Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Vârșeț", Vârșeț - 20.04.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Vârșeț", Vârșeț - 20.04.2019

    Turneu B "Cupa Vârșeț", Vârșeț - Sâmbătă, 20 aprilie 2019 / Turnir B kategorije "Kup Vršca", Vršac - Subota, 20 april 2019


    DATA: 20 aprilie 2019 / DATUM: 20 april 2019
    LOCALITATEA: Vârșeț (Serbia) / GRAD: Vršac (Srbija)
    LOCUL DE DESFĂȘURARE: STK Vârșeț, strada Heroja Pinkija colț cu Feliksa Milekera; intrarea în sală se face de pe strada Heroja Pinkija, după nr. 42A., Vârșeț, Serbia / MESTO ODRŽAVANJA: sala STK Vršac, Ulica Heroja Pinkija ugao sa ulicom Feliksa Milekera, ulaz u sali je sa ulice Heroja Pinkija posle broja 42A, Vršac, Srbija


    [TD]
    [/TD]


    CATEGORII: Începători+Avansați, Open, Elite / KATEGORIJE: Početnici+Napredni, Open+Elite
    La turneu poate participa orice amator de tenis de masă legitimat sau nelegitimat. / Na turniru mogu učestvovati svi ljubitelji stonog tenisa registrovani ili neregistrovani.
    LOGISTICĂ: 6 mese ITTF, mingi plastic Gewo *** 40+ / LOGISTIKA: 6 stola ITTF, plastične loptice Gewo *** 40+
    VALIDARE ÎNSCRIERI: 08:30-09:15 (Începători+Avansați), 10:00-13:15 (Open+Elite) / POTVRDJIVANJE UPISA: 08:30-09:15 (Početnici+Napredni), 10:00-13:15 (Open+Elite)
    ORA DE ÎNCEPERE: 9:15-9:20 (Începători+Avansați), 13:20-13:30 (Open+Elite) / POČETAK TAKMIČENJA: 9:15-9:20 (Početnici+Napredni), 13:20-13:30 (Open+Elite)
    *Turneul se va desfășura după ora locală a Serbiei (cu o oră în urmă, față de ora României)! / Turnir ce se odrzati po lokalnom vremenu Srbije!


    FACILITĂȚI:
    - parcare gratuita pe strazile din jurul salii; / besplatan parking na ulici pored sale;
    - vestiare și dușuri; / svlacionice i tusevi;
    - sală încălzită; / ugrijana sala;


    SE ASIGURĂ: / OSIGURAVA SE:
    - cafea și apă 2L / - kafa i voda 2L



    MATERIALE DE PREMIERE: / NAGRADE:
    - cupe (locurile 1), medalii și diplome (locurile 1-4), pachet surpriză (locurile 1-4) / pehari (1 mesto), medalje i diplome (1-4 mesto), poklon paketi (1-4 mesto)



    TAXA DE PARTICIPARE: / KOTIZACIJA ZA UČEŠĆE NA TURNIRU:
    20 ron (adulți) / 500 din (odrasli)
    - persoanele cu dizabilități nu plătesc taxa de participare / osobe sa hendikepom ne plaćaju kotizaciju

    ÎNCEPĂTORI+AVANSAȚI / POČETNICI+NAPREDNI
    - poate participa orice jucător cu media între 0 și 19,99 / - može učestvovati svaki igrač sa medijom izmedju 0 i 19,99
    Număr maxim de jucători: 30 (28+2 wildcard-uri); / Maksimalan broj igrača: 30 (28+2 wildcard);
    Validare înscrieri: 08:30 - 09:15 / Potvrdjivanje upisa: 08:30 - 09:15
    Ora de începere: 09:15 - 09:20 (în funcție de întârziați) / Početak takmičenja: 09:15 - 09:20 (u zavisnosti od onih koji kasne)
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 4-6 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3-4; / - inferiorne grupe od po 4-6 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prva 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;

    OPEN+ELITE / OPEN+ELITE
    - poate participa orice jucător cu media peste 20,00; / - može učestvovati svaki igrač sa medijom preko 20,00;
    Număr maxim de jucători: 24; / Maksimalan broj igrača: 24;
    Validare înscrieri: 10:00 - 13:15 / Potvrdjivanje upisa: 10:00 - 13:15
    Ora de începere: 13:20 - 13:30 (în funcție de întârziați) / Početak takmičenja: 13:20 - 13:30 (u zavisnosti od onih koji kasne)
    SISTEM DE DESFĂȘURARE: / SISTEM IGRANJA:
    - grupe inferioare de câte 4-6 jucători în funcție de MP aplicând regula șarpelui cu eventuale permutări pentru a evita mai mulți jucători din aceiași localitate (locul 1 nu se schimbă); se califică primii 3-4; / - inferiorne grupe od po 4-6 igrača u zavisnosti od medije primenjivanjem pravila zmije sa mogučim permutacijama da bi se izbeglo više igrača iz istog grada (prvo mesto se ne menja); kvalifikuju se prva 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucători după o schemă aleatoare; se califică primii 2; / - superiorne grupe od po 3-4 igrača; kvalifikuju se prva 2;
    - tablou eliminatoriu: ordinea favoriților (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numărului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorți, de către cei în cauză, din două urne (partea superioară și partea inferioară) astfel încât locurile 1 și 2 din superioare să nu se mai întâlnească decât, eventual, în finală; / - eliminacije: redosled pobednika grupa (uključujući i za moguće bye-ve) prema broju superiorne grupe; postavljanje na tabli drugoplasiranih iz superiornih grupa se radi izvlačenjem od strane onih koji su u pitanju iz dva šešira (superiorni deo i inferiorni deo) tako da se prvo i drugo mesto iz superiornih grupa ne sretnu do eventualnog finala;


    ÎNSCRIEREA ȘI RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR: / PRIJAVA I POVLAČENJE UČESNIKA:
    - pe forum sau telefonic / - na forumu ili telefonom
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit / - prioritet pri upisu imaju oni koji su se prvi upisali
    - ultima retragere Vineri, 19.04.2019, ora 21:00 / - poslednje povlačenje petak, 19.04.2019, 21:00 H
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N / - odsutni biće kažnjeni sa 3 poena: N


    Turneele din cadrul circuitului AmaTur se desfășoară conform regulamentului de joc aprobat de ITTF. Prin urmare, se pot folosi doar fețe omologate de pe lista ITTF. / Turniri Amatur se igraju u skladu sa pravilima igre koje je odobrio ITTF zato se mogu koristiti samo gume koje se nalaze na listi odobrenih guma od strane ITTF.


    ORGANIZATORI:
    - Petersi Nuri: 0603.340.847
    - Jichici Svetozar: 0761.603.756
    - Vela Claudiu: 0726.487.357


    ACCESUL PE TERITORIUL SERBIEI SE POATE FACE FOLOSIND CARTEA DE IDENTITATE!


    Sala STK Vârșeț / Sala STK Vršac

  • #2
    Inscrieri Open+Elite - on 4/19/2019 at 3:26:21 PM

    1. Glisa Valentin, Timisoara, 521 - 42.05 - E
    2. Beca Iliesen, Timisoara, 280 - 40.93 - EL
    3. Ardeljan Marinel, Varset, 974 - 37.7 - E
    4. Vezmar Dusan, Varset, 2471 - 37.28 - O
    5. Popa Bogdan, Timisoara, 287 - 35.56 - EL
    6. Popet Doru, Timisoara, 212 - 34.4 - EW
    7. Petersi Nuri, Varset, 620 - 28.97 - O
    8. Jichici Svetozar, Timisoara, 102 - 28.31 - OW
    9. Deak Valentin, Sebis, 613 - 27.5 - O
    10. Lacatis Ghita, Arad, 322 - 27.4 - O
    11. Mirza Karim, Timisoara, 1242 - 24.5 - O
    12. Cecan Vasile, Timisoara, 230 - 20.62 - O
    13. Todorovic Milovan, Varset, 2528 - 0 - A
    14. Dorjan George, Lokve, 2839 - 0 - O
    15. Crnile Marinike, Varset, 4200 - 0 - O
    16. Ilcu Stelian, Timisoara, 5001 - 0


    Inscrieri Incepatori+Avansati - on 4/19/2019 at 3:26:26 PM

    1. Ispas Dan, Timisoara, 651 - 19.93 - A
    2. Ignuta Sebastian, Voiteg, 954 - 18.3 - A
    3. Neag Ioan, Timisoara, 1127 - 17.6 - A
    4. Putnik Tiberiu, Varset, 1125 - 16.45 - A
    5. Gajta Mario, Varset, 2121 - 15 - A
    6. Vasiljev Jonel, Varset, 2992 - 11.8 - A
    7. Dumbrava Marius, Timisoara, 1751 - 10.7 - A
    8. Totin Tosa, Timisoara, 1403 - 9.43 - I
    9. Dobinda Dinu, Arad, 1009 - 7.04 - I
    10. Dumbrava Dan, Timisoara, 2339 - 6 - I
    11. Greonejant Marinel, Varset, 2589 - 6 - I
    12. Konstantinov Marko, Varset, 2630 - 0 - I
    13. Bugar Jonel, Varset, 3080 - 0 - I
    14. Grujin Zivorad, Varset, 3084 - 0 - I
    15. Radak Milan, Varset, 3206 - 0 - I
    16. Ardelean Adonis, Varset, 4013 - 0 - I
    17. Kulisic Slavoljub, Novi Sad, 4355 - 0 - A
    18. Mohan Petar, Lokve, 4362 - 0 - A
    19. Popov Nebojisa, Varset, 4536 - 0 - I
    20. Putnik Dario, Varset, 5003 - 0
    21. Putnik Romana, Varset, 5004 - 0
    22. Markovic Veljko, Varset, 5005 - 0
    23. Nastic Branko, Varset, 5006 - 0

    Comentariu


    • #3
      Dorjan George, Lokve, open
      Crnile Marinike, Varset, open
      Todorovic Milovan, Varset, open
      Petersi Nuri, Varset, open
      Ardeljan Marinel, Varset, elite

      Comentariu


      • #4
        Jichici Svetozar, Timisoara, open
        Cecan Vasile, Timisoara, open
        Mohan Petar, Lokve, amatori
        Kulisic Slavoljub, Novi Sad, amatori
        Konstantinov Marko, Varset, amatori

        Comentariu


        • #5
          Gajta Mario, Varset, amatori
          Vasiljev Jonel, Varset, amatori
          Bugar Jonel, Varset, amatori
          Jovancic Bozidar, Uljme, amatori
          Prevaritura Predrag, Varset, amatori
          Radak Milan, Varset, amatori

          Comentariu


          • #6
            Gligor Paul, Achim Paul / Arad / A+I

            Comentariu


            • #7
              Kumher Robert, Timisoara,Amatori
              Deak Valentin , Sebis, Open
              Blade DHS PG 2
              FH: DHS Hurricane 3
              BH: Stiga Airoc Astro M

              Comentariu


              • #8
                Beca Iliesen, Timisoara, Elite
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • #9
                  Popet Doru-elite,Totin Tosa-avansati..Carabas Cosmin-avansati,Glavan Radu-avansati,

                  Comentariu


                  • #10
                    Lacatis Ghita, Arad, open

                    Comentariu


                    • #11
                      Rosu Adrian-open

                      Comentariu


                      • #12
                        Glisa Valentin, Timisoara, elite

                        Comentariu


                        • #13
                          IGNUTA SEBASTIAN -VOITEG-Amatori

                          Comentariu


                          • #14
                            Putnik TIberiu..si Greonejant Marinel ..avansați..Varset

                            Comentariu


                            • #15
                              Inscrieri Elite (15 locuri) - on 10/04/2019 at 08:28:30

                              1. Glisa Valentin, Timisoara, 521 - 42,05 - E
                              2. Beca Iliesen, Timisoara, 280 - 40,93 - EL
                              3. Ardeljan Marinel, Varset, 974 - 37,7 - E
                              4. Popet Doru, Timisoara, 212 - 34,4 - EW


                              Inscrieri Open (15 locuri) - on 10/04/2019 at 08:28:36

                              1. Petersi Nuri, Varset, 620 - 28,97 - O
                              2. Rosu Adrian, Timisoara, 2022 - 28,9 - O
                              3. Jichici Svetozar, Timisoara, 102 - 28,31 - OW
                              4. Deak Valentin, Sebis, 613 - 27,5 - O
                              5. Lacatis Ghita, Arad, 322 - 27,4 - O
                              6. Cecan Vasile, Timisoara, 230 - 20,62 - O
                              7. Todorovic Milovan, Varset, 2528 - 0 - A
                              8. Dorjan George, Lokve, 2839 - 0 - O
                              9. Crnile Marinike, Varset, 4200 - 0 - O


                              Inscrieri Incepatori+Avansati (30 locuri) - on 10/04/2019 at 08:28:41

                              1. Ignuta Sebastian, Voiteg, 954 - 18,3 - A
                              2. Putnik Tiberiu, Varset, 1125 - 16,45 - A
                              3. Gajta Mario, Varset, 2121 - 15 - A
                              4. Glavan Radu, Timisoara, 978 - 12,6 - A
                              5. Vasiljev Jonel, Varset, 2992 - 11,8 - A
                              6. Carabas Cosmin, Timisoara, 2636 - 11,5 - A
                              7. Kumher Robert, Timisoara, 1700 - 10 - A
                              8. Totin Tosa, Timisoara, 1403 - 9,43 - I
                              9. Gligor Paul, Arad, 666 - 9,38 - I
                              10. Achim Paul, Arad, 945 - 6,57 - I
                              11. Greonejant Marinel, Varset, 2589 - 6 - I
                              12. Konstantinov Marko, Varset, 2630 - 0 - I
                              13. Bugar Jonel, Varset, 3080 - 0 - I
                              14. Radak Milan, Varset, 3206 - 0 - I
                              15. Kulisic Slavoljub, Novi Sad, 4355 - 0 - A
                              16. Mohan Petar, Lokve, 4362 - 0 - A
                              17. Jovancic Bozidar, Uljme, 5001 - 0
                              18. Prevaritura Predrag, Varset, 5002 - 0

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X