Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul George Văduva", București - 17/18.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Memorialul George Văduva", București - 17/18.11.2018

    Turneu A "Memorialul George Vaduva", București 17 și 18 Noiembrie 2018

    LOCALITATEA: București;
    SALA: Top Tenis Arena;
    DATA: 17 si 18 Noiembrie 2018;
    ADRESA+INDICATII ACCES: Stația de metrou Semănătoarea, în incinta SemaParc;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: Sambata: 9,30 - 21,00 ; Duminica: 9,30 - 18,00;
    NUMĂR PARTICIPANȚI: Avansati 90 - Incepatori 48 - Open 60- Elite 48, în ordinea înscrierii pe site;
    NR. MESE: 20 mese DONIC WORLD CHAMPION, aprobate ITTF;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor Taraflex Table Tennis;
    MINGI: Andro SPEEDBALL 3S*** 40+
    FACILITATI: Vestiare si dusuri ultramoderne, garderoba, minibar complet;
    MATERIAL DE PREMIERE: Cupe, medalii, diplome
    ÎNSCRIERI: Pe forum sau telefonic ;– ultima înscriere vineri 16 Noiembrie ora 21,30 Avansati respectiv Sambata 17 Noiembrie ora 11 pentru incepatori si Sambata ora 21,30 pentru Open+Elite; Nu se fac inscrieri la sala;
    TAXA PARTICIPARE: 35 Lei . Pentru copiii SUB 14 ani 20 ron. Persoanele cu dizabilitați nu platesc taxa de participare. Câte 1 leu/participant plătitor se virează/donează către AmaTur.
    SAMBATA:
    - AVANSATI: ora 9,30 – confirmarea inscrierii pana la ora 9,15
    - INCEPATORI: ora 14,00 – confirmarea inscrierii pana la ora 13,45
    DUMINICA:
    - OPEN: ora 9,30 – confirmarea inscrierii pana la ora 9,15
    - ELITE: ora 9,30 - confirmarea inscrierii pana la ora 9,15
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum;
    - prioritatea la înscriere: primul venit/primul servit;
    - ultima retragere Joi 15.11.2018, ora 21,00 pentru Avansați/Începători și Vineri 16.11.2018, ora 21.00 pentru Open/Elite;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    SISTEM DE JOC
    Avansați maxim 90 participanți – Sâmbătă ora 9,30-18,00;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egala cu 10 si mai mică decat 20, precum si jucatorii incepatori cu MP<10 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători, se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ÎNCEPĂTORI maxim 48 participanți – Sâmbătă ora 14,00-21,00;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică decat 10;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    OPEN maxim 60 participanți – Duminică, ora 9,30-18,00;
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 si mai mica decat 30 precum si jucatorii Avansati cu MP<20 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;
    ELITE maxim 48 participanți – Duminica, ora 9,30-18,00;
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 30 precum si jucatorii openisti cu MP<30 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    Numarul de locuri repartizat fiecarei categorii poate fi modificat in functie de categoriile celor inscrisi.

    ORGANIZATOR:
    Catalin Dutu, tel. 0774.420.441;

    ATENTIE!
    - Grupele se afiseaza pe forum in ziua premergatoare concursului, la orele 22,00.
    - Jucatorii nemotivati sau retrasi dupa termenul limita vor fi penalizati conform regulamentului;
    - Atentie la plata parcarii, de la 01.09.2017 parcarea se plateste la casieria Sema Park, 2 lei prima ora la care se adauga 1 leu pentru fiecare ora suplimentara.


    O parte din taxele de participare se vor dona copiilor lui George Vaduva!



    Clasament Avansati

    1. Gavrila Aurel - Bucuresti
    2. Gheorghe Florin - Bucuresti
    3 -- 4
    Paul Cosmin Sebastian - Bucuresti
    Docan Cristian - Bucuresti
    5 -- 8
    Presura Eugen - Slobozia
    Dica Danut - Caracal
    Dramba Daniel Dumitru - Bucuresti
    Visan Victor - Slobozia
    9 -- 16
    Teodorescu Radu - Bucuresti
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Acu Paul - Bucuresti
    Catana Claudiu - Bucuresti
    Socaci Sorin - Panciu
    Badulescu Rafael - Giurgiu
    Modoran Cristian - Bucuresti
    Codreanu Laurentiu - Buzau
    17 -- 26
    Plop Adrian - Bucuresti
    Bejan Alexandru - Tecuci
    Curelea Petre - Lehliu Gara
    Sursilov Constantin - Bucuresti
    Cristofor Razvan - Moinesti
    Stoian Sorin - Curtea de Arges
    Chivu Cornel - Craiova
    Ciocau Viorel - Bucuresti
    Banuta Dumitru - Ploiesti
    Ticu Iulian - Constanta
    27 -- 29 2v gr.sup.
    Dumitrache Gabriel - Giurgiu
    Caldararu Mihai Florentin - Giurgiu
    Theodorescu Alex - Bucuresti
    30 -- 43 1v gr.sup.
    Sultan Valentin - Craiova
    Nitu Serban - Paulesti
    Guluta Florin - Bucuresti
    Pop Dan Cristian - Bucuresti
    Ileanu Bogdan - Bucuresti
    Delimart Alexiana - Targoviste
    Dina Alexandru - Bucuresti
    Ion Radu - Slobozia
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Munteanu Constantin - Ramnicu Sarat
    Bucur Mario - Bucuresti
    Ianos Vlad - Bucuresti
    Enciu Marcel - Bucuresti
    Ionescu Alexandru - Bucuresti
    44 -- 52 0v gr.sup.
    Panait Constantin - Mizil
    Gheorghe Daniel - Braila
    Pasoveanu Silvian - Bucuresti
    Huica Petre - Bucuresti
    Rapan Mihai - Bucuresti
    Asmarandei Petru - Constanta
    Baldea Horia - Bucuresti
    Serban Leonard - Bucuresti
    Raducan Florian - Calarasi
    53 -- 3v gr.inf.
    Matei Mircea - Targoviste
    54 -- 58 2v gr.inf.
    Stan Andrei - Bucuresti
    Ipate Virgil - Valenii de Munte
    Stoica Liviu Gabriel - Slobozia
    Craciunas Bogdan - Bucuresti
    Moisa Costel - Tecuci
    59 -- 72 1v gr.inf.
    Joldes Adrian - Bistrita
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Constantin Sandu - Bucuresti
    Radu Dragos - Targoviste
    Sandu Mihai - Bucuresti
    Grumeza Lucian - Bucuresti
    Modoran Marian - Bucuresti
    Bistreanu Armand - Bucuresti
    Petraru Ionut - Bucuresti
    Constantin Eduard - Bucuresti
    Codreanu George - Tecuci
    Ficleanu Gabriel - Giurgiu
    Caramidaru Daniel - Constanta
    Vasile Florin - Bucuresti
    73 -- 79 0v gr.inf.
    Stefan Mihaela - Bucuresti
    Suciu Dragos - Constanta
    Haralambescu Andrei - Bucuresti
    Ghitu Liviu - Onesti
    Vaduva Andrei - Bucuresti
    Vaduva Filip - Bucuresti
    Azoitei George Sebastian - Bucuresti

    Absent: Boroica Alex

    Clasament Incepatori

    1. Palaloga Sebastian - Bucuresti
    2. Boaca Danut - Buzau
    3 -- 4
    Teodorescu Andu - Bucuresti
    Fusca Georgian - Targoviste
    5 -- 8
    Goretchi Claudiu - Bucuresti
    Dragu Fanel - Slobozia
    Zisu Cristian - Bucuresti
    Ghiurutan Razvan - Bucuresti
    9 -- 16
    Curelariu Eduard - Bucuresti
    Trandafir Catalin - Slobozia
    Toader Georgian - Bucuresti
    Bitoiu Claudiu - Bucuresti
    Candet-Ban Cristian - Bucuresti
    Marinescu Nelu - Targoviste
    Bizga Romeo - Galati
    Dutu Catalin - Bucuresti
    17 -- 2v gr.sup.
    Raileanu Raissa - Bucuresti
    18 -- 26 1v gr.sup.
    Geanta Mihai - Slobozia
    Daia Cristina - Bucuresti
    Avramescu Bogdan - Bucuresti
    Baltatu Eduard - Pitesti
    Comsa George Alexandru - Tulcea
    Pisica Florin - Slobozia
    Boboc Viorel - Slobozia
    Caranfilian Migo - Bucuresti
    Dascalu Vlad - Bucuresti
    27 -- 32 0v gr.sup.
    Popa Bogdan - Bucuresti
    Ionescu Daniel - Bucuresti
    Moise Viorel - Braila
    Nedelcu Mihai - Azuga
    Varbanescu Radu - Bucuresti
    Simion Viorel - Bucuresti
    33 -- 35 2v gr.inf.
    Neagu Costin - Targoviste
    Vaireanu Danut Ionel - Bucuresti
    Portase Daria - Galati
    36 -- 41 1v gr.inf.
    Teodorescu Gabriel - Bucuresti
    Costea Marcel - Bucuresti
    Hodivoianu Marius - Bucuresti
    Portase Raluca - Galati
    Marin Mircea - Bucuresti
    Petculescu Andrei - Bucuresti
    42 -- 48 0v gr.inf.
    Budea Andra - Galati
    Nicula Bogdan - Bucuresti
    Marin Alexandru - Bucuresti
    Siliste Tudor - Bucuresti
    Manescu Alexandru - Bucuresti
    Dumitrescu Diana - Bucuresti
    Modoran Cosmin - Bucuresti

    Absent: Boroica Gheorghe


    Clasament Open

    1. Dena Corneliu - Giurgiu
    2. Acatrinei Lucian Marian - Bucuresti
    3 -- 4
    Niculae Dan - Bucuresti
    Cinca Daniel - Craiova
    5 -- 8
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Radu Nelu - Bucuresti
    Petrov Dan - Bucuresti
    Raportaru Viorel - Bucuresti
    9 -- 16
    Bozga Razvan - Baicoi
    Pascu Razvan - Magureni
    Lita Gabriel - Bucuresti
    Dumbrava Doru - Bucuresti
    Voin Doru - Bucuresti
    Micuda Mihai - Bucuresti
    Sorescu Mircea - Paulesti
    Gherasim Iulian - Tulcea
    17 -- 20
    Moise Mihai - Alexandria
    Papacu Bejoli - Bucuresti
    Orac Teodor - Ramnicu Valcea
    Ene Florin - Ploiesti
    21 -- 2v gr.sup.
    Marcu Nicolae - Bucuresti
    22 -- 35 1v gr.sup.
    Gheorghe Nicolae - Calarasi
    Rosioara Razvan - Alexandria
    Belinsca Romeo - Bucuresti
    Stolearenco Igor - Galati
    Potarniche Bianca - Buzau
    Peiu Cosmin - Babadag
    Samoila Ion - Babadag
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Jaouir Khaled - Bucuresti
    Dima Cristi - Bucuresti
    Osman Metin - Tulcea
    Dospinescu George - Bucuresti
    Negria Mihai - Bucuresti
    Babus Liviu - Ploiesti
    36 -- 40 0v gr.sup.
    Udrea Valentin - Bucuresti
    Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
    Petcu Liviu - Tulcea
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Ispas Victor - Turnu Magurele
    41 -- 42 2v gr.inf.
    Stancescu Sebastian - Ploiesti
    Viciu Dragos - Pitesti
    43 -- 47 1v gr.inf.
    Lazar Ion - Bucuresti
    Poenaru Adrian - Bucuresti
    Zbant Mihai - Tulcea
    Velicescu Dragos - Pitesti
    Mihaila George - Bucuresti
    48 -- 56 0v gr.inf.
    Tuta Radu Ionut - Pitesti
    Balasa Ion - Bucuresti
    Cuna Gheorghe - Buzau
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Petre Cristian - Pitesti
    Moca Vasile - Bucuresti
    Baltatu Marius - Pitesti
    Ganea Razvan - Bucuresti

    Absent:Ciripan Camelia
    Clasament Elite

    1. Macarenco Andrei - Bucuresti
    2. Boraciu Claudiu - Urziceni
    3 -- 4
    Burlacel Ionut - Bucuresti
    Neculai Alexandru - Tulcea
    5 -- 8
    Alexandrescu Marius - Voluntari
    Dumitru Gheorghe - Bucuresti
    Panea Ovidiu - Bucuresti
    Parvu Mihai - Bucuresti
    9 -- 10
    Constantin Teodor - Bucuresti
    Buzatu Vasile - Buftea
    11 -- 13 2v gr.sup.
    Petcu Marius - Bucuresti
    Banescu Dragos - Pitesti
    Dinca Daniel - Bucuresti
    14 -- 15 1v gr.sup.
    Raducan Bogdan - Craiova
    Baiburi Levent - Tulcea
    16 -- 20 0v gr.sup.
    Nitu Victor - Slobozia
    Buta Radu - Bucuresti
    Sandu Bogdan Gabriel - Bucuresti
    Virtopeanu Andrei - Bucuresti
    Traista Andrei - Bucuresti
    21 -- 22 2v gr.inf.
    Arabagiu Marius - Bucuresti
    Grigore Alexandru - Campina
    23 -- 28 1v gr.inf.
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Corbu Mihai Cosmin - Pitesti
    Jimmy Lu - Bucuresti
    Dascalasu Viorel - Bucuresti
    Bradatan Lenuta - Bucuresti
    Bocaniala Norocel - Bucuresti
    29 -- 30 0v gr.inf.
    Zamfir Gicu - Bucuresti
    Acsinte Oana - Bucuresti

    Absent: Dinca NIcolae
    Ultima editare de TopTenisArena; 19.nov.2018, 09:14.
    Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
    23 de mese Donic World Champion TC
    Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
    45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
    1000lux lumina pe masa
    Omologata FRTM
    www.toptenis.ro

  • #2
    Sandu Bogdan Gabriel, Bucuresti, Elite


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Blade 1: Butterfly Innerforce Layer ZLC, FH/BH: T05
    Blade 2: Butterfly Viscaria, FH/BH: T05

    Comentariu


    • #3
      Bică Bogdan, București, Începători

      Sent from my SM-G960F using Tapatalk

      Comentariu


      • #4
        Salutare tuturor salutare Bucuresti, Cristian Istrate open.

        Comentariu


        • #5
          Salut!
          Enculescu Mihaita din Bucuresti, la Avansati.
          Multumesc!

          Comentariu


          • #6
            Pascu Răzvan la Open din Magureni.

            Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Constantin Cristina, Bucuresti, avansati
              Constantin Teodor, Bucuresti, elite

              Comentariu


              • #8
                Buna ziua,

                Alexandru Marius, avansati - Bucuresti.

                Multumesc.
                I'm a lean, mean, spin machine!

                Comentariu


                • #9
                  Leonard Șerban avansați, București.

                  Sent from my ONEPLUS using Tapatalk
                  Blade: XIOM ICE CREAM AZX
                  Fh: XIOM OMEGA 7 PRO
                  Bh: XIOM OMEGA 7 PRO

                  Comentariu


                  • #10
                    Craciunas Bogdan - Avansati - Bucuresti

                    Comentariu


                    • #11
                      Salutare!
                      Caranfilian Migo - Bucuresti, incepatori
                      Multumesc

                      Comentariu


                      • #12
                        Eduard Curelariu (București)- începatori

                        Trimis de pe al meu Redmi Note 3 folosind Tapatalk
                        www.**************

                        Comentariu


                        • #13
                          Plăiașu Ion, PLOPENI, Prahova, open
                          FH: XIOM OMEGA IV PRO max
                          Blade: KAZAK
                          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.2 mm

                          Comentariu


                          • #14
                            Dan Petrov ,Jaouir Khaled,open,Bucuresti.

                            Comentariu


                            • #15
                              Micuda Mihai, Bucuresti, Open
                              Blade: Viscaria
                              FH: Tenergy05
                              BH: Tenergy05

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X