Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prieteniei", Ditrău - 27.04.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa Prieteniei", Ditrău - 27.04.2019

    "Cupa Prieteniei", Ditrău - 27.04.2019
    Localitatea: Ditrău, jud. Harghita
    Data: Sâmbătă 27 aprilie 2019
    Categoriile turneului: Open + Elite, Avansați+Începători.
    Ora de incepere:
    08.00-08.30 – validare înscrieri, 08.45 - festivitate de deschidere, la 09.00 încep meciurile.

    Locația: Sala de Sport Gál Ferenc, str. Libertății nr. 6, Ditrău.



    Logistică: 14 mese.
    Mingi: Andro PX, plastic.
    Spațiu de joc: material sintetic multistrat.
    Facilități: vestiare, dușuri.

    Taxa de participare, din care 1 leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur:
    30 ron (adulți)
    Se asigură:
    - apă minerală 2 litri,
    - gustare de mic dejun,
    - gustare la prânz.
    Material de premiere:
    - Locurile 1-4 – cupă + diplomă,
    - Locurile 5-8 – medalie + diplomă.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere vineri 26.04.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    Sistemul de joc:

    Începători+Avansați
    - participă orice jucător amator cu MP mai mic de 20;
    - se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - grupe inferioare (4 jucători) - dupa MP, regula şarpelui, cu ceva permutări între localităţi unde este cazul - se califică 4;
    - grupe superioare - grupe de 4 (câte un loc 1,2,3,4 din inferioare, cu schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1432) sau grupe de 3 (potrivit șarpelui) - se califică primii 2;
    - eliminatorii - locurile 1 se aranjează pe tablou după numărul grupei superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin butonul auto al programului AmaTur.

    Open+Elite
    - participă orice jucător cu media peste 19,99, respectiv, la cerere, și jucători cu media 10-19,99.
    - se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - grupe inferioare (jucători) - dupa MP, regula şarpelui, cu ceva permutări între localităţi unde este cazul - se califică primii 4;
    - grupe superioare - grupe de 4 (câte un loc 1,2,3,4 din inferioare, cu schema pentru alcatuirea automata a grupelor superioare: 1432) sau grupe de 3 (potrivit șarpelui) - se califică primii 2;
    - eliminatorii - locurile 1 se aranjează pe tablou după numărul grupei superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin butonul auto al programului AmaTur.

    - număr maxim de participanţi:
    80 la Începători+Avansați
    24 la Open+Elite.

    ORGANIZATOR
    - Todor Csaba, 0745031549
    ORGANIZATOR TEHNIC
    - Héja Zsolt

  • #2
    Rezervat organizare

    Comentariu


    • #3
      Todor Csaba
      Angi Zoltan
      Lorinczi Bela avansati Gheorgheni

      Comentariu


      • #4
        Heja Zoltan
        Bardocz Ferenc
        Heja Zsolt
        Illyes Elemer
        Gergely Istvan
        Kollo Imre avansati Ditrau

        Comentariu


        • #5
          Din Gheorgheni:

          - la Incepatori/Avansati:

          Lovasz Vilmos
          Papp Gyula
          Ferencz Mark
          Zsigmond Tamas
          Szasz Gergo
          Szasz Zoltan
          Lemhenyi Tamas
          Csata Sebestyen
          Banto Tamas
          Kozma Kristof

          -la Open/Elite:

          Keresztes Zoltan
          Gyorfi Szabolcs

          Comentariu


          • #6
            Bábics Tamás din Gheorgheni la Open

            Comentariu


            • #7
              Losonczi Denes-Avansati--Sangeorgiu de Padure.

              Comentariu


              • #8
                Ferenczi Robert suseni incepator

                Comentariu


                • #9
                  Se inscrie Peter Laszlo din Ciumani

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Gheorgheni:

                    - la incepatori:

                    Kovacs Zsolt

                    Comentariu


                    • #11
                      bajko karoly avansati hodosa
                      dobrean ion sarmas avansati

                      Comentariu


                      • #12
                        cserei gabor
                        megyes andras
                        birtalan bence
                        birtalan levente avansati sovata

                        Comentariu


                        • #13
                          Se inscriu din Miercurea-Ciuc: Lorincz Zoltan, Vaszi Denes, Ambrus Zoltan, Kanabe Tibor, Veress Arpad si Beke Hunor. Toti la amatori.
                          Va multumim

                          Comentariu


                          • #14
                            Se inscrte din Suseni Nagy Attila, Nagy Arpad,Csiki Istvan, Csiki Szabolcs, Szabo Zoltan la amatori. Multumim.

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscrie la incepatori Suciu Andrei din Borsec.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X