Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Văii Carașului", Oravița - 11.05.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Văii Carașului", Oravița - 11.05.2019

    Turneu A "Cupa Văii Carașului", editia a IV-a, Oravița - 11.05.2019


    Data: 11 mai 2019
    Localitatea: Oravița
    Locul de desfasurare: sala mare de sport a Școlii Gimnaziale ”Romul Ladea”, str. Zona-Gării, Oravița;




    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic ANDRO SPEEDBALL *** 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:10 (Incepatori, Avansati), 10:00-13:50 (Open, Elite);
    Ora de incepere: 9:10-9:20 (Incepatori, Avansati), 13:50-14:00 (Open), 14:20-14:30 (Elite);
    Numărul maxim de jucători: 18 începatori, 36 avansați, 36 open, 18 elite;ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!


    SE ASIGURA:
    - cafea, apa minerala/plata Perenna 2L;
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);



    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome la primele patru locuri;


    Facilitati: vestiare;


    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri, 10.05.2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!


    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 16+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50;
    Ora de incepere: 13:50 - 14:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;


    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 16+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu;


    ORGANIZATORI:
    - Put Gabriel, tel. 0768.445.242
    - Vela Claudiu: 0726.487.357



    Ping Pong Shop, reprezentant Andro, DHS si Der Materialspezialist in Romania, va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masa. Totodata va poate oferi sfaturi utile in alegerea sau schimbarea paletei in functie de jocul practicat si de nivelul la care sunteti sau ati dori sa ajungeti.






    www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

  • #2
    Inscrieri Elite - on 5/10/2019 at 12:11:57 PM

    1. Sorescu Deian, Resita, 51 - 45 - EL
    2. Iana Remus, Timisoara, 24 - 42.73 - E
    3. Avram Victor, Arad, 68 - 42.56 - E
    4. Mutrescu Eugen, Timisoara, 2 - 42.36 - E
    5. Put Gabriel, Oravita, 40 - 41.09 - E
    6. Verdet Adrian, Timisoara, 17 - 41.07 - E
    7. Beca Iliesen, Timisoara, 282 - 40.93 - EL
    8. Parvu Nicolae, Resita, 267 - 40.14 - E
    9. Boru Lucian, Timisoara, 327 - 38.13 - E
    10. Mihalescu Dinu, Timisoara, 42 - 36.47 - EW
    11. Popa Bogdan, Timisoara, 306 - 35.56 - EL


    Inscrieri Open - on 5/10/2019 at 12:12:04 PM

    1. Creinicean Liviu, Oravita, 294 - 31.75 - O
    2. Kaposta Victor, Arad, 70 - 31.15 - O
    3. Drinceanu Lilian, Oravita, 171 - 30.72 - O
    4. Murgu Ioan, Oravita, 626 - 30.5 - O
    5. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 163 - 30.37 - O
    6. Georgescu Constantin, Orastie, 361 - 30.15 - O
    7. Ilia Ionicut, Oravita, 772 - 29.55 - O
    8. Grubacichi Marius, Timisoara, 406 - 29.34 - O
    9. Boznea Daniel, Deva, 212 - 29.21 - O
    10. Ciublea Vichente, Oravita, 677 - 28.65 - O
    11. Balmez Dorel, Oravita, 966 - 27.8 - O
    12. Lacatis Ghita, Arad, 382 - 27.52 - O
    13. Nagy Iosif, Arad, 121 - 27.31 - OW
    14. Veres Francisc, Oravita, 239 - 27.3 - O
    15. Turburan Ion, Resita, 394 - 27.2 - O
    16. Ticu Sorin, Lugoj, 197 - 26.28 - O
    17. Degianschi Obrad, Resita, 326 - 25.96 - O
    18. Poenar Alin, Resita, 845 - 25.5 - O
    19. Ardelean Raul, Arad, 533 - 25.3 - O
    20. Venter Liviu, Resita, 543 - 24.8 - O
    21. Birtalan Laszlo, Oradea, 213 - 24.13 - OW
    22. Demian Daniel, Arad, 534 - 23.87 - O
    23. Dehelean Octavian, Timisoara, 715 - 23.65 - O
    24. Lungu Marius, Oravita, 583 - 23.55 - O
    25. Csaky Tiberiu, Resita, 411 - 22.83 - OW
    26. Veres Adrian, Timisoara, 253 - 22.53 - O
    27. Ispas Dan, Timisoara, 567 - 20.82 - O
    28. Munteanu Constantin, Resita, 585 - 20.24 - O


    Inscrieri Amatori - on 5/10/2019 at 12:12:09 PM

    1. Ankar Wasim, Timisoara, 349 - 19.11 - A
    2. Zsok Arcadie, Deva, 1223 - 18.93 - A
    3. Ignuta Sebastian, Voiteg, 898 - 18.3 - A
    4. Fekete Istvan, Arad, 403 - 18.21 - A
    5. Cioveie Bogdan, Oravita, 422 - 18.07 - A
    6. Borcsi Jozsef, Timisoara, 415 - 17.74 - A
    7. Neag Ioan, Timisoara, 1010 - 17.6 - A
    8. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 337 - 17.41 - A
    9. Szivery Adrian, Arad, 455 - 17.15 - A
    10. Tamsa Titus, Resita, 944 - 17.1 - A
    11. Cresneac Mihail, Resita, 1908 - 17 - A
    12. Daroti Florin, Lipova, 511 - 16.48 - A
    13. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 375 - 15.18 - A
    14. Cioveie Marian, Oravita, 604 - 14.07 - A
    15. Caraus Sorin, Deva, 532 - 13.31 - A
    16. Glavan Radu, Timisoara, 1074 - 12.33 - A
    17. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 747 - 12.13 - A
    18. Pleava Gheorghe, Oravita, 2169 - 11.8 - A
    19. Sabau Victor, Arad, 767 - 11.3 - A
    20. Dumbrava Marius, Timisoara, 1383 - 10.7 - A
    21. Gligor Paul, Arad, 655 - 9.92 - I
    22. Jicarean David, Lipova, 1049 - 8.38 - I
    23. Pralea Constantin, Alba Iulia, 787 - 6.77 - IW
    24. Dumbrava Dan, Timisoara, 1635 - 6 - I
    25. Doxan Adrian, Resita, 1924 - 5.75 - I
    26. Ambrus Narcis, Oravita, 1569 - 5.4 - I
    27. Ruhmann Cristian, Moldova Noua, 2057 - 4.8 - I
    28. Ispas Andrei, Timisoara, 3360 - 4 - I
    29. Zachel Petre, Oravita, 1972 - 0 - A
    30. Nicoriciu Razvan, Oravita, 2979 - 0 - A
    31. Mustata Catalin, Oravita, 4508 - 0 - A
    32. Stoia Ioan, Oravita, 5001 - 0

    Comentariu


    • #3
      Dehelean Octavian, Timisoara, open
      Grubacichi Marius, Timisoara, open
      Ankar Wasim, Timisoara, avansati
      Hancig Mircea, Timisoara, avansati

      Comentariu


      • #4
        Put Gabriel, Oravita, elite
        La Open: Crenicean Liviu, Drinceanu Lilian, Murgu Ioan, Lungu Marius, Vereș Francisc, Ciublea Vichente, Balmez Dorel, Ilia Ionicut.
        La Avansati: Cioveie Marian, Cioveie Bogdan, Pleava Gheorghe, Zachel Petre, Mustata Cătălin, Stoia Ioan.
        La începători:Ambruș Narcis,Nicoriciu Răzvan .

        Comentariu


        • #5
          Veres Adrian, Timisoara, open
          Jurescu Sorin, Timisoara, open

          Comentariu


          • #6
            Glisa Valentin, Timisoara, elite
            Cecan Vasile, Timisoara, open
            Jichici Svetozar, Timisoara, open
            Lacatis Ghita, Arad, open

            Comentariu


            • #7
              Vela Gabriel, Timisoara, incepatori
              Ispas Dan, Timisoara, open
              Ispas Andrei, Timisoara, incepatori
              Frunza Alexandru, Timisoara, open

              Comentariu


              • #8
                Mutrescu Eugen, Timisoara, elite
                Iana Remus, Timisoara, elite
                Costache-Rosioru Cristian, Timisoara, open
                Mihalescu Dinu, Timisoara, elite
                Beca Iliesen, Timisoara, elite

                Comentariu


                • #9
                  Popa Bogdan, Timisoara, elite
                  Deak Valentin, Sebis, open
                  Glavan Radu, Timisoara, avansati
                  Verdet Adrian, Timisoara, elite
                  Kaposta Victor, Arad, open

                  Comentariu


                  • #10
                    Popet Doru, Timisoara, elite
                    Oprea Adrian, Timisoara, elite

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Reșița la Open
                      Csaky Tiberiu, Venter Liviu, Turburan Ion,Munteanu Constantin,Degianschi Obrad, Poenar Alin, Creşneac Mihail
                      La Elite : Sorescu Deian și Pârvu Nicolae,
                      La Avansați Tamşa Titus

                      Comentariu


                      • #12
                        Nagy Iosif din Arad Open

                        Comentariu


                        • #13
                          Din Berzovia la Open - Vuca Adrian

                          Comentariu


                          • #14
                            Balaj Roland - Avansati din Arad
                            Dumitru Florin - Avansati din Arad
                            Gherman Romulus -Avansati din Arad

                            Comentariu


                            • #15
                              Gligor Paul - Arad - Avansati
                              Achim Paul - Arad - Incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X