Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lăzarea (Gheorgheni) - 08.12.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A Lăzarea (Gheorgheni) - 08.12.2018

    Localitatea: Lăzarea, jud. Harghita
    Data: Sâmbătă, 08 decembrie 2018[B]

    Categoria turneului: Turneu A, Open + Elite, Avansați + Începători
    (dacă se strâng minim 18 elitiști, turneul se va desfăşura pe trei categorii).
    Ora de începere:
    A+I: 08.00-08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile.
    O+E: 12.30-13.00 – validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile.

    Logistică: 14 mese ITTF (Joola şi Corneilleau), mingi***.
    Locația: Sala de Sport din centrul comunei, situat în imediata apropiere a primăriei și poliției.
    Sala de sport din localitate este una modernă, dotată cu vestiare și dușuri, având și o parcare spațioasă.
    [TD]
    [/TD]

    Contribuția participanților:
    -35 ron (adulți);
    -20 ron (doamne și domnișoare, copii sub 14 ani, persoanele cu dizabilități);
    din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur.

    Se asigură:
    - apă minerală 2 litri,
    - cafea,
    - masă de prânz.
    Material de premiere:
    - Locurile 1–4 cupă, diplomă, medalie,
    - Locurile 5–8 diplomă, medalie.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi 06.12.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;

    CATEGORIILE TURNEULUI:

    ÎNCEPĂTORI+ AVANSAȚI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 si 19,99;
    Număr maxim de jucători: 84

    OPEN
    şi
    ELITE
    - La open poate participa orice jucător cu media între 20,00 si 29,99, respectiv și avansații care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
    - La elite poate participa orice jucător cu media >= 30,00, respectiv și openișții care își manifestă opțiunea pentru această categorie;
    Număr maxim de jucători: 42 (Dacă se înscriu min. 18 elitişti, vom organiza turneu separat pentru cele două categorii. În funcţie de mersul înscrierilor, vom lămuri acest aspect până la data de 3 decembrie, orele 21:00.)

    SISTEMUL DE JOC:

    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă), se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dat de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3/4 jucători, se califică primii 2*;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: regula şarpelui sau 1432;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi de calculator (tragere la sorți cu butonul auto).

    *La categoria open, sau dacă se joacă îmreună open+elite nu vor fi grupe superioare, toţi cei 4 jucători calificaţi din inferioare intrând direct pe tabloul eliminatoriu.

    ORGANIZATORI:
    - Héja Zoltán, tel. 0755.868.386;
    - Héja Zsolt, tel. 0744.457.583

  • #2
    Info utile:

    Poze cu sala, ianuarie a.c.:


    Lazarea:

    Postat în original de PaliHR Vezi post
    .










    Ultima editare de hjz70; 23.nov.2018, 21:33.

    Comentariu


    • #3
      Rezervat inscrieri:

      Inscrieri E - on 12/7/2018 at 8:07:29 PM

      1. Albu Vlad, Iasi, 91 - 42.18 - E
      2. Kiss Janos, Miercurea Ciuc, 325 - 38 - E
      3. Firu Marian, Vatra Dornei, 35 - 37.44 - E
      4. Jozsa Zoltan, Odorheiu Secuiesc, 58 - 36.7 - E
      5. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 34 - 36.08 - E
      6. Zidar Victor, Reghin, 103 - 35.66 - E
      7. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 51 - 34.23 - E
      8. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 485 - 33.78 - E
      9. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 266 - 33.06 - E
      10. Barabas Sandor, Toplita, 354 - 32.68 - E
      11. Korabian Tamas, Cluj Napoca, 327 - 31.7 - E
      12. Lakatos Zsolt, Miercurea Ciuc, 218 - 30.83 - EW

      Inscrieri O - on 12/7/2018 at 8:07:29 PM

      1. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 80 - 29.77 - O
      2. Colcer Nicolae, Toplita, 183 - 29.23 - O
      3. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 102 - 28.9 - O
      4. Macovei Cristi, Iasi, 99 - 28.73 - O
      5. Denes Ferenc, Praid, 371 - 28.24 - OW
      6. Fazakas Attila, Toplita, 476 - 27.77 - O
      7. Ciuca Sorin, Iasi, 358 - 26.95 - O
      8. Veres Janos, Targu Mures, 265 - 26.49 - OW
      9. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 130 - 26.11 - O
      10. Gecse Alpar, Chibed, 172 - 25.74 - O
      11. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 145 - 25.71 - OW
      12. Keresztes Zoltan, Gheorgheni, 802 - 25.2 - OW
      13. Janosi Attila, Targu Mures, 164 - 24.77 - O
      14. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 398 - 24.08 - OW
      15. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 219 - 24.05 - OW
      16. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 378 - 22.85 - O
      17. Babics Tamas, Gheorgheni, 888 - 22.7 - O
      18. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 329 - 22.61 - OW
      19. Cazacu Florin, Vatra Dornei, 1068 - 22 - O
      20. Kincses Jozsef, Praid, 419 - 21.92 - O
      21. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 253 - 20.19 - O
      22. Oncioiu Gabriel, Toplita, 1555 - 17.3 - A

      Inscrieri A+I - on 12/7/2018 at 8:11:18 PM

      1. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 294 - 18.59 - AW
      2. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 418 - 17.85 - AW
      3. Loghin Florin, Brasov, 287 - 17.73 - A
      4. Ilie Octavian Marius, Brasov, 316 - 17.7 - A
      5. Kovacs Istvan, Miercurea Ciuc, 963 - 17.6 - A
      6. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 751 - 17.43 - A
      7. Vajda Erno, Reghin, 441 - 17.4 - AW
      8. Raduly Ovidiu, Fantanele, 994 - 17.25 - A
      9. Bedo Jozsef, Suseni, 362 - 17.23 - A
      10. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 483 - 17.14 - A
      11. Kis Istvan, Brasov, 397 - 16.87 - AW
      12. Heja Zoltan, Ditrau, 426 - 16.86 - A
      13. Todor Csaba, Gheorgheni, 607 - 16.57 - AH
      14. Pop Sabin, Targu Mures, 479 - 14.53 - A
      15. Urzica Ioan, Toplita, 1591 - 14.4 - A
      16. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 566 - 14.03 - A
      17. Lorinczi Bela, Gheorgheni, 1003 - 13.9 - A
      18. Lupescu Nicolae, Reghin, 626 - 13.08 - A
      19. Balan Viorel, Bistrita, 765 - 13.03 - A
      20. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 589 - 12.75 - A
      21. Strugar Ioan, Deda, 943 - 12.74 - A
      22. Markos Sandor, Borsec, 999 - 12.53 - A
      23. Mandru Aurel, Sarmas, 1264 - 12.4 - A
      24. Peter Laszlo, Ciumani, 1405 - 12.4 - A
      25. Dumitrescu Sorin, Brasov, 859 - 11.8 - A
      26. Vancsa Zoltan, Miercurea Ciuc, 1352 - 11.7 - A
      27. Demeter Arpad, Miercurea Ciuc, 1273 - 11.65 - A
      28. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 728 - 11.58 - A
      29. Cosarca Mihaita, Sarmas, 1453 - 11.5 - A
      30. Badescu Tudor, Cluj Napoca, 843 - 11.22 - A
      31. Boariu Timofte Danut, Borsec, 978 - 10.38 - AW
      32. Nagy Attila, Suseni, 1307 - 10.3 - A
      33. Mezei Mihai, Sarmas, 1586 - 10.3 - A
      34. Szekely Zoltan, Gheorgheni, 1635 - 10.3 - A
      35. Bajko Karoly, Hodosa, 1749 - 10.3 - A
      36. Bardocz Ferenc, Ditrau, 1207 - 9.7 - I
      37. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 1148 - 9.4 - I
      38. Mindru Marin, Sarmas, 1451 - 9.15 - I
      39. Angi Zoltan, Gheorgheni, 785 - 9.1 - I
      40. Suciu Andrei, Borsec, 986 - 9.08 - I
      41. Ghitu Liviu, Onesti, 687 - 9.02 - I
      42. Pralea Constantin, Alba Iulia, 788 - 8.98 - IW
      43. Csiki Szabolcs, Suseni, 1428 - 8.75 - I
      44. Andras Zoltan, Miercurea Ciuc, 1012 - 8.68 - I
      45. Szabo Zoltan, Suseni, 1545 - 7.7 - I
      46. Gergely Istvan, Ditrau, 1793 - 7.5 - I
      47. Bartos Csongor, Miercurea Ciuc, 1295 - 7.28 - I
      48. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 1067 - 7.04 - I
      49. Csiki Istvan, Suseni, 1611 - 7 - I
      50. Creta Petru, Luna CJ, 990 - 6.86 - I
      51. Kopacz Andras, Miercurea Ciuc, 1539 - 6 - I
      52. Olaru Dragomir, Suseni, 2111 - 6 - I
      53. Gidro Bela, Borsec, 2785 - 6 - I
      54. Malnasi Eke Ferenc, Toplita, 1957 - 5.85 - I
      55. Vass Peter, Miercurea Ciuc, 1520 - 5.5 - I
      56. Heja Zsolt, Ditrau, 1647 - 4.8 - I
      57. Illyes Elemer, Ditrau, 2190 - 4.5 - I
      58. Pralea David Constantin, Alba Iulia, 1764 - 4.23 - I
      59. Petra Ioan, Balan, 2042 - 4 - I
      60. Csata Sebestyen, Gheorgheni, 2564 - 4 - I
      61. Cucu Poenariu Claudius, Borsec, 3321 - 4 - I
      62. Kovacs Eduard, Balan, 1952 - 0 - A
      63. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 2099 - 0 - A
      64. Simon Robert, Gheorgheni, 2356 - 0 - A
      65. Jakab Szabolcs, Santimbru, 4001 - 0 - I
      66. Lemhenyi Tamas , Gheorgheni, 5001 - 0 - I
      67. Timar Ioan, Toplita, 5003 - 0 - I
      68. Bajko Erno, Hodosa, 5004 - 0 - I
      69. Burjan Istvan, Gheorgheni, 5005 - 0 - I
      Ultima editare de hjz70; 07.dec.2018, 19:19.

      Comentariu


      • #4
        La open: Pralea Marius Dan, Botosani.
        La incepatori: Pralea Constantin si Pralea David Constantin din Alba Iulia, Marin Bogdan Mihail din Bacau.

        Comentariu


        • #5
          La incepetori : Heja Zsolt, Angi Zoltan
          La avansati : Heja Zoltan, Makszem Szabolcs

          Comentariu


          • #6
            Gered Ferenc. Szántó Lajos. Avansanti. M Ciuc. Multumesc.

            Comentariu


            • #7
              Vancsa Zoltan , Laszlo Levente -avansati, open

              Comentariu


              • #8
                Se inscriu din Miercurea-Ciuc: Lorincz Zoltan, Vaszi Denes la avansati, Ambrus Zoltan si Orza Gabor la incepatori. Multumesc

                Comentariu


                • #9
                  Keresztes Zoltan
                  Lovasz Vilmos

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscriu la open:

                    Nicu Constantin - Iasi
                    Macovei Cristi - Iasi

                    Comentariu


                    • #11
                      Se inscrie la O+E: Boeriu Cezara din Tg.Mureş


                      Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscrie din Suseni: Bedo Jozsef, Nagy Attila, Csiki Istvan, Szabo Zoltan, Szabo Robert, Csiki Szabolcs, Nagy Arpad, Solyom Laszlo, Olaru Dragomir

                        Comentariu


                        • #13
                          Lorinczi Bela

                          Comentariu


                          • #14
                            Se inscrie telefonic : Tokos Pal, open.

                            Comentariu


                            • #15
                              La open : Babics Tamas
                              La elite : Korabian Tamas
                              La avansati : Todor Csaba , Gergely Istvan
                              La incepetor : Ilyes Elemer , Bardocz Ferenc , Bajko Karoly

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X