Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Sucevei", Suceava – 23.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Sucevei", Suceava – 23.06.2018

    Turneu A, Cupa ”SUCEVEI", Ediţia a III-a, Suceava – 23.06.2018
    LOCALITATEA: Suceava

    DATA: Sâmbătă 23 IUNIE 2018;

    CATEGORII: Elite, Open, Avansați şi Începători - maxim 96 de jucători


    ORA DE ÎNCEPERE:

    08.30 - 09.00 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile pentru toate categoriile


    INDICAȚII DE ACCES:
    Sala de Sport a Colegiului Național “Ștefan cel Mare” Suceava (lângă autogară);

    https://goo.gl/maps/ET5t9vhArsx

    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF
    mingi plastic JOOLA***
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp.
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    SE ASIGURĂ: apă plată/minerală/cafea/sandwich

    TAXA: 40 Lei
    - doamnele/domnisoarele şi elevii – 20 lei;
    - persoane cu dizabilitati – fără taxă
    - 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;


    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1-4 – cupe, medalii, diplome;
    Locurile 5-8 – diplome;
    Premii speciale: fair-play, cel mai tânăr/vârstnic jucător.


    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;

    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit! Vom ţine cont de numarul maxim de jucători, 96, în aşa fel în care dacă vor fi mai mulţi doritori pentru una din categorii automat vor rămâne mai puţine locuri pentru celelalte categorii!

    - ultima retragere Joi 21.06.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat problem referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    - în momentul înscrierii va rog să specificați dacă doriți să jucați la o categorie superioară față de cea la care vă califică media după următorul criteriu:

    ÎNCEPĂTORI – poate participa orice jucător cu media între 0 şi 9,99;
    AVANSAŢI – poate participa orice jucător cu media intre 0 si 19,99;
    OPEN – poate participa orice jucător cu media intre 10 si 29,99;
    ELITE – poate participa orice jucător cu media >= 20,00

    SISTEMUL DE JOC PENTRU TOATE CATEGORIILE:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte5/6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 3/4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu complet se va genera automat;

    ORGANIZATORI:
    Asociaţia Sportivă “Ştefan cel Mare” Suceava - Adrian Cojocaru – 0742127919
    Direcţia pentru Sport şi Tineret Suceava – Dl. Dir. Petru Enache

    [B]Cu sprijinul:
    Colegiului Naţional “Ştefan cel Mare” Suceava – Dl. Dir. Dan Popescu
    Emi TT, Joola Romania - Dl. Dumitru Beltechi, va fi prezent cu un stand de materiale sportive specifice TDM.
    Ultima editare de Adrian's; 18.iun.2018, 11:30.

  • #2
    Inscrieri INCEPATORI - on 22.06.2018 at 18:56:58

    1. Mita Augustin, Dorohoi, 826 - 9,22 - I
    2. Calancea Dragos, Siret, 1086 - 8,76 - I
    3. Miron Sara, Prelipca, 1258 - 8,6 - IF
    4. Herghelegiu Laurentiu, Botosani, 1600 - 8,5 - I
    5. Simon Alexandru, Roman, 3228 - 8,4 - I
    6. Simon Gheorghe, Roman, 2476 - 8,05 - I
    7. Medvediuc Lucian, Siret, 2502 - 8 - I
    8. Amoraritei Tudor, Suceava, 2659 - 8 - I
    9. Oghinciuc Cristi, Tisauti, 1005 - 7,78 - I
    10. Vladianu Marian, Botosani, 1297 - 7,3 - I
    11. Portariuc Gheorghe, Botosani, 1034 - 6,97 - I
    12. Ghetau Paul, Suceava, 2368 - 6 - I
    13. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1535 - 5,5 - I
    14. Spircu Alexandru, Botosani, 1635 - 5,5 - I
    15. Grosu Gheorghita, Targu Neamt, 1364 - 5 - I
    16. Hanza Daniel, Prelipca, 2322 - 5 - I
    17. Mihalea Iustina, Suceava, 3686 - 5 - IF
    18. Pauca Cosmin, Botosani, 3693 - 5 - I
    19. Apetroaei Mircea, Suceava, 2578 - 4,5 - I
    20. Robu David, Botosani, 3267 - 4 - I
    21. Simon Danisa, Roman, 3824 - 4 - IF
    22. Spac Iulian, Mangalia, 2623 - 0 - A
    23. Maciuc Sorin, Suceava, 3097 - 0 - A
    24. Ciobanu David Florin, Suceava, 3525 - 0 - A
    25. Maciuc Razvan, Suceava, 3573 - 0 - A
    26. Fandache Adrian, Dumbraveni Sv, 5004 - 0 - A
    27. Fandache Cristian, Dumbraveni Sv, 5005 - 0 - A
    28. Lazaroff Filip, Suceava, 5006 - 0 - A
    29. Lazaroff Toma, Suceava, 5007 - 0 - A
    30. Pascariu Vasile, Suceava, 5008 - 0 - A
    31. Mocanu Alexandru, Suceava, 5009 - 0 - A
    32. Gemene Petru, Dumbraveni Sv, 5010 - 0 - A
    33. Vlaisan Georgica, Vicovu de Jos, 5011 - 0 - A


    Inscrieri AVANSATI - on 22.06.2018 at 18:58:38

    1. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 781 - 19,62 - A
    2. Lucic Corneliu, Suceava, 372 - 18,7 - AWH
    3. Grigoriu Vlad, Suceava, 1479 - 18,4 - A
    4. Vaculisteanu Ionut, Suceava, 698 - 18,26 - A
    5. Fotia Iulian, Bacau, 325 - 17,5 - A
    6. Aldea Nelu, Falticeni, 855 - 17,26 - A
    7. Ianos Valentin, Suceava, 1057 - 17 - A
    8. Ignatescu Bogdan Ionut, Siret, 467 - 16,97 - A
    9. Donisan Costel, Pascani, 607 - 16,6 - AW
    10. Puscasu Calin, Botosani, 661 - 16,04 - AJ
    11. Balau Laurentiu, Falticeni, 825 - 15,78 - A
    12. Chiriac Marius, Botosani, 513 - 15,57 - A
    13. Robu Valentin, Botosani, 547 - 14,61 - AW
    14. Tanase Gabi, Suceava, 806 - 14,56 - A
    15. Morosan Ionel, Granicesti, 907 - 14,56 - A
    16. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 1002 - 14,24 - A
    17. Lupu Cristian, Botosani, 785 - 13,5 - A
    18. Balan Viorel, Bistrita, 795 - 12,76 - A
    19. Andrei Radu Alexandru, Iasi, 665 - 12,55 - A
    20. Aparaschivei Marcel, Botosani, 604 - 12,4 - AW
    21. Rapan Mihai, Bucuresti, 902 - 12,18 - A
    22. Ujeniuc Dan, Suceava, 959 - 11,98 - A
    23. Cosarca Mihaita, Sarmas, 1037 - 11,5 - A
    24. Zamfirache Ioan, Botosani, 556 - 11,41 - AW
    25. Gagea Marian, Botosani, 1007 - 11,4 - A
    26. Mihalea Lucian, Suceava, 1871 - 11,25 - A
    27. Popescu Doru Viorel, Botosani, 877 - 11,24 - A
    28. Robciuc Doru, Suceava, 1595 - 11 - A
    29. Mindru Marin, Sarmas, 1102 - 10,77 - A
    30. Brandusan Lucian, Radauti, 1644 - 10,45 - A
    31. Ursulean Daniel, Straja, 1651 - 10,3 - AJ
    32. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 1330 - 10 - A
    33. Simionese Ovidiu, Granicesti, 1198 - 8,48 - IJ
    34. Cucos Dan, Suceava, 5005 - 0 - A
    Ultima editare de Adrian's; 22.iun.2018, 17:59.

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri ELITE-OPEN - on 22.06.2018 at 18:53:36

      1. Sumanaru Catalin, Iasi, 9 - 37,61 - E
      2. Onufrei Ciprian, Botosani, 71 - 37,61 - E
      3. Cozma Catalin, Falticeni, 39 - 37,12 - EW
      4. Ungureanu Adrian, Suceava, 770 - 35,55 - E
      5. Morosanu Vasile, Suceava, 144 - 35,41 - EW
      6. Berila Radu, Bacau, 206 - 30,38 - EJ
      7. Polocoser Cristian, Suceava, 317 - 29,62 - O
      8. Cojocaru Stefan, Suceava, 309 - 29,12 - OJ
      9. Ursulean Vasile, Straja, 172 - 28,83 - O
      10. Subcinski Alexandru, Suceava, 483 - 28,58 - O
      11. Calenciuc Dumitru, Radauti, 889 - 28,5 - O
      12. Dragan Petru Ioan, Iasi, 94 - 26,84 - O
      13. Bogza Dragos, Iasi, 104 - 25,75 - O
      14. Baisan Paul, Roman, 340 - 25,4 - O
      15. Mironescu Adrian, Botosani, 217 - 24,84 - O
      16. Colesniuc Romeo, Botosani, 120 - 23,69 - OW
      17. Plamada Lucian, Iasi, 322 - 23,55 - O
      18. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 398 - 23,38 - O
      19. Pinzar Alin, Suceava, 275 - 22,69 - O
      20. Macovei Cristi, Iasi, 183 - 22,54 - O
      21. Sofian Corneliu, Suceava, 233 - 20,91 - OW
      22. Vieru Costica, Botosani, 221 - 20,4 - OW
      23. Grosu Alexandru, Botosani, 520 - 19,14 - AJ
      24. Mosneagu Mihnea, Falticeni, 794 - 15,2 - A

      * au drept de joc toţi cei care au media >=10.


      DUMINICA, 24 iunie, ora 14.30

      Inscrieri ÎNFRĂŢIREA - on 22.06.2018 at 18:54:28

      1. Brinza Natalina, Moldova, 1312 - 43 - EF
      2. Brinza Vitalina, Moldova, 1484 - 31,7 - EF
      3. Cojocaru Stefan, Suceava, 309 - 29,12 - OJ
      4. Beltechi Dumitru, Victoria, 1152 - 21,45 - O
      5. Vieru Valeria, Moldova, 2267 - 20,4 - OF
      6. Caragut Artem, Moldova, 2335 - 18,9 - A
      7. Varzar Pavel, Moldova, 2336 - 18,9 - A
      8. Mihailova Victoria, Moldova, 2471 - 16,1 - AF
      9. Kurennoi Andrei, Moldova, 982 - 15,57 - A
      10. Zepciuc Marius, Granicesti, 750 - 15,56 - A
      11. Rauh Andrei, Moldova, 1899 - 14,4 - A
      12. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 1002 - 14,24 - A
      13. Zamfirache Ioan, Botosani, 556 - 11,41 - AW
      14. Mihalea Lucian, Suceava, 1871 - 11,25 - A
      15. Calmatui Ivan, Moldova, 3009 - 10 - A
      16. Simionese Ovidiu, Granicesti, 1198 - 8,48 - IJ
      17. Caragut Igori, Moldova, 3235 - 8 - I
      18. Portariuc Gheorghe, Botosani, 1034 - 6,97 - I
      19. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1535 - 5,5 - I
      20. Cojocaru Adrian, Suceava, 5003 - 0 - A
      Ultima editare de Adrian's; 22.iun.2018, 17:54.

      Comentariu


      • #4
        La începători Boariu Timofte Dănuț, Borsec, 1019 - 8,42 - I

        Comentariu


        • #5
          Macovei Cristi din Iasi la open.

          Comentariu


          • #6
            Chiriac Marius - avansati, din Botosani

            Comentariu


            • #7
              Berilă Radu - Bacău - Elite. Multumesc! [emoji6]

              Trimis de pe al meu SM-J730F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Mita Augustin din Dorohoi la incepatori.

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua. Se inscrie Lili Barabancea, incepatori, Iasi. Multumesc.

                  Comentariu


                  • #10
                    Roman:
                    Incepatori:
                    Simon Gheorghe
                    Simon Denisa (in clasament este trecuta Simon Danisa)
                    Simon Alexandru
                    Blade: TBS Old Tag
                    Fh:XIOM Vega Pro
                    Bh:XIOM Vega Pro

                    Comentariu


                    • #11
                      dorin dior - iasi - avansati

                      Comentariu


                      • #12
                        inscriere la AVANSATI: Andrei Radu Alexandru, Iasi ( http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ndru&locs=Iasi )


                        multumesc
                        Do. Or do not. There is no try.

                        Comentariu


                        • #13
                          inscriere la AVANSATI: Tronciu Gabriel, Roman ( http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...iel&locs=Roman )
                          Do. Or do not. There is no try.

                          Comentariu


                          • #14
                            Ignatescu Bogdan Ionut - Siret - Avansati
                            Medvediuc Lucian - Siret - Incepatori
                            Calancea Dragos - Siret - Incepatori
                            Multumesc

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscriu :
                              SIMIONESE OVIDIU la Avansati
                              SIMIONESE SORIN GABRIEL la Avansati.
                              Multumesc !

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X