Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Botoșani - 01.09.2018 (Zona 1)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Se înscrie la începători Marin Bogdan Mihail - Bacău

    Comentariu


    • In urma unor discutii cu d-nul Cozma am cazut de comun acord ca redistribuirea locurilor pe categorii sa fie urmatoarea:

      Elite = 24 locuri
      Open = 40 locuri
      Avansati = 48 locuri
      Incepatori = 40 locuri
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Marian Oancea doreste sa fie reinscris la open.
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • Sorin,te rog tranfera din moldovenii de pe lista de asteptare de la incepatori pe unde este loc sa joace si ei.
          Multumesc.

          Comentariu


          • Din cate inteleg , la capacitatea maximă ,adică 152 participanți , pentru I-A-O vor fi grupe de 4 (2 grupe de 4 pe o masă ) și pentru E grupe de 6 ( 1 grupa pe o masă ) ?
            Ultima editare de Hua; 27.aug.2018, 22:15.

            Comentariu


            • Corneanu Sorin se muta la Elite pt a completa grila.

              Postat în original de Marius
              Din cate inteleg , la capacitatea maximă ,adică 152 participanți , pentru I-A-O vor fi grupe de 4 (2 grupe de 4 pe o masă ) și pentru E grupe de 6 ( 1 grupa pe o masă ) ?
              Exact.
              Daca se vor inscrie inca 8 elitisti se va juca acelasi sistem si la aceasta categorie.
              Problema e ca, meciurile de la Elite (dupa cum spunea si Catalin) dureaza cu cel putin 10min mai mult, ceea ce ar complica un pic treburile in sistemul de doua grupe/masa.
              Desigur, vorbim doar "impotetic", initial am dorit ca toata lumea sa joace sistemul de grupe cu 6 jucatori (fiecare pe o masa) dar se pare ca participantilor le place la noi si incercam sa moderam cat mai bine situatia. Speram si sa putem reusi.
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Se inscrie Ursan Viorel din Rădăuți-Open

                Comentariu


                • Se retrage Nemaciuc Ovidiu, probleme de familie.

                  Comentariu


                  • Roman
                    Open
                    Baisan Paul
                    Blade: TBS Old Tag
                    Fh:XIOM Vega Pro
                    Bh:XIOM Vega Pro

                    Comentariu


                    • Postat în original de cornelus3 Vezi post
                      Sorin,te rog tranfera din moldovenii de pe lista de asteptare de la incepatori pe unde este loc sa joace si ei.
                      Multumesc.
                      Se transfera de la incepatori la avansati:

                      Iacubenco Artemii, Moldova
                      Lescinscaia Ina, Moldova,
                      Saric Leonid, Moldova,
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • Postat în original de sorin_client Vezi post
                        Corneanu Sorin se muta la Elite pt a completa grila.



                        Exact.
                        Daca se vor inscrie inca 8 elitisti se va juca acelasi sistem si la aceasta categorie.
                        Problema e ca, meciurile de la Elite (dupa cum spunea si Catalin) dureaza cu cel putin 10min mai mult, ceea ce ar complica un pic treburile in sistemul de doua grupe/masa.
                        Desigur, vorbim doar "impotetic", initial am dorit ca toata lumea sa joace sistemul de grupe cu 6 jucatori (fiecare pe o masa) dar se pare ca participantilor le place la noi si incercam sa moderam cat mai bine situatia. Speram si sa putem reusi.
                        A+ regional .
                        Intelegem că prioritatea e să incăpem toti .
                        Găsiți voi varianta optimă cu siguranță .

                        Comentariu


                        • Gatea Marius doreste reinscrierea la avansati.
                          Blade: lemn off...ce lemn !
                          Bh: cu tepi
                          Fh: fara tepi

                          Comentariu


                          • Eu nu agreez sistemul cu 4 jucatori pentru ca nu e corect din multe puncte de vedere si tinand cont ca e turneu A+, prioritate ar trebui sa fie pe calitate si pe jucatorii activi in circuit si nu pe numarul de participanti, parca totusi la turneele A+ ar trebui sa fie ceva mai mult decat la un turneu normal A, cel putin din punctul meu de vedere.

                            Inteleg, turneul e foarte frumos, tot timpul am venit cu placere la Botoșani, dar cine doreste sa aiba locul asigurat la turneele A+ poate sa joace la cateva turnee si sa-si asigure locul.

                            Comentariu


                            • Postat în original de FinalDestiny Vezi post
                              Eu nu agreez sistemul cu 4 jucatori pentru ca nu e corect din multe puncte de vedere si tinand cont ca e turneu A+, prioritate ar trebui sa fie pe calitate si pe jucatorii activi in circuit si nu pe numarul de participanti, parca totusi la turneele A+ ar trebui sa fie ceva mai mult decat la un turneu normal A, cel putin din punctul meu de vedere.

                              Inteleg, turneul e foarte frumos, tot timpul am venit cu placere la Botoșani, dar cine doreste sa aiba locul asigurat la turneele A+ poate sa joace la cateva turnee si sa-si asigure locul.
                              De-acord 100% insa A+ Regional este ceva mai "permisiv" fata de un A+ normal.
                              Din punctul meu de vedere, daca s-ar fi aplicat aceleasi conditii ca la un A+ n-as mai fi avut bataie de cap iar totul ar fi fost foarte limpede pentru toata lumea.

                              Am mai spus-o, sunt unul care sustine ideea ca, principala conditie a participarii la un turneu A+ sa fie activitatea de-a lungul anului competitional.

                              Dar, mai trebuie sa va ganditi ca si costurile de organizare al unui turneu intr-o Sala Polivalenta sunt destul de mari, contributia pentru participare nefiind suficienta pentru o astfel de competitie. Deci si numarul participantilor este important dar de multe ori.
                              In cazul nostru n-au fost probleme, oamenii din spate care sustin sportul si sunt si prietenii nostrii au acoperit cheltuielile suplimentare, si aici as aminti de d-nul Portariuc Gheorghe la turneul trecut de la Polivalenta (si nu numai) iar in ultimii ani d-nul consilier Maxim Maricel care ne-a sprijint neconditionat ori de cate ori a fost nevoie.

                              Eu trag sperante ca va fi bine pentru toata lumea, pana la urma si acest concurs e un motiv sa iesim din casa si sa facem putina miscare, si, indiferent de sistemul de joc, cel mai bun sa castige.

                              Respect.
                              Blade: lemn off...ce lemn !
                              Bh: cu tepi
                              Fh: fara tepi

                              Comentariu


                              • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                De-acord 100% insa A+ Regional este ceva mai "permisiv" fata de un A+ normal.
                                Din punctul meu de vedere, daca s-ar fi aplicat aceleasi conditii ca la un A+ n-as mai fi avut bataie de cap iar totul ar fi fost foarte limpede pentru toata lumea.

                                Am mai spus-o, sunt unul care sustine ideea ca, principala conditie a participarii la un turneu A+ sa fie activitatea de-a lungul anului competitional.

                                Dar, mai trebuie sa va ganditi ca si costurile de organizare al unui turneu intr-o Sala Polivalenta sunt destul de mari, contributia pentru participare nefiind suficienta pentru o astfel de competitie. Deci si numarul participantilor este important dar de multe ori.
                                In cazul nostru n-au fost probleme, oamenii din spate care sustin sportul si sunt si prietenii nostrii au acoperit cheltuielile suplimentare, si aici as aminti de d-nul Portariuc Gheorghe la turneul trecut de la Polivalenta (si nu numai) iar in ultimii ani d-nul consilier Maxim Maricel care ne-a sprijint neconditionat ori de cate ori a fost nevoie.

                                Eu trag sperante ca va fi bine pentru toata lumea, pana la urma si acest concurs e un motiv sa iesim din casa si sa facem putina miscare, si, indiferent de sistemul de joc, cel mai bun sa castige.

                                Respect.
                                Cat timp ar costa grupe inferioare de 6 ??? Poate ca ar trebui calculat si daca diferenta nu ar fi foarte mare poate ca ar fi mai OK cu grupe de 6 chiar daca s-ar prelungi durata turneului cu ....sa zicem 1 ora !!!!!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Sorin-Gabriel Simionese Vezi post
                                  Cat timp ar costa grupe inferioare de 6 ??? Poate ca ar trebui calculat si daca diferenta nu ar fi foarte mare poate ca ar fi mai OK cu grupe de 6 chiar daca s-ar prelungi durata turneului cu ....sa zicem 1 ora !!!!!
                                  Culmea, ca timp total al turneului, grupele cu inferioare de 6 dureaza mai mult decat cele inferioare de 4 cu doua grupe pe o masa.

                                  Ultima data la Botoșani, cu sistemul de grupe inferioare de 4 am terminat turneul cu 160 de participanti in jur de ora 20.
                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                  Bh: cu tepi
                                  Fh: fara tepi

                                  Comentariu


                                  • retragere Vaculisteanu Ionut open

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                      Culmea, ca timp total al turneului, grupele cu inferioare de 6 dureaza mai mult decat cele inferioare de 4 cu doua grupe pe o masa.
                                      La grupe de 4 ,sistemul de punctaj este mincinos din cate stiu din cauza calificarii tuturor in superioare.
                                      In alta ordine de idei, la un A+ nu ar trebui permisa inscrierea la o categorie superioara... daca tot e A+ , nu ar trebui sa "ajustam" cu mici inadvertente
                                      JOOLA Zelebro
                                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                        Culmea, ca timp total al turneului, grupele cu inferioare de 6 dureaza mai mult decat cele inferioare de 4 cu doua grupe pe o masa.

                                        Ultima data la Botoșani, cu sistemul de grupe inferioare de 4 am terminat turneul cu 160 de participanti in jur de ora 20.
                                        De ce zic ca e mai corect sa fie cu inferioare de 6 ??? Pentru ca te poti trezi (si sigur sa intamplat ) ca dupa 6 meciuri (in inferioare de 4 si superioare de 4 ) sa ai 5 victorii si sa pleci acasa dupa superioare cu un punctaj foarte slab iar cineva care are 0 victorii in inferioare ( care culmea l-ai si batut tu in inferioarele de 4) se poate califica in eliminatorii (eventual la setaveraj ) cu o singura victorie in superioare .E foarte frustrant sa ti se intample asta si consider ca ,fiind vorba de un turneu A+ ,chiar daca s-ar prelungi ca durata , trebuie mers pe varianta cu inferioare de 6 ,cu calificarea primilor 4 in superioarea.

                                        Comentariu


                                        • Se retrage Paval Mihai. Mult succes tuturor in continuare.

                                          Comentariu


                                          • Nica Alexandru din Iași --> incepatori

                                            Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Anastasiu Constantin
                                              Comănești avansati

                                              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Colesniuc Romeo
                                                Din acest moment inscrierile se fac in ordinea primul venit/primul servit.
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • Serban Liviu-Open-Onesti

                                                  Comentariu


                                                  • Ailioaie Gheorghe
                                                    Comănești.avansati

                                                    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X