Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa PRO TM", Giurgiu - 10/11.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa PRO TM", Giurgiu - 10/11.11.2018

    Turneu "A"-Cupa PRO TM Giurgiu, 10 si 11 Noiembrie 2018

    Turneu "A"

    LOCALITATEA: Giurgiu

    CATEGORIILE TURNEULUI: 3 categorii si anume Incepatori, Avansati si Open/Elite

    DATA: 10 Noiembrie 2018 , Ziua Sâmbătă
    Open/Elite - 08.00-09.45 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;

    DATA: 11 Noiembrie 2018 , Ziua Duminica
    Incepatori - 08.00-09.45 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;
    Avansati - 08.00-09.45 – validare înscrieri, la 10.00 încep meciurile;

    LOCUL DE DESFASURARE:
    Sala de sport tip Nastase complexul sportiv Astra Giurgiu.

    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 12 mese aprobate ITTF

    MINGI: STIGA PERFORM *** ABS 40+

    SPATIU DE JOC:
    - iluminat artificial
    - caldura in sala
    - mantinele

    FACILITĂȚI: Vestiare.

    DONATIE: Adulți - 30 Lei, Copii sub 14 ani - 15 lei, un leu de participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea;
    Persoanele cu handicap nu platesc taxa.

    Masa de pranz se poate comanda in momentul inscrierii. Meniu: Snitel din piept de pui, piure si salata de varza. Pret:10 lei

    INDICATII DE ACCES: Se intra in oras dinspre Bucuresti si se merge pana la parcul central Mihai Viteazul (Spitalul Judetean de Urgenta Giurgiu). Aici se face stanga la sensul giratoriu si se merge drept pana la stadionul Astra Giurgiu. Se intra pe poarta dinspre oras, pe langa terenul de antrenament.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Incepatori: Locurile 1÷4 – cupe + diplome;
    - Avansati: Locurile 1÷4 – cupe + diplome;
    - Open/Elite: Locurile 1÷4 – cupe + diplome;

    Podiumul categoriei cu cei mai multi participanti va fi premiat suplimentar cu materiale sportive.

    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 08.11.2018, ora 21,00 pentru Open.
    - ultima retragere Vineri 09.11.2018, ora 21,00 pentru Incepatori si Avansati.
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    -Grupele la Incepatori se vor face Duminica dimineata la sala la ora 09:45. Se pot face inscrieri pana la aceasta ora.
    -Grupele la Avansati se vor posta pe site-ul Amatur de Sambata seara orele 21:00.
    -Grupele la Open se vor posta pe site-ul Amatur Vineri seara orele 21:00.
    - Se pot face inscrieri pana la aceste ore la cele 3 categorii, cei care se vor retrage dupa aceste ore vor fi considerati nemotivati.

    SISTEMUL DE JOC:

    OPEN/ELITE maxim 72 participanți
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 precum si jucatorii Avansati care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Open;

    ATENTIE ! Intrucat in ziua de 10 Noiembrie, Sambata, orele 15:00 va incepe meciul de fotbal Astra Giurgiu - CSMS Iasi masinile se vor lasa in parcarea din zona intrarii la Tribuna I (dinspre parc) iar accesul concurentilor se va face numai prin intrarea din strada Unirii, adica intrarea folosita pana acum la turneele organizate in aceasta sala. Deci doar Sambata pentru participantii la Open/Elite.
    Va multumesc pentru intelegere.


    ÎNCEPĂTORI maxim 30 participanți
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică decat 10;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform Clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    Avansați maxim 42 participanți
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egala cu 10 si mai mică decat 20, precum si jucatorii incepatori cu MP<10 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform Clasament AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de către cel mai tânăr participant la turneul Amatori;

    Atentie! Ordinea meciurilor in grupele superioare formate din 4 jucatori va fi dupa cum urmeaza: 1-4;2-3; Invingatorii W1-W2; Pierzatorii L1-L2; W1-L2; W2-L1.

    Numarul de locuri repartizat fiecarei categorii poate fi modificat in functie de categoriile celor inscrisi.

    ORGANIZATOR:
    Dena Corneliu, Tel.: 0721225463

    Vor fi prezenti cu mingile de joc si echipamentul sportiv firma Viva Sport Shop.

    ECHIPAMENT SPORTIV:
    Dl. Tiberiu Tănase - Viva Sport Shop,
    reprezentant Stiga și Yasaka.
    Ultima editare de Cornel 67; 07.nov.2018, 14:12.

  • #2
    Rezervat Inscrieri

    Inscrieri Open/Elite - on 09.11.2018 at 21:07:35

    1. Macarenco Andrei, Bucuresti, 31 - 41,34 - EL
    2. Dumitrescu Cornel, Bucuresti, 30 - 36,19 - EW
    3. Neagoe Costin, Bucuresti, 45 - 35,54 - E
    4. Motoroi Costin, Bucuresti, 247 - 32,75 - EW
    5. Pandele Ionel, Giurgiu, 700 - 29,67 - OW
    6. Dena Corneliu, Giurgiu, 95 - 28,63 - OW
    7. Istrate Cristian, Bucuresti, 96 - 28,14 - OW
    8. Belinsca Romeo, Bucuresti, 598 - 28,05 - OW
    9. Micuda Mihai, Bucuresti, 245 - 27,6 - O
    10. Darmaz Ion, Targoviste, 105 - 27,57 - OW
    11. Petrov Dan, Bucuresti, 112 - 27,07 - OW
    12. Acatrinei Lucian Marian, Bucuresti, 723 - 26,7 - O
    13. Voin Doru, Bucuresti, 197 - 26,59 - O
    14. Craciun David Mihai, Bucuresti, 147 - 26,1 - OJ
    15. Macelaru Eugen, Bucuresti, 276 - 25,2 - O
    16. Jaouir Khaled, Bucuresti, 166 - 24,8 - OW
    17. Dima Cristi, Bucuresti, 483 - 24,5 - O
    18. Bolea Catalin, Bucuresti, 784 - 24,4 - O
    19. Lita Gabriel, Bucuresti, 254 - 24,37 - O
    20. Dospinescu George, Bucuresti, 215 - 24,06 - OW
    21. Valcea Daniel, Pitesti, 349 - 23,04 - O
    22. Iorgoiu Constantin, Drajna de Jos, 445 - 20,98 - O
    23. Campean Adrian, Bucuresti, 381 - 19,96 - A
    24. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 259 - 18,87 - AW
    25. Alexandru Marius, Bucuresti, 372 - 18,8 - A
    26. Dumitrache Gabriel, Giurgiu, 332 - 18,53 - A
    27. Sursilov Constantin, Bucuresti, 365 - 17,23 - A
    28. Cristescu Cristian, Bucuresti, 330 - 17,21 - AW
    29. Docan Cristian, Bucuresti, 375 - 16,76 - A
    30. Constantin Cristina, Bucuresti, 385 - 16,51 - AF
    31. Paraschiv Claudiu, Bucuresti, 661 - 14,92 - A
    32. Ipate Virgil, Valenii de Munte, 527 - 14,33 - A
    33. Cocala Claudia, Bucuresti, 2091 - 13,75 - AF
    34. Craciunas Bogdan, Bucuresti, 651 - 11,97 - A
    35. Popa Vlad, Bucuresti, 1387 - 11,25 - A
    36. Brezae Vlad, Bucuresti, 4221 - 0 - O
    37. Marin Marian, Bucuresti, 5001 - 0
    38. Raportaru Viorel , Bucuresti, 5002 - 0


    Inscrieri Incepatori - on 11.11.2018 at 07:13:35

    1. Marinescu Nelu, Targoviste, 762 - 9,92 - I
    2. Fusca Georgian, Targoviste, 771 - 9,5 - I
    3. Ontoiu Catalin, Pitesti, 956 - 7,22 - I
    4. Varbanescu Radu, Bucuresti, 980 - 5,59 - I
    5. Vaireanu Danut Ionel, Bucuresti, 1022 - 6,49 - I
    6. Caranfilian Migo, Bucuresti, 1073 - 5,83 - I
    7. Georgescu Cristian, Pitesti, 1140 - 5,84 - I
    8. Tanase Claudiu, Giurgiu, 1143 - 9,28 - I
    9. Neagu Costin, Targoviste, 1150 - 6,57 - I
    10. Melnerovici Daniel, Stefanesti Arges, 1244 - 9,14 - I
    11. Sezciuc Codrin, Slobozia, 1268 - 7,3 - I
    12. Dobra Adrian, Giurgiu, 1471 - 6,6 - I
    13. Dobra Mihai, Giurgiu, 1506 - 7,87 - I
    14. Popescu Tiberiu, Ploiesti, 1890 - 5,77 - I
    15. Baciu Stefan, Mioveni, 1926 - 5 - I
    16. Avramescu Bogdan, Bucuresti, 1963 - 8,9 - I
    17. Oprea Ionut, Giurgiu, 2515 - 4 - I
    18. Ciobanu Marius, Bucuresti, 2536 - 4,8 - I
    19. Ghetu Alice, Giurgiu, 2705 - 0 - IF
    20. Ursu Karina, Giurgiu, 2812 - 4,5 - IF
    21. Balaceanu Erika, Giurgiu, 3178 - 0 - IF
    22. Teodorescu Gabriel, Bucuresti, 3559 - 6 - I
    23. Stefanescu Giani, Giurgiu, 5001 - 0
    24. Tomescu Florin, Pitesti, 5003 - 0


    Inscrieri Avansati - on 09.11.2018 at 21:06:11

    1. Nitu Serban, Paulesti, 321 - 17,88 - A
    2. Bivolaru Stelian, Targoviste, 366 - 16,34 - A
    3. Barca George, Pitesti, 367 - 17,63 - A
    4. Trocan Nicolae, Mioveni, 391 - 19,43 - AW
    5. Trocan Alexa, Mioveni, 411 - 18,99 - AF
    6. Catana Claudiu, Bucuresti, 435 - 19,6 - A
    7. Gavrila Aurel, Bucuresti, 466 - 19,59 - AH
    8. Baluta Silviu, Bucuresti, 522 - 15,91 - AW
    9. Huica Petre, Bucuresti, 587 - 12,69 - A
    10. Mihaila George, Bucuresti, 641 - 15,08 - A
    11. Enculescu Mihaita, Bucuresti, 660 - 16,5 - A
    12. Guluta Florin, Bucuresti, 662 - 16,82 - A
    13. Bucur Mario, Bucuresti, 688 - 10,44 - A
    14. Dramba Daniel Dumitru, Bucuresti, 697 - 14,47 - A
    15. Bistreanu Armand, Bucuresti, 703 - 10,77 - A
    16. Matei Mircea, Targoviste, 711 - 11,52 - A
    17. Patrascu Traian, Bucuresti, 757 - 14,6 - A
    18. Caldararu Mihai Florentin, Giurgiu, 767 - 16,7 - A
    19. Stefan Mihaela, Bucuresti, 835 - 11,48 - AF
    20. Ficleanu Gabriel, Giurgiu, 872 - 8,85 - I
    21. Petraru Ionut, Bucuresti, 894 - 10,5 - A
    22. Constantin Eduard, Bucuresti, 897 - 10,39 - A
    23. Dragos Marian, Bucuresti, 959 - 12,96 - A
    24. Paul Cosmin Sebastian, Bucuresti, 989 - 15,1 - A
    25. Stanescu Maria, Giurgiu, 998 - 15,83 - AF
    26. Baltatu Marius, Pitesti, 1017 - 11,55 - AW
    27. Radu Dragos, Targoviste, 1118 - 13,3 - A
    28. Milos Gianni, Alexandria, 1346 - 13,65 - A
    29. Serban Leonard, Bucuresti, 1420 - 8,73 - I
    30. Trandafir Radu Catalin, Giurgiu, 5001 - 0
    Ultima editare de Cornel 67; 11.nov.2018, 10:57.

    Comentariu


    • #3
      Rezervat clasament

      Clasament Open/Elite

      1. Macarenco Andrei - Bucuresti
      2. Dumitrescu Cornel - Bucuresti
      3 -- 4
      Voin Doru - Bucuresti
      Campean Adrian - Bucuresti
      5 -- 8
      Bolea Catalin - Bucuresti
      Craciun David Mihai - Bucuresti
      Belinsca Romeo - Bucuresti
      Neagoe Costin - Bucuresti
      9 -- 12
      Petrov Dan - Bucuresti
      Dena Corneliu - Giurgiu
      Micuda Mihai - Bucuresti
      Jaouir Khaled - Bucuresti
      13 -- 19 1v gr.sup.
      Motoroi Costin - Bucuresti
      Pandele Ionel - Giurgiu
      Istrate Cristian - Bucuresti
      Darmaz Ion - Targoviste
      Valcea Daniel - Pitesti
      Alexandru Marius - Bucuresti
      Sursilov Constantin - Bucuresti
      20 -- 24 0v gr.sup.
      Macelaru Eugen - Bucuresti
      Dima Cristi - Bucuresti
      Docan Cristian - Bucuresti
      Constantin Cristina - Bucuresti
      Marin Marian - Bucuresti
      25 -- 27 2v gr.inf.
      Dumitrache Gabriel - Giurgiu
      Brezae Vlad - Bucuresti
      Raportaru Viorel - Bucuresti
      28 -- 34 1v gr.inf.
      Acatrinei Lucian Marian - Bucuresti
      Lita Gabriel - Bucuresti
      Dospinescu George - Bucuresti
      Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
      Cristescu Cristian - Bucuresti
      Paraschiv Claudiu - Bucuresti
      Cocala Claudia - Bucuresti
      35 -- 38 0v gr.inf.
      Dinu Gheorghe - Bucuresti
      Ipate Virgil - Valenii de Munte
      Craciunas Bogdan - Bucuresti
      Popa Vlad - Bucuresti

      Clasament Avansati

      1. Gavrila Aurel - Bucuresti
      2. Catana Claudiu - Bucuresti
      3 -- 4
      Caldararu Mihai Florentin - Giurgiu
      Barca George - Pitesti
      5 -- 8
      Stanescu Maria - Giurgiu
      Trandafir Radu Catalin - Giurgiu
      Bucur Mario - Bucuresti
      Trocan Alexa - Mioveni
      9 -- 10
      Nitu Serban - Paulesti
      Bivolaru Stelian - Targoviste
      11 -- 17 1v gr.sup.
      Trocan Nicolae - Mioveni
      Huica Petre - Bucuresti
      Guluta Florin - Bucuresti
      Dramba Daniel Dumitru - Bucuresti
      Patrascu Traian - Bucuresti
      Dragos Marian - Bucuresti
      Serban Leonard - Bucuresti
      18 -- 20 0v gr.sup.
      Mihaila George - Bucuresti
      Enculescu Mihaita - Bucuresti
      Bistreanu Armand - Bucuresti
      21 -- 26 1v gr.inf.
      Matei Mircea - Targoviste
      Ficleanu Gabriel - Giurgiu
      Petraru Ionut - Bucuresti
      Paul Cosmin Sebastian - Bucuresti
      Radu Dragos - Targoviste
      Milos Gianni - Alexandria
      27 -- 30 0v gr.inf.
      Baluta Silviu - Bucuresti
      Stefan Mihaela - Bucuresti
      Constantin Eduard - Bucuresti
      Baltatu Marius - Pitesti

      Clasament Incepatori

      1. Marinescu Nelu - Targoviste
      2. Dobra Adrian - Giurgiu
      3 -- 4
      Sezciuc Codrin - Slobozia
      Melnerovici Daniel - Stefanesti Arges
      5 -- 8
      Ontoiu Catalin - Pitesti
      Tomescu Florin - Pitesti
      Vaireanu Danut Ionel - Bucuresti
      Avramescu Bogdan - Bucuresti
      9 -- 10 2v gr.sup.
      Fusca Georgian - Targoviste
      Dobra Mihai - Giurgiu
      11 -- 12 1v gr.sup.
      Neagu Costin - Targoviste
      Baciu Stefan - Mioveni
      13 -- 16 0v gr.sup.
      Georgescu Cristian - Pitesti
      Popescu Tiberiu - Ploiesti
      Ursu Karina - Giurgiu
      Teodorescu Gabriel - Bucuresti
      17 -- 22 1v gr.inf.
      Varbanescu Radu - Bucuresti
      Caranfilian Migo - Bucuresti
      Tanase Claudiu - Giurgiu
      Oprea Ionut - Giurgiu
      Ciobanu Marius - Bucuresti
      Ghetu Alice - Giurgiu
      23 -- 24 0v gr.inf.
      Balaceanu Erika - Giurgiu
      Stefanescu Giani - Giurgiu
      Ultima editare de Cornel 67; 11.nov.2018, 19:07.

      Comentariu


      • #4
        Irimia Marian din Ploiești la categoria Începători.
        MX-P / R&B / MX-S
        "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

        Comentariu


        • #5
          Varbanescu Petre
          Doncea Catalin
          Anghel Catalin - Giurgiu - Elite
          Ultima editare de Cornel 67; 22.oct.2018, 20:03.

          Comentariu


          • #6
            Se inscrie, din Alexandria,la Open,
            Moise Mihai

            PS.Bine ai venit cu turneul ca m am racit.

            Comentariu


            • #7
              Nitu Serban-paulesti-avansati

              Comentariu


              • #8
                Stanescu Maria - Giurgiu - Avansati

                Comentariu


                • #9
                  Dinca Daniel
                  Dumitru gh
                  Alin Nicolae---ELITE
                  Boroleanu Robert--ELITE

                  Comentariu


                  • #10
                    salut cornel dena salut prieteni din giurgiu.cornel dumitrescu elite,astept sa degust vinul minunat chiar si ne(asezat)limpezit !merge si o tuica inainte de post !

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                      salut cornel dena salut prieteni din giurgiu.cornel dumitrescu elite,astept sa degust vinul minunat chiar si ne(asezat)limpezit !merge si o tuica inainte de post !
                      O sa fie limpede pana atunci. Deja are vreo 3 saptamani.

                      Comentariu


                      • #12
                        Cristescu Cristian Bucuresti Avansati

                        Comentariu


                        • #13
                          Pralea David Constantin-Alba Iulia-incepatori
                          Pralea Constantin-Alba Iulia-incepatori acum sau, probabil avansati,atunci.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de daviris Vezi post
                            Pralea David Constantin-Alba Iulia-incepatori
                            Pralea Constantin-Alba Iulia-incepatori acum sau, probabil avansati,atunci.
                            Va astept cu multa placere d-l Pralea.

                            Comentariu


                            • #15
                              Palangeanu Iris - Giurgiu - Avansati.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X