Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Văii Carașului", Oravița - 26.05.2018

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Văii Carașului", Oravița - 26.05.2018

    Turneu A "Cupa Văii Carașului", Oravița - 26.05.2018

    Data: 26 mai 2018


    Localitatea: Oravita (Caras-Severin)
    Locul de desfasurare: sala mica+sala mare de sport a Școlii Gimnaziale ”Romul Ladea” (in doua sali);


    [TD]
    [/TD]


    Categorii: "A", amatori (incepatori+avansati), open si elite;
    Logistica: 9+3 mese ITTF (in doua sali), mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (amatori), 10:00-13:15 (open)
    Ora de incepere: 9:15-9:30 amatori, 13:30-13:45 open;
    Numarul maxim de jucatori: 48 amatori+30 open+24 elite;


    SE ASIGURA:
    - apa minerala/plata, cafea, rachie si un fel doi;


    Materiale de premiere:
    locurile 1-4: cupe, medalii si diplome;


    Taxa de participare:
    35 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 24.05.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;


    AMATORI (incepatori+avansati)
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 42 (incepatori+avansati);
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 29,99;
    Numar maxim de jucatori: 36;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 30,00;
    Numar maxim de jucatori: 24;
    Validare inscrieri: 12:45 - 13:15
    Ora de incepere: 13:30 - 13:45 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    IN FUNCTIE DE INSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECAREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICARI!


    ORGANIZATORI:
    Put Gabriel, tel. 0768.445.242
    Crenicean Liviu, tel. 0775.369.033
    Drinceanu Lilian, tel. 0721.464.757

    Suport tehnic: Vela Claudiu

  • #2
    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - on 5/25/2018 at 10:26:04 AM

      1. Gajta Jonel - Varset, 135 - 44.6 - E
      2. Sorescu Deian - Resita, 181 - 43.4 - EL
      3. Put Gabriel - Oravita, 22 - 40.83 - E
      4. Mutrescu Eugen - Timisoara, 29 - 40.51 - E
      5. Avram Victor - Arad, 5 - 39.91 - E
      6. Verdet Adrian - Oravita, 10 - 38.24 - E
      7. Parvu Nicolae - Resita, 610 - 37.75 - E
      8. Ardeljan Marinel - Varset, 1110 - 35.35 - E
      9. Spatariu Daniel - Arad, 188 - 33.22 - E
      10. Creinicean Liviu - Oravita, 27 - 31.88 - E
      11. Kaposta Victor - Arad, 37 - 31.75 - E
      12. Orban Madalina - Timisoara, 99 - 31.65 - EJF
      13. Popet Doru - Timisoara, 267 - 31.06 - EW
      14. Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin, 190 - 30.67 - E
      15. Popescu Carol - Timisoara, 1004 - 26 - O


      Inscrieri Open - on 5/25/2018 at 10:26:10 AM

      1. Istrate Cristian - Bucuresti, 58 - 29.69 - OW
      2. Turburan Ion - Resita, 285 - 29 - O
      3. Drinceanu Lilian - Oravita, 149 - 28.53 - O
      4. Veres Francisc - Oravita, 86 - 27.87 - O
      5. Ciublea Vichente - Oravita, 334 - 27.23 - O
      6. Geamanu Robert - Drobeta Tr Severin, 649 - 25.97 - O
      7. Degianschi Obrad - Resita, 345 - 25.8 - O
      8. Csaky Tiberiu - Resita, 390 - 25.37 - O
      9. Venter Liviu - Resita, 783 - 25.03 - O
      10. Lungu Marius - Oravita, 239 - 24.97 - O
      11. Vuca Adrian - Berzovia, 478 - 24.65 - O
      12. Ardelean Raul - Arad, 408 - 24.6 - O
      13. Boznea Daniel - Deva, 399 - 24.35 - O
      14. Lacatis Ghita - Arad, 316 - 24 - O
      15. Frunza Alexandru - Timisoara, 589 - 23.93 - O
      16. Cornianu Sebastian - Baile Herculane, 469 - 23.44 - O
      17. Cecan Vasile - Timisoara, 231 - 23.15 - O
      18. Kramarsic Milos - Belgrad, 993 - 23.1 - O
      19. Jichici Svetozar - Timisoara, 150 - 21.9 - OW
      20. Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin, 292 - 21.05 - OW
      21. Belba Caius Petrica - Baile Herculane, 528 - 20.96 - O
      22. Matei Dumitru - Deva, 256 - 20.85 - OW
      23. Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin, 305 - 20.75 - O
      24. Nagy Iosif - Arad, 290 - 20.69 - OW
      25. Draghici Dumitru - Drobeta Tr Severin, 1066 - 20.5 - O
      26. Munteanu Constantin - Resita, 634 - 20.02 - O
      27. Ticu Sorin - Lugoj, 466 - 16.92 - A
      28. Chiriac Paul - Drobeta Tr Severin, 715 - 12.86 - A


      Inscrieri Amatori - on 5/25/2018 at 10:26:15 AM

      1. Ignuta Sebastian - Voiteg, 939 - 18.63 - A
      2. Poenar Alin - Resita, 1019 - 17.27 - A
      3. Botas Constantin - Sannicolau Mare, 608 - 17.18 - A
      4. Veres Adrian - Timisoara, 423 - 16.96 - A
      5. Putnik Tiberiu - Varset, 787 - 16.95 - A
      6. Borcsi Jozsef - Timisoara, 544 - 15.95 - A
      7. Craiovan Victor - Resita, 801 - 15.18 - A
      8. Cioveie Marian - Oravita, 533 - 14.93 - A
      9. Iancu Marinel - Timisoara, 1595 - 14.9 - A
      10. Lascu Marius - Timisoara, 820 - 14.84 - A
      11. Iliuta Adrian - Sannicolau Mare, 692 - 14.34 - A
      12. Jurescu Sorin - Timisoara, 1448 - 12.8 - A
      13. Iusco Ionut - Arad, 1430 - 12.6 - A
      14. Pleava Gheorghe - Oravita, 1210 - 12.35 - A
      15. Caraus Sorin - Deva, 695 - 12.23 - A
      16. Totin Tosa - Timisoara, 1694 - 12.1 - A
      17. Gutulescu Marian - Drobeta Tr Severin, 1071 - 12.05 - A
      18. Trisca Silviu - Timisoara, 813 - 12.03 - A
      19. Tamsa Titus - Resita, 1081 - 11.9 - A
      20. Vasiljev Jonel - Varset, 2188 - 11.4 - A
      21. Faur Lucian - Jimbolia, 1103 - 10.68 - AW
      22. Pralea Constantin - Alba Iulia, 609 - 10.34 - AW
      23. Dumitru Florin - Arad, 1328 - 10.1 - A
      24. Lita Daniel - Oravita, 2281 - 10 - A
      25. Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare, 809 - 9.48 - I
      26. Greonejant Marinel - Varset, 1994 - 8 - I
      27. Erceanu Vasile - Drobeta Tr Severin, 2011 - 6.35 - I
      28. Varbanescu Radu - Bucuresti, 1221 - 4.25 - I
      29. Cioveie Bogdan - Oravita, 2700 - 0 - A
      30. Bagherea Iasmin - Oravita, 5001 - 0 - A

      Comentariu


      • #4
        Lacatis Ghita, Arad, open
        Nagy Iosif, Arad, open

        Comentariu


        • #5
          elite
          Verdet Adrian, Oravita
          Kaposta Victor, Arad
          Creinicean Liviu, Oravita
          Put Gabriel, Oravita
          Mutrescu Eugen, Timisoara

          Comentariu


          • #6
            open
            Drinceanu Lilian, Oravita
            Veres Francisc, Oravita
            Lungu Marius, Oravita
            Ciublea Vichente, Oravita
            Balmez Dorel, Oravita
            Ilia Ionicut, Oravita

            Comentariu


            • #7
              amatori
              Cioveie Bogdan, Oravita
              Cioveie Marian, Oravita
              Pleava Gheorghe, Oravita
              Lita Daniel, Oravita
              Bagherea Iasmin, Oravita

              Comentariu


              • #8
                Salutare din Timisoara se inscriu la avansati :
                Borcsi Jozsef
                Jurescu Sorin
                Veres Adrian

                Multumesc
                Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                BH: SpinLord Dornenglanz

                Comentariu


                • #9
                  Totin Tosa-Timisoara avansati,,Putnik Tiberiu -Varset -avansati,Popet Doru-Timisoara -elite,,Gajta Jonel-Varset -elite,,Petersi Nuri-Varset-elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Belba Caius, Herculane, open

                    Comentariu


                    • #11
                      Roman Bogdan -elite
                      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Reșița la Open Csaky Tiberiu, Degianschi Obrad, Munteanu Constantin, Creşneac Mihail, Venter Liviu

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Reșița la Avansați , Craiovan Victor, Tamşa Titus

                          Comentariu


                          • #14
                            Florin Dumitru-Avansati
                            Dobanda Alexandru-Avansati
                            Dobanda Dinu-Avansati
                            Arad

                            Comentariu


                            • #15
                              Balaj Roland-Avansati
                              Gherman Romulus-Avansati
                              Arad

                              Comentariu


                              • #16
                                Din Berzovia la Open - Vuca Adrian

                                Comentariu


                                • #17
                                  Din Reșița la Open - Turburan Ion.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Herteg Doru-Avansati
                                    Chiscan Bogdan-Avansati
                                    Arad

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din Reșița la Open - Manu Nicolae, la Elite - Sorescu Deian, Pârvu Nicolae.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Jichici Svetozar, Timisoara, open
                                        Cecan Vasile, Timisoara, open

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Mihalescu Dinu - Timisoara - Elite


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Din Margina-Costeant Tiberiu-open
                                            Blade:Stiga Allround

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Pralea Constantin -Alba Iulia-amatori

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Varbanescu Radu - Bucuresti - amatori

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Din Arad la amatori Gligor Paul si Achim Paul.

                                                  Mersi

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X