in centrul Ditraului, gasirea fiind inlesnita si de inaltimea celor doua turle (75 de metri). Din fata bisericii se vede usor sala unde se va desfasura concursul.

  • #2
    Rezervat organizare:

    Clasamente:

    "Cupa Ditroit", Ditrău - 12.05.2018 - Comunitatea pasionatilor de tenis de masa

    "Cupa Ditroit", Ditrău - 12.05.2018 - Comunitatea pasionatilor de tenis de masa

    "Cupa Ditroit", Ditrău - 12.05.2018 - Comunitatea pasionatilor de tenis de masa


    ***

    Organizatorii au decis sa foloseasca si sala mica de sport aflata peste drumul principal, cu amplasearea a doua mese, pe care vor juca 16 incepatori care doresc sa participe la sectiunea separata, selectati in ordinea inscrierilor initiale. (Sistemul de joc: 4 inferioare de 4, 4 superioare de 4, eliminatorii pe tablou de 8.)

    Restul ramane conform anuntului: 18 locuri la Elite, 30 la Open, 72 la Amatorii Avansati, inscrierile putandu-se face in continuare tot la aceste trei categorii.

    Postat în original de PaliHR Vezi post
    Datorita numarului mai mare de retrageri de la Elite, organizatorii sunt nevoiti sa comaseze cele doua categorii, astfel va fi un turneu comun dupa-masa, Open+Elite.

    Inscrieri Open+Elite - on 11.05.2018 at 08:14:14

    1. Simon Csaba, Targu Mures, 561 - 42 - EL
    2. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 132 - 39,2 - E
    3. Bauer Lajos, Targu Mures, 26 - 37,83 - EW
    4. Irsai Istvan, Targu Mures, 119 - 35,33 - EW
    5. Zidar Victor, Reghin, 45 - 35,08 - E
    6. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 178 - 34,18 - E
    7. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 123 - 33,95 - E
    8. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 58 - 33,27 - E
    9. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 234 - 32,75 - E
    10. Boeriu Cezara, Targu Mures, 298 - 32,38 - EJF
    11. Barabas Sandor, Toplita, 107 - 30,36 - E
    12. Denes Ferenc, Praid, 135 - 29,99 - OW
    13. Korabian Tamas, Cluj Napoca, 157 - 29,89 - O
    14. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 60 - 29,53 - O
    15. Fazakas Attila, Toplita, 239 - 28,4 - O
    16. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 78 - 28,09 - O
    17. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 167 - 27,46 - O
    18. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 80 - 27,3 - OW
    19. Colcer Nicolae, Toplita, 165 - 26,64 - O
    20. Motorga Dorin, Targu Mures, 210 - 26,57 - O
    21. Ciortescu Cristi, Iasi, 87 - 26,4 - O
    22. Janosi Attila, Targu Mures, 163 - 25,75 - O
    23. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 341 - 24,74 - O
    24. Babics Tamas, Gheorgheni, 685 - 24,35 - O
    25. Veres Janos, Targu Mures, 349 - 23,37 - OW
    26. Elekes Hunor, Valea Scurta, 790 - 23,3 - OJ
    27. Ferencz Valentin, Tarnaveni, 1404 - 22,2 - O
    28. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 272 - 20,65 - OW
    29. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 460 - 18,58 - A
    30. Cuesdean Rares, Reghin, 776 - 18 - AJ
    31. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 587 - 15,1 - A


    Inscrieri Avansați - on 11.05.2018 at 08:14:22

    1. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 575 - 18,68 - A
    2. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 460 - 18,58 - A
    3. Gecse Alpar, Chibed, 270 - 18,27 - A
    4. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 688 - 18 - A
    5. Adorjani Csilla, Targu Mures, 934 - 18 - AJF
    6. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 666 - 17,8 - A
    7. Kovacs Istvan, Miercurea Ciuc, 922 - 17,6 - A
    8. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 340 - 17,2 - A
    9. Campian Zoltan, Toplita, 821 - 16,67 - A
    10. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 380 - 16,63 - A
    11. Balla Peter, Toplita, 363 - 16,4 - A
    12. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 432 - 15,4 - AW
    13. Bartha Laszlo, Valea Scurta, 1049 - 15,4 - AJ
    14. Elekes Csaba, Valea Scurta, 1060 - 15,4 - A
    15. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 517 - 15,07 - AW
    16. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 621 - 15,06 - AF
    17. Peter Laszlo, Ciumani, 1255 - 15 - A
    18. Kontzey Jozsef, Targu Secuiesc, 712 - 14,45 - A
    19. Heja Zoltan, Ditrau, 493 - 14,21 - A
    20. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 588 - 14,13 - A
    21. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 571 - 14,12 - A
    22. Cotfas Gabriel, Toplita, 1058 - 14 - AW
    23. Bedo Jozsef, Suseni, 635 - 13,92 - A
    24. Veress Arpad, Miercurea Ciuc, 1290 - 13,8 - A
    25. Fulop Laszlo, Targu Mures, 558 - 13,57 - A
    26. Pop Sabin, Targu Mures, 511 - 13,33 - A
    27. Todor Csaba, Gheorgheni, 530 - 13,29 - AH
    28. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1195 - 13 - A
    29. Valea Claudiu, Targu Mures, 1555 - 13 - A
    30. Raduly Ovidiu, Fantanele, 1687 - 13 - A
    31. Ciurca Ovidiu, Targu Mures, 1073 - 12,6 - AW
    32. Szekely Zoltan, Gheorgheni, 1132 - 12 - A
    33. Mezei Mihai, Sarmas, 1268 - 12 - A
    34. Kastaly Robert, Toplita, 1816 - 12 - A
    35. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 742 - 11,4 - A
    36. Nagy Attila, Suseni, 1093 - 11 - A
    37. Mindru Marin, Sarmas, 1199 - 11 - A
    38. Mandru Aurel, Sarmas, 985 - 10,67 - A
    39. Markos Sandor, Borsec, 1069 - 10,65 - A
    40. Andras Zoltan, Miercurea Ciuc, 1115 - 10,5 - A
    41. Pap Gyula, Gheorgheni, 996 - 10,25 - A
    42. Bajko Karoly, Hodosa, 1425 - 10 - A
    43. Sarcani Andrei, Targu Mures, 1270 - 8,6 - IW
    44. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 1200 - 8,5 - I
    45. Malnasi Eke Ferenc, Toplita, 1406 - 8 - I
    46. Szabo Aron, Gheorgheni, 1515 - 8 - I
    47. Csiki Istvan, Suseni, 1668 - 8 - I
    48. Ujica Marin, Toplita, 2247 - 8 - I
    49. Sterczer Sandor, Sanzieni, 889 - 7,33 - I
    50. Suciu Andrei, Borsec, 1141 - 7,18 - I
    51. Boariu Timofte Danut, Borsec, 1154 - 6,9 - I
    52. Orza Gabor, Miercurea Ciuc, 1471 - 6,65 - I
    53. Molnar Tibor, Ciumani, 1507 - 6,05 - I
    54. Sterczer Zalan, Sanzieni, 1401 - 5,63 - I
    55. Korpos Levente, Ciumani, 1609 - 5,4 - I
    56. Nagy Arpad, Suseni, 1676 - 5 - I
    57. Kerekes Eva, Targu Mures, 2509 - 5 - IF
    58. Papp Teteny, Targu Mures, 3038 - 5 - IJ
    59. Kovacs Tihamer, Targu Mures, 3049 - 5 - I
    60. Gyorgy Nicolett, Targu Mures, 2468 - 4 - IF
    61. Olaru Dragomir, Suseni, 2381 - 0 - A
    62. Pulhac Bogdan, Sarmas, 2446 - 0 - A
    63. Grif Maria, Targu Mures, 2811 - 0 - AF
    64. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 3092 - 0 - A
    65. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 3093 - 0 - A
    66. Zsigmond Tamas, Gheorgheni, 3555 - 0 - A
    67. Zajzon Pal, Targu Mures, 3601 - 0 - A
    68. Ferenczi Robert, Suseni, 3990 - 0 - A
    69. Mayer Robert, Gheorgheni, 4017 - 0 - A
    70. Faluvegi Edvard, Targu Mures, 5001 - 0 - A
    71. Strugar Ioan, Deda, 5002 - 0 - A
    72. Diaconu Doru, Toplita, 5003 - 0 - A


    Inscrieri Începători - on 03.05.2018 at 17:15:32

    1. Csiki Szabolcs, Suseni, 1346 - 9 - I
    2. Weisz Zsofia, Targu Mures, 1547 - 8,78 - IJF
    3. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1205 - 8,7 - I
    4. Szabo Zoltan, Suseni, 1537 - 7 - I
    5. Weisz Sandor, Targu Mures, 2366 - 7 - I
    6. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 1167 - 6,9 - I
    7. Benedek Zoltan, Gheorgheni, 1146 - 6 - I
    8. Illyes Elemer, Ditrau, 1736 - 6 - I
    9. Adorjani Andrea, Targu Mures, 1764 - 6 - IJF
    10. Benedek Alex, Gheorgheni, 1176 - 5,8 - I
    11. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1698 - 4,5 - I
    12. Gergely Istvan, Ditrau, 1751 - 0 - A
    13. Ferencz Mark, Gheorgheni, 2003 - 0 - A
    14. Solyom Laszlo, Suseni, 2223 - 0 - A
    15. Szocs Nandor, Gheorgheni, 2264 - 0 - A
    16. Csata Sebestyen, Gheorgheni, 3554 - 0 - A
    Ultima editare de hjz70; 14.mai.2018, 14:35.

    Comentariu


    • #3
      Sipos Ferenc
      Józsa Zoltán

      Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
      Blade: Butterfly Timo Boll OFF
      FH: Andro COR2 Supersponge max
      BH: Butterfly Sriver-EL max

      I want more speed...

      Comentariu


      • #4
        Bardas Ioan si Bardas Patrick din Dumbraveni la avansati.

        Comentariu


        • #5
          Tokos Pal open Odorheiu-Secuiesc
          Fulop Laszlo avansati Tg-Mures
          Heja Zoltan avansati Ditrau

          Comentariu


          • #6
            Todor Csaba Gheorgheni avansati
            Makszem Szabolcs Gheorgheni avansati
            Angi Zoltŕn Gheorgheni avansati
            Bardocz Ferenc Ditrau avansati
            Vaszi Denes Miercurea Ciuc avansati
            Lorincz Zoltŕn Miercurea Ciuc avansati
            Predescu Levente Miercurea Ciuc avansati

            Comentariu


            • #7
              Farkas Bence - Tg Mures - Open
              blade:timo boll tamca 5000
              fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
              bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

              Comentariu


              • #8
                Laszlo Levente Miercurea Ciuc open
                Kovacs Istvan Miercurea Ciuc avansati
                Andras Zoltŕn Miercurea Ciuc avansati
                Illes Elemer Ditrau avansati

                Comentariu


                • #9
                  Se inscriu Kincses Jozsef si Denes Ferenc la open.

                  Comentariu


                  • #10
                    Se înscriu din Tg. Mureş: Boeriu Cezara la Elite, Adorjani Csilla la Avansați, Weisz Zsófia, Adorjani Andrea şi Weisz Sandor la Începători

                    Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

                    Comentariu


                    • #11
                      Benedek Alex Gheorgheni avansati
                      Benedek Zoltŕn Gheorgheni avansati
                      Bajko Karoly Hodosa avansati
                      Gergely Istvan Ditrau avansati

                      Comentariu


                      • #12
                        Bedo Jozsef din Suseni avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Szanto Lajos Miercurea Ciuc avansati

                          Comentariu


                          • #14
                            Gered Ferenc M-Ciuc Avansanti.
                            Szanto Lajos M-Ciuc Avansanti

                            Comentariu


                            • #15
                              Csiki Istvan din Suseni avansati
                              Csiki Szabolcs din Suseni avansati
                              Solyom Laszlo din Suseni avansati
                              Szabo Zoltan din Suseni avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X