Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Topoloveni - 01.09.2018 (Zona 5)

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Topoloveni - 01.09.2018 (Zona 5)

    LOCALITATEA: TOPOLOVENI - SALA MARE DE SPORT A LICEULUI ION MIHALACHE
    DATA: simbata 1 septembrie 2018

    ORAR: 8h30 - 9h15 validare inscrieri; 9h30 incep meciurile

    Turneu dedicat numai pentru ZONA nr. 5 - OLTENIA asa cum este prevazuta in clasament sau in link-ul urmator

    http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+5&page=1


    [TD]
    [/TD]

    LOGISTICA : 16 mese aprobate ITTF

    Se asigură: mingi de joc, apă plată;

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: conform Clasament AmaTur la zi;
    - ultima înscriere/retragere Joi 30.08.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.)

    SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare şi eliminatorii - 3 din 5 seturi

    TAXA PARTICIPARE: 35 Lei. Copiii până la 14 ani 10 lei, iar persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa; 1 leu/participant se virează către AmaTur.
    CAPI DE SERIE: conform MP din clasamentul AmaTur la zi;

    - Elite – maxim 24 participanți;
    - Open – maxim 24 participanți;
    - Avansați - maxim 48 participanti
    - Începători – maxim 24 participanți;

    - Se oferă cupe, diplome si Magiun de Topoloveni pentru primii 4

    ALTE INFORMATII :
    - Orice lipsă a unor participanţi sau intârziaţi, NU afectează începerea jocurilor, iar nemotivatii se trec în lista nemotivaţilor;
    - Nemotivaţii cu 2 absente nu au drept de joc;

    Organizatori: Florin Toma (0748.204.733) si Sorin Botirca (0723.336.455)

    In functie de dinamica inscrierilor organizatorii isi rezerva dreptul de a face permutari intre categorii, acestea urmand a fi anuntate in timp util, pana Joi 30.08.2018, ora 22:00.
    Ultima editare de florin toma; 09.sep.2018, 18:43.

  • #2
    Clasament INCEPATORI

    1. Dinescu Rares - Curtea de Arges
    2. Tataru Tiberiu - Targu Jiu
    3 -- 4
    Mitu Nicolae - Pitesti
    Martoiu Gabriel - Targu Jiu
    5 -- 8
    Gheorghe Razvan - Slatina
    Ontoiu Catalin - Pitesti
    Georgescu Cristian - Pitesti
    Cirstea Toni - Targu Jiu
    9 -- 9
    Teodorad Valentin - Slatina


    Clasament AVANSATI

    1. Bradusca Cornel - Targu Jiu
    2. Macarie Alexandru - Mioveni
    3 -- 4
    Tuca Cristi - Slatina
    Barca George - Pitesti
    5 -- 8
    Mihu Florin - Pitesti
    Stoica Mihai - Mioveni
    Negulescu Ioan - Ramnicu Valcea
    Nicolae Iulian - Slatina
    9 -- 2v gr.sup.
    Stoian Sorin - Curtea de Arges
    10 -- 14 1v gr.sup.
    Mateescu Octavian - Slatina
    Grigore Marian - Ramnicu Valcea
    Botanel Eduard - Rovinari
    Velicescu Dragos - Pitesti
    Petre Cristian - Pitesti
    15 -- 16 0v gr.sup.
    Popescu Cristi - Slatina
    Negrila Cristian - Caracal
    17 -- 21 1v gr.inf.
    Anescu Andu - Dragasani
    Baltatu Marius - Pitesti
    Chivu Cornel - Craiova
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Popovici Mircea - Caracal
    22 -- 24 0v gr.inf.
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Botanel Grigore - Rovinari
    Rizescu Gheorghe - Mioveni


    Clasament OPEN

    1. Gheorghe Nicu - Drobeta Tr Severin
    2. Gatman Laurentiu - Targu Jiu
    3 -- 4
    Cinca Daniel - Craiova
    Corbu Mihai Cosmin - Pitesti
    5 -- 8
    Pribeagu Sebastian - Pitesti
    Orac Teodor - Ramnicu Valcea
    Doba Vasile - Pitesti
    Geamanu Robert - Drobeta Tr Severin
    9 -- 2v gr.sup.
    Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Marin Puiu - Amarastii de Sus
    Popescu Remus - Ramnicu Valcea
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Zavricescu George - Curtea de Arges
    Viciu Dragos - Pitesti
    Valcea Daniel - Pitesti
    Tuta Radu Ionut - Pitesti
    17 -- 2v gr.inf.
    Botirca Sorin - Topoloveni
    18 -- 1v gr.inf.
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    19 -- 21 0v gr.inf.
    Oproiu Olimpiu - Craiova
    Cretu Marian - Craiova
    Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin





    Clasament ELITE

    1. Petrescu Liviu - Pitesti
    2. Cruceru Sergiu - Targu Jiu
    3 -- 4
    Toma Florin - Pitesti
    Dragan Valentin - Mioveni
    5 -- 2v gr.sup.
    Banescu Dragos - Pitesti
    6 -- 1v gr.sup.
    Vasiliu Remus - Mioveni
    7 -- 8 0v gr.sup.
    Raducan Bogdan - Craiova
    Ciuca Dan - Pitesti
    9 -- 10 2v gr.inf.
    Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
    Gorum Adrian - Topoloveni
    11 -- 12 1v gr.inf.
    Rada Florin - Pitesti
    Sultana Denis - Mioveni
    13 -- 0v gr.inf.
    Stancalie Doru - Craiova
    Ultima editare de florin toma; 01.sep.2018, 17:02.

    Comentariu


    • #3
      Din Drobeta se inscriu, la categoria open:
      Chiriac Paul;
      Draghici Dumitru;
      Vijaica Florin;
      Vijaica Paul.
      Multumim.
      Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
      FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
      BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

      Comentariu


      • #4
        Din Rm.Valcea - la open-Lupsa Bogdan , Cojocaru Didi , Popescu Remus , Rosca Florin , Smeureanu Nicolae .
        - la avansati - Grigore Marian si Negulescu Ioan.

        Comentariu


        • #5
          Orac Teodor, Rm.Valcea, OPEN

          Comentariu


          • #6
            Se inscriu la avansati :Chivu Cornel si Sultan Valentin
            Se inscrie la elite :Raducan Bogdan
            Se inscriu la open :Stancalie Doru ,Cretu Marian,Cioboiu Dan ,Marin Puiu ,Cinca Daniel
            Se inscrie la incepatori :Croitoru Carli
            Toti din Craiova

            Comentariu


            • #7
              Badulescu Teodor/Elite/Rm.Valcea.

              Comentariu


              • #8
                Se inscriu la avansati Mircea Popovici si Negrila Cristian din Caracal

                Sent from my S30 using Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Petre Cristian - avansati Pitesti.

                  Comentariu


                  • #10
                    Mitu Nicolae din Pitesti, la incepatori

                    Comentariu


                    • #11
                      Tataru Tiberiu - Targu Jiu - incepatori

                      Comentariu


                      • #12
                        Botanel Grigore - Avansati
                        Botanel Eduard - Avansati

                        Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Anescu Andu avansati, Dragasani.

                          Comentariu


                          • #14
                            Barca George - avansati , Pitesti.

                            Comentariu


                            • #15
                              DATA: simbata 1 septembrie 2015 ?

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de MARIUS67 Vezi post
                                DATA: simbata 1 septembrie 2015 ?
                                Nu vrei sa te intorci in timp?
                                Sa fii mai tinar cu vreo 3 ani???

                                Am modificat..multumesc.,

                                Comentariu


                                • #17
                                  Din Slatina se înscriu la avansați Tucă Cristi ,Nicolae Iulian ,Mateescu Octavian și Popescu Cristi.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Baltatu Marius -avansati, Pitesti.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Inscrieri INCEPATORI - on 8/17/2018 at 10:14:14 AM

                                      1. Mitu Nicolae, Pitesti, 1077 - 7.65 - I
                                      2. Croitoru Carli, Craiova, 1492 - 6.75 - I
                                      3. Tataru Tiberiu, Targu Jiu, 1550 - 6.4 - I


                                      Inscrieri AVANSATI - on 8/17/2018 at 10:14:26 AM

                                      1. Mateescu Octavian, Slatina, 1124 - 19.25 - A
                                      2. Tuca Cristi, Slatina, 495 - 19.24 - A
                                      3. Sultan Valentin, Craiova, 451 - 18.87 - A
                                      4. Negulescu Ioan, Ramnicu Valcea, 499 - 18.81 - A
                                      5. Barca George, Pitesti, 415 - 17.61 - A
                                      6. Grigore Marian, Ramnicu Valcea, 457 - 16.99 - A
                                      7. Botanel Eduard, Rovinari, 710 - 16.96 - A
                                      8. Nicolae Iulian, Slatina, 1321 - 16.6 - A
                                      9. Popescu Cristi, Slatina, 1093 - 16.43 - A
                                      10. Anescu Andu, Dragasani, 480 - 16.33 - A
                                      11. Baltatu Marius, Pitesti, 924 - 16.07 - AW
                                      12. Chivu Cornel, Craiova, 562 - 15.98 - A
                                      13. Negrila Cristian, Caracal, 1191 - 15.6 - A
                                      14. Petre Cristian, Pitesti, 652 - 15.42 - A
                                      15. Botanel Grigore, Rovinari, 1006 - 11.78 - A
                                      16. Popovici Mircea, Caracal, 990 - 7.55 - I


                                      Inscrieri OPEN - on 8/17/2018 at 10:14:39 AM

                                      1. Draghici Dumitru, Drobeta Tr Severin, 1190 - 29.5 - O
                                      2. Stancalie Doru, Craiova, 160 - 27.22 - OW
                                      3. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 312 - 27.03 - OW
                                      4. Cojocaru Didi, Ramnicu Valcea, 461 - 26.98 - O
                                      5. Rosca Florin, Ramnicu Valcea, 1008 - 26.95 - O
                                      6. Cretu Marian, Craiova, 299 - 26.82 - O
                                      7. Orac Teodor, Ramnicu Valcea, 147 - 25.78 - O
                                      8. Cioboiu Dan, Craiova, 389 - 25.64 - O
                                      9. Cinca Daniel, Craiova, 271 - 24.06 - O
                                      10. Smeureanu Nicolae, Ramnicu Valcea, 2205 - 21.5 - OW
                                      11. Vijaica Florin, Drobeta Tr Severin, 367 - 20.93 - O
                                      12. Popescu Remus, Ramnicu Valcea, 543 - 20.6 - O
                                      13. Vijaica Paul, Drobeta Tr Severin, 378 - 20.04 - OW
                                      14. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 284 - 18.24 - A
                                      15. Chiriac Paul, Drobeta Tr Severin, 857 - 13.15 - A


                                      Inscrieri ELITE - on 8/17/2018 at 10:14:53 AM

                                      1. Toma Florin, Pitesti, 19 - 40.73 - ELW
                                      2. Banescu Dragos, Pitesti, 51 - 38.61 - EL
                                      3. Raducan Bogdan, Craiova, 97 - 36.5 - E
                                      4. Ciuca Dan, Pitesti, 45 - 33.6 - EW
                                      5. Badulescu Teodor, Ramnicu Valcea, 574 - 31.55 - E

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Din Mioveni - Stoica Mihai - avansati.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Din Pitești la Open: Corbu Mihai-Cosmin



                                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Pascu Constantin/Slatina/Avansati

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Se inscriu :
                                              Melnerovici Daniel din STEFANESTI/Arges -incepatori
                                              Ontoiu Catalin din Pitești-incepatori
                                              Cristian Georgescu din Pitești-incepatori
                                              Multumim.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Cu toate ca a avut onoarea de a fi primul inscris, la acest turneu, Chiriac Paul va alege,
                                                in ziua concursului, in locul deliciosului gem de Topoloveni, nisipul fierbinte al litoralului!
                                                Pacat! Treaba lui!
                                                Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                                                FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                                                BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Din Piteşti-Tuţă Radu Ionuţ-Open

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X