Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Orașului Dumbrăveni", Dumbrăveni - 16.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Orașului Dumbrăveni", Dumbrăveni - 16.06.2018

    "Cupa ORASULUI DUMBRĂVENI editia a IV-a 2018 "

    LOCALITATEA: DUMBRĂVENI SIBIU
    DATA: Sâmbătă 16 Iunie 2018;
    CATEGORIE Amatori / Open

    SALA : Sala de sport baza sportivă
    ADRESA: Loc Dumbrăveni str. Stadionului nr . 12
    https://www.google.ro/maps/dir/46.22...!3m1!1e3?hl=ro

    TOTAL NR. MESE:
    LOGISTICA: 16 mese (aprobate ITTF)
    - mingi competitie - plastic
    SPAŢIU DE JOC: - conditii bune - iluminat artificial


    NUMĂR MAXIM PARTICIPANŢI: 96
    60 la AMATORI Începatori+Avansati si - 36 la OPEN+ELITE
    câte 2 wildcard fiecare categorie

    ORGANIZATORI

    ACS ALICLA DUMBRAVENI


    asociatiaclubsportivalicla@gmail.com

    ASOCIATIA ELISABETSTADT ,
    C.S.E.I. DUMBRAVENI ,
    [/COLOR]

    PARTENER
    PRIMARIA ORAŞULUI DUMBRAVENI


    SPONSORI

    SPONSOR PINCIPAL
    BAUM GAMES DUMBRĂVENI http://www.baumgames.ro/


    JAY GSM http://www.jaygsm.ro/

    DURATĂ APROXIMATIVĂ : 8:15 – până la terminare
    Se asigură : mingi de joc, apă , cafea, un "răcoritor"

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:

    ÎNSCRIERI: Pe forum – ultima înscriere , VINERI 15 Iunie 2018 ora 21:00
    RETRAGERI: Pe forum – ultima retragere, JOI 14 Iunie 2018 , ora 21:00
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;

    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare
    sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    ;


    PENTRU PARTICIPARE: 35 Lei. Copiii până la 18 ani 20 lei. Persoanele cu dizabilităţi nu plătesc.
    Câte 1 leu / participant către AmaTur.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Cupe, diplome şi medalii - locurile 1 -- 4,
    Diplome - locurile 5 -- 8

    II. OPEN+ELITE
    - număr maxim de participanţi: 34 + 2 wildcard
    ORA ÎNCEPERE MECIURI 9:30
    I. AMATORI
    - număr maxim de participanti: 58 + 2 wildcard
    ORA ÎNCEPERE MECIURI 09:40

    - înscrierile la sală se fac doar în limita locurilor disponibile ( dacă sunt absenţi) , până la ora: 9:10
    - confirmarea se face odată cu înscrierea ce are loc între orele: 08:15 - 9:25
    - cei care întâzie sunt rugaţi să confirme la telefon până la ora: 9:20


    SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare şi eliminatorii - 3 din 5 seturi
    CAPI DE SERIE: conform MP din clasamentul AmaTur la zi;

    - se joacă 3 din 5 seturi
    - nr. mese pentru grupele inferioare 10
    - grupe inferioare de 6 jucători, se fac după Media Turneelor , regula şarpelui, cu modificări după localităţii (primul loc din grupe nu se schimbă);
    - se califică primi 4 jucători
    - nr mese pentru grupele Superioare 10
    - grupe superioare de 4 jucători - Locurile 1 sunt locurile 1 din grupele inferioare , locurile 2 - 4 se vor selecta după chei grupe superioare trase la sorţi de catre jucători
    - se califică primi 2 jucători
    - eliminatorii - locurile 1 se aranjează pe tablou după Locul 1 Grupe Superioare , locurile 2 se trag la sorti

    Organizatori locali:
    - Prof. Holom Dumitru Dorin – 0787803126
    dorinholom@gmail.com
    - Prof. Prodan Vasile

    Organizatori amatur:
    - Mureşanu Alex - 0723856419 alexmuresanu@yahoo.com
    - Filea Adonis - 0747297093 adonisfilea@gmail.com

    ALTE INFORMATII :
    Pentru toate categoriile
    În cazul în care sunt absenţi locurile libere vor fi alocate prin tragere la sorţi la jucatorii prezenţi la sală de pe lista de aşteptare
    Absenţii nemotivati la turneu vor fi trecuti în evidentele AmaTur-ului
    Orice lipsă a unor participanţi sau intârziaţi, NU afectează începerea jocurilor,
    - Rugăm fiecare participant să menţioneze categoria la care doreşte să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iştii nu pot juca la amatori;
    Înscrierea se face : - Nume Prenume , localitate , categorie. Vă rugam folositi numele şi prenumele înscrise în clasamentul Amatur pentru a nu avea surprize sa apăreţi ca jucător nou.
    In cazul in care sunt mai multi inscris la o anumita categorie se vor modifica numarul de locuri la ambele categorii.
    Sau vom modifica NUMARUL MAXIM DE PARTICIPANTI si ORELE DE INCEPERE a jocurilor pentru categorii (in sensul ca, Categoria Open + Elite va juca de la ora 14)- vom preciza pe Forum Joi 14.06.2018 pana la ora 22

    Spor la antrenamente şi vă aşteptăm!

  • #2
    Clasament
    Cupa Orasului Dumbraveni ed IV-a
    Turneu - A - Dumbrăveni SB - 16.06.2018
    Open
    "Locurile
    Nume prenume - Localitatea"


    LOCUL 1
    Farkas Gabor - Targu Mures

    LOCUL 2
    Sufletel Radu - Alba Iulia

    LOCUL 3 - 4
    Govoreanu Florin - Cisnadie
    Pinzar Andrei - Medias



    LOCURILE 5 - 8
    Stancalie Doru - Craiova
    Moldovan Alexandru - Tarnaveni
    Jozsa Zoltan - Odorheiu Secuiesc
    Dabacan Dorin - Tarnaveni

    LOCURILE 9 - 16
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Simon Csaba - Targu Mures
    Weiss Simona - Cisnadie
    Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
    Daneliuc Gabi - Selimbar
    Stanciulescu Bogdan - Brasov
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc

    LOCURILE 17 - 20 -- Grupe Sup. 2 vic.
    Corburean Ioana - Medias
    Molnar Tihamer - Tarnaveni
    Teglas Andreea - Ludus
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc

    LOCURILE 21 - 24 -- Grupe Sup. 1 vic.
    Aron Darie - Sibiu
    Stefan Patrick - Brasov
    Barac Marius - Sibiu
    Barbulescu Dan - Sibiu

    LOCURILE 25 - 32 -- Grupe Sup. 0 vic.
    Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
    Antal Denes - Brasov
    Boeriu Cezara - Targu Mures
    Dani Leo - Arad
    Ambrus Szilard - Ludus
    Decean Darian - Sibiu
    Cuesdean Rares - Reghin
    Zedler Csaba - Agnita

    LOCUL 33 -- Grupe Inf. 2 vic.
    Motorga Dorin - Targu Mures

    LOCURILE 34 - 37 -- Grupe Inf. 1 vic.
    Fancsali Kalman - Miercurea Ciuc
    Ciobanu Daniel - Blaj
    Popa Mircea - Brasov
    Benyovski Bela - Sibiu

    LOCURILE 38 - 45 -- Grupe Inf. 0 vic.
    Padurariu Costel - Brasov
    Negrean Ioan - Sibiu
    Radu Constantin - Sibiu
    Janosi Attila - Targu Mures
    Dospinescu George - Bucuresti
    Tipser Gabriel - Sighisoara
    Dordea Lucian - Medias
    Somlea Darian - Cisnadie


    Clasament
    Cupa Orasului Dumbraveni ed IV-a
    Turneu - A - Dumbrăveni SB - 16.06.2018
    Amatori
    "Locurile
    Nume prenume - Localitatea"


    LOCUL 1
    Bucur Dan - Cisnadie

    LOCUL 2
    Seceta Andreas - Medias

    LOCUL 3-4
    Morariu Marius - Sibiu

    Ivan Catalin - Fagaras

    LOCURILE 5 - 8
    Manitiu Florin - Sibiu
    Naulea Stefania - Ramnicu Valcea
    Fulop Attila - Aiud
    Muresanu Alex - Sibiu

    LOCURILE 9 - 16
    Kis Istvan - Brasov
    Chibulcutean Ioan - Tarnaveni
    Ferencz Valentin - Tarnaveni
    Onet Nicolae - Sighisoara
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    Loghin Florin - Brasov
    Bardas Ioan - Dumbraveni SB
    Filea Adonis - Sibiu

    LOCURILE 17 - 25 -- Grupe Sup. 1 vic.
    Ciky Cornel - Fagaras
    Vajda Erno - Reghin
    Pop Sabin - Targu Mures
    Moldovan Flavia - Tarnaveni
    Vera Esteban - Sibiu
    Sabau Mircea - Tarnaveni
    Ciobanu Cosmin - Cristian SB
    Ciurca Ovidiu - Targu Mures
    Kulcsar Lorand - Sanpaul

    LOCURILE 26 - 32 -- Grupe Sup. 0 vic.
    Bozosan Petre - Sibiu
    Fulop Laszlo - Targu Mures
    Bucur Alin Adrian - Targu Mures
    Movileanu Neculae - Brasov
    Bardas Patrick - Dumbraveni SB
    Fratila Dan - Ocna Sibiului
    Forgaciu Mitrut - Dumbraveni SB

    LOCUL 33 -- Grupe Inf. 3 vic.
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea

    LOCURILE 34 - 36 -- Grupe Inf. 2 vic.
    Rotariu Andrei - Sibiu
    Serban Aurel - Fagaras
    Neagu Viorel - Medias

    LOCURILE 37 - 43 -- Grupe Inf. 1 vic.
    Berchi Ioan - Arad
    Malene Petru - Fagaras
    Anton Calin - Sibiu
    Sarcani Andrei - Targu Mures
    Decuseara Adrian - Medias
    Duma Tiberiu - Bazna
    Metes Radu - Dumbraveni SB

    LOCURILE 44 - 50 -- Grupe Inf. 0 vic.
    Chibulcutean Bogdan - Tarnaveni
    Ilie Victor - Medias
    Misca Ovidiu - Blaj
    Muresanu Mihaela - Sibiu
    Prodan Vasile - Medias
    Ghira Marcel - Medias
    Munteanu Ioan - Dumbraveni SB
    Ultima editare de adof; 17.iun.2018, 06:22.

    Comentariu


    • #3
      Cupa Orasului Dumbraveni ed IV-a - Turneu - A - Dumbrăveni SB - 16.06.2018
      Lista înscrieri - Open - 15.06.2018 12:45

      Nr.Crt. Nume Prenume - Loc Clasament - Localitatea - Judeţ - MPT
      1 . Farkas Gabor - 16 - Targu Mures - MS - 42,90
      2 . Simon Csaba - 430 - Targu Mures - MS - 42,03
      3 . Corburean Ioana - 62 - Medias - SB - 38,90
      4 . Jozsa Zoltan - 96 - Odorheiu Secuiesc - HR - 38,18
      5 . Govoreanu Florin - 8 - Cisnadie - SB - 37,84
      6 . Irsai Istvan - 109 - Targu Mures - MS - 36,95
      7 . Aron Darie - 49 - Sibiu - SB - 36,83
      8 . Daneliuc Gabi - 33 - Selimbar - SB - 36,37
      9 . Sufletel Radu - 111 - Alba Iulia - AB - 35,44
      10 . Moldovan Alexandru - 122 - Tarnaveni - MS - 33,61
      11 . Molnar Tihamer - 192 - Tarnaveni - MS - 33,18
      12 . Dabacan Dorin - 244 - Tarnaveni - MS - 32,97
      13 . Boeriu Cezara - 241 - Targu Mures - MS - 32,82
      14 . Lunca Razvan - 112 - Tarnaveni - MS - 32,43
      15 . Teglas Andreea - 318 - Ludus - MS - 31,88
      16 . Lakatos Zsolt - 173 - Miercurea Ciuc - HR - 30,33
      17 . Stanciulescu Bogdan - 286 - Brasov - BV - 29,86
      18 . Padurariu Costel - 66 - Brasov - BV - 29,54
      19 . Zelariu Petru - 636 - Tarnaveni - MS - 29,20
      20 . Iancu Sorin - 128 - Sibiu - SB - 29,16
      21 . Tipser Gabriel - 451 - Sighisoara - MS - 28,46
      22 . Laszlo Levente - 77 - Miercurea Ciuc - HR - 28,10
      23 . Motorga Dorin - 204 - Targu Mures - MS - 27,74
      24 . Fancsali Kalman - 76 - Miercurea Ciuc - HR - 27,59
      25 . Negrean Ioan - 117 - Sibiu - SB - 27,10
      26 . Barac Marius - 386 - Sibiu - SB - 26,76
      27 . Ambrus Szilard - 349 - Ludus - MS - 26,65
      28 . Ciobanu Daniel - 124 - Blaj - AB - 26,55
      29 . Weiss Simona - 305 - Cisnadie - SB - 26,18
      30 . Antal Denes - 88 - Brasov - BV - 26,00
      31 . Tokos Pal - 401 - Odorheiu Secuiesc - HR - 26,00
      32 . Janosi Attila - 175 - Targu Mures - MS - 25,30
      33 . Stancalie Doru - 134 - Craiova - DJ - 24,69
      34 . Kriszta Arpad Lorand - 297 - Sanpaul - MS - 24,38
      35 . Dospinescu George - 185 - Bucuresti - B - 24,30
      36 . Stefan Patrick - 210 - Brasov - BV - 24,25
      37 . Dordea Lucian - 617 - Medias - SB - 23,50
      38 . Decean Darian - 355 - Sibiu - SB - 22,68
      39 . Somlea Darian - 624 - Cisnadie - SB - 22,67
      40 . Radu Constantin - 171 - Sibiu - SB - 22,34
      41 . Imecs Attila - 263 - Miercurea Ciuc - HR - 21,78
      42 . Popa Mircea - 247 - Brasov - BV - 21,08
      43 . Cuesdean Rares - 686 - Reghin - MS - 20,60
      44 . Barbulescu Dan - 487 - Sibiu - SB - 20,10
      45 . Benyovski Bela - 481 - Sibiu - SB - 19,04

      Clasament 01-iun-2018


      Cupa Orasului Dumbraveni ed IV-a - Turneu - A - Dumbrăveni SB - 16.06.2018
      Lista înscrieri - Amatori - 15.06.2018 12:55

      Nr.Crt. Nume Prenume - Loc Clasament - Localitatea - Judeţ - MPT
      1 . Fulop Attila - 246 - Aiud - AB - 19,33
      2 . Lupsa Bogdan - 229 - Ramnicu Valcea - VL - 19,11
      3 . Bucur Dan - 478 - Cisnadie - SB - 17,45
      4 . Predescu Levente - 543 - Miercurea Ciuc - HR - 17,40
      5 . Chibulcutean Bogdan - 544 - Tarnaveni - MS - 17,40
      6 . Muresanu Alex - 1064 - Sibiu - SB - 17,00
      7 . Loghin Florin - 300 - Brasov - BV - 16,90
      8 . Vajda Erno - 473 - Reghin - MS - 16,65
      9 . Bucur Alin Adrian - 584 - Targu Mures - MS - 16,59
      10 . Bardas Ioan - 572 - Dumbraveni SB - SB - 16,22
      11 . Morariu Marius - 452 - Sibiu - SB - 16,10
      12 . Bozosan Petre - 316 - Sibiu - SB - 16,01
      13 . Ciky Cornel - 472 - Fagaras - BV - 15,91
      14 . Ciobanu Cosmin - 1059 - Cristian SB - SB - 15,55
      15 . Chibulcutean Ioan - 640 - Tarnaveni - MS - 15,50
      16 . Moldovan Flavia - 621 - Tarnaveni - MS - 15,46
      17 . Kis Istvan - 384 - Brasov - BV - 15,39
      18 . Vera Esteban - 627 - Sibiu - SB - 15,20
      19 . Manitiu Florin - 870 - Sibiu - SB - 15,08
      20 . Seceta Andreas - 1100 - Medias - SB - 15,00
      21 . Fulop Laszlo - 515 - Targu Mures - MS - 14,73
      22 . Filea Adonis - 823 - Sibiu - SB - 14,38
      23 . Anton Calin - 1026 - Sibiu - SB - 14,35
      24 . Naulea Stefania - 1065 - Ramnicu Valcea - VL - 14,20
      25 . Sabau Mircea - 808 - Tarnaveni - MS - 13,95
      26 . Pop Sabin - 524 - Targu Mures - MS - 13,16
      27 . Ciurca Ovidiu - 1084 - Targu Mures - MS - 13,16
      28 . Marian Ioan - 695 - Alba Iulia - AB - 13,07
      29 . Rotariu Andrei - 1074 - Sibiu - SB - 13,03
      30 . Kulcsar Lorand - 1936 - Sanpaul - MS - 13,00
      31 . Movileanu Neculae - 633 - Brasov - BV - 12,69
      32 . Onet Nicolae - 1584 - Sighisoara - MS - 12,53
      33 . Bardas Patrick - 801 - Dumbraveni SB - SB - 11,52
      34 . Zedler Iuliu - 1246 - Blaj - AB - 10,48
      35 . Neagu Viorel - 2132 - Medias - SB - 9,30
      36 . Malene Petru - 827 - Fagaras - BV - 8,45
      37 . Fratila Dan - 1648 - Ocna Sibiului - SB - 8,35
      38 . Sarcani Andrei - 1304 - Targu Mures - MS - 8,20
      39 . Stoican Adrian - 2013 - Alba Iulia - AB - 7,90
      40 . Decuseara Adrian - 1927 - Medias - SB - 7,65
      41 . Moldovan Cristian - 1208 - Alba Iulia - AB - 7,18
      42 . Marcu Cristian - 1691 - Alba Iulia - AB - 6,20
      43 . Rusu Marius - 1892 - Alba Iulia - AB - 6,10
      44 . Misca Ovidiu - 2275 - Blaj - AB - 6,00
      45 . Zelariu Codrut - 3411 - Tarnaveni - MS - 6,00
      46 . Ilie Victor - 2164 - Medias - SB - 5,60
      47 . Bregar Dan - 2924 - Alba Iulia - AB - 5,50
      48 . Prodan Vasile - 2927 - Medias - SB - 5,50
      49 . Serban Aurel - 1581 - Fagaras - BV - 5,00
      50 . Muresanu Mihaela - 2580 - Sibiu - SB - 4,00
      51 . Duma Tiberiu - 2933 - Bazna - SB - 4,00
      52 . Susman Dan - 2226 - Alba Iulia - AB - 0,00
      53 . Radu Metes - Nou - Dumbraveni SB - SB - Nou
      54 . Bina Marian - Nou - Dumbraveni SB - SB - Nou
      55 . Ivan Catalin - Nou - Fagaras - BV - Nou

      Lista de asteptare Amatori
      1 . Andrei Orha - Nou - Targu Mures - MS - Nou
      2 . Andrei Barna - Nou - Targu Mures - MS - Nou
      3 . Ghira Marcel - Nou - Medias - SB - Nou
      4 . Popa Decebal - 1433 - Alba Iulia - AB - 12,77

      Clasament 01-iun-2018
      Ultima editare de adof; 15.iun.2018, 12:56.

      Comentariu


      • #4
        Marius Morariu - Sibiu - Amatori

        Mr. Tomahawk

        Comentariu


        • #5
          Corburean Ioana -Medias-Open/Elite

          Comentariu


          • #6
            Kis Istvan-Brasov-avansati

            Comentariu


            • #7
              Din Cisnadie Somlea Darian si Weiss Simona Open, iar somlea Codrin, Groza Alexandru si Bucur Dan Amatori

              Comentariu


              • #8
                SDin Sighisoara Samoila Florin, Onet Nicolae, Ghidiu Valer toti la amatori si Tipser Gabriel si Schuller Cristian la open.

                Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  La Amatori
                  Filea Adonis - Sibiu - Amatori
                  Muresanu Alex - Sibiu - Amatori
                  Muresanu Mihaela - Sibiu - Amatori
                  Dragomir Paul - Sibiu - Amatori
                  Bozosan Petre - Sibiu - Amatori
                  Anton Calin - Sibiu - Amatori
                  Holom Dorin-Dumbraveni-Amatori

                  La Open / Elite
                  Decean Darian - Sibiu - Open
                  Negrean Ioan - Sibiu - Open
                  Barbulescu Dan - Sibiu - Open
                  Barac Marius - Sibiu - Open
                  Timaru Ilie - Ocna Sibiului - Open
                  Aron Darie - Sibiu - Open
                  Daneliuc Gabi - Selimbar - Open
                  Iancu Sorin - Sibiu - Open
                  Mitzea Alexandru - Sibiu - Open

                  Comentariu


                  • #10
                    Bardas Patrick si Bardas Ioan Dumbraveni amatori.

                    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      Sicoe Rodica, Andone Claudiu si Kromek Iulian open
                      Cristea Virgil amatori
                      4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                      Comentariu


                      • #12
                        Dordea Lucian,Medias,open-elite

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Medias Ilie Victor, Dragomir Mircea , Decuseara Adrian , Seceta Andreeas, Neagu Viorel toti la amatori.

                          Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • #14
                            Prodan Vasile Mircea -Medias -Amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Oprea Adrian din Lugoj la open. Multumesc

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X