Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Iernii", Sibiu - 15.12.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Iernii", Sibiu - 15.12.2018

    TURNEUL A "Cupa Iernii ed a V-a "

    LOCALITATEA: SIBIU
    DATA: 15 DECEMBRIE 2018 , Ziua Sâmbătă

    CATEGORIE Amatori INCEPATORI + AVANSATI / Open+ Elite

    SALA : SALA DE SPORT LICEUL TEORETIC CONSTANTIN NOICA SIBIU
    ADRESA: Str. Oştirii nr 5, Sibiu 55726

    https://www.google.ro/maps/place/Lic....1542122?hl=ro
    [TD]
    [/TD]

    TOTAL NR. MESE: LOGISTICA: 16 mese: Joola, DONIC, Tibhar, Sponeta
    MINGI competitie plastic ***

    SPUPRAFAŢA DE JOC: - conditii de joc sala de sport tip Nastase

    [COLOR="#FF0000"][B]
    NUMĂR MAXIM PARTICIPANŢI: 144
    - 96 la AMATORI INCEPATORI+AVANSATI
    - 48 la OPEN + Elite
    DURATĂ APROXIMATIVĂ : 9:05 - până la terminare
    Se asigură : mingi de joc, apă , cafea , sandviş

    Parteneri
    LICEUL TEORETIC CONSTANTIN NOICA SIBIU
    http://ltcn.ro/


    DIRECTIA JUDEŢEANĂ PENTRU SPORT SI TINERET SIBIU http://www.tineretsibiu.ro/

    Cu sprijinul domnului profesor ANTON CĂLIN

    ANDRO GIR. SRL

    SC NANIL1 SRL http://www.catering-sibiu.ro/

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum până în data de 14.12.2018 ora 21 – în ordinea înscrierilor
    - ultima retragere Joi 13.12.2018, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe INFERIOARE de câte 6 jucători (5 jucători -în cazul în care sunt absenţi)– se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe SUPERIOAREde câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: tragere la sorţi
    - Tablou ELIMINATORIU;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Locurile 2 se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    PENTRU PARTICIPARE: 40 Lei. Copiii până la 18 ani 20 lei.
    Câte 1 leu / participant se virează către AmaTur.

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Cupe, diplome şi medalii - locurile 1--4,
    Diplome locurile 5 - 8

    I. AMATORI
    - număr maxim de participanţi: 94+2 wilcard
    ORA ÎNCEPERE MECIURI 09:30
    - înscrierile la sală se fac doar în limita locurilor disponibile până la ora: 09:25
    - confirmarea se face odată cu înscrierea şi plata taxei ce are loc între orele: 09:05 - 09:20
    - cei care întâzie sunt rugaţi să confirme la telefon până la ora: 09:15
    - nr. Mese: pentru grupele inferioare-16 , Nr. de mese pentru grupe superioare - 8


    II. OPEN+ELITE
    - număr maxim de participanţi: 46 + 2 wilcard
    ORA ÎNCEPERE MECIURI 14:00
    - înscrierile la sală se fac doar în limita locurilor disponibile, până la ora: 13:50
    - confirmarea se face odată cu înscrierea si plata taxei ce are loc între orele 13:00 - 13:50
    - cei care întâzie sunt rugaţi să sune la telefon până la ora: 13:50
    - nr mese pentru grupele inferioare si superioare - 8


    ORGANIZATORI AMATUR
    - Mureşanu Alex - 0723856419 alexmuresanu@yahoo.com
    - Filea Adonis - 0747297093 adonisfilea@gmail.com

    ALTE INFORMATII :
    Pentru ambele categorii
    În cazul în care sunt absenţi locurile libere vor fi alocate prin tragere la sorţi la jucatorii prezenţi la sală de pe lista de aşteptare
    În cazul în care nu sunt jucatori prezenţi se va trece 0 victorii la jucatorul absent.
    Orice lipsă a unor participanţi sau intârziaţi, NU afectează începerea jocurilor,
    Intre 13:50 - 14:00 se va aerisi SALA
    În cazul în care în urma înscrierilor nu sunt asigurte cel putin 5 jocuri pentru fiecare jucator, se vor face grupe de 7 jucatori şi se va juca 2 grupe la 3 mese.
    - Rugăm fiecare participant să menţioneze categoria la care doreşte să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iştii (media20 ^) nu pot juca la amatori;
    Înscrierea se face : - Nume Prenume , localitate , categorie. Vă rugam folositi numele şi prenumele înscrise în clasamentul Amatur pentru a nu avea surprize sa apăreţi ca jucător nou.
    La turneu vor fi asigurate material sportive de catre firma ANDRO GIR. SRL
    Vom incerca sa asiguram parcare in curtea liceului .

    Spor la antrenamente şi vă aşteptăm!
    Ultima editare de adof; 05.dec.2018, 15:01.

  • #2
    Cupa IERNII ed a V-a - Turneu - Local - Sibiu - 15.12.2018
    Lista înscrieri - Open - 15.12.2018 01:22

    Nr.Crt. Nume Prenume - Loc Clasament - Localitatea - Judeţ - MPT
    1 . Simon Csaba - 237 - Targu Mures - MS - 41,28
    2 . Muntean Alin - 756 - Tarnaveni - MS - 40,00
    3 . Sufletel Radu - 17 - Alba Iulia - AB - 39,21
    4 . Temelie Dragos - 238 - Selimbar - SB - 38,90
    5 . Govoreanu Florin - 16 - Cisnadie - SB - 37,87
    6 . Irsai Istvan - 141 - Targu Mures - MS - 37,73
    7 . Aron Darie - 84 - Sibiu - SB - 37,30
    8 . Lazaroiu Adrian - 41 - Targoviste - DB - 36,59
    9 . Bleoca Marius - 111 - Tarnaveni - MS - 35,20
    10 . Todarcea Ioan - 762 - Sibiu - SB - 35,10
    11 . Oprea Adrian - 52 - Lugoj - TM - 33,96
    12 . Andone Claudiu - 326 - Cugir - AB - 33,90
    13 . Retegan Cosmin - 113 - Plopeni - PH - 33,03
    14 . Gritto Daniel - 1460 - Medias - SB - 32,10
    15 . Iancu Sorin - 216 - Sibiu - SB - 31,73
    16 . Butura Vasile - 343 - Alba Iulia - AB - 30,77
    17 . Migea Cornel - 104 - Sibiu - SB - 30,64
    18 . Motorga Dorin - 115 - Targu Mures - MS - 29,39
    19 . Beches Andrei - 269 - Sibiu - SB - 29,38
    20 . Dirlea Ioan - 162 - Aiud - AB - 28,98
    21 . Tokos Pal - 102 - Odorheiu Secuiesc - HR - 28,90
    22 . Trandafir Vasile - 124 - Targu Mures - MS - 28,00
    23 . Decean Darian - 339 - Sibiu - SB - 27,95
    24 . Ciobanu Daniel - 121 - Blaj - AB - 27,94
    25 . Negrean Ioan - 146 - Sibiu - SB - 27,01
    26 . Jichici Svetozar - 166 - Timisoara - TM - 27,01
    27 . Mitzea Alexandru - 393 - Sibiu - SB - 26,62
    28 . Ticu Sorin - 331 - Lugoj - TM - 26,57
    29 . Veres Janos - 265 - Targu Mures - MS - 26,49
    30 . Zedler Csaba - 721 - Agnita - SB - 26,27
    31 . Jurescu Sorin - 208 - Timisoara - TM - 26,03
    32 . Cioboiu Dan - 322 - Craiova - DJ - 25,57
    33 . Cindea Cristian - 770 - Medias - SB - 24,87
    34 . Barac Marius - 355 - Sibiu - SB - 24,70
    35 . Veres Adrian - 341 - Timisoara - TM - 24,67
    36 . Barbulescu Dan - 409 - Sibiu - SB - 23,92
    37 . Pelaghie Ioan - 606 - Targu Mures - MS - 23,60
    38 . Toader George - 1144 - Agnita - SB - 23,60
    39 . Susan Mircea - 1379 - Alba Iulia - AB - 23,40
    40 . Comsa Dan - 615 - Sibiu - SB - 23,15
    41 . Weiss Simona - 459 - Cisnadie - SB - 23,08
    42 . Timaru Ilie - 561 - Ocna Sibiului - SB - 22,30
    43 . Groza Alexandru - 803 - Cisnadie - SB - 21,63
    44 . Somlea Darian - 824 - Cisnadie - SB - 21,50
    45 . Kromek Iulian - 406 - Cugir - AB - 21,17
    46 . Cecan Vasile - 301 - Timisoara - TM - 21,13
    47 . Trocan Nicolae - 278 - Mioveni - AG - 20,04
    48 . Tincu Laurentiu - 2160 - Sibiu - SB - 0,00

    Lista de asteptare Open
    1 . Lulciuc Dumitru - 694 - Timisoara - TM - 26,65
    2 . Sarbu Dan - 199 - Ploiesti - PH - 24,60
    3 . Glisa Valentin - 1369 - Timisoara - TM - 32,20

    Clasament 01-dec-2018

    Wilcard:
    Tincu Laurentiu
    Todarcea Ioan

    Cupa IERNII ed a V-a - Turneu - Local - Sibiu - 15.12.2018
    Lista înscrieri - Amatori - 15.12.2018 01:25

    Nr.Crt. Nume Prenume - Loc Clasament - Localitatea - Judeţ - MPT
    1 . Bozosan Petre - 282 - Sibiu - SB - 19,84
    2 . Toader Valentin - 1268 - Agnita - SB - 19,60
    3 . Hancig Mircea - 402 - Timisoara - TM - 19,53
    4 . Ene Florin - 307 - Ploiesti - PH - 19,07
    5 . Manzat Mircea - 1265 - Saliste - SB - 19,00
    6 . Moldovan Flavia - 563 - Tarnaveni - MS - 18,85
    7 . Matei Dumitru - 284 - Deva - HD - 18,84
    8 . Morariu Marius - 439 - Sibiu - SB - 18,67
    9 . Muresanu Alex - 1397 - Sibiu - SB - 18,20
    10 . Iliuta Adrian - 308 - Sannicolau Mare - TM - 18,09
    11 . Benyovski Bela - 519 - Sibiu - SB - 18,03
    12 . Ilie Octavian Marius - 316 - Brasov - BV - 17,70
    13 . Nitu Serban - 317 - Paulesti - PH - 17,70
    14 . Lupsa Bogdan - 328 - Ramnicu Valcea - VL - 17,66
    15 . Cristea Virgil - 599 - Cugir - AB - 17,52
    16 . Dumitru Florin - 531 - Arad - AR - 17,10
    17 . Chibulcutean Bogdan - 773 - Tarnaveni - MS - 17,02
    18 . Bucur Alin Adrian - 586 - Targu Mures - MS - 17,00
    19 . Radu Constantin - 481 - Sibiu - SB - 16,93
    20 . Kis Istvan - 397 - Brasov - BV - 16,87
    21 . Manitiu Florin - 851 - Sibiu - SB - 16,80
    22 . Sabau Gheorghe - 598 - Tarnaveni - MS - 16,60
    23 . Ciobanu Cosmin - 736 - Cristian SB - SB - 16,53
    24 . Acriva Marian - 431 - Mizil - PH - 16,51
    25 . Vera Esteban - 617 - Sibiu - SB - 16,38
    26 . Bardas Ioan - 571 - Dumbraveni SB - SB - 16,37
    27 . Duca Marius - 1229 - Sibiu - SB - 16,30
    28 . Ciky Cornel - 430 - Fagaras - BV - 16,05
    29 . Hrehoret Adrian - 1844 - Ramnicu Valcea - VL - 16,00
    30 . Szivery Adrian - 674 - Arad - AR - 15,98
    31 . Baluta Silviu - 530 - Bucuresti - B - 15,91
    32 . Tatar Dorel - 849 - Simeria - HD - 15,86
    33 . Sicoe Ioan - 521 - Turda - CJ - 15,71
    34 . Banea Radu - 917 - Sibiu - SB - 15,63
    35 . Balaj Roland - 504 - Arad - AR - 15,29
    36 . Mitar Marius Tiberiu - 480 - Sannicolau Mare - TM - 15,24
    37 . Filea Adonis - 927 - Sibiu - SB - 15,23
    38 . Ispas Emil - 2614 - Alba Iulia - AB - 15,10
    39 . Oniga Paul - 753 - Blaj - AB - 15,08
    40 . Moldovean Valer - 905 - Calan - HD - 14,92
    41 . Iepure Teodor Calin - 517 - Aiud - AB - 14,75
    42 . Paraschiv Claudiu - 663 - Bucuresti - B - 14,70
    43 . Pop Sabin - 479 - Targu Mures - MS - 14,53
    44 . Bleoca Lucas - 677 - Tarnaveni - MS - 14,17
    45 . Sabau Mircea - 695 - Tarnaveni - MS - 14,09
    46 . Prodan Tiberiu - 870 - Tarnaveni - MS - 13,93
    47 . Movileanu Neculae - 624 - Brasov - BV - 13,72
    48 . Pasca Lucian - 1677 - Targu Mures - MS - 13,50
    49 . Chibulcutean Ioan - 812 - Tarnaveni - MS - 13,42
    50 . Dragomir Ioan - 1357 - Cristian SB - SB - 13,30
    51 . Rotariu Andrei - 1270 - Sibiu - SB - 13,05
    52 . Caraus Sorin - 661 - Deva - HD - 12,87
    53 . Strugar Ioan - 943 - Deda - MS - 12,74
    54 . Tedi Ioja - 1036 - Calan - HD - 12,70
    55 . Gherman Romulus - 710 - Arad - AR - 12,62
    56 . Fratila Dan - 926 - Ocna Sibiului - SB - 12,28
    57 . Vrancea Markus - 1447 - Sibiu - SB - 11,60
    58 . Anton Calin - 874 - Sibiu - SB - 11,46
    59 . Kondort Dan - 1361 - Sibiu - SB - 10,75
    60 . Oprean Andrei - 889 - Deva - HD - 10,72
    61 . Sandu Andrei - 1083 - Sibiu - SB - 10,40
    62 . Gligor Paul - 914 - Arad - AR - 9,68
    63 . Ghitu Liviu - 687 - Onesti - BC - 9,02
    64 . Pralea Constantin - 788 - Alba Iulia - AB - 8,98
    65 . Malene Petru - 872 - Fagaras - BV - 8,93
    66 . Suciu Sergiu - 1015 - Turda - CJ - 6,80
    67 . Cirstea Toni - 1583 - Targu Jiu - GJ - 5,96
    68 . Hradszky Sebastian - 2470 - Sannicolau Mare - TM - 5,07
    69 . Csiki Ioan - 2386 - Targu Mures - MS - 5,00
    70 . Pralea David Constantin - 1764 - Alba Iulia - AB - 4,23
    71 . Cuntan Ioan - 1934 - Saliste - SB - 4,00
    72 . Misca Ovidiu - 2231 - Blaj - AB - 4,00
    73 . Muresanu Mihaela - 2628 - Sibiu - SB - 4,00
    74 . Mladin Marian - 4771 - Ramnicu Valcea - VL - 0,00
    75 . Taman Ioan - Nou - Cugir - AB - Nou

    Clasament 01-dec-2018
    Ultima editare de adof; 15.dec.2018, 00:25.

    Comentariu


    • #3
      Incerc sa ajung si eu: Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, Open.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #4
        rezervat organizatori

        uite asa o sa scrie alti mai harnici clasamentul si inscrierile

        data viitoare promit ca am sa il postez dimineata la 2

        ATENTIE

        STRADA OSTIRII ESTE CU SENS UNIC


        DIRECTIA JUDEŢEANĂ PENTRU SPORT SI TINERET SIBIU http://www.tineretsibiu.ro/

        prin domnul profesor ANTON CĂLIN

        PREMIAZA jucatorii calificati in eliminatoriu cu cate un tricou
        Ultima editare de adof; 07.dec.2018, 19:46.

        Comentariu


        • #5
          Sursilov Constantin - Bucuresti - Avansati

          Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
          Blade: Butterfly Primo Power Feeling
          Fh: Nittaku Fastarc G-1
          Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

          Comentariu


          • #6
            Marius Morariu - Amatori - Sibiu. Mersi!

            Mr. Tomahawk

            Comentariu


            • #7
              Loghin Florin ...Brasov...amatori

              Comentariu


              • #8
                Turneu A "Cupa IERNII ed a V-a" - SIBIU, Sâmbătă 15.12.2018

                Comșa Dan,Sibiu,Open


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                Comentariu


                • #9
                  Dan Kondort, Sibiu

                  Comentariu


                  • #10
                    1 Filea Adonis - Sibiu - Amatori
                    2 Anton Calin - Sibiu - Amatori
                    3 Bozosan Petre - Sibiu - Amatori
                    4 Dancila Tudor - Sibiu - Amatori

                    La Open / Elite
                    5 Decean Darian - Sibiu - Open
                    6 Negrean Ioan - Sibiu - Open
                    7 Barbulescu Dan - Sibiu - Open
                    8 Barac Marius - Sibiu - Open
                    9 Timaru Ilie - Ocna Sibiului - Open
                    10 Daneliuc Gabi - Selimbar - Open

                    Comentariu


                    • #11
                      Bărdaș Patrick amatori Dumbraveni
                      Bărdaș Ioan amatori Dumbraveni
                      Onet Nicolae amatori Sighisoara
                      Tenea Cosmin amatori Sighisoara
                      Tipser Gabriel open Sighisoara.

                      Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Țigăroi Florin cluj
                        Avansați

                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Lazaroiu Adrian - Targoviste -Open

                          Comentariu


                          • #14
                            Mitzea Alexandru - Open
                            Radu Constantin, Benyovski Bela si Dragomir Mitică- avansați

                            Comentariu


                            • #15
                              Nitu Serban,Paulesti,avansati

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X