Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Vârșeț", Vârșeț - 16.02.2019

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Vârșeț", Vârșeț - 16.02.2019

    Turneu B "Cupa Vârșeț", Vârșeț - Sâmbătă, 16 februarie 2019 / Turnir B kategorije "Kup Vršca", Vršac - Subota, 16 februar 2019


    DATA: 16 ianuarie 2019 / DATUM: 16 februar 2019
    LOCALITATEA: Vârșeț (Serbia) / GRAD: Vršac (Srbija)
    LOCUL DE DESFĂȘURARE: sala STK Vârșeț, strada Heroja Pinkija colț cu Feliksa Milekera; intrarea în sală se face de pe strada Heroja Pinkija, după nr. 42A., Vârșeț, Serbia / MESTO ODRŽAVANJA: sala STK Vršac, Ulica Heroja Pinkija ugao sa ulicom Feliksa Milekera, ulaz u sali je sa ulice Heroja Pinkija posle broja 42A, Vršac, Srbija

    CATEGORII: Începători+Avansați, Open+Elite / KATEGORIJE: Početnici+Napredni, Open+Elite
    La turneu poate participa orice amator de tenis de masă legitimat sau nelegitimat. / Na turniru mogu učestvovati svi ljubitelji stonog tenisa registrovani ili neregistrovani.
    LOGISTICĂ: 6 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+ / LOGISTIKA: 6 stola ITTF, plastične loptice ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    VALIDARE ÎNSCRIERI: 08:30-09:15 (Începători+Avansați), 10:00-14:15 (Open+Elite) / POTVRDJIVANJE UPISA: 08:30-09:15 (Početnici+Napredni), 10:00-14:15 (Open+Elite)
    ORA DE ÎNCEPERE: 9:15-9:30 (Începători+Avansați), 14:15-14:30 (Open+Elite) / POČETAK TAKMIČENJA: 9:15-9:30 (Početnici+Napredni), 14:15-14:30 (Open+Elite)
    *Turneul se va desfășura după ora locală a Serbiei (cu o oră în urmă, față de ora României)! / Turnir ce se odrzati po lokalnom vremenu Srbije!


    FACILITĂȚI:
    - parcare gratuita pe strazile din jurul salii; / besplatan parking na ulici pored sale;
    - vestiare și dușuri; / svlacionice i tusevi;
    - sală încălzită; / ugrijana sala;


    SE ASIGURĂ: / OSIGURAVA SE:
    - cafea și apă / - kafa i voda



    MATERIALE DE PREMIERE: / NAGRADE:
    - cupe (locurile 1), medalii și diplome (locurile 1-4), pachet surpriză (locurile 1-4) / pehari (1 mesto), medalje i diplome (1-4 mesto), poklon paketi (1-4 mesto)



    TAXA DE PARTICIPARE: / KOTIZACIJA ZA UČEŠĆE NA TURNIRU:
    20 ron (adulți) / 500 din (odrasli)
    - persoanele cu dizabilități nu plătesc taxa de participare / osobe sa hendikepom ne plaćaju kotizaciju


    ÎNCEPĂTORI+AVANSAȚI / POČETNICI+NAPREDNI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 și 19,99 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom izmedju 0 i 19,99
    Număr maxim de jucători: 30; / Maksimalan broj igrača: 30;
    Validare înscrieri: 08:30 - 09:15 / Potvrdjivanje upisa: 08:30 - 09:15
    Ora de începere: 09:15 - 09:30 (în funcție de întârziați) / Početak takmičenja: 09:15 - 09:30 (u zavisnosti od onih koji kasne)
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3-4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prva 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;


    OPEN+ELITE / OPEN+ELITE
    - poate participa orice jucător cu media peste 20,00; / - može učestvovati svaki igrač sa medijom preko 20,00;
    Număr maxim de jucători: 25; / Maksimalan broj igrača: 25;
    Validare înscrieri: 10:00 - 14:15 / Potvrdjivanje upisa: 10:00 - 14:15
    Ora de începere: 14:15 - 14:30 (în funcție de întârziați) / Početak takmičenja: 14:15 - 14:30 (u zavisnosti od onih koji kasne)
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3-4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prva 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;


    ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR: / PRIJAVA I POVLAČENJE UČESNIKA:
    - pe forum sau telefonic / - na forumu ili telefonom
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit / - prioritet pri upisu imaju oni koji su se prvi upisali
    - ultima retragere Vineri, 15.02.2019, ora 21:00 / - poslednje povlačenje petak, 15.02.2019, 21:00 H
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N / - odsutni biće kažnjeni sa 3 poena: N


    Turneele din cadrul circuitului AmaTur se desfășoară conform regulamentului de joc aprobat de ITTF. Prin urmare, se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF. / Turniri Amatur se igraju u skladu sa pravilima igre koje je odobrio ITTF zato se mogu koristiti samo gume koje se nalaze na listi odobrenih guma od strane ITTF.


    ORGANIZATORI:
    - Petersi Nuri: 0603.340.847
    - Jichici Svetozar: 0761.603.756
    - Vela Claudiu: 0726.487.357


    ACCESUL PE TERITORIUL SERBIEI SE POATE FACE FOLOSIND CARTEA DE IDENTITATE!


    Sala STK Vârșeț / Sala STK Vršac

  • #2
    "Cupa Vârșeț", Vârșeț - 16.02.2019

    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri/Prijavljenih Open+Elite - on 2/15/2019 at 2:55:47 PM

      1. Sorescu Deian, Resita, 67 - 44.86 - EL
      2. Radak Una, Varset, 5002 - 44 - ELF
      3. Balint Andreea, Dumbravita, 4133 - 43.9 - ELF
      4. Beca Iliesen, Timisoara, 327 - 40.55 - EL
      5. Verdet Adrian, Timisoara, 18 - 40.35 - E
      6. Glisa Valentin, Timisoara, 1010 - 39.1 - E
      7. Popet Doru, Timisoara, 237 - 35.5 - EW
      8. Popa Bogdan, Timisoara, 450 - 34.17 - EL
      9. Vaida Sorin, Oradea, 57 - 31.55 - OW
      10. Kaposta Victor, Arad, 71 - 31.36 - O
      11. Creinicean Liviu, Oravita, 176 - 30.18 - O
      12. Petersi Nuri, Varset, 664 - 28.97 - O
      13. Jichici Svetozar, Timisoara, 90 - 28.1 - OW
      14. Kramarsic Milos, Belgrad, 336 - 28.04 - O
      15. Lacatis Ghita, Arad, 361 - 27.15 - O
      16. Jurescu Sorin, Timisoara, 175 - 25.88 - OW
      17. Frunza Alexandru, Timisoara, 275 - 25.44 - O
      18. Degianschi Obrad, Resita, 384 - 24.97 - O
      19. Csaky Tiberiu, Resita, 378 - 24.24 - OW
      20. Tanc Florin, Oradea, 372 - 23.27 - O
      21. Lulciuc Dumitru, Timisoara, 784 - 23.1 - O
      22. Vuca Adrian, Berzovia, 919 - 22.7 - O
      23. Dorjan George, Lokve, 1703 - 21.35 - O
      24. Cecan Vasile, Timisoara, 268 - 20.43 - O
      25. Bondar Leontin, Oradea, 1905 - 18 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Vezmar Dusan, Varset, 4296 - 0 - O


      Inscrieri Incepatori+Avansati/Prijavljenih Pocetnici+Napredni - on 2/15/2019 at 2:56:04 PM

      1. Ispas Dan, Timisoara, 1025 - 18.75 - A
      2. Cioveie Bogdan, Oravita, 650 - 17.5 - A
      3. Putnik Tiberiu, Varset, 1064 - 17.33 - A
      4. Ankar Wasim, Timisoara, 475 - 16.89 - A
      5. Tamsa Titus, Resita, 1079 - 15.57 - A
      6. Craiovan Victor, Resita, 610 - 14.74 - A
      7. Neag Ioan, Timisoara, 2697 - 14.7 - A
      8. Glavan Radu, Timisoara, 1044 - 12.58 - A
      9. Carabas Cosmin, Timisoara, 2635 - 11.5 - A
      10. Dumbrava Marius, Timisoara, 3088 - 10.7 - A
      11. Totin Tosa, Timisoara, 1401 - 10.06 - A
      12. Simion Dan, Resita, 1338 - 9.78 - I
      13. Gligor Paul, Arad, 790 - 9.08 - I
      14. Dobanda Dinu, Arad, 1143 - 7.05 - I
      15. Greonejant Marinel, Varset, 2726 - 7 - I
      16. Dumbrava Dan, Timisoara, 3495 - 6 - I
      17. Debeljak Nenad, Varset, 4313 - 0 - A
      18. Todorovic Milovan, Varset, 4334 - 0 - A
      19. Konstantinov Marko, Varset, 4352 - 0 - I
      20. Popov Sergej, Varset, 4372 - 0 - I
      21. Radak Milan, Varset, 4374 - 0 - I
      22. Radonjic Stefan, Varset, 4375 - 0 - I
      23. Bugar Jonel, Varset, 5001 - 0
      24. Prevaritura Pedrag, Varset, 5002 - 0
      25. Lazic Zoran, Varset, 5003 - 0
      26. Zula Jon , Lokve, 5004 - 0
      27. Ardelean Adonis, Varset, 5005 - 0
      28. Kidjin Zoran, Varset, 5006 - 0
      29. Greonjan Viorel, Varset, 5007 - 0
      30. Grujin Zivorad, Varset, 5008 - 0
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 364 - 15.65 - A
      2. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 381 - 16.04 - A
      3. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 648 - 12.69 - A
      4. Hradszky Sebastian, Sannicolau Mare, 1533 - 5.43 - I
      5. Ignuta Sebastian, Voiteg, 1041 - 18.6 - A
      6. Neamt Doru, Arad, 1086 - 18.17 - AW
      7. Gajta Mario, Varset, 2650 - 15 - A
      8. Popov Nebojisa, Varset, 4371 - 0 - I
      9. Markovic Velja, Varset, 5009 - 0
      10. Putnik Dario, Varset, 5010 - 0
      11. Putnik Romana, Varset, 5011 - 0
      12. Kulisic Slavoljub, Novi Sad, 4321 - 0 - A

      Comentariu


      • #4
        Petersi Nuri, Varset
        Dorjan George, Lokve
        Djan Branislav, Varset
        Radak Una, Varset
        Kramarsic Milos, Belgrad
        toti la open+elite

        Comentariu


        • #5
          Verdet Adrian, Timisoara, open
          Kaposta Victor, Arad, open
          Putnik Tiberiu, Varset, amatori

          Comentariu


          • #6
            Cecan Vasile - Open - Timisoara
            Jichici Svetozar - Open -Timisoara
            Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
            Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
            Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

            Comentariu


            • #7
              Totin Tosa, Timisoara, amatori
              Ispas Dan, Timisoara, amatori
              Carabas Cosmin, Timisoara, amatori

              Comentariu


              • #8
                Popa Bogdan, Timisoara, open
                Ankar Wasim, Timisoara, amatori
                Beca-Iliesen, Timisoara, open

                Comentariu


                • #9
                  Popet Doru, Timisoara, open+elite
                  Oprea Adrian, Lugoj, open+elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Frunza Alexandru, Timisoara, open
                    Jurescu Sorin, Timisoara, open

                    Comentariu


                    • #11
                      Balint Andreea, Timisoara, open
                      Glisa Valentin, Timisoara, open
                      Jichici Svetozar, Timisoara, open
                      Cecan Vasile, Timisoara, open

                      Comentariu


                      • #12
                        Csaky Tiberiu, Resita
                        Vuca Adrian, Berzovia
                        Craiovan Victor, Resita
                        Tamsa Titus, Resita
                        toti la open

                        Comentariu


                        • #13
                          Konstantinov Marko, Varset, amatori
                          Bugar Jonel, Kustilj, amatori
                          Debeljak Nenad, Varset, amatori
                          Radak Milan, Varset, amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Prevaritura Predrag, Varset, amatori
                            Lazic Zoran, Varset, amatori
                            Zula Jon, Lokve, amatori
                            Ardelean Adonis, Varset, amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Todorovic Milovan, Varset, amatori
                              Kidjin Zoran, Varset, amatori
                              Greonjan Marinel, Varset, amatori
                              Greonjan Viorel, Varset, amatori
                              Grujin Zivorad, Varset, amatori
                              Radonjic Stefan, Varset, amatori

                              Comentariu


                              • #16
                                Tanc Florin - Oradea - Open
                                Vaida Sorin - Oradea - Open
                                In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                Dalai Lama

                                Comentariu


                                • #17
                                  Lacatis Ghita, Arad, open

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Turburan Ion din Reșita la open
                                    Blade: Mizutani ZLC
                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Faur Lucian din Jimbolia - avansați

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Lulciuc Dumitru-Timișoara-Open

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Gligor Paul - Arad - Amatori

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Inscrieri Open+Elite - on 2/4/2019 at 4:39:44 PM

                                            1. Beca Iliesen, Timisoara, 327 - 40.55 - EL
                                            2. Verdet Adrian, Timisoara, 18 - 40.35 - E
                                            3. Glisa Valentin, Timisoara, 1010 - 39.1 - E
                                            4. Popet Doru, Timisoara, 237 - 35.5 - EW
                                            5. Oprea Adrian, Lugoj, 42 - 34.21 - E
                                            6. Popa Bogdan, Timisoara, 450 - 34.17 - EL
                                            7. Vaida Sorin, Oradea, 57 - 31.55 - OW
                                            8. Kaposta Victor, Arad, 71 - 31.36 - O
                                            9. Petersi Nuri, Varset, 664 - 28.97 - O
                                            10. Jichici Svetozar, Timisoara, 90 - 28.1 - OW
                                            11. Kramarsic Milos, Belgrad, 336 - 28.04 - O
                                            12. Turburan Ion, Resita, 347 - 27.53 - O
                                            13. Lacatis Ghita, Arad, 361 - 27.15 - O
                                            14. Jurescu Sorin, Timisoara, 175 - 25.88 - OW
                                            15. Frunza Alexandru, Timisoara, 275 - 25.44 - O
                                            16. Csaky Tiberiu, Resita, 378 - 24.24 - OW
                                            17. Tanc Florin, Oradea, 372 - 23.27 - O
                                            18. Vuca Adrian, Berzovia, 919 - 22.7 - O
                                            19. Dorjan George, Lokve, 1703 - 21.35 - O
                                            20. Cecan Vasile, Timisoara, 268 - 20.43 - O
                                            21. Tamsa Titus, Resita, 1079 - 15.57 - A
                                            22. Craiovan Victor, Resita, 610 - 14.74 - A
                                            23. Balint Andreea, Dumbravita, 4133 - 0 - ELF
                                            24. Djan Branislav, Varset, 5001 - 0
                                            25. Radak Una, Varset, 5002 - 0
                                            -----------------------------------------
                                            Lista de asteptare:
                                            1. Lulciuc Dumitru, Timisoara, 784 - 23.1 - O


                                            Inscrieri Incepatori+Avansati/Pocetnici+Napredni - on 2/4/2019 at 4:39:50 PM

                                            1. Ispas Dan, Timisoara, 1025 - 18.75 - A
                                            2. Putnik Tiberiu, Varset, 1064 - 17.33 - A
                                            3. Ankar Wasim, Timisoara, 475 - 16.89 - A
                                            4. Carabas Cosmin, Timisoara, 2635 - 11.5 - A
                                            5. Faur Lucian, Jimbolia, 1199 - 10.3 - AW
                                            6. Totin Tosa, Timisoara, 1401 - 10.06 - A
                                            7. Gligor Paul, Arad, 790 - 9.08 - I
                                            8. Greonejant Marinel, Varset, 2726 - 7 - I
                                            9. Debeljak Nenad, Varset, 4313 - 0 - A
                                            10. Todorovic Milovan, Varset, 4334 - 0 - A
                                            11. Konstantinov Marko, Varset, 4352 - 0 - I
                                            12. Radak Milan, Varset, 4374 - 0 - I
                                            13. Radonjic Stefan, Varset, 4375 - 0 - I
                                            14. Bugar Jonel, Varset, 5001 - 0
                                            15. Prevaritura Pedrag, Varset, 5002 - 0
                                            16. Lazic Zoran, Varset, 5003 - 0
                                            17. Zula Jon , Lokve, 5004 - 0
                                            18. Ardelean Adonis, Varset, 5005 - 0
                                            19. Kidjin Zoran, Varset, 5006 - 0
                                            20. Greonjan Viorel, Varset, 5007 - 0
                                            21. Grujin Zivorad, Varset, 5008 - 0

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Balint Andreea, Dumbravita, Djan Branislav, Varset si Radak Una, Varset vor primi MP aproximativ in concordanta cu valoarea lor. Djan si Radak sunt jucatori in superliga Serbiei (baieti respectiv fete).

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Glavan Radu, Timisoara, amatori

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Popov Sergej - Varsec - Amatori
                                                  Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
                                                  Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
                                                  Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X