Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul KOOS GYULA", Reghin - 25.08.2018

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Memorialul KOOS GYULA", Reghin - 25.08.2018

    Memorialul Koos Gyula", Reghin - 25.08.2018
    TURNEU A Reghin - Memorialul KOOS GYULA -editia a X-a , 25.08.2018

    LOCALITATEA: Reghin, Parcul Tineretului;(Langa Kaufland)
    SALA: Sala de Sport din Parcul Tineretului. DATA: Sâmbătă 25.08.2018;

    CATEGORII:
    - Elite-36
    -Open 36
    - Amatori + Incepatori 72;

    ORA DE ÎNCEPERE:
    -Elite + Amatori: 08.30 - 09.15 – înscrieri, la 9.30 încep meciurile;

    OPEN-13.15 - 13.45 – înscrieri, la 14.15 încep meciurile;

    LOGISTICĂ: 20 mese (Butterfly, Donic, Joola), mingi plastic */***;
    SPAȚIU DE JOC: bun
    SUPRAFAȚA DE JOC: Sintetic ;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, etc.;

    TAXA: Adulți - 35 Lei, Copii sub 14 ani - 20 lei, un leu de participant se va dona către AmaTur;Persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa!!!
    Se asigură: 1 portie gulyas marca Florin Marian + castraveti murati traditionali , apa minerala , etc......

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + diplome;
    locurile 5-8 medalii si diplome

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 23.08.2018, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției(atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:

    Elite-Open -36+36 participanti
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Fără grupe superioare;
    - Tablou eliminatoriu de 32 generat automat de calculator+ bye;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare.

    Avansati - 72 participanți;
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători – se califică primii 4;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători – se califică primii 2;
    - Tablou eliminatoriu de 32+bye;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă inferioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;


    Kantor Imre-Zoltan 0741-908006
    Marian Florin - 0745-869928
    Suportul tehnic va fi asigurat de Florin Apian.

    Firma ANDRO GIR Bucuresti, reprezentata prin Irina& Gelu Popescu vor fi prezenti cu un stand bogat de articole sportive!!! Doritorii de articole sportive pot contacta reprezentantii pentru comenzi. Tel: 0728747067!!!
    Ultima editare de Kantor Imre-Zoltan; 22.aug.2018, 16:05.

  • #2
    Inscrieri Elite - on 24-Aug-18 at 23:23:26

    1. Nistor Dorel, Bistrita, 10 - 43.02 - E
    2. Farkas Gabor, Targu Mures, 7 - 42.82 - EW
    3. Simon Csaba, Targu Mures, 291 - 42.33 - EL
    4. Moldovan Cristian, Bistrita, 1672 - 41 - E
    5. Apian Florin, Bistrita, 42 - 37.37 - E
    6. Moldovan Alexandru, Tarnaveni, 139 - 37.1 - E
    7. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 41 - 36.93 - E
    8. Moldovan Ovidiu, Sighetu Marmatiei, 295 - 35.63 - E
    9. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 30 - 35.56 - E
    10. Mican Nicolae, Dej, 219 - 35.37 - E
    11. Zamblau Ionut, Cluj Napoca, 66 - 34.96 - E
    12. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 250 - 34.37 - E
    13. Baciu Gabriel, Tarnaveni, 257 - 34.27 - E
    14. Bardocz Szilard, Capeni, 104 - 33.8 - E
    15. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 176 - 33.25 - E
    16. Bleoca Marius, Tarnaveni, 117 - 33.23 - E
    17. Pop Zoltan, Dej, 268 - 32.68 - E
    18. Tira Viorel, Bistrita, 279 - 32.43 - EW
    19. Lunca Razvan, Tarnaveni, 189 - 32.09 - E
    20. Barabas Sandor, Toplita, 111 - 31.3 - E
    21. Biro Attila, Miercurea Ciuc, 1921 - 30.7 - E
    22. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 133 - 30.63 - EW
    23. Blaga Marius, Cluj Napoca, 126 - 30.56 - EH
    24. Medve Mihai, Reghin, 880 - 30.3 - E
    25. Moldovan Horvath Csaba, Targu Mures, 1188 - 28.85 - O
    26. Parcalab Mihai, Bistrita, 761 - 28 - O
    27. Ciobanu Daniel, Blaj, 110 - 27.26 - OW
    28. Pop Danut, Dej, 486 - 26.3 - O
    29. Dirlea Ioan, Aiud, 142 - 25.96 - OH
    30. Fulop Attila, Aiud, 203 - 20.59 - OW
    31. Damian Mircea, Bistrita, 240 - 20.29 - O


    Inscrieri Open - on 24-Aug-18 at 23:23:54

    1. Farkas Bence, Targu Mures, 136 - 29.84 - O
    2. Motorga Dorin, Targu Mures, 116 - 28.98 - O
    3. Cocean Valer, Baraolt, 506 - 28.87 - O
    4. Fazakas Attila, Toplita, 253 - 28.67 - O
    5. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 184 - 28.61 - O
    6. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 90 - 27.71 - OW
    7. Colcer Nicolae, Toplita, 109 - 27.7 - O
    8. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 78 - 27.68 - O
    9. Marian Florin, Reghin, 429 - 27.68 - O
    10. Cuesdean Rares, Reghin, 373 - 27.3 - OJ
    11. Trandafir Vasile, Targu Mures, 140 - 27.28 - O
    12. Biro Istvan, Reghin, 1478 - 26.85 - O
    13. Marian Calin, Reghin, 790 - 26.8 - O
    14. Pop Danut, Dej, 486 - 26.3 - O
    15. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 233 - 23.93 - OW
    16. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 456 - 23.1 - O
    17. Veres Janos, Targu Mures, 302 - 23.04 - OW
    18. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 342 - 23.02 - OW
    19. Ungureanu Florin, Suceava, 518 - 22.9 - O
    20. Gecse Alpar, Chibed, 249 - 21.41 - O
    21. Butnaru Madalina, Vatra Dornei, 479 - 21.27 - OF
    22. Spaller Tiberiu, Nasaud, 484 - 20.42 - O
    23. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 281 - 18.24 - A
    24. Vita Istvan, Reghin, 1553 - 18 - A
    25. Baciu Emil, Galautas, 2343 - 18 - A


    Inscrieri Amatori - on 24-Aug-18 at 23:24:19

    1. Scurtu Nicolae, Bistrita, 477 - 18.82 - AW
    2. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 392 - 18.07 - A
    3. Iliescu Lucian, Toplita, 1605 - 18 - A
    4. Eigel Csaba, Toplita, 1082 - 17.65 - A
    5. Chira Angel, Baia Mare, 823 - 17.6 - AW
    6. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 1593 - 17.55 - A
    7. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 938 - 17.53 - AW
    8. Lucic Corneliu, Suceava, 319 - 17.46 - AWH
    9. Sabau Gheorghe, Tarnaveni, 533 - 17.41 - A
    10. Joldes Adrian, Bistrita, 899 - 17.35 - A
    11. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 325 - 17.27 - AW
    12. Vajda Erno, Reghin, 357 - 17.23 - AW
    13. Morariu Marius, Sibiu, 530 - 17.2 - A
    14. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 507 - 17.12 - A
    15. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 446 - 17.03 - A
    16. Vass Sandor, Beclean, 458 - 16.99 - AW
    17. Piper Petru, Luna CJ, 398 - 16.76 - AH
    18. Barabas Claudiu, Bistrita, 403 - 16.68 - A
    19. Chira Lucian, Baia Mare, 1021 - 16.6 - A
    20. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 614 - 16.45 - AF
    21. Bardas Ioan, Dumbraveni SB, 547 - 16.43 - A
    22. Zavaski Ioan, Dej, 980 - 16.4 - AW
    23. Naulea Stefania, Ramnicu Valcea, 911 - 16.26 - AF
    24. Docea Beniamin, Aiud, 708 - 16.25 - A
    25. Bedo Jozsef, Suseni, 375 - 16.22 - A
    26. Zalar Marian, Tarnaveni, 1606 - 16 - A
    27. Heja Zoltan, Ditrau, 338 - 15.94 - A
    28. Campian Zoltan, Toplita, 756 - 15.93 - A
    29. Chira Camelia, Baia Mare, 1009 - 15.93 - AJF
    30. Sabau Mircea, Tarnaveni, 647 - 15.84 - A
    31. Luca Eugen, Aiud, 807 - 15.54 - A
    32. Cristea Andrei Cosmin, Aiud, 601 - 14.93 - AJ
    33. Barbos Florin, Bistrita, 624 - 14.88 - A
    34. Todor Csaba, Gheorgheni, 475 - 14.78 - AH
    35. Pop Sabin, Targu Mures, 467 - 14.73 - A
    36. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1044 - 14.2 - A
    37. Badescu Tudor, Cluj Napoca, 1228 - 13.95 - A
    38. Lupescu Nicolae, Reghin, 515 - 13.89 - A
    39. Bal Adrian, Gherla, 695 - 13.73 - A
    40. Bleoca Lucas, Tarnaveni, 637 - 13.65 - AJ
    41. Orha Andrei, Targu Mures, 2699 - 13.6 - A
    42. Bardas Patrick, Dumbraveni SB, 820 - 12.38 - AJ
    43. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 577 - 12.27 - A
    44. Iepure Teodor Calin, Aiud, 705 - 11.81 - AJ
    45. Ciurca Ovidiu, Targu Mures, 1137 - 11.8 - AW
    46. Valea Claudiu, Targu Mures, 1723 - 11.7 - A
    47. Petrache Radu, Blaj, 1157 - 11.5 - A
    48. Damian Vasile, Nasaud, 852 - 11.36 - A
    49. Pralea Constantin, Alba Iulia, 610 - 11.05 - AW
    50. Kasper Thomas, Reghin, 1609 - 11 - A
    51. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 697 - 10.89 - A
    52. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 672 - 10.59 - A
    53. Faraian Alexandru, Aiud, 1043 - 10.48 - AJ
    54. Creta Petru, Luna CJ, 827 - 9.4 - I
    55. Suciu Sergiu, Turda, 825 - 8.07 - IW
    56. Cristea Samuel, Bistrita, 1108 - 7.8 - IJ
    57. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1022 - 6.76 - I
    58. Sirbu Vlad, Aiud, 1283 - 6.65 - I
    59. Asteleanu Lucian, Cluj Napoca, 1264 - 6.57 - I
    60. Cristea Daniel, Bistrita, 1135 - 6.17 - IJ
    61. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 2061 - 6 - I
    62. Pralea David Constantin, Alba Iulia, 2608 - 5.5 - I
    63. Pop Dan Cristian, Dej, 1556 - 5.4 - IJ
    64. Tamas Alex, Dej, 3782 - 5 - I
    65. Korodi Csaba, Aita Mare, 3112 - 4.85 - I
    66. Oncioiu Gabriel, Toplita, 1863 - 0 - A
    67. Schimbeschi Marian, Tulcea, 2370 - 0 - A
    68. Popsor Vasile, Reghin, 2427 - 0 - A
    69. Cocis Iulian, Reghin, 2758 - 0 - A
    70. Barna Andrei, Targu Mures, 5001 - 0 - A
    71. Mus Marian, Reghin, 5002 - 0 - A

    Comentariu


    • #3
      Rezervat clasament

      Comentariu


      • #4
        Ciobanu Daniel-Blaj ,Fulop Attila ,Dirlea Ioan -Aiud Damian Mircea -Bistrita open Docea Beniam -Aiud ,Cristea Daniel ,Cristea Samuel -Bistrita Amatori

        Comentariu


        • #5
          Din Reghin : elit-Zidar Victor
          Medve Mihai
          Open:
          Marian Florin
          Marian Calin
          Kantor Imre-Zoltan
          Cuesdean Rares
          Vita Istvan
          Avansati-
          Lupescu Nicolae
          Vajda Erno
          Ordog Zoltan
          Kasper Thomas

          Comentariu


          • #6
            Din Tg Muresxla avansati Andrei Sarcani, Ovidiu Ciurca, Sorin Ciurca si Pop Sabin

            Comentariu


            • #7
              Pralea Constantin, Alba Iulia
              Pralea David Constantin, Alba Iulia, ambii amatori .

              Comentariu


              • #8
                Motorga Dorin, Veres Janos, Pelaghie Ioan- Tg Mures- open

                Comentariu


                • #9
                  la elite:
                  Bardocz Szilard - Capeni
                  la open:
                  Petho Mihaly - Racosul de Sus
                  Cocean Valer - Baraolt
                  la avansati:
                  Bartha Istvan-Zsolt - Aita Mare
                  Bartha Zsolt-Attila - Aita Mare
                  Korodi Csaba - Aita Mare

                  Comentariu


                  • #10
                    Farkas Gabor -elite
                    Farkas Bence - Open
                    blade:timo boll tamca 5000
                    fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                    bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                    Comentariu


                    • #11
                      Cristea Andrei Cosmin ,Iepure Teodor Calin ,Faraian Alexandru ,Sirbu Vlad -Aiud amatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Zamblau Ionuț, Cluj, Elite

                        Trimis de pe al meu EVA-L19 folosind Tapatalk
                        Xoim Ice Cream AZX
                        FH Xiom Omega 7 Tour
                        BH Nittaku Moristo SP Ax

                        Comentariu


                        • #13
                          Spaller Tiberiu open
                          Lungu Adrian amatori
                          Spermezan Dorel amatori
                          Damian Vasile amatori
                          Singeorzan Traian amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            La open din Praid: Kincses Jozsef, Denes Ferenc.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Toplita Barabas Sandor /elite ,Fazakas Atila ,Colcer Nicolae /open ,Campian Zoltan ,Oncioiu Gabriel ,Malnasi Eke Ferencz /avansati.Multumesc

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X