Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Vârșeț", Vârșeț - 16.02.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Vârșeț", Vârșeț - 16.02.2019

    Turneu B "Cupa Vârșeț", Vârșeț - Sâmbătă, 16 februarie 2019 / Turnir B kategorije "Kup Vršca", Vršac - Subota, 16 februar 2019


    DATA: 16 ianuarie 2019 / DATUM: 16 februar 2019
    LOCALITATEA: Vârșeț (Serbia) / GRAD: Vršac (Srbija)
    LOCUL DE DESFĂȘURARE: sala STK Vârșeț, strada Heroja Pinkija colț cu Feliksa Milekera; intrarea în sală se face de pe strada Heroja Pinkija, după nr. 42A., Vârșeț, Serbia / MESTO ODRŽAVANJA: sala STK Vršac, Ulica Heroja Pinkija ugao sa ulicom Feliksa Milekera, ulaz u sali je sa ulice Heroja Pinkija posle broja 42A, Vršac, Srbija

    CATEGORII: Începători+Avansați, Open+Elite / KATEGORIJE: Početnici+Napredni, Open+Elite
    La turneu poate participa orice amator de tenis de masă legitimat sau nelegitimat. / Na turniru mogu učestvovati svi ljubitelji stonog tenisa registrovani ili neregistrovani.
    LOGISTICĂ: 6 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+ / LOGISTIKA: 6 stola ITTF, plastične loptice ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    VALIDARE ÎNSCRIERI: 08:30-09:15 (Începători+Avansați), 10:00-14:15 (Open+Elite) / POTVRDJIVANJE UPISA: 08:30-09:15 (Početnici+Napredni), 10:00-14:15 (Open+Elite)
    ORA DE ÎNCEPERE: 9:15-9:30 (Începători+Avansați), 14:15-14:30 (Open+Elite) / POČETAK TAKMIČENJA: 9:15-9:30 (Početnici+Napredni), 14:15-14:30 (Open+Elite)
    *Turneul se va desfășura după ora locală a Serbiei (cu o oră în urmă, față de ora României)! / Turnir ce se odrzati po lokalnom vremenu Srbije!


    FACILITĂȚI:
    - parcare gratuita pe strazile din jurul salii; / besplatan parking na ulici pored sale;
    - vestiare și dușuri; / svlacionice i tusevi;
    - sală încălzită; / ugrijana sala;


    SE ASIGURĂ: / OSIGURAVA SE:
    - cafea și apă / - kafa i voda



    MATERIALE DE PREMIERE: / NAGRADE:
    - cupe (locurile 1), medalii și diplome (locurile 1-4), pachet surpriză (locurile 1-4) / pehari (1 mesto), medalje i diplome (1-4 mesto), poklon paketi (1-4 mesto)



    TAXA DE PARTICIPARE: / KOTIZACIJA ZA UČEŠĆE NA TURNIRU:
    20 ron (adulți) / 500 din (odrasli)
    - persoanele cu dizabilități nu plătesc taxa de participare / osobe sa hendikepom ne plaćaju kotizaciju


    ÎNCEPĂTORI+AVANSAȚI / POČETNICI+NAPREDNI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 și 19,99 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom izmedju 0 i 19,99
    Număr maxim de jucători: 30; / Maksimalan broj igrača: 30;
    Validare înscrieri: 08:30 - 09:15 / Potvrdjivanje upisa: 08:30 - 09:15
    Ora de începere: 09:15 - 09:30 (în funcție de întârziați) / Početak takmičenja: 09:15 - 09:30 (u zavisnosti od onih koji kasne)
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3-4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prva 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;


    OPEN+ELITE / OPEN+ELITE
    - poate participa orice jucător cu media peste 20,00; / - može učestvovati svaki igrač sa medijom preko 20,00;
    Număr maxim de jucători: 25; / Maksimalan broj igrača: 25;
    Validare înscrieri: 10:00 - 14:15 / Potvrdjivanje upisa: 10:00 - 14:15
    Ora de începere: 14:15 - 14:30 (în funcție de întârziați) / Početak takmičenja: 14:15 - 14:30 (u zavisnosti od onih koji kasne)
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 5-7 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3-4; / - inferiorne grupe od po 5-7 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prva 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;


    ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR: / PRIJAVA I POVLAČENJE UČESNIKA:
    - pe forum sau telefonic / - na forumu ili telefonom
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit / - prioritet pri upisu imaju oni koji su se prvi upisali
    - ultima retragere Vineri, 15.02.2019, ora 21:00 / - poslednje povlačenje petak, 15.02.2019, 21:00 H
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N / - odsutni biće kažnjeni sa 3 poena: N


    Turneele din cadrul circuitului AmaTur se desfășoară conform regulamentului de joc aprobat de ITTF. Prin urmare, se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF. / Turniri Amatur se igraju u skladu sa pravilima igre koje je odobrio ITTF zato se mogu koristiti samo gume koje se nalaze na listi odobrenih guma od strane ITTF.


    ORGANIZATORI:
    - Petersi Nuri: 0603.340.847
    - Jichici Svetozar: 0761.603.756
    - Vela Claudiu: 0726.487.357


    ACCESUL PE TERITORIUL SERBIEI SE POATE FACE FOLOSIND CARTEA DE IDENTITATE!


    Sala STK Vârșeț / Sala STK Vršac

  • #2
    "Cupa Vârșeț", Vârșeț - 16.02.2019

    MINGEA DE JOC:

    ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+
    cu sprijinul Andro Romania - pingpongshop.ro

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri/Prijavljenih Open+Elite - on 2/15/2019 at 2:55:47 PM

      1. Sorescu Deian, Resita, 67 - 44.86 - EL
      2. Radak Una, Varset, 5002 - 44 - ELF
      3. Balint Andreea, Dumbravita, 4133 - 43.9 - ELF
      4. Beca Iliesen, Timisoara, 327 - 40.55 - EL
      5. Verdet Adrian, Timisoara, 18 - 40.35 - E
      6. Glisa Valentin, Timisoara, 1010 - 39.1 - E
      7. Popet Doru, Timisoara, 237 - 35.5 - EW
      8. Popa Bogdan, Timisoara, 450 - 34.17 - EL
      9. Vaida Sorin, Oradea, 57 - 31.55 - OW
      10. Kaposta Victor, Arad, 71 - 31.36 - O
      11. Creinicean Liviu, Oravita, 176 - 30.18 - O
      12. Petersi Nuri, Varset, 664 - 28.97 - O
      13. Jichici Svetozar, Timisoara, 90 - 28.1 - OW
      14. Kramarsic Milos, Belgrad, 336 - 28.04 - O
      15. Lacatis Ghita, Arad, 361 - 27.15 - O
      16. Jurescu Sorin, Timisoara, 175 - 25.88 - OW
      17. Frunza Alexandru, Timisoara, 275 - 25.44 - O
      18. Degianschi Obrad, Resita, 384 - 24.97 - O
      19. Csaky Tiberiu, Resita, 378 - 24.24 - OW
      20. Tanc Florin, Oradea, 372 - 23.27 - O
      21. Lulciuc Dumitru, Timisoara, 784 - 23.1 - O
      22. Vuca Adrian, Berzovia, 919 - 22.7 - O
      23. Dorjan George, Lokve, 1703 - 21.35 - O
      24. Cecan Vasile, Timisoara, 268 - 20.43 - O
      25. Bondar Leontin, Oradea, 1905 - 18 - A
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Vezmar Dusan, Varset, 4296 - 0 - O


      Inscrieri Incepatori+Avansati/Prijavljenih Pocetnici+Napredni - on 2/15/2019 at 2:56:04 PM

      1. Ispas Dan, Timisoara, 1025 - 18.75 - A
      2. Cioveie Bogdan, Oravita, 650 - 17.5 - A
      3. Putnik Tiberiu, Varset, 1064 - 17.33 - A
      4. Ankar Wasim, Timisoara, 475 - 16.89 - A
      5. Tamsa Titus, Resita, 1079 - 15.57 - A
      6. Craiovan Victor, Resita, 610 - 14.74 - A
      7. Neag Ioan, Timisoara, 2697 - 14.7 - A
      8. Glavan Radu, Timisoara, 1044 - 12.58 - A
      9. Carabas Cosmin, Timisoara, 2635 - 11.5 - A
      10. Dumbrava Marius, Timisoara, 3088 - 10.7 - A
      11. Totin Tosa, Timisoara, 1401 - 10.06 - A
      12. Simion Dan, Resita, 1338 - 9.78 - I
      13. Gligor Paul, Arad, 790 - 9.08 - I
      14. Dobanda Dinu, Arad, 1143 - 7.05 - I
      15. Greonejant Marinel, Varset, 2726 - 7 - I
      16. Dumbrava Dan, Timisoara, 3495 - 6 - I
      17. Debeljak Nenad, Varset, 4313 - 0 - A
      18. Todorovic Milovan, Varset, 4334 - 0 - A
      19. Konstantinov Marko, Varset, 4352 - 0 - I
      20. Popov Sergej, Varset, 4372 - 0 - I
      21. Radak Milan, Varset, 4374 - 0 - I
      22. Radonjic Stefan, Varset, 4375 - 0 - I
      23. Bugar Jonel, Varset, 5001 - 0
      24. Prevaritura Pedrag, Varset, 5002 - 0
      25. Lazic Zoran, Varset, 5003 - 0
      26. Zula Jon , Lokve, 5004 - 0
      27. Ardelean Adonis, Varset, 5005 - 0
      28. Kidjin Zoran, Varset, 5006 - 0
      29. Greonjan Viorel, Varset, 5007 - 0
      30. Grujin Zivorad, Varset, 5008 - 0
      -----------------------------------------
      Lista de asteptare:
      1. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 364 - 15.65 - A
      2. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 381 - 16.04 - A
      3. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 648 - 12.69 - A
      4. Hradszky Sebastian, Sannicolau Mare, 1533 - 5.43 - I
      5. Ignuta Sebastian, Voiteg, 1041 - 18.6 - A
      6. Neamt Doru, Arad, 1086 - 18.17 - AW
      7. Gajta Mario, Varset, 2650 - 15 - A
      8. Popov Nebojisa, Varset, 4371 - 0 - I
      9. Markovic Velja, Varset, 5009 - 0
      10. Putnik Dario, Varset, 5010 - 0
      11. Putnik Romana, Varset, 5011 - 0
      12. Kulisic Slavoljub, Novi Sad, 4321 - 0 - A

      Comentariu


      • #4
        Petersi Nuri, Varset
        Dorjan George, Lokve
        Djan Branislav, Varset
        Radak Una, Varset
        Kramarsic Milos, Belgrad
        toti la open+elite

        Comentariu


        • #5
          Verdet Adrian, Timisoara, open
          Kaposta Victor, Arad, open
          Putnik Tiberiu, Varset, amatori

          Comentariu


          • #6
            Cecan Vasile - Open - Timisoara
            Jichici Svetozar - Open -Timisoara
            Blade : ANDRO TP LIGNA CI OFF (ST)
            Fh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)
            Bh : ANDRO HEXER POWERGRIP SFX (2.1)

            Comentariu


            • #7
              Totin Tosa, Timisoara, amatori
              Ispas Dan, Timisoara, amatori
              Carabas Cosmin, Timisoara, amatori

              Comentariu


              • #8
                Popa Bogdan, Timisoara, open
                Ankar Wasim, Timisoara, amatori
                Beca-Iliesen, Timisoara, open

                Comentariu


                • #9
                  Popet Doru, Timisoara, open+elite
                  Oprea Adrian, Lugoj, open+elite

                  Comentariu


                  • #10
                    Frunza Alexandru, Timisoara, open
                    Jurescu Sorin, Timisoara, open

                    Comentariu


                    • #11
                      Balint Andreea, Timisoara, open
                      Glisa Valentin, Timisoara, open
                      Jichici Svetozar, Timisoara, open
                      Cecan Vasile, Timisoara, open

                      Comentariu


                      • #12
                        Csaky Tiberiu, Resita
                        Vuca Adrian, Berzovia
                        Craiovan Victor, Resita
                        Tamsa Titus, Resita
                        toti la open

                        Comentariu


                        • #13
                          Konstantinov Marko, Varset, amatori
                          Bugar Jonel, Kustilj, amatori
                          Debeljak Nenad, Varset, amatori
                          Radak Milan, Varset, amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Prevaritura Predrag, Varset, amatori
                            Lazic Zoran, Varset, amatori
                            Zula Jon, Lokve, amatori
                            Ardelean Adonis, Varset, amatori

                            Comentariu


                            • #15
                              Todorovic Milovan, Varset, amatori
                              Kidjin Zoran, Varset, amatori
                              Greonjan Marinel, Varset, amatori
                              Greonjan Viorel, Varset, amatori
                              Grujin Zivorad, Varset, amatori
                              Radonjic Stefan, Varset, amatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X