Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Tirgu Jiu - 13.10.2018

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Coloana Infinitului", Tirgu Jiu - 13.10.2018

    LOCALITATEA: Tirgu Jiu
    DATA: Sâmbătă 13 octombrie 2018;
    CATEGORII: INCEPATORI+AVANSATI+OPEN+ELITE
    SALA: Sala de Sport a Sc. generale nr. 5 - Voievod Litovoi
    INDICAȚII DE ORIENTARE:

    [TD]
    [/TD]
    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF

    TAXA: adultii 30 Lei, copii 10 lei, din care 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;
    In taxa de participare, se asigură:
    - apă plata ; cafea
    - un sandwich consistent
    - o sticla de suc


    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Locurile 1÷4 cupe + medalii + diplome;

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 11 octombrie 2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:

    INCEPATORI: 8h30 - 9h validare inscrieri; ora 9h 15 incep meciurile
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică de 9.99;
    - Număr maxim de participanţi: 34 + 2 wild carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

    AVANSATI: 8h30 - 9h validare inscrieri; ora 9h 15 incep meciurile
    - Participă orice jucător amator cu MP intre 10 SI 19.99
    - Număr maxim de participanţi: 58 + 2 wild carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

    OPEN:13h30 - 14h validare inscrieri; ora 14h 15 incep meciurile
    - Participă jucătorii cu MP intre 20 si 20.99 precum si jucatorii AVANSATI cu MP mai mic de 20 (care sunt rugați să-şi anunțe opțiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
    - Număr maxim de participanţi: 28+2 wild carduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

    ELITE: 13h30 - 14h validare inscrieri; ora 14h 15 incep meciurile
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare de 29.99;
    - Număr maxim de participanţi: 16+2 wildcarduri
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6(5) jucători , Grupe superioare, Eliminatorii

    Organizator: CRUCERU Sergiu: 0761 908 272

    Organizator Tehnic: TOMA Florin: 0748 204 733

    In functie de numarul participantilor, orele de desfasurare precum si locurile disponibile fiecarei categorii pot suferi modificari.
    Vom anunta in timp util.



    Firma Androgir Bucuresti ( www.tenismasa.ro ) reprezentata de Irina si Gelu POPESCU va fi prezenta cu un stand de articole de tenis de masa





    Vă așteptăm cu drag !
    Ultima editare de florin toma; 11.oct.2018, 14:53.

  • #2
    Clasament INCEPATORI

    1. Coste Rafael - Lupeni
    2. Tataru Tiberiu - Targu Jiu
    3 -- 4
    Mija Nelu - Targu Jiu
    Stanca Cristian - Ramnicu Valcea
    5 -- 8
    Gligor Paul - Arad
    Achim Paul - Arad
    Muntean Atila - Hunedoara
    Popovici Mircea - Caracal
    9 -- 13 1v gr.sup.
    Schiau Dan - Hunedoara
    Croitoru Carli - Craiova
    Martoiu Gabriel - Targu Jiu
    Balasoiu Liviu - Novaci
    Chivu Daniel - Targu Jiu
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Pralea Constantin - Alba Iulia
    Tudose Ilariu - Dragasani
    Schiau Teodora - Hunedoara
    17 -- 3v gr.inf.
    Margulescu Stefan - Targu Jiu
    18 -- 22 1v gr.inf.
    Cirstea Toni - Targu Jiu
    Gheorghe Razvan - Slatina
    Varbanescu Radu - Bucuresti
    Cosma Cosmin - Deva
    Paunescu Viorel - Targu Jiu
    23 -- 25 0v gr.inf.
    Pralea David Constantin - Alba Iulia
    Cimpeanu Cristina - Craiova
    Pieptan Alin - Targu Jiu

    Clasament AVANSATI

    1. Bradusca Cornel - Targu Jiu
    2. Sultan Valentin - Craiova
    3 -- 4
    Stoian Sorin - Curtea de Arges
    Botanel Eduard - Rovinari
    5 -- 8
    Vijaica Paul - Drobeta Tr Severin
    Grigore Marian - Ramnicu Valcea
    Negulescu Ioan - Ramnicu Valcea
    Tuca Cristi - Slatina
    9 -- 12
    Ileanu Bogdan - Bucuresti
    Dumitru Florin - Arad
    Starcz Adrian - Lupeni
    Mitar Marius Tiberiu - Sannicolau Mare
    13 -- 2v gr.sup.
    Sinpetrean Comsa Gheorghe - Cluj Napoca
    14 -- 18 1v gr.sup.
    Mateescu Octavian - Slatina
    Tatar Dorel - Simeria
    Burlan Catalin - Dragasani
    Moldovean Valer - Calan
    Stoica Mihai - Hateg
    19 -- 24 0v gr.sup.
    Vijaica Florin - Drobeta Tr Severin
    Chivu Cornel - Craiova
    Stanciu Marian - Dragasani
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Chiriac Paul - Drobeta Tr Severin
    Popescu Cezar Andrei - Drobeta Tr Severin
    25 -- 2v gr.inf.
    Botanel Grigore - Rovinari
    26 -- 32 1v gr.inf.
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
    Botas Constantin - Sannicolau Mare
    Szivery Adrian - Arad
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    Tedi Ioja - Calan
    Simion Cristi - Targu Jiu
    Oprean Andrei - Deva
    33 -- 0v gr.inf.
    Gutulescu Marian - Drobeta Tr Severin

    Clasament OPEN

    1. Gatman Laurentiu - Targu Jiu
    2. Istrate Cristian - Bucuresti
    3 -- 4
    Geamanu Robert - Drobeta Tr Severin
    Gheorghe Nicu - Drobeta Tr Severin
    5 -- 8
    Bercea Alex - Drobeta Tr Severin
    Jurescu Sorin - Timisoara
    Boznea Daniel - Deva
    Ticu Sorin - Lugoj
    9 -- 13 1v gr.sup.
    Marin Puiu - Amarastii de Sus
    Frunza Alexandru - Timisoara
    Valcea Daniel - Pitesti
    Smeureanu Nicolae - Ramnicu Valcea
    Borcsi Jozsef - Timisoara
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Cioboiu Dan - Craiova
    Cretu Marian - Craiova
    Veres Adrian - Timisoara
    17 -- 2v gr.inf.
    Matei Dumitru - Deva
    18 -- 23 1v gr.inf.
    Istrate Samir - Arad
    Ciochina Gabriel - Arad
    Postelnicu Mihai - Deva
    Belba Caius Petrica - Baile Herculane
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Caraus Sorin - Deva
    24 -- 0v gr.inf.
    Dumitrescu Florin - Targu Jiu


    Clasament ELITE

    1. Cruceru Sergiu - Targu Jiu
    2. Toma Florin - Pitesti
    3 -- 4
    Roman Bogdan - Arad
    Szakacs Raul - Deva
    5 -- 8
    Saceleanu Bogdan - Targu Jiu
    Dondera Marius - Targu Jiu
    Chirea Laurentiu - Targu Jiu
    Thouzard Adrian - Drobeta Tr Severin
    Ultima editare de florin toma; 13.oct.2018, 22:22.

    Comentariu


    • #3
      Bună ziua,
      Se inscriu din Deva :
      Cărăuș Sorin și Zsok Arcadie - Avansați
      Boznea Daniel și Postelnicu Mihai - Open
      Mulțumesc.


      Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • #4
        Eduard Botanel - Avansati
        Grigore Botanel - Avansati

        Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Salut.
          Oprean Andrei, Deva, avansati.
          Multumesc.


          Sent using my SM-J510FN
          Lemn: Butterfly SK7 Classic
          Forehand: Yasaka Rakza X
          Backhand: Yasaka Rakza X

          Comentariu


          • #6
            Ceau, din Arad, la incepatori:
            - Gligor Paul
            - Achim Paul

            Mersi!

            Comentariu


            • #7
              Dondera Marius - Elite din Tg-Jiu

              Comentariu


              • #8
                Buna ziua se inscriu la open din Timisoara:

                Borcsi Jozsef
                Jurescu Sorin
                Veres Adrian

                Multumesc
                Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                BH: SpinLord Dornenglanz

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie din Baile Herculane la open Belba Caius Multumesc

                  Comentariu


                  • #10
                    Pralea David Constantin-Alba Iulia-incepatori
                    Pralea Constantin-Alba Iulia-avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna ziua!

                      Cristina Cîmpeanu (Craiova)---incepatori

                      Va mulțumesc!

                      Comentariu


                      • #12
                        Salutare tuturor salutare Targu Jiu, Cristian Istrate open Bucuresti.

                        Comentariu


                        • #13
                          Stoica Mihai-Hateg-avansati
                          Tedi Ioja, Moldovean Valer-Calan-avansati
                          Tătar Dorel-Simeria-avansati
                          Blade:Butterfly Timo Boll Spirit FL
                          FH:Xiom Vega Japan
                          BH:Xiom Vega Europe

                          Comentariu


                          • #14
                            Szemciuk Istvan, Deva,avansati.

                            Comentariu


                            • #15
                              Dupa calculele mele(care sper sa nu difere de cele oficiale, ale lui Florin), ambii detinatori
                              ai numelui Vijaica(atat Florin cat si Paul), incepand cu luna octombrie a.c., au retrogradat,
                              acolo unde le e locul, adica la avansati. Prin urmare se inscriu, la categoria avansati,
                              Vijaica Florin(MP=19.93) si Vijaica Paul(MP=19.33). Multumim.
                              Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
                              FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
                              BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

                              Comentariu


                              • #16
                                Varbanescu Radu - Bucuresti - incepatori

                                Comentariu


                                • #17
                                  Starcz Adrian-Lupeni
                                  Avansati,multumesc.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Facebook: Botas Constantin/ Mitar Marius Tiberiu la avansati! Multumim!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Fronie Cristian/ Rm. Valcea /avansati.
                                      XIOM ZETRO QUAD
                                      FH: Xiom Vega Japan
                                      BH: Xiom Vega Japan

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Dinu Gheorghe - Bucuresti - Open. Multumesc.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          La open se înscrie Gheorghe Nicu din Severin.La avansati se înscrie Chivu Cornel din Craiova

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Caraus Sorin din Deva se transfera la Open

                                            Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              ...se înscrie la Avansați Gipsy King...ne-om vedea sănătoși...Long live rock and roll...

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Tataru Tiberiu - Targu Jiu - incepatori

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Buna ziua,

                                                  Se inscriu:

                                                  Szakacs Raul - Deva - Open
                                                  Cosma Cosmin - Deva - Incepatori
                                                  Mihal Laexandru - Deva - Incepatori
                                                  Schiau Teodora - Hunedoara - Incepatori
                                                  Schiau - Hunedoara - Incepatori

                                                  Multumesc.

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X