Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Banatului Montan", Reșița - 16.03.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Banatului Montan", Reșița - 16.03.2019

    Turneu A "Cupa Banatului Montan" editia a IV-a, Reșița - 16.03.2019

    Cu sprijinul Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Caras-Severin organizam editia a IV-a a Cupei Banatului Montan!

    Data: 16 martie 2019
    Localitatea: Resita
    Locul de desfasurare: Sala Polivalenta Resita, Piata 1 Decembrie 1918 nr. 5, Resita;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 18 mese ITTF, mingi plastic Gewo 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Incepatori, Avansati), 10:00-14:15 (Open, Elite);
    Ora de incepere: 9:05-9:15 (Incepatori, Avansati), 14:20-14:30 (Open, Elite);
    Numărul maxim de jucători: 30 începatori, 60 avansați, 54 open, 36 elite;ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa PERENNA 2L (minerala/plata);
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);


    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Facilitati: vestiare si dusuri;

    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri, 15.03.2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 28+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 58+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 52+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 14:15
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 14:15
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare;

    ORGANIZATORI:
    Csaky Tiberiu: 0729919888
    Craiovan Victor: 0745531461
    Turburan Ion: 0745769523

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu;


  • #2
    George Durdun, reprezentant Andro, DHS si Der Materialspezialist in Romania, va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masa. Totodata va poate oferi sfaturi utile in alegerea sau schimbarea paletei in functie de jocul practicat si de nivelul la care sunteti sau ati dori sa ajungeti.




    www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - on 3/15/2019 at 5:42:53 PM

      1. Cristanus Cristian, Timisoara, 1639 - 45 - EL
      2. Sorescu Deian, Resita, 73 - 44.86 - EL
      3. Mutrescu Eugen, Timisoara, 2 - 42.51 - E
      4. Iana Remus, Timisoara, 45 - 41.93 - E
      5. Roman Bogdan, Arad, 89 - 41.8 - E
      6. Put Gabriel, Oravita, 57 - 41.37 - E
      7. Pavel Calin, Hunedoara, 185 - 40.5 - E
      8. Zbancu Leo, Deva, 452 - 39.93 - EW
      9. Parvu Nicolae, Resita, 268 - 39.74 - E
      10. Saceleanu Bogdan, Targu Jiu, 255 - 38.03 - E
      11. Savu Cristian, Oradea, 34 - 37.94 - E
      12. Boru Lucian, Timisoara, 370 - 37.08 - E
      13. Istrate Cristian, Timisoara, 494 - 36.68 - E
      14. Dondera Marius, Targu Jiu, 556 - 36.6 - E
      15. Mihalescu Dinu, Timisoara, 59 - 35.9 - EW
      16. Popet Doru, Timisoara, 241 - 35.5 - EW
      17. Glisa Valentin, Timisoara, 1092 - 35.4 - E
      18. Curut Gabriel, Timisoara, 107 - 35.37 - E
      19. Ardeljan Marinel, Varset, 1293 - 35 - E
      20. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 490 - 34.85 - E
      21. Mitrache Simion, Timisoara, 369 - 34.62 - E
      22. Popa Bogdan, Timisoara, 455 - 34.17 - EL
      23. Oprea Adrian, Lugoj, 41 - 33.74 - E
      24. Buta Radu, Bucuresti, 120 - 33.02 - E
      25. Petersi Nuri, Varset, 614 - 28.97 - O
      26. Munteanu Constantin, Resita, 570 - 20.38 - O


      Inscrieri Open - on 3/15/2019 at 5:43:02 PM

      1. Balogh Attila, Oradea, 302 - 32.56 - O
      2. Kaposta Victor, Arad, 60 - 32.09 - O
      3. Birtalan Robert, Oradea, 412 - 32 - O
      4. Vaida Sorin, Oradea, 66 - 31.55 - OW
      5. Migea Cornel, Sibiu, 122 - 30.88 - OW
      6. Ilia Ionicut, Oravita, 639 - 30.77 - O
      7. Ciochina Gabriel, Arad, 262 - 30.33 - O
      8. Georgescu Constantin, Orastie, 524 - 30.18 - O
      9. Muresan Ovidiu, Caransebes, 1158 - 30 - O
      10. Pop Ioan Florin, Lugoj, 716 - 29.97 - O
      11. Grubacichi Marius, Timisoara, 519 - 29.2 - O
      12. Drinceanu Lilian, Oravita, 177 - 28.98 - O
      13. Creinicean Liviu, Oravita, 305 - 28.9 - O
      14. Jichici Svetozar, Timisoara, 137 - 28.28 - OW
      15. Schiopulescu Ion, Lugoj, 522 - 28.13 - O
      16. Boznea Daniel, Deva, 330 - 28.06 - O
      17. Balmez Dorel, Oravita, 665 - 27.93 - O
      18. Murgu Ioan, Oravita, 715 - 27.93 - O
      19. Veres Francisc, Oravita, 184 - 27.54 - O
      20. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 237 - 27.49 - O
      21. Cornianu Sebastian, Baile Herculane, 498 - 27.42 - O
      22. Turburan Ion, Resita, 425 - 27.28 - O
      23. Lacatis Ghita, Arad, 361 - 27.15 - O
      24. Nagy Iosif, Arad, 143 - 27.04 - OW
      25. Ticu Sorin, Lugoj, 267 - 26.41 - O
      26. Ardelean Raul, Arad, 444 - 26.08 - O
      27. Jurescu Sorin, Timisoara, 156 - 25.73 - OW
      28. Istrate Samir, Arad, 445 - 25.62 - O
      29. Frunza Alexandru, Timisoara, 285 - 25.44 - O
      30. Popovici Ciprian, Hunedoara, 739 - 25.4 - O
      31. Degianschi Obrad, Resita, 340 - 24.97 - O
      32. Venter Liviu, Resita, 583 - 24.78 - O
      33. Curpas Ioan, Oradea, 150 - 24.74 - OW
      34. Csaky Tiberiu, Resita, 377 - 24.24 - OW
      35. Lungu Marius, Oravita, 484 - 24 - O
      36. Poenar Alin, Resita, 803 - 24 - O
      37. Veres Adrian, Timisoara, 258 - 23.94 - O
      38. Birtalan Laszlo, Oradea, 228 - 23.74 - OW
      39. Tanc Florin, Oradea, 450 - 23.15 - O
      40. Dehelean Octavian, Timisoara, 778 - 23.07 - O
      41. Vuca Adrian, Berzovia, 973 - 22.55 - O
      42. Szemciuk Istvan, Deva, 851 - 21.17 - O
      43. Cecan Vasile, Timisoara, 303 - 20.97 - O
      44. Oneasa Silviu, Hateg, 983 - 20.75 - O
      45. Paladuta Victor, Timisoara, 1384 - 20.6 - O
      46. Cresneac Mihail, Resita, 1617 - 20.25 - O
      47. Manu Nicolae, Resita, 1114 - 20.07 - O
      48. Bozosan Petre, Sibiu, 222 - 19.24 - A
      49. Matei Dumitru, Deva, 247 - 18.88 - AW
      50. Busu Romulus, Hunedoara, 1132 - 17 - A
      51. Jusca Sorin, Lugoj, 1504 - 16.3 - A
      52. Caraus Sorin, Deva, 575 - 13.21 - A
      53. Boata Edgar, Arad, 4204 - 0 - O
      54. Rosu Adrian, Timisoara, 4294 - 0 - O


      Inscrieri Avansati - on 3/15/2019 at 5:43:07 PM

      1. Bradusca Cornel, Targu Jiu, 426 - 19.68 - AW
      2. Hancig Mircea, Timisoara, 288 - 19.55 - A
      3. Borcsi Jozsef, Timisoara, 433 - 19.34 - A
      4. Vijaica Florin, Drobeta Tr Severin, 463 - 19.09 - A
      5. Dumitru Florin, Arad, 385 - 18.95 - A
      6. Avasilcai Marcel, Arad, 560 - 18.94 - A
      7. Ispas Dan, Timisoara, 902 - 18.75 - A
      8. Ignuta Sebastian, Voiteg, 1048 - 18.2 - A
      9. Fekete Istvan, Arad, 429 - 17.98 - A
      10. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 290 - 17.84 - A
      11. Ankar Wasim, Timisoara, 448 - 17.74 - A
      12. Gipsy King, Hunedoara, 1210 - 17.7 - AW
      13. Cioveie Bogdan, Oravita, 600 - 17.5 - A
      14. Botanel Eduard, Rovinari, 544 - 16.94 - A
      15. Starcz Adrian, Lupeni, 1434 - 16.7 - A
      16. Szivery Adrian, Arad, 569 - 16.41 - A
      17. Tatar Dorel, Simeria, 667 - 16.19 - AW
      18. Tamsa Titus, Resita, 1035 - 15.95 - A
      19. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 356 - 15.76 - A
      20. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 337 - 15.67 - A
      21. Daroti Florin, Lipova, 681 - 15.62 - A
      22. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 1182 - 15.6 - A
      23. Balaj Roland, Arad, 451 - 15.31 - A
      24. Moldovean Valer, Calan, 702 - 14.77 - A
      25. Craiovan Victor, Resita, 603 - 14.74 - A
      26. Ciocani Rafael, Sannicolau Mare, 1309 - 14.65 - A
      27. Tutudan Nicu, Arad, 2053 - 14.35 - A
      28. Gheju Sorin, Resita, 1755 - 13.95 - A
      29. Barbu Tiberiu, Deva, 915 - 13.75 - A
      30. Gherman Romulus, Arad, 586 - 13.72 - A
      31. Cioveie Marian, Oravita, 761 - 13.6 - A
      32. Stoica Mihai, Hateg, 837 - 13.27 - A
      33. Tedi Ioja, Calan, 900 - 13.12 - A
      34. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 652 - 12.69 - A
      35. Glavan Radu, Timisoara, 1012 - 12.6 - A
      36. Cojocaru Mircea, Buzias, 2922 - 12.1 - A
      37. Chiscan Bogdan, Arad, 682 - 11.95 - A
      38. Curaciuc Claudiu, Resita, 1707 - 11.5 - A
      39. Botanel Grigore, Rovinari, 770 - 11.4 - A
      40. Orban Alexandru Andrei, Lugoj, 2012 - 11.4 - A
      41. Maxim Alexandru, Oradea, 2255 - 11.35 - A
      42. Piscoiu Viorel, Buzias, 3029 - 11.1 - A
      43. Simion Dan, Resita, 1212 - 9.78 - I
      44. Totin Tosa, Timisoara, 1400 - 9.48 - I
      45. Gligor Paul, Arad, 740 - 9.07 - I
      46. Gutulescu Marian, Drobeta Tr Severin, 1339 - 8.37 - I
      47. Trefil Ferdinand Tobias, Resita, 3142 - 5 - I
      48. Szekeres Zoltan, Timisoara, 1972 - 0 - A
      49. Guttman Gabriel, Arad, 3119 - 0 - A
      50. Tina Constantin, Bocsa, 5006 - 0
      51. Milos Adrian, Bocsa, 5007 - 0


      Inscrieri Incepatori - on 3/15/2019 at 5:43:13 PM

      1. Sorescu Velimir, Resita, 2379 - 9.9 - I
      2. Dobinda Alexandru, Arad, 668 - 9.84 - IW
      3. Kaszta Harrald, Arad, 969 - 9.83 - I
      4. Sabau Victor, Arad, 781 - 9.51 - I
      5. Oproi Eugen, Sannicolau Mare, 1549 - 9 - I
      6. Tataru Tiberiu, Targu Jiu, 867 - 8.99 - I
      7. Parvu Constantin, Buzias, 3321 - 8.6 - I
      8. Chivu Daniel, Targu Jiu, 2041 - 7.8 - I
      9. Pralea Constantin, Alba Iulia, 782 - 7.31 - IW
      10. Dobinda Dinu, Arad, 1117 - 7.05 - I
      11. Sirbu Florin, Sannicolau Mare, 1401 - 6.98 - I
      12. Ternauciuc Adrian, Lugoj, 1181 - 6.5 - I
      13. Achim Paul, Arad, 1064 - 6.47 - I
      14. Buie Laurentiu, Arad, 1366 - 6.38 - I
      15. Herteg Dorinel, Arad, 1647 - 6.25 - I
      16. Vela Gabriel, Timisoara, 1669 - 6.2 - I
      17. Herteg Doru, Arad, 1061 - 5.93 - IW
      18. Ardeleanu Bogdan, Resita, 3707 - 5.9 - I
      19. Nopcea Marius, Hateg, 1904 - 5.7 - I
      20. Tarcan Mihai, Arad, 2499 - 5.35 - I
      21. Doxan Adrian, Resita, 2163 - 4.95 - I
      22. Ternauciuc Mihai, Lugoj, 3253 - 4.7 - I
      23. Moldovan Andrei, Oradea, 1698 - 4 - I
      24. Ruhmann Cristian, Moldova Noua, 2937 - 4 - I
      25. Ambrus Narcis, Oravita, 2478 - 0 - A
      26. Pica Leonard, Buzias, 2809 - 0 - I
      27. Sfrenti Cosmin, Drobeta Tr Severin, 5006 - 0

      Comentariu


      • #4
        Balint Andreea, Timisoara, elite
        Ispas Dan, Timisoara, avansati
        Glisa Valentin, Timisoara, elite

        Comentariu


        • #5
          Kaposta Victor / Arad / open.

          Verdet Adrian / Timisoara / elite.

          Comentariu


          • #6
            Ciucioiu Dorin, Timisoara, elite
            Costache-Rosioru Cristian, Timisoara, open
            Grubacichi Marius, Timisoara, open
            Dehelean Octavian, Timisoara, open

            Comentariu


            • #7
              Turburan Ion, Reșița, open
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Ciao, din Timisoara la Open Jurescu Sorin si Veres Adrian, la avansati Hancig Mircea si Borcsi Jozsef multumesc

                Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                Blade: Der Materialspezialist Cubixx 100
                FH: Yasaka Rakza 7 Soft
                BH: SpinLord Dornenglanz

                Comentariu


                • #9
                  Se inscriu din Arad
                  Roman Bogdan – Elite
                  Ciochina Gabriel – Open
                  Istrate Samir – Open
                  Guttman Gabriel – Avansati

                  Comentariu


                  • #10
                    Iana Remus, Timisoara, elite
                    Mutrescu Eugen, Timisoara, elite
                    Mihalescu Dinu, Timisoara, elite
                    Glavan Radu, Timisoara, avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Nagy Iosif din Arad la Open

                      Comentariu


                      • #12
                        Puț Gabriel, Oravita, elite
                        Drinceanu Lilian, Oravita, open
                        Creinicean Liviu, Oravita, open
                        Lungu Marius, Oravita, open

                        Comentariu


                        • #13
                          Murgu Ioan, Oravita, open
                          Veres Francisc, Oravita, open
                          Ciublea Vichente, Oravita, open
                          Balmez Dorel, Oravita, open

                          Comentariu


                          • #14
                            Savu Cristian - Oradea - Elite
                            Tic Ioan - Oradea - Elite
                            Tanc Florin - Oradea - Open
                            Curpas Ioan - Oradea - Open
                            Balogh Attila -Oradea - Open
                            Vaida Sorin - Oradea - Open
                            In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                            Dalai Lama

                            Comentariu


                            • #15
                              Balaj Roland - Avansați din Arad
                              Gherman Romulus - Avansați din Arad
                              Chiscan Bogdan - Avansați din Arad
                              Dumitru Florin -Avansați din Arad
                              Herteg Doru - Începători din Arad
                              Herteg Dorinel - Începători din Arad
                              Dobanda Dinu - Începători din Arad
                              Dobanda Alexandru - Începători din Arad

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X