Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Zilele Comăneștiului", Comănești - 04.08.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Lucian Plamada Vezi post
    Neagra cu o dunga alba?? (Just trying) [emoji23]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Răspuns greșit!

    Trimis de pe al meu VKY-L29 folosind Tapatalk
    Blade: Xiom Strato
    FH: Tenergy 05
    BH: Tenergy 05

    Comentariu


    • Postat în original de rogerpustiu Vezi post
      Răspuns greșit!

      Trimis de pe al meu VKY-L29 folosind Tapatalk
      mai incercati !
      Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
      fh tenergy 05
      bh rakza 7 soft

      Comentariu


      • Felicitari Alin Vilcu si Mita Augustin pentru rezultatele obtinute.

        Comentariu


        • Felicitări din partea mea și a lui Marola Dan organizatorilor pentru condițiile foarte bune oferite, felicitări domnului Butacu Dan, unul din sponsorii de la Bacău pentru locul 3-4. Felicitări lui Oancea Marian pentru 4 victorii în inferioare și o victorie în superioare. Felicitări lui Valeanu Cosmin, antrenat de Miron Călin pentru locul 3-4.Felicitari
          lui Ditu Daniel pentru locul 2.Am văzut un meci de divizia B între el și Cătălin Sumanaru.
          Felicitam și pe Grapina Florin pentru locul 4.
          Ultima editare de Ma Rola; 05.aug.2018, 20:24.

          Comentariu


          • Felicitări Alin Valcu și Augustin Mita pentru rezultatele obținute .

            Despre turneu ce să zic ?
            Eu îl consider a întruni cele mai bune condiții din tot circuitul Amatur .
            Felicitări tuturor celor implicați in organizare !

            Un mic amendament referitor la sistemul de calificare ...... se califică din inferioare 4 ( scrie in postul concursului ) dar de fapt au mai apărut in superioare si ceva locuri 5 ....... ar fi bine sa anuntați de la început când se califica locuri 5 și după ce criterii ....... așa o sa evitați chestii de genul - de ce ăla și nu eu ?

            Să ne vedem cu bine și sănătoși .
            Ultima editare de Hua; 05.aug.2018, 22:51.

            Comentariu


            • Felicitari Augustin Mita si Alin Valcu. Bravo, bravo !
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Postat în original de Hua Vezi post
                Felicitări Alin Valcu și Augustin Mita pentru rezultatele obținute .

                Despre turneu ce să zic ?
                Eu îl consider a întruni cele mai bune condiții din tot circuitul Amatur .
                Felicitări tuturor celor implicați in organizare !

                Un mic amendament referitor la sistemul de calificare ...... se califică din inferioare 4 ( scrie in postul concursului ) dar de fapt au mai apărut in superioare si ceva locuri 5 ....... ar fi bine sa anuntați de la început când se califica locuri 5 și după ce criterii ....... așa o sa evitați chestii de genul - de ce ăla și nu eu ?

                Să ne vedem cu bine și sănătoși .
                Nu intelegem aluzia.Fii mai explicit

                Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                Comentariu












                • Comentariu


                  • Felicitari Organizatorilor,si Participantilor,a fost un turneu de nota 10+++,jos palaria.

                    Comentariu


                    • Motto-ul care precizeazaca:
                      Apropierea SAU aplecarea sunt interzise,ar fi mult mai potrivit:
                      Apropierea DE aplecare este INTERZISA.
                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                      Comentariu


                      • Postat în original de rogerpustiu Vezi post
                        Am gasit o șapcă cine o revendică trebuie s-o descrie.

                        Trimis de pe al meu VKY-L29 folosind Tapatalk
                        Șapca în cauză a fost uitată (bineînțeles în euforia succesului!!!) de către Szak?li Csaba din Miercurea Ciuc. Sapca este verde și are inscripția Solognac.
                        Ultima editare de laky; 06.aug.2018, 13:46.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Postat în original de laky Vezi post
                          Șapca în cauză a fost uitată (bineînțeles în euforia succesului!!!) de către Szak?li Csaba din Miercurea Ciuc. Sapca este verde și are inscripția Solognac.
                          Raspuns corect

                          Trimis de pe al meu VKY-L29 folosind Tapatalk
                          Blade: Xiom Strato
                          FH: Tenergy 05
                          BH: Tenergy 05

                          Comentariu


                          • Postat în original de gabidarie Vezi post
                            Nu intelegem aluzia.Fii mai explicit

                            Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                            Nu e nici o aluzie .

                            In pagina 1 scrie :
                            ? Grupe inferioare de câte (5) 6 jucători ? se califică primii 4; ?

                            Pur și simplu , in postarea turneului , nu a fost precizat că , in superioare , s-ar pute califica cineva de pe locul 5 din grupa inferioară și implicit condițiile ( câți ? , care ? ) .

                            Spre exemplu eu nu am știut că mă pot califica mai departe de pe locul 5 .

                            Sau , ați explicat toate chestiile astea și nu am fost pe fază , și atunci scuze !
                            Ultima editare de Hua; 06.aug.2018, 15:57.

                            Comentariu


                            • Asta e regulamentul.pt completarea tabloului de 16 se califica cei mai bine clasati din locurile 5

                              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Nu cred ca a fost favorizat cineva anume

                                Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Postat în original de gabidarie Vezi post
                                  Asta e regulamentul.pt completarea tabloului de 16 se califica cei mai bine clasati din locurile 5

                                  Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                  Nu contest corectitudinea .
                                  Doar ziceam că erați inspirați sa anuntați că un loc 5 ( cel mai bine clasat ) merge mai departe .
                                  Au fost situații ( ex Suceava ) când , in lipsa acestui anunț , jucatori de pe 5 - calificati , au plecat acasă , afl?nd ulterior că puteau continua .
                                  Ultima editare de Hua; 06.aug.2018, 16:11.

                                  Comentariu


                                  • Fără discuție că nu a fost favorizat cineva anume !!!
                                    Nici nu se pune problema să credeți că am sugerat așa ceva !!!

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Hua Vezi post
                                      Nu contest corectitudinea .
                                      Doar ziceam că erați inspirați sa anuntați că un loc 5 (cel mai bine clasat) merge mai departe .
                                      Au fost situații ( ex Suceava ) când , in lipsa acestui anunț , jucatori de pe 5 - calificati , au plecat acasă .
                                      Când am postat turneul nu stiam cati jucatori se vor inscrie sau cate grupe vor fi la fiecare categorie ca sa putem scrie ca se vor califica si unul sau doua locuri 5.
                                      Lucrul asta il stii cu certitudine doar dimineata la sala după ce ai facut prezenta.
                                      Dimineata la sala, când se striga grupele superioare ar trebui ca Organizatorul sa mentioneze si acest aspect.
                                      Dar oameni fiind mai gresim, mai uitam.
                                      Dupa cum si in momentul strigarii grupelor superioare de 3 ar trebui anuntat ca fiecare set să fie trecut pe foaie, pentru ca in caz de egalitate perfecta la seturi să nu fie nevoie sa se joace cate un set de departajare cum s-a intamplat la Elite, lucru ce a condus la o intarziere de 30 minute, probabil.

                                      Poate, când are timp sa se mai "joace" cu programul, FlorinBN mai adauga niste butoane:
                                      - la grupele inferioare: se califica primii 4 si cel/cele mai bune 1 sau 2 locuri 5;
                                      - le grupele superioare de trei jucători: rubrici speciale pentru trecut scorul pe seturi;

                                      Perceptia vizuala fiind mai puternica decat cea auditiva (cel putin intr-o sala de sport), jucatorii o sa citeasca foaia de joc și o sa stie lucrurile astea pe care Organizatorul le mai uita in momentele de stres de la începutul turneelor.
                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de gabidarie Vezi post
                                        Asta e regulamentul.pt completarea tabloului de 16 se califica cei mai bine clasati din locurile 5

                                        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                        Nu te supara dar unde scrie in regulament asta?

                                        Comentariu


                                        • Salutare tuturor, ce se intampla.... 21 si putin milioane lei a costat acest complex cu totul exceptional din fonduri europene ! (eu am crezut initial ca e o investitie privata a sportivului Ionut Iftimoaia) si n-am o explicatie plauzibila de ce acest complex nu e multiplicat pe tot cuprinsul patriei, de ce nu se face coada la usa primarului Comănești de catre alti primari din tara pentru a fi pusi in tema in legatura cu acest proiect grandios. Salile tip Nastase sunt bune, dar ele sunt depasite de vremurile in care traim. Aceasta sala nu a dat chix cu nimic totul e de cea mai buna calitate,... parchet,, aer conditionat,, design excelent, lumina foarte buna, facilitati, panouri solare totul la superlativ. Iar aceasta sala si-a tras la butoniera si o piscina aproape olimpica cu instalatie profesionala de tratare purificare si incalzire a apei de cea mai buna calitate, asezonata cu o piscina pentru copii, 2 jacuzii, dusuri exterioare si interioare, dar si ciment romanesc care in unele locuri a cedat, s-a faramitat si e neconform cu ce se intampla in jur. Felicitari Comăneștiului si acestui primar destoinic care a inteles cum sa descurce itele si tolba fondurilor europene pentru a realiza aceasta capodopera. Daca as fi primarul altor orase mai titrate as palii de rusine ca n-am reusit macar sa incerc sa ma informez ca sa pot produce in parohia mea o astfel de sala. De retinut un nume, Viorel Miron primarul care prin inteligenta tenacitate si pricepere a produs acest complex pentru sport si agrement. Iar in aceste conditii n-are cum sa se desfasoare un eveniment decat foarte bine. Ospitalitatea moldoveneasca a fost la ea acasa, antreu de calitate, meniul principal de calitate, cafea apa ce mai totul la superlativ, Iar atmosfera turneului a fost una de zile mari, multe "fete" dragi mie altele noi si la fel de dragi iar organizatorii s-au straduit sa duca la bun sfarsit un turneu greu si ii felicit. Voi revenii cu mare drag ori de cate ori programul Amatur imi va permite, felicitari incao data.

                                          Comentariu


                                          • ...Minusuri au fost 2, ...am facut o intindere si n-am putut juca decat in inferioare dar surprinzator a doua zi la Constanța Iulica Gherasim mi-a dat o crema care a facut minuni, si asa am putut juca cat de cat..
                                            secondo... Cristian Docan la postarea 397 a scris :
                                            „Buna seara,
                                            Prin prisma rezultatelor obtinute in grupa inferioara si comunicate organizatorului am iesit pe loc 1 si nu 2 asa cum gresit am fost inregistrat. Matematica si regulamentul Amatur sunt clare, ele trebuie doar respectate si aplicate corect. Consider ca astfel as fi avut parte de o alta grupa superioara si de un alt parcurs in turneu.
                                            Nu este un capat de tara, am ajuns cu prietenii la Comănești si nu la Sighetul Marmatiei.
                                            Respect totusi pt. intregul nucleu Comănești-Moinesti!”
                                            Daca a fost o frasuiala legata de un loc 5 care nu a fost anuntat din timp ca e posibil sa se califice mai departe, din punctul meu de vedere o alta eroare de organizare, (la care Marcel a raspuns), in speta aceasta lucrurile sunt clare ca lumina zilei, locurile unu si doi au fost inversate, iar acest lucru a dus la cu totul alt parcurs al jucatorilor.
                                            Gr.inferioara nr. 7
                                            Nume si prenume Localitate 1 2 3 4 5 6 V Loc
                                            1 TROCAN ALEXA MIOVENI 1-3 3-1 3-1 3-2 3-0 4 1
                                            2 DOCAN CRISTIAN BUCURESTI 3-1 3-1 1-3 3-2 3-1 4 2
                                            3 LUPU CRISTIAN Botoșani 1-3 1-3 3-0 3-0 3-1 3 3
                                            4 ANASTASIU CONSTANTIN COMAN 1-3 3-1 0-3 2-3 3-1 2 4
                                            5 CIBOTARIU BOGDAN PIATRA NEAMT 2-3 2-3 0-3 3-2 2-3 1
                                            6 COTET NICOLAE Brăila 0-3 1-3 1-3 1-3 3-2 1

                                            Sa nu se inteleaga gresit il pretuiesc pe dl Trocan si fetita lui dar una e una si alta e alta, vina apartine in totalitate organizatorilor, iar cand Cristian a cerut explicatii i sa comunicat ca „ nu e obligatoriu sa fie asa cum spune el !” Iar remedierea se putea face pe loc in sensul ca fiecare preluau grupa corecta. Cristian inca mai asteapta explicatii de la organizatorichiar dupa 3 zile la aceasta situatie hilara, sau de la supervizorul turneului, nu de alta dar Cristian e fiul Moinestiului si n-as vrea sa i se faca o asa nedreptate,
                                            Stima !

                                            Comentariu


                                            • Pentru prima oară la Comănești.
                                              Rezultatul final: UN MARE LIKE
                                              Si unul la fel de mare pentru ciorbă! Din ce o fi fost făcută, poate ne dati reteta?!!!
                                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                              Comentariu


                                              • Frumoasa dar... tardiva interventia Dlui Istrate. Din pacate nu conteaza cine,cati, cum voteaza. Ca si in politica este important cine numara voturile! In cazul nostru cel care a pus (TOTAL GRESIT) ordinea calificatilor din grupa inferioara. Pentru acesta : RUSINICA ! Sunt sigur ca Dl Docan va da lovitura la viitorul turneu. Hai Cristian!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Cristian Docan Vezi post
                                                  Buna seara,
                                                  Prin prisma rezultatelor obtinute in grupa inferioara si comunicate organizatorului am iesit pe loc 1 si nu 2 asa cum gresit am fost inregistrat. Matematica si regulamentul Amatur sunt clare, ele trebuie doar respectate si aplicate corect. ..
                                                  ......
                                                  Am vazut comentariul lui Cristi Istrate si am derulat putin. Cristi Istrate spune că vina aparține în totalitate organizatorilor. (De unde stii?). Nu observ unde răspunde organizatorul la această speță,probabil nu vad bine , este prea dimineață.

                                                  Dacă organizatorul a primit foaia cu rezultatele marcate de cei din grupă (inf) nu este obligat să verifice, nu prea are timp.

                                                  Imi este greu să înțeleg cum un jucător care are înfrângere directă, se "asează" frumușel pe locul 1 , tace și merge mai departe în superioare pe locul 1. Oare cine a scris locul 1 pe foaie!?

                                                  Roger, se poate o poza cu foaia respectivă?

                                                  Cristi D. poarta si el raspundere față de ?ntocmirea și predarea acestui tabel, mai ales că a luat locul 1.

                                                  Oricine a gresit poate să răspundă si sa-si ceara scuze , oricum nu se mai poate face nimic, în schimb dra. Trocan este greu de inteles cum a putut să se plaseze/accepte locul 1.
                                                  Ultima editare de GeluBv; 08.aug.2018, 05:55.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Cine este pe locul intai la strigarea grupelor inferioare si primeste foaia de concurs,mingea si pixul,tot el are urmatoarele obligatii.
                                                    Sa verifice desfasurarea corecta si fluenta a jocurilor ,sa urmareasca consemnarea corecta a rezultatelor pe foaie,sa intocmeasca la sfarsitul meciurilor CORECT clasamentul grupei respective,apoi sa duca la pupitrul orgnizatorilor foaia de concurs ,pixul si mingea INTREAGA.Se presupune ca fiind locul 1(cap de lista)pe lista de joc,are o experienta mare in intocmirea CORECTA a unui clasament final.In cazul in speta,locului 1 de pe lista de participare ii revine in totalitate vina intocmirii clasamentului grupei din care a facut parte.Simplu si logic.
                                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X