Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Dornelor", Vatra Dornei - 14.07.2018

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Dornelor", Vatra Dornei - 14.07.2018

    Turneu A "Cupa Dornelor", Vatra Dornei - Sâmbătă 14.07.2018

    LOCALITATEA: Vatra Dornei, Calea Transilvaniel 32-46;
    DATA: Sâmbătă 14 Iulie 2018;
    SALA: Sala de sport a Municipiului Vatra Dornei;

    CATEGORII: Elite+Open, Avansați, Începători;
    ORA DE ÎNCEPERE: 09.30;


    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 12 mese (Joola), mingi platic 3* Joola;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: Pardoseală multistrat;
    FACILITĂȚI: Vestiare, etc.;
    TAXA: Adulți - 35 Lei, Copii sub 14 ani - 20 lei, un leu de participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea;

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷3 – cupe + medalii + diplome;
    Locurile 4÷8 – medalii + diplome;
    Se joaca pentru locul 3.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 12.07.2018, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite – maxim 18 participanți;
    - Open – maxim 30 participanți;
    - Avansați – maxim 30 participanți;
    - Începători – maxim 24 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    In functie de numarul de inscrieri se vor redistribui locurile pe categorii.

    ORGANIZATOR:
    - Marcu Vasile, tel. 0756.258169;

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Corneanu Sorin

    ASISTENT MEDICAL:
    - Marcu Tatiana, Boicu Gabriel.

    FACEBOOK:
    - www.facebook.AmaTurRomania


    Mesele și mantinele vor fi asigurate de către EMI-TT
    MULTUMESC FOARTE MULT PE ACEASTA CALE PENTRU SPRIJIN IN DESFASURAREA CONCURSULUI CU MATERIALE DE CEA MAI BUNA CALITATE OFERITE DE EMI-TT.

    Posibilitati de cazare
    CASA BUCOVINEANA
    VILA
    MAESTRO


    VA ASTEPT CU MULT DRAG!
    Ultima editare de marcelgiosan; 13.iul.2018, 07:27.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

  • #2
    Rezervat inscrieri:


    Inscrieri Elite/Open - on 7/14/2018 at 10:37:59 AM

    1. Govoreanu Florin, Cisnadie, 10 - 38.13 - EW
    2. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 73 - 34.77 - E
    3. Mican Nicolae, Dej, 344 - 34.62 - E
    4. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 60 - 33.9 - E
    5. Dezso Lorand, Dej, 390 - 31.78 - E
    6. Ciobanu Gabriel, Cluj Napoca, 331 - 30.4 - EW
    7. Cojocaru Stefan, Suceava, 272 - 30.28 - EJ
    8. Farkas Bence, Targu Mures, 202 - 30.17 - E
    9. Barsa Ioan, Moinesti, 239 - 28.25 - O
    10. Corneanu Sorin, Botosani, 219 - 26.4 - O
    11. Ciuca Sorin, Iasi, 380 - 26.16 - O
    12. Morosan Marian, Suceava, 281 - 25.6 - O
    13. Marcu Vasile, Vatra Dornei, 550 - 25.14 - OW
    14. Macovei Cristi, Iasi, 166 - 23.36 - O
    15. Nicula Florin, Constanta, 634 - 20.96 - OW



    Inscrieri Avansati - on 7/14/2018 at 10:38:50 AM

    1. Balla Peter, Toplita, 308 - 19.4 - A
    2. Gugles Marius, Campulung Mold, 622 - 18.98 - A
    3. Muraru Ioana, Vatra Dornei, 678 - 18.04 - AJF
    4. Lucic Corneliu, Suceava, 388 - 17.65 - AWH
    5. Petrescu Claudel, Putna, 571 - 17.4 - A
    6. Vass Sandor, Beclean, 578 - 17.4 - AW
    7. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 385 - 17.34 - A
    8. Piper Petru, Luna CJ, 485 - 16.85 - AH
    9. Pavlenko Iustina Cristina, Ucraina, 949 - 16.2 - AF
    10. Plamada Iulian, Putna, 964 - 15.45 - A
    11. Kurennoi Andrei, Moldova, 913 - 15.3 - A
    12. Bal Adrian, Gherla, 842 - 15.23 - A
    13. Heja Zoltan, Ditrau, 419 - 14.92 - A
    14. Visan Victor, Slobozia, 756 - 14.62 - A
    15. Balan Viorel, Bistrita, 759 - 14.58 - A
    16. Lupescu Nicolae, Reghin, 530 - 14.45 - A
    17. Pop Sabin, Targu Mures, 492 - 14.01 - A
    18. Mihaila Gabriel, Radauti, 927 - 13.84 - A
    19. Pintescu Teodora, Vatra Dornei, 789 - 12.92 - AJF
    20. Capra Arthur, Vatra Dornei, 1622 - 12.2 - AH
    21. Pralea Constantin, Alba Iulia, 590 - 11.89 - AW
    22. Zamfirache Ioan, Botosani, 577 - 11.14 - AW
    23. Arseniuc Alexandru, Campulung Mold, 1531 - 10.65 - A
    24. Vacariuc Mariana, Vatra Dornei, 1030 - 10.58 - AJF
    25. Vieru Teodora, Vatra Dornei, 1053 - 10.56 - AJF
    26. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 865 - 9.62 - I
    27. Constantinescu Bogdan, Campulung Mold, 1831 - 8.55 - I
    28. Suciu Andrei, Borsec, 1214 - 8.53 - I
    29. Boariu Timofte Danut, Borsec, 1047 - 8.42 - I



    Inscrieri Incepatori - on 7/14/2018 at 10:39:10 AM

    1. Creta Petru, Luna CJ, 929 - 9.63 - I
    2. Calancea Dragos, Siret, 1163 - 9.12 - I
    3. Govoreanu Cendana, Cisnadie, 986 - 7.93 - IF
    4. Foca Melania, Radauti, 1182 - 7.7 - IF
    5. Rogojan Titus Andrei, Cosna, 2086 - 7.6 - I
    6. Nistor Andreea, Botosani, 1635 - 7.5 - IF
    7. Enea Andrea, Vatra Dornei, 1344 - 6.86 - IF
    8. Buzila Robert, Vatra Dornei, 1581 - 6.66 - IJ
    9. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1169 - 6.15 - I
    10. Chiruta Vlad, Vatra Dornei, 2397 - 6 - I
    11. Vaideanu Fabiana, Vatra Dornei, 2877 - 6 - IF
    12. Ciobanu David Florin, Suceava, 2289 - 5.7 - I
    13. Portariuc Gheorghe, Botosani, 1355 - 5.54 - I
    14. Onesemniuc Ioan, Milisauti, 2679 - 5.2 - I
    15. Pintescu Emilia, Vatra Dornei, 2205 - 5 - IF
    16. Vrasmas Ilinca, Vatra Dornei, 1575 - 4.68 - IF
    17. Pralea David Constantin, Alba Iulia, 3192 - 4.6 - I
    18. Meliceanu Denis, Vatra Dornei, 3193 - 4.6 - I
    19. Gherman Robert, Campulung Mold, 4006 - 4 - I
    20. Melinceanu Petru Pavel, Vatra Dornei, 5001 - 0 - A
    21. Melinceanu Andreea, Vatra Dornei, 5002 - 0 - A
    22. Ionita Paul, Luna CJ, 5003 - 0 - A
    23. Morosan Dana, Vatra Dornei, 5004 - 0 - A
    Ultima editare de sorin_client; 14.iul.2018, 09:39.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • #3
      Rezervat clasament:


      Clasament Elite + Open

      1. Hagatis Andrei - Vatra Dornei
      2. Govoreanu Florin - Cisnadie
      3 -- 4
      Georgiu Dragos - Vatra Dornei
      Barsa Ioan - Moinesti
      5 -- 8
      Mican Nicolae - Dej
      Macovei Cristi - Iasi
      Cojocaru Stefan - Suceava
      Corneanu Sorin - Botosani
      9 -- 11 1v gr.sup.
      Ciobanu Gabriel - Cluj Napoca
      Farkas Bence - Targu Mures
      Marcu Vasile - Vatra Dornei
      12 -- 14 0v gr.sup.
      Dezso Lorand - Dej
      Ciuca Sorin - Iasi
      Morosan Marian - Suceava
      15 -- 0v gr.inf.
      Nicula Florin - Constanta




      Clasament Avansati

      1. Balla Peter - Toplita
      2. Muraru Ioana - Vatra Dornei
      3 -- 4
      Plamada Iulian - Putna
      Heja Zoltan - Ditrau
      5 -- 8
      Kurennoi Andrei - Moldova
      Boicu Gabriel - Vatra Dornei
      Lucic Corneliu - Suceava
      Piper Petru - Luna CJ
      9 -- 10
      Capra Arthur - Vatra Dornei
      Petrescu Claudel - Putna
      11 -- 12 2v gr.sup.
      Pavlenko Iustina Cristina - Ucraina
      Visan Victor - Slobozia
      13 -- 15 1v gr.sup.
      Gugles Marius - Campulung Mold
      Vass Sandor - Beclean
      Pop Sabin - Targu Mures
      16 -- 20 0v gr.sup.
      Bal Adrian - Gherla
      Balan Viorel - Bistrita
      Arseniuc Alexandru - Campulung Mold
      Makszem Szabolcs - Gheorgheni
      Boariu Timofte Danut - Borsec
      21 -- 23 2v gr.inf.
      Lupescu Nicolae - Reghin
      Mihaila Gabriel - Radauti
      Vacariuc Mariana - Vatra Dornei
      24 -- 1v gr.inf.
      Zamfirache Ioan - Botosani
      25 -- 29 0v gr.inf.
      Pintescu Teodora - Vatra Dornei
      Pralea Constantin - Alba Iulia
      Vieru Teodora - Vatra Dornei
      Constantinescu Bogdan - Campulung Mold
      Suciu Andrei - Borsec





      Clasament Incepatori

      1. Calancea Dragos - Siret
      2. Creta Petru - Luna CJ
      3 -- 4
      Govoreanu Cendana - Cisnadie
      Enea Andrea - Vatra Dornei
      5 -- 8
      Ionita Paul - Luna CJ
      Angi Zoltan - Gheorgheni
      Nistor Andreea - Botosani
      Rogojan Titus Andrei - Cosna
      9 -- 2v gr.sup.
      Foca Melania - Radauti
      10 -- 12 1v gr.sup.
      Buzila Robert - Vatra Dornei
      Vaideanu Fabiana - Vatra Dornei
      Pintescu Emilia - Vatra Dornei
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Ciobanu David Florin - Suceava
      Portariuc Gheorghe - Botosani
      Pralea David Constantin - Alba Iulia
      Morosan Dana - Vatra Dornei
      17 -- 19 1v gr.inf.
      Onesemniuc Ioan - Milisauti
      Gherman Robert - Campulung Mold
      Melinceanu Petru Pavel - Vatra Dornei
      20 -- 23 0v gr.inf.
      Chiruta Vlad - Vatra Dornei
      Vrasmas Ilinca - Vatra Dornei
      Meliceanu Denis - Vatra Dornei
      Melinceanu Andreea - Vatra Dornei
      Ultima editare de sorin_client; 14.iul.2018, 18:53.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • #4
        La avansați Suciu Andrei și Boariu Timofte Dănuț din Borsec. Mulțumim!
        Ultima editare de marcelgiosan; 01.iul.2018, 12:02.

        Comentariu


        • #5
          Hagatis Andrei - elite
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            Mican Nicolae - elite - Dej
            Dezso Lorand - elite - Dej

            Comentariu


            • #7
              Morosan Marian - open - Suceava

              Comentariu


              • #8
                Nistor Andreea,Botosani-incepatori

                Comentariu


                • #9
                  CIOBANU GABRIEL cu MP=30,4.Incepator la elite.
                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca se poate, va rog sa il puneti cu mine in grupa....mi-ar placea sa inving pe cineva de la Cluj )
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • #11
                      Stai la coada ... toata lumea vrea cu Doktorul in grupa
                      TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
                      When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

                      Rule no.1 - The ball must reach the table
                      Rule no.2 - The ball will return on the table


                      Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

                      Comentariu


                      • #12
                        Prevad ca media turneului la eltite va fi de minim 35,asa ca are sanse cu +2sa ia un puncaj bun ca sa poata urca in clasament.

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de FlorinBN Vezi post
                          Stai la coada ... toata lumea vrea cu Doktorul in grupa
                          Jocurile cu mine au loc pe baza de programare in prealabil.Lista este deschisa de domnul APIAN ,deoarece este conform alfabetului cu A.
                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                          Comentariu


                          • #14
                            Daca se merge pe regula primul venit primul servit....eu am fost primul nu de alta dar am o "ciuda" pe astia de la Cluj )
                            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                            BH : Tenergy 05Fx
                            FH : Tenergy 05Fx

                            Comentariu


                            • #15
                              Salutare tuturor Cristian Istrate open Bucuresti.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                CIOBANU GABRIEL cu MP=30,4.Incepator la elite.
                                Doctore vad ca ai cam imbatrinit,nu mai sti sa iti jonglezi media

                                Comentariu


                                • #17
                                  Buna,
                                  FOCA MELANIA - Radauti
                                  ONESEMNIUC IOAN - Milisauti
                                  Multumesc

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Visan Victor -Slobozia-avansati
                                    Blade . PHOTINO
                                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Pralea Constantin-Alba iulia-avansati

                                      Pralea David Constantin-Alba Iulia-incepatori

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Se fac inscrieri si pentru copii daca se doreste organizez pentru copii concurs duminica 15.07.2018 ora 10 tot la sala mare aceleasi date tehnice ca la cei mari .categorii de joc avansati si incepatori
                                        Blade . PHOTINO
                                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Se înscrie pentru avansați Petrescu Claudel /Putna

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Zamfirache Ioan -avansați și Portariuc Gheorghe -incepatori .

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Miron Mihai - Cluj Napoca - OPEN

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Buna ziua , se inscrie la categoria open Grosu Alexandru , Botosani. Multumesc .

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Boariu Timofte Dănuț din Borsec - incepatori

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X