Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prietenilor", Arad - 12.01.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Prietenilor", Arad - 12.01.2019

    Turneu B "Cupa Prietenilor", Arad - 12.01.2019

    Data: 12 ianuarie 2019


    Localitatea: Arad
    Locul de desfasurare: Sala CSM Arad, str. Mihai Eminescu nr. 28, Arad;


    [TD]
    [/TD]


    Categorii: Incepatori, Avansati, Open+Elite si Dublu;
    Logistica: 9 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:15 (Incepatori, Avansati), 10:00-13:15 (Dublu) si 10:00-15:15 (Open+Elite);
    Ora de incepere: 9:15-9:30 Incepatori, Avansati, 13:15-13:30 Dublu, 15:15-15:30 Open+Elite;


    SE ASIGURA:
    - cafea, apa 2L (minerala/plata), tuica;
    - ceaun+muraturi (Masterchef: Tisza Iosif si Burcau Petru);



    Materiale de premiere:
    - cupa (la primul loc), medalii si diplome (la primele patru locuri: Incepatori, Avansati si Open+Elite);
    - cupe (la primul loc), medalii si diplome (la primele doua locuri la Dublu);


    Taxa de participare:
    25 ron (adulti);
    15 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.
    15 ron perechea (7,5 ron/participant) la concursul de dublu (se plateste separat);


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri, 11.01.2018, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 3 puncte: N;


    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 24;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:15
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10,00 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 18;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:15
    Ora de incepere: 09:15 - 09:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti,
    de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    OPEN+ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 20,00;
    Numar maxim de jucatori: 30;
    Validare inscrieri: 10:00 - 15:15
    Ora de incepere: 15:15 - 15:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-6 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    DUBLU
    - poate participa orice pereche, fara restrictii de categorie si mp;
    Numar maxim de perechi: 16;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:15
    Ora de incepere: 13:15 - 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 3, 4 jucatori in functie de media MP-urilor jucatorilor care formeaza perechea, aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 2;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face automat astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;



    *in functie de inscrieri, numarul jucatorilor de la fiecare categorie se poate modifica;


    ORGANIZATORI:
    Lacatis Ghita: 0758.923.908
    Neamt Doru: 0749.244.202

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu;

    PROGRAM TURNEU SI SISTEM DE DESFASURARE

    INCEPATORI (24 participanti)
    08:30 - 09:15 validare inscrieri;
    09:15 - 13:15 inferioare, superioare, primul tur din eliminatorii;
    13:15 - 14:15 pauza de ceaun;
    14:15 - 15:00 sferturi;
    15:00 - 16:00 semifinale si finala.

    - inferioare: 4 grupe de cate 6 jucatori, se califica primii 4 plus cele mai bune 2 locuri 5; se joaca doua grupe la trei mese;
    - superioare: 6 grupe de cate 3 jucatori, se califica primii 2; se joaca o grupa la masa;
    - eliminatorii: tablou de 16 cu 4 bye-uri.

    AVANSATI (18 participanti)
    08:30 - 09:15 validare inscrieri;
    09:15 - 13:15 inferioare;
    13:15 - 14:15 pauza de ceaun;
    14:15 - 15:30 superioare;
    15:30 - 17:00 eliminatorii.

    - inferioare: 3 grupe de cate 6 jucatori, se califica primii 4; se joaca o grupa la masa;
    - superioare: 4 grupe de cate 3 jucatori, se califica primii 2; se joaca doua grupe la o masa;
    - eliminatorii: tablou complet de 8; se joaca pe doua mese.

    DUBLU (16 echipe)
    10:00 - 13:15 validare inscrieri;
    13:15 - 14:15 grupe;
    14:15 - 15:15 eliminatorii.

    - inferioare: 4 grupe de cate 4 jucatori, se califica primii 2; se joaca o grupa la doua mese;
    - eliminatorii: tablou complet de 8; se joaca pe patru mese.

    OPEN+ELITE (30 participanti)
    10:00 - 15:15 validare inscrieri;
    15:15 - 18:00 inferioare;
    18:00 - 19:00 superioare;
    19:00 - 20:30 eliminatorii.

    - inferioare: 6 grupe de cate 5 jucatori, se califica primii 3; se joaca o grupa la masa;
    - superioare: 6 grupe de cate 3 jucatori, se califica primii 2; se joaca o grupa la masa;
    - eliminatorii: tablou de 16 cu 4 bye-uri.

  • #2
    La Multi Ani, sanatate si multe succese atat in plan profesional cat si in atingerea obiectivelor legate de tenis de masa!

    Inscrieri Open+Elite - on 11.01.2019 at 19:53:42

    1. Gajta Jonel, Varset, 240 - 43,8 - EL
    2. Mutrescu Eugen, Timisoara, 3 - 42,2 - E
    3. Roman Bogdan, Arad, 105 - 41,98 - E
    4. Iana Remus, Timisoara, 50 - 41,59 - E
    5. Put Gabriel, Oravita, 42 - 41,37 - E
    6. Avram Victor, Arad, 23 - 41,19 - E
    7. Verdet Adrian, Oravita, 8 - 40,35 - E
    8. Beca Iliesen, Timisoara, 182 - 40,23 - EL
    9. Mihalescu Dinu, Timisoara, 43 - 35,9 - EW
    10. Popet Doru, Timisoara, 226 - 35,5 - EW
    11. Popa Bogdan, Timisoara, 521 - 34,15 - EL
    12. Oprea Adrian, Lugoj, 47 - 33,87 - E
    13. Bulz Ovidiu, Arad, 1368 - 32 - O
    14. Kaposta Victor, Arad, 62 - 31,36 - O
    15. Creinicean Liviu, Oravita, 162 - 30,18 - O
    16. Drinceanu Lilian, Oravita, 137 - 28,49 - O
    17. Ciochina Gabriel, Arad, 324 - 28,27 - O
    18. Georgescu Constantin, Orastie, 433 - 28,17 - O
    19. Meszar Razvan, Arad, 572 - 27,85 - O
    20. Jichici Svetozar, Timisoara, 114 - 27,73 - OW
    21. Veres Francisc, Oravita, 148 - 27,44 - O
    22. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 281 - 26,93 - O
    23. Deak Valentin, Sebis, 464 - 26,44 - O
    24. Ticu Sorin, Lugoj, 253 - 26,41 - O
    25. Lulciuc Dumitru, Timisoara, 607 - 26,1 - O
    26. Istrate Samir, Arad, 477 - 26 - O
    27. Frunza Alexandru, Timisoara, 298 - 25,93 - O
    28. Ardelean Raul, Arad, 297 - 25,36 - O
    29. Lungu Marius, Oravita, 462 - 23,87 - O
    30. Cecan Vasile, Timisoara, 257 - 20,43 - O
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Kramarsic Milos, Belgrad, 346 - 27,4 - O
    2. Pop Claudiu, Arad, 1269 - 23,5 - O

    * fata de sistemul clasic, in principiu, as dori ca la acest prim turneu din 2019 sa incercam grupe inferioare de 5 din care se califica primii 3. Urmeaza superioare de cate 3 din care se califica primii 2 iar apoi tablou eliminatoriu.


    Inscrieri Avansati - on 11.01.2019 at 19:54:21

    1. Borcsi Jozsef, Timisoara, 468 - 19,69 - A
    2. Dumitru Florin, Arad, 434 - 18,69 - A
    3. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 261 - 17,84 - A
    4. Cioveie Bogdan, Oravita, 710 - 17,5 - A
    5. Filip Adrian, Timisoara, 2493 - 17,2 - A
    6. Ankar Wasim, Timisoara, 506 - 16,91 - A
    7. Olah Remus, Arad, 599 - 16,87 - A
    8. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 401 - 15,65 - A
    9. Daroti Florin, Lipova, 766 - 15,4 - A
    10. Balaj Roland, Arad, 459 - 15,37 - A
    11. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 428 - 15,33 - A
    12. Cioveie Marian, Oravita, 711 - 13,86 - A
    13. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 683 - 13,06 - A
    14. Gherman Romulus, Arad, 628 - 13,04 - A
    15. Chiscan Bogdan, Arad, 740 - 12,01 - A
    16. Iusco Ionut, Arad, 752 - 11,5 - A
    17. Guttman Gabriel, Arad, 2931 - 0 - A
    18. Ambrus Narcis, Oravita, 3955 - 0 - A
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Purda Raul, Lipova, 1729 - 13,4 - A
    2. Ispas Dan, Timisoara, 1338 - 17 - A
    3. Deme Dan, Arad, 1531 - 11,7 - A
    4. Berchi Ioan, Arad, 938 - 10,85 - A

    * sistem clasic: inferioare de 6, se califica primii 4, superioare de 3-4, tablou eliminatoriu;


    Inscrieri Incepatori - on 11.01.2019 at 19:54:56

    1. Dobanda Alexandru, Arad, 702 - 9,84 - IW
    2. Oproi Eugen, Sannicolau Mare, 1451 - 9,6 - I
    3. Sabau Victor, Arad, 741 - 9,58 - I
    4. Gligor Paul, Arad, 846 - 9,28 - I
    5. Jicarean David, Lipova, 1295 - 9,13 - I
    6. Beldean Octavian, Arad, 1303 - 8,85 - I
    7. Effler Stefan, Arad, 1439 - 8,1 - I
    8. Achim Paul, Arad, 1168 - 6,55 - I
    9. Simion Razvan, Arad, 1873 - 6,3 - I
    10. Coiov Nicolae, Arad, 1304 - 6,1 - I
    11. Herteg Doru, Arad, 1142 - 5,97 - IW
    12. Gherlea Laurentiu, Sannicolau Mare, 1544 - 5,95 - I
    13. Simion Dani, Arad, 1938 - 5,7 - I
    14. Nastase Laurentiu, Arad, 2226 - 5,7 - I
    15. Avram Adelin, Arad, 3219 - 5,5 - I
    16. Klepp Lucas, Lipova, 2079 - 5,4 - I
    17. Herteg Dorinel, Arad, 1920 - 5 - I
    18. Nan Daniel, Sannicolau Mare, 2456 - 5 - I
    19. Bayusz Zoltan, Arad, 1967 - 4,5 - I
    20. Toba Marius, Arad, 2334 - 4 - I
    21. Klepp Mario, Lipova, 2461 - 4 - I
    22. Pirv Ovidiu, Arad, 3917 - 4 - I
    23. Bogdan Loredan, Arad, 5001 - 0 - A
    24. Curtut Cezar, Arad, 5002 - 0 - A
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Atanasiu Alexandru, Arad, 3359 - 0 - A
    2. Bartha Attila, Arad, 1829 - 8,5 - I
    3. Dobanda Dinu, Arad, 1186 - 6,18 - I
    4. Buie Laurentiu, Arad, 1392 - 6,38 - I
    5. Paul Alin Sabin, Timisoara, 3138 - 0 - A
    6. Popa Sorin, Arad, 5003 - 0 - A
    7. Katrani Robert, Arad, 5004 - 0 - A
    8. Dumbrava Marius, Timisoara, 5005 - 0 - A
    9. Neag Ioan Petru, Timisoara, 5006 - 0 - A
    10. Dumbrava Dan, Timisoara, 5007 - 0 - A
    11. Almajan Sergiu, Dumbravita, 2308 - 6,1 - I

    * sistem clasic: inferioare de 6, se califica primii 4, superioare de 3-4, tablou eliminatoriu;


    Inscrieri Dublu - on 11.01.2019 at 19:55:29

    1. Gajta & Avram, Varset & Arad, 5017 - 42,5 - A
    2. Verdet & Kaposta, Oravita & Arad, 5002 - 35,86 - A
    3. Roman & Ciochina, Arad, 5001 - 35,13 - A
    4. Oprea & Popet, Lugoj & Timisoara, 5010 - 34,69 - A
    5. Creinicean & Veres F., Oravita, 5005 - 28,81 - A
    6. Ardelean & Bulz, Arad, 5012 - 28,68 - A
    7. Put & Cioveie M., Oravita, 5003 - 27,62 - A
    8. Popa & Ankar, Timisoara, 5014 - 25,53 - A
    9. Cecan & Jichici, Timisoara, 5007 - 24,08 - A
    10. Mitar & Iliuta, Sannicolau Mare, 5018 - 16,59 - A
    11. Balaj & Gherman, Arad, 5008 - 14,21 - A
    12. Deak & Filip, Timisoara, 5019 - 13,22 - A
    13. Jicarean & Daroti, Lipova, 5011 - 12,27 - A
    14. Guttman & Olah, Arad, 5016 - 8,44 - A
    15. Gligor & Achim, Arad, 5006 - 7,92 - A
    16. Atanasiu & Palaghia, Arad, 5020 - 0 - A
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    1. Purda & Klepp L., Lipova, 5021 - 9,4 - A
    2. Lulciuc & Mihalescu, Timisoara, 5022 - 31 - A
    3. Istrate & Dobanda A., Arad, 5023 - 17,92 - A
    4. Dumbrava M. & Neag, Timisoara, 5024 - 0 - A
    5. Lungu & Drinceanu, Oravita, 5025 - 26,18 - A

    * inferioare de 4, se califica primii 2, tablou complet de 8;
    ** mp-ul la dublu a rezultat din media mp-ului individual al celor doi jucatori care formeaza perechea.


    Multumim pentru incredere si ne asteptam toti amicii si prietenii la turneu, pentru a servi o cafea, un pahar de tuica, o portie de ceaun, toate intr-o atmosfera prietenoasa!

    Comentariu


    • #3
      Kaszta Harrald/avansati
      La mulți ani!

      Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • #4
        Istrate Samir , open! La multi ani si an nou fericit!
        .

        Comentariu


        • #5
          La multi ani la toata lumea si va asteptam cu drag!!!

          Comentariu


          • #6
            Roman Bogdan - elite
            Ciochina Gabriel - elite
            Si dublu = Roman - Ciochina
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • #7
              Verdet Adrian / Oravita / elite
              Kaposta Victor / Arad / open
              Totodata si echipa la dublu.

              LA Multi Ani !!! Si multe reusite in anul ce vine ... go TTTA!

              Comentariu


              • #8
                Eu va urez La Multi Ani si sa ne vedem sanatosi la turneele urmatoare

                Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Ticu Sorin,Lugoj-open

                  Comentariu


                  • #10
                    La Open:Puț Gabriel, Creinicean Liviu, Drinceanu Lilian,Veres Francisc,Murgu Ioan,Lungu Marius.La Avansati:Cioveie Marian,Cioveie Bogdan,Ambrus Narcis.La Dublu:Put Gabriel- Cioveie Marian,Lungu Marius-Murgu Ioan,Creinicean Liviu-Veres Francisc!La Multi Ani cu sănătate si sa ne vedem cu bine la masa de joc!!
                    Ultima editare de pedrosyto; 31.dec.2018, 19:49.

                    Comentariu


                    • #11
                      Balaj Roland - Avansați din Arad
                      Gherman Romulus - Avansați din Arad

                      Comentariu


                      • #12
                        salut, la incepatori, din Arad:
                        Gligor Paul
                        Achim Paul
                        si dublu Gligor Paul - Achim Paul

                        Mersi

                        Comentariu


                        • #13
                          Kovacs Iosif, Arad, Incepatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Iusco Ionuț - Arad, Avansati
                            Herteg Dorinel - Arad, Începători
                            Herteg Doru - Arad, Începători

                            Comentariu


                            • #15
                              Dobinda Alexandru - Arad - Incepatori
                              Dumitru Florin - Arad - Avansati.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X