Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Mediaș - 01.09.2018 (Zona 6)

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Mediaș - 01.09.2018 (Zona 6)

    Regional "Ziua Națională AmaTur", Medias - 01.09.2018 (Zona 6)
    Regional "Ziua Națională AmaTur", Medias- 01.09.2018 (Zona 6)


    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Dupa cum se vede in postul de mai sus suntem deocamdata 130 de participanti impartiti astfel.

    Elite 24 de jucatori in 4 grupe de 6 pe 6 mese (2 grupe pe 3 mese)
    Open 34 de jucatori in 6 grupe din care 4 de 6 pe 6 mese si 2 de 5 pe 2 mese
    Avansati 58 de jucatori in 10 grupe din care 8 de 6 pe 12 mese si 2 de 5 pe 2 mese
    Incepatori sunt 14 jucatori care sunt extrem de greu de impartit,speram ca mai vin 2 si atunci vom forma 4 grupe de 4 pe 4 mese.

    ATENTIE.

    ORICATI JUCATORI SE VOR MAI INSCRIE VOM INCEPE CATEGORIA INCEPATORI 9.30-9.45


    Deci validarea inscrierilor la 9.00-9.30

    Incerc maine sa iau contact cu toti jucatorii de la incepatori si sau ii rog pe cei care vad acest anunt sa ii instinteze la randul lor pe cei apropiati.sau sa isi anunte luarea la cunostiinta aici pe forum sau telefonic.

    Localitatea: MEDIAS, jud. Sibiu

    Categoria turneului:
    TOTAL 144
    ELITE+OPEN 12x6 din care 4 Wildcard -72 participanti

    AVANSATI+INCEPATORI 12x6 din care 4 Wildcard -72 participanti



    SAMBATA 1.09.2018

    LOCATIE. Sala Polivalenta Medias
    Ora de începere:
    2 Categorii - 08.30-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile; OPEN si ELITE
    2 Categorie - 11.00-11.15 – validare înscrieri, la 11.30-12.00 încep meciurile; AVANSATI +INCEPATORI

    Superioarele la ELITE+OPEN incep la 14.00 (+- 15 min) si la AVANSATI +INCEPATORI 14.15 (+-15 min)
    INTRE orele 19.00 si 20.00 vor fi TOATE PREMIERILE.




    Cine nu valideaza inscrierea in orele destinate, fizic sau telefonic la 0747630959 EMI este ABSENT NEMOTIVAT.





    Data: Sâmbătă 1 SEPT 2018
    Logistică: 20 mese, mingi 3 Stele
    Spațiu de joc: Parchet

    Taxa de participare: adulți 40 lei (Echipaj Asistenta Medicala), copii 20 lei, din care 1 leu/participant vor fi donați în contul AmaTur.
    Se asigură:
    -Apă minerală plata si carbogazoasa,si cafea. (La inscriere se va primi un bon pt apa si se va ridica de la bar apa dorita de fiecare. Pt. cafea se va primi un Bon ).Gustare de dimineata fara bon (pe prinselea)
    -Tot la bar va exista lista cu meniuri si pizza ce se pot comanda la firmele de catering contra cost.

    Material de premiere:
    - Locul 1 – cupă + diplomă, medalii
    - Locul 2 – cupă + diplomă, medalii
    - Locul 3 – cupă + diplomă, medalii
    - Locurile 4–8 - diplomă, la cei care doresc.Am acasa un teanc de cel putin 100 de diplome ne ridicate.

    Si cateva premi surpriza din partea EMI-TT.Pentru diferite lucruri.
    1.Un set de 3 mingi 3 Stele pt .cei 4 calificati din primele 2 grupe inferioare de la cat.Avansati si Elite.La Open explic la sala
    2.Trei Huse de paleta pt.cei implicati si care isi dau concursul in buna gestionare a turneului.
    3.Si inca cateva premii la care ma gandesc pe parcurs.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - cate 2 Wild carduri pt. fiecare categorie.
    - pe forum,
    - prioritatea la înscriere:CLASAMENTUL
    - inscrierile se fac dupa clasament, pana luni 27 August ora 21.00, iar apoi in ordinea inscrierilor, primul venit-primul servit (pastrand listele de asteptare asa cum apar ele la ora 21.00 - daca exista);
    -daca raman locuri ,pot participa si la cat. Superioara.
    - clasamentul se va actualiza 26 August (seara) urmand a fi operate apoi schimbarile de categorie;
    - ultima retragere la termen joi 30 August ora 21.00;
    - ultima inscriere pe forum vineri 31 August ora 18.00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple,(cei care au la turneele din zona 6 mai multe retrageri in ultimele in acest sezon vor fi pe listele de asteptare. etc.);


    SISTEMUL DE JOC:


    Elite,Open,Avansati,Incepatori



    SISTEM DE DESFĂȘURARE:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă), se califică primii 4;
    -Superioare de 3, in caz ca necesita calificarea de pe locul 5,cel mai bun setaveraj urmat de clasament
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Tablou eliminatoriu ;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;






    ORGANIZATORI:
    Club Romgaz Medias Tenis de masa
    - Beltechi Dumitru tel. 0747 630 959;
    - Suciu Adi, tel.0740092077

    Organizatori AMATUR
    Kantor Imre
    Vladoiu Gelu

    Organizator Tehnic.
    EMI


    Parteneri:
    Primăria Municipiului Medias,


    Posibilități pentru cazare:
    Vila Flora Media ( se afla la cateva sute de metri fata de sala Romgaz si 1.2 km fata de Sala Sporturilor)
    Adresa:
    Herman Oberth nr.43 ( Soseaua Sibiului)
    Media
    Sibiu
    Romania

    Email: office@vila-flora.ro
    Telefon: 004 (0) 269 835665
    Numărul de fax: 004 (0) 269 838437
    Vila Flora Medias – Cazare & Restaurant Medias

    Hotel BinderBubi Medias
    Str. Plopului, nr. 30
    Medias, Jud. Sibiu, Romania
    Tel/Fax (+4) 0 269.843.089
    Tel (+4) 0 269.834.144
    Tel (+4) 0 369.802.062

    Hotel Traube Medias
    P-ta Regele Ferdinand I, nr. 16
    Medias, Jud. Sibiu, Romania
    Tel (+4) 0 269.844.898



    EMI-TT va fi prezenta cu un stand cu materiale sportive,si bineinteles cu mari reduceri .Pt precomenzi va rog contactati-ma direct EMI -0747959630[/QUOTE]


    LA ACEST TURNEU POT PARTICIPA DOAR JUCATORI INREGISTRATI IN JUDETELE BRASOV.SIBIU.COVASNA.HARGHITA SI MURES. APARTINAND ZONEI 6
    Ultima editare de Zosim1; 30.aug.2018, 21:08.

  • #2
    Rezervat Inscrieri
    Inscrieri Elite - on 8/30/2018 at 9:21:17 PM

    1. Roman Iulian, Brasov, 137 - 47.5 - ELW
    2. Farkas Gabor, Targu Mures, 2 - 43.91 - EW
    3. Simon Csaba, Targu Mures, 226 - 40.7 - EL
    4. Bauer Lajos, Targu Mures, 287 - 40.53 - EW
    5. Teglas Andreea, Ludus, 198 - 38.83 - EJF
    6. Govoreanu Florin, Cisnadie, 8 - 38.61 - EW
    7. Moldovan Horvath Csaba, Targu Mures, 525 - 38.27 - E
    8. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 60 - 38.04 - E
    9. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 39 - 36.85 - E
    10. Aron Darie, Sibiu, 26 - 36.84 - E
    11. Irsai Istvan, Targu Mures, 122 - 36.25 - EW
    12. Bleoca Marius, Tarnaveni, 103 - 35.85 - E
    13. Muntean Alin, Tarnaveni, 1820 - 35.8 - E
    14. Daneliuc Gabi, Selimbar, 21 - 35.57 - EW
    15. Bardocz Szilard, Capeni, 75 - 34.77 - E
    16. Carpaci Alexandru, Ludus, 187 - 34.53 - ELW
    17. Hutanu Alin, Brasov, 164 - 33.9 - E
    18. Kiss Janos, Miercurea Ciuc, 714 - 33.15 - E
    19. Capusan Sorin, Tarnaveni, 1575 - 33 - E
    20. Stanciulescu Bogdan, Brasov, 300 - 32.16 - E
    21. Iancu Sorin, Sibiu, 192 - 32.07 - E
    22. Bondoc Alexandru, Brasov, 566 - 31.97 - E
    23. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 126 - 30.8 - EW
    24. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 85 - 30.77 - E

    Inscrieri Open - on 8/30/2018 at 9:32:05 PM

    1. Motorga Dorin, Targu Mures, 116 - 29.53 - O
    2. Farkas Bence, Targu Mures, 151 - 29.39 - O
    3. Vladoiu Gelu, Brasov, 92 - 28.7 - OW
    4. Cuesdean Rares, Reghin, 329 - 28.7 - OJ
    5. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 160 - 28.61 - O
    6. Marian Florin, Reghin, 361 - 28.56 - O
    7. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 197 - 28.34 - O
    8. Trandafir Vasile, Targu Mures, 142 - 27.87 - O
    9. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 74 - 27.74 - O
    10. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 90 - 27.48 - OW
    11. Ambrus Szilard, Ludus, 402 - 27.48 - OJ
    12. Olteanu Mihai, Brasov, 661 - 27.1 - O
    13. Toma Adrian, Sfantu Gheorghe, 403 - 27 - OJ
    14. Barac Marius, Sibiu, 413 - 26.44 - OW
    15. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 234 - 26.3 - O
    16. Stefan Patrick, Brasov, 207 - 26.27 - O
    17. Weiss Simona, Cisnadie, 474 - 26.1 - OF
    18. Cindea Cristian, Medias, 680 - 26 - OJ
    19. Veres Janos, Targu Mures, 265 - 25.7 - OW
    20. Negrean Ioan, Sibiu, 130 - 25.67 - O
    21. Padurariu Costel, Brasov, 115 - 24.69 - O
    22. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 277 - 24.54 - O
    23. Decean Darian, Sibiu, 373 - 24.12 - O
    24. Janosi Attila, Targu Mures, 229 - 23.9 - O
    25. Groza Alexandru, Cisnadie, 945 - 23.45 - O
    26. Barbulescu Dan, Sibiu, 521 - 23.26 - O
    27. Popa Mircea, Brasov, 236 - 23.07 - OW
    28. Gecse Alpar, Chibed, 221 - 22.37 - O
    29. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 358 - 21.85 - OW
    30. Seceta Andreas, Medias, 578 - 21.18 - O
    31. Timaru Ilie, Ocna Sibiului, 502 - 20.92 - O
    32. Radu Constantin, Sibiu, 343 - 20.71 - OW
    33. Dordea Lucian, Medias, 658 - 20 - OW
    34. Herciu Gabriela, Medias, 2398 - 18 - AF


    Inscrieri Avansati - on 8/30/2018 at 9:47:30 PM

    1. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 331 - 19.83 - A
    2. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 545 - 19.75 - AW
    3. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 262 - 19.66 - A
    4. Kincses Jozsef, Praid, 422 - 19.5 - A
    5. Bucur Dan, Cisnadie, 571 - 19.4 - A
    6. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 1122 - 18.85 - A
    7. Bozosan Petre, Sibiu, 284 - 18.81 - A
    8. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 392 - 18.3 - A
    9. Morariu Marius, Sibiu, 503 - 18.27 - A
    10. Benyovski Bela, Sibiu, 559 - 18.22 - AW
    11. Bucur Delia, Ludus, 577 - 18.18 - AJF
    12. Ilie Octavian Marius, Brasov, 338 - 18.15 - A
    13. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 429 - 18.13 - A
    14. Tobosaru Gheorghe, Brasov, 401 - 17.93 - A
    15. Vajda Erno, Reghin, 359 - 17.77 - AW
    16. Zalar Marian, Tarnaveni, 895 - 17.67 - A
    17. Fulop Laszlo, Targu Mures, 362 - 17.49 - A
    18. Chibulcutean Bogdan, Tarnaveni, 691 - 17.43 - A
    19. Loghin Florin, Brasov, 350 - 17.33 - A
    20. Orha Andrei, Targu Mures, 1656 - 17.3 - A
    21. Sabau Gheorghe, Tarnaveni, 557 - 17.19 - A
    22. Veris Dumitru, Brasov, 389 - 17.15 - A
    23. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 621 - 17.08 - AF
    24. Covataru Loredan, Brasov, 967 - 17.07 - A
    25. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 383 - 16.9 - A
    26. Ciobanu Cosmin, Cristian SB, 829 - 16.9 - A
    27. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 470 - 16.69 - A
    28. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 448 - 16.63 - AW
    29. Heja Zoltan, Ditrau, 344 - 16.51 - A
    30. Bucur Alin Adrian, Targu Mures, 611 - 16.51 - A
    31. Banea Radu, Sibiu, 1102 - 16.45 - A
    32. Bedo Jozsef, Suseni, 380 - 16.38 - A
    33. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 542 - 16.18 - A
    34. Ciky Cornel, Fagaras, 550 - 15.97 - AW
    35. Kis Istvan, Brasov, 472 - 15.7 - AW
    36. Chibulcutean Ioan, Tarnaveni, 764 - 15.55 - A
    37. Darjan Daniel, Brasov, 486 - 15.54 - A
    38. Ivan Ioan, Medias, 2590 - 15 - A
    39. Veress Arpad, Miercurea Ciuc, 931 - 14.98 - A
    40. Pop Sabin, Targu Mures, 456 - 14.8 - A
    41. Sabau Mircea, Tarnaveni, 718 - 14.71 - A
    42. Bleoca Lucas, Tarnaveni, 642 - 14.02 - AJ
    43. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 725 - 14 - AJ
    44. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 598 - 13.78 - A
    45. Toma Dan, Sfantu Gheorghe, 856 - 13.56 - A
    46. Brasoveanu Vali, Sibiu, 1388 - 13.3 - AW
    47. Movileanu Neculae, Brasov, 650 - 12.94 - A
    48. Lupescu Nicolae, Reghin, 548 - 12.84 - A
    49. Prodan Tiberiu, Tarnaveni, 937 - 12.83 - A
    50. Dumitrescu Sorin, Brasov, 802 - 12.49 - A
    51. Anton Calin, Sibiu, 949 - 12.33 - AW
    52. Tanase Stefan, Fagaras, 824 - 12.08 - AJ
    53. Sterczer Sandor, Sanzieni, 588 - 11.4 - A
    54. Pica Horia, Fagaras, 790 - 11.33 - A
    55. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 678 - 11.24 - A
    56. Fratila Dan, Ocna Sibiului, 1353 - 11.23 - A
    57. Weisz Zsofia, Targu Mures, 1251 - 11.2 - AJF
    58. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 670 - 11.16 - A

    Inscrieri Incepatori - on 8/30/2018 at 9:55:19 PM

    1. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 989 - 9.7 - I
    2. Neagu Viorel, Medias, 1725 - 9.6 - I
    3. Prodan Iosif Lucian, Tarnaveni, 1178 - 8.7 - I
    4. Malene Petru, Fagaras, 902 - 8.52 - I
    5. Orza Gabor, Miercurea Ciuc, 1115 - 8.15 - I
    6. Govoreanu Cendana, Cisnadie, 991 - 8.13 - IF
    7. Decuseara Adrian, Medias, 1673 - 8.05 - I
    8. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 1856 - 8 - I
    9. Angi Zoltan, Gheorgheni, 995 - 7.24 - I
    10. Serban Aurel, Fagaras, 1497 - 6.73 - I
    11. Korodi Csaba, Aita Mare, 2740 - 5.7 - I
    12. Babes Razvan, Brasov, 1830 - 5.63 - I
    13. Tamas Vivien, Miercurea Ciuc, 1121 - 5.51 - IF
    14. Radu Ciprian, Brasov, 4007 - 4 - I
    Ultima editare de Zosim1; 30.aug.2018, 20:56.

    Comentariu


    • #3
      Rezervat Clasament

      Comentariu


      • #4
        Rezervat Organizatori

        Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Dupa cum se vede in postul de mai sus suntem deocamdata 130 de participanti impartiti astfel.

        Elite 24 de jucatori in 4 grupe de 6 pe 6 mese (2 grupe pe 3 mese)
        Open 34 de jucatori in 6 grupe din care 4 de 6 pe 6 mese si 2 de 5 pe 2 mese
        Avansati 58 de jucatori in 10 grupe din care 8 de 6 pe 12 mese si 2 de 5 pe 2 mese
        Incepatori sunt 14 jucatori care sunt extrem de greu de impartit,speram ca mai vin 2 si atunci vom forma 4 grupe de 4 pe 4 mese.

        ATENTIE.

        ORICATI JUCATORI SE VOR MAI INSCRIE VOM INCEPE CATEGORIA INCEPATORI 9.30-9.45


        Deci validarea inscrierilor la 9.00-9.30

        Incerc maine sa iau contact cu toti jucatorii de la incepatori si sau ii rog pe cei care vad acest anunt sa ii instinteze la randul lor pe cei apropiati.sau sa isi anunte luarea la cunostiinta aici pe forum sau telefonic.
        Ultima editare de Zosim1; 30.aug.2018, 21:08.

        Comentariu


        • #5
          Veris Dumitru - Avansati. Brasov

          Comentariu


          • #6
            Loghin Florin...Brasov...avansati

            Comentariu


            • #7
              Marius Morariu - Avansați - Sibiu

              Mr. Tomahawk

              Comentariu


              • #8
                Ciky Cornel Făgăraș Avansați

                Comentariu


                • #9
                  Kriszta Arpad Lorand-open- Sanpaul
                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                  BH: DHS GoldArc 8

                  Comentariu


                  • #10
                    Stefan Patrick-Open,Brasov
                    Movileanu Neculae-Avansati,Brasov

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • #11
                      La VictorIa sau la DitRau, la amatOri sAu la open, vorBa lu' NoRo: Vin cu plaCere, poaTe aDuc si ceVa beRe:
                      Pa Li, O d'or Hey.
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • #12
                        Kis Istvan-Brasov-avansati.

                        Comentariu


                        • #13
                          Lorincz Zoltan si Vaszi Denes la avansati din Miercurea Ciuc amandoi.

                          Comentariu


                          • #14
                            Se inscrie sterczer sandor din sanzieni la avansati

                            Comentariu


                            • #15
                              David Zoltan Cluj Incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X