Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Zilele Orașului", Vălenii de Munte - 04.05.2019

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Zilele Orașului", Vălenii de Munte - 04.05.2019

    TURNEU A - "ZILELE ORASULUI" Valenii de Munte, Sambata 04.05.2019, I+A+O/E



    LOCALITATEA: Valenii de Munte, Prahova;

    DATA: Sâmbătă 04.05.2019;

    CATEGORII: Incepatori + Amatori + Open/Elite;

    ORA DE ÎNCEPERE:

    INCEPATORI +AMATORI : 08:15 - 09:15 – validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile;
    OPEN/ELITE - 12:15 - 13:15 – validare înscrieri, la 13:30 încep meciurile;

    SALA: Sala de Sport Stelian Manolescu. Bulevardul Nicolae Iorga, in Piata Garii;

    INDICAȚII DE ACCES:

    [TD]
    [/TD]



    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF, mingea de joc Andro SPEEDBALL 3S *** 40+


    SPAȚIU DE JOC: 800 mp;

    SUPRAFAȚA DE JOC: Parchet

    FACILITĂȚI: Vestiare

    ASISTENȚĂ MEDICALĂ: asistent Ionut Voicu, colegul nostru, care vi fi prezent la sala cu trusa medicala

    TAXA: adulți 35 Lei, copii 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi donați în contul AmaTur;

    Se asigură: apă plată – 2 litri
    MASA – contra cost, in incinta salii, pe baza de comanda;


    MATERIALE DE PREMIERE:

    Locurile 1-4 – cupe/medalii/diplome;


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANŢILOR:

    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri 03.05.2019, ora 21,00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza personele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);


    SISTEMUL DE JOC***:

    Incepatori (ora incepere turneu 9:30):

    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică sau egala cu 9,99;
    - Număr maxim de participanţi: 24;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5, 6 sau 7 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 sau 3 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1342;
    - Tablou eliminatoriu automat;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;


    Amatori (ora incepere turneu 9:30):

    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică sau egala cu 19.99;
    - Număr maxim de participanţi: 60;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5, 6 sau 7 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 sau 3 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1342;
    - Tablou eliminatoriu automat;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;

    Open/Elite (ora incepere turneu 13:30):

    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egala cu 20
    - Număr maxim de participanţi: 48;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 (5) jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Fara grupe superioare
    - Tablou eliminatoriu automat;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare;


    *** In functie de dinamica inscrierilor organizatorii isi rezerva dreptul de a face permutari (ora de incepere, locuri alocate) intre categorii, acestea urmand a fi anuntate in timp util, pana Joi 02.05.2019, ora 22:00;


    ORGANIZATOR:

    - Valentin Soare tel. 0766 454264

    ORGANIZATOR TEHNIC:

    - Bogdan Visan tel. 0729 983 041





    PING PONG SHOP, reprezentant Andro, DHS si Der Materialspezialist in Romania, va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masa. Totodata va poate oferi sfaturi utile in alegerea sau schimbarea paletei in functie de jocul practicat si de nivelul la care sunteti sau ati dori sa ajungeti.




    www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa



    CAZARE:
    Pentru participantii care doresc sa cunoasca mai bine zona, precum si pentru cei care doresc sa deguste dupa turneu renumita licoare din zona Teleajenului, recomandam rezervarea unei camere din timp, camerele fiind de obicei ocupate:
    Hotelul Capitol 0244281965
    Pensiunea Vera si Livia 0762423262/0729023989
    Hotel Ciucas 0244280425
    Hotel Afrodita 0344 111 484



    Va asteptam cu drag!
    Ultima editare de Bogdan V; 19.apr.2019, 18:04.

  • #2
    Clasament Incepatori

    1. Mocanu Luca - Filipestii de Targ
    2. Lambru Iustinian - Ploiesti
    3 -- 4
    Fusca Georgian - Targoviste
    Radu Bogdan Florin - Campina
    5 -- 8
    Lungu Mihai - Targoviste
    Balasescu Ionut - Campina
    Sterczer Zalan - Sanzieni
    Moldovan Mircea - Campina
    9 -- 2v gr.sup.
    Militaru Alexandru - Targoviste
    10 -- 13 1v gr.sup.
    Rusu Andrei - Strejnicu
    Carpinis Petre Danut - Targoviste
    Vilcu Dragos - Bucuresti
    Pantelimon Alexandru - Ploiesti
    14 -- 16 0v gr.sup.
    Sezciuc Codrin - Slobozia
    Popa Silviu - Slobozia
    Brabeceanu Ionel - Plopeni
    17 -- 22 1v gr.inf.
    Grigore Madalin - Cocorastii Mislii
    Ene Adrian - Ploiesti
    Popa Florin - Slobozia
    Radulescu Catalin - Ploiesti
    Necsoiu Georgiana - Targoviste
    Craja Gina Alexandra - Bucuresti
    23 -- 24 0v gr.inf.
    Movileanu Adrian - Brasov
    Stoicescu Gheorghe - Iedera



    Clasament Avansati

    1. Popescu Apreotesei Mihai - Straoane
    2. Mihu Florin - Pitesti
    3 -- 4
    Nedescu Adrian - Ramnicu Valcea
    Loghin Florin - Brasov
    5 -- 8
    Visan Victor - Slobozia
    Lazar Dumitru - Mizil
    Coman Emil - Breaza
    Acriva Marian - Mizil
    9 -- 16
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Ene Florin - Ploiesti
    Socaci Sorin - Panciu
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Veris Dumitru - Brasov
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Botoc Ovidiu - Paulesti
    17 -- 28
    Trif Florin - Cocorastii Mislii
    Grigore Marian - Cocorastii Mislii
    Sursilov Constantin - Bucuresti
    Preda Gheorghe - Cocorastii Mislii
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Guluta Florin - Bucuresti
    Vajeu Ionut - Busteni
    Apostu Laurentiu - Focsani
    Piperea Florin - Campina
    Rusea Ionut - Breaza
    Simion Silviu - Cocorastii Mislii
    Amarinei Sorin - Galati
    29 -- 31 1v gr.sup.
    Panait Adrian - Braila
    Marin Iulian - Campina
    Mihaila Robert - Breaza
    32 -- 42 0v gr.sup.
    Nitu Serban - Paulesti
    Marandici Adrian - Brasov
    Stoica Mihai - Mioveni
    Vlasceanu Valentin - Darmanesti
    Dragos Marian - Bucuresti
    Popa Andrei Mihai - Bucuresti
    Mihaila George - Bucuresti
    Botea Marian - Fieni
    Bizga Romeo - Galati
    Neagu Costin - Targoviste
    Popa Sandu - Slobozia
    43 -- 44 2v gr.inf.
    Covataru Loredan - Brasov
    Sterczer Sandor - Sanzieni
    45 -- 53 1v gr.inf.
    Ipate Virgil - Bucuresti
    Mocanu Georgian - Filipestii de Targ
    Marica Dan - Brasov
    Movileanu Neculae - Brasov
    Cornita Mario - Campina
    Gheorghe Daniel - Braila
    Marinescu Nelu - Targoviste
    Boboc Viorel - Slobozia
    Matei Mircea - Targoviste
    54 -- 59 0v gr.inf.
    Banuta Dumitru - Ploiesti
    Moraru Marius - Bucuresti
    Haralambescu Andrei - Bucuresti
    Olaru Viorel - Cocorastii Mislii
    Moise Viorel - Braila
    Boboc Adam - Slobozia


    Clasament Elite/Open

    1. Fratila Robert - Baicoi
    2. Radu Costica - Galati
    3 -- 4
    Neagoe Costin - Bucuresti
    Corbu Darius - Valenii de Munte
    5 -- 8
    Sencu Victor - Targoviste
    Retegan Cosmin - Plopeni
    Gavrila Aurel - Bucuresti
    Voicu Ionut - Ploiesti
    9 -- 16
    Dracea Gabriel - Sinaia
    Stefan Patrick - Brasov
    Sorescu Mircea - Paulesti
    Galiu Mihai - Brasov
    Panait Genu - Teisani
    Bozga Razvan - Baicoi
    Pascal Raul - Targoviste
    Iancu George - Ploiesti
    17 -- 32
    Padurariu Costel - Brasov
    Darmaz Ion - Targoviste
    Motoroi Costin - Bucuresti
    Hutanu Alin - Brasov
    Gheorghe Nicolae - Calarasi
    Panaitescu Stefan - Izvoarele
    Potarniche Bianca - Buzau
    Voin Doru - Bucuresti
    Mihaila Nicolae - Breaza
    Laur Boro - Sinaia
    Ivan Valentin - Campina
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Finna Gabor - Targu Secuiesc
    Stanciulescu Bogdan - Brasov
    Grigore Alexandru - Campina
    Anita Dorel - Brasov
    33 -- 2v gr.inf.
    Pop Alexandru - Campina
    34 -- 40 1v gr.inf.
    Ivan Sorin Ioan - Targoviste
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Orac Teodor - Slobozia
    Brulea Petre - Paulesti
    Sarbu Dan - Ploiesti
    Sorescu Gabriel - Pitesti
    Niculescu Daniel - Pitesti
    41 -- 48 0v gr.inf.
    Balaban Catalin - Bucuresti
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Antal Denes - Brasov
    Popa Mircea - Brasov
    Marin Marian - Bucuresti
    Bivolaru Stelian - Targoviste
    Rusea Gheorghe - Breaza
    Eparu Matei - Ploiesti
    Ultima editare de Bogdan V; 04.mai.2019, 22:06.

    Comentariu


    • #3
      Toboșaru Gheorghe din Brașov
      Avansați

      Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
      Blade: Nittaku Acoustic;
      FH: Butterfly Tenergy 05;
      BH: Victas Stiff.

      Comentariu


      • #4
        Salutare tuturor, Cristian Istrate open Bucuresti.

        Comentariu


        • #5
          Ilie Octavian Marius, Brașov, Avansați

          https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

          https://www.facebook.com/309680636343003

          Comentariu


          • #6
            Lazar Alin începători. Breaza

            Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Sarbu Dan, Ploiesti, Open

              Comentariu


              • #8
                Se inscriu sterczer sandor la categoria avansati si sterczer zalan la categoria incepatori

                Comentariu


                • #9
                  Constantin Cristina, Bucuresti, avansati

                  Comentariu


                  • #10
                    Brulea Petre -Paulesti- open
                    Rusea Gheorghe- Breaza- open

                    Comentariu


                    • #11
                      Popescu Apreotesei Mihai din Straoane la avansati
                      Socaci Sorin din Panciu la avansati
                      Lemn: Butterfly Marcos Freitas ALC
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                      Comentariu


                      • #12
                        Panait Adrian, Brăila,avansaţi ,Coteț Nicu, Brăila, avansaţi,Manole Dan,Brăila,avansaţi, Iordache Eugen, Brăila,open.

                        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Sursilov Constantin - Bucuresti - Amatori

                          Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                          Blade: Butterfly Primo Power Feeling
                          Fh: Nittaku Fastarc G-1
                          Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

                          Comentariu


                          • #14
                            Babus Liviu- Ploiesti- Open

                            Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                            "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                            Comentariu


                            • #15
                              Șencu Victor
                              Elite
                              Târgoviște


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comentariu


                              • #16
                                Panait Genu, Corbu Darius, Iorgoiu Constantin.,Ipate Virgil.
                                YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Dinu Adrian, Darmanesti - avansati
                                  Donic Waldner Senso Ultra Carbon
                                  FH: Butterfly Tenergy 05 2.1mm
                                  BH: Donic Baracuda 2.0mm

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Din Campina la elite GRIGORE ALEXANDRU

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Open Elite Brasov

                                      Hutanu Alin
                                      Bacanu Paulian
                                      Matei Mirel
                                      Mitrofan Petrica
                                      Vladoiu Gelu
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Dragos Marian București avansați
                                        YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Carpinis Petre Danut, Targoviste, incepatori

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Vajeu Ionut, Avansati.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Matei Mircea,Targoviste, avansati
                                              Blade - Grubba Classic All+, Forehand - TSP Ventus Speed, Backhand - TSP Ventus Speed

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Boboc Viorel - Slobozia, Boboc Adam - Slobozia. Ambii la Avansati.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Tirlea Gheorghe, Brasov, incepatori.

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X