Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Sucevei", Suceava - 15/16.06.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Sucevei", Suceava - 15/16.06.2019

    Turneu A, Cupa ”SUCEVEI", Ediţia a IV-a, Suceava – 15/16 iunie 2019
    LOCALITATEA: Suceava
    DATA: Sâmbătă 15 IUNIE şi duminică 16 IUNIE 2019;

    CATEGORII: Elite, Open, Avansați, Începători şi DUBLU.

    ORA DE ÎNCEPERE:
    SÂMBĂTĂ - 08.30 - 09.00 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile pentru:
    - Open şi Avansaţi – maxim 96 de participanţi repartizaţi pe aceste două categorii în funcţie de dinamica inscrierii.

    SÂMBĂTĂ - 08.30 - 13.00 validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile pentru:
    - ELITE – maxim 24 de participanţi.

    DUMINICĂ - 08.30 - 09.00 validare înscrieri, la 09.30 încep meciurile pentru:
    - Incepători – maxim 60 de participanți
    - Dublu – maxim 24 de echipe (E+A/I, O+A/I, A+A/I, I+I)

    *Pentru fiecare categorie se vor aloca 2 wild carduri.


    INDICAȚII DE ACCES:
    Sala de Sport a Colegiului Național “Ștefan cel Mare” Suceava (lângă autogară);

    https://www.google.com/maps/place/Sa....2569447?hl=ro

    LOGISTICĂ: 16 mese aprobate ITTF
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp.
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri;
    SE ASIGURĂ: apă plată/minerală/cafea

    MINGEA OFICIALA A TURNEULUI OFERITA DE EMI TT:


    TAXA: 40 Lei
    - doamnele/domnisoarele şi copiii pănă la 14 ani – 20 lei;
    - persoane cu dizabilitati – fără taxă
    - 1 Leu/participant vor fi transferați în contul AmaTur;

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1-4 – cupe, medalii, diploma (nu se joacă finala mică);
    Locurile 5-8 – diplome;
    Premii speciale: fair-play.


    ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - ultima retragere vineri 14.06.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat problem referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    - în momentul înscrierii va rog să specificați dacă doriți să jucați la o categorie superioară față de cea la care vă califică media după următorul criteriu:

    „Elite” - toți participanții cu media mai mare de 33, inclusiv;
    „Open” - toți participanții cu media cuprinsă între 20 și 32,99 inclusiv;
    „Avansați” - toți participanții cu media cuprinsă între 10 și 19,99 inclusiv;
    „Începători” - toți participanții cu media de până la 9,99 inclusiv.

    SISTEMUL DE JOC:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte5/6 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 3/4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu complet se va genera automat;
    *La categoria ELITE nu se vor juca grupe superioare!

    ORGANIZATORI:
    Asociaţia Sportivă “Ştefan cel Mare” Suceava - Adrian Cojocaru – 0742127919

    Emi TT - Dl. Dumitru Beltechi, va fi prezent cu un stand de materiale sportive specifice tenisului de masă.

    Dacă mai sunt şi alte personae fizice sau juridice care doresc să sprijine turneul sunt rugate să mă contacteze pentru a stabili detaliile colaborării!
    Ultima editare de Adrian's; 11.iun.2019, 14:41.

  • #2
    START LIST:

    Elite - on 15.06.2019 at 16:14:54

    1. Hasna Cosmin, Straja, 140 - 42,71 - EL
    2. Galban Calin, Viseu, 38 - 41,78 - E
    3. Sumanaru Catalin, Iasi, 5 - 41,38 - EM
    4. Epure George, Botosani, 805 - 41 - E
    5. Opincaru Marius, Piatra Neamt, 854 - 40,4 - E
    6. Ursulean Florin, Straja, 166 - 40,04 - E
    7. Nemtoi Gabriel, Suceava, 1032 - 39,5 - E
    8. Onufrei Ciprian, Botosani, 146 - 38,5 - E
    9. Cozma Catalin, Falticeni, 19 - 38,4 - EW
    10. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 31 - 37,3 - E
    11. Morosanu Vasile, Suceava, 51 - 36,95 - EW
    12. Ilies Ioan, Radauti, 411 - 36,95 - E
    13. Dabija Razvan, Iasi, 1562 - 34,6 - E
    14. Ticala Vasile Jr, Viseu, 410 - 34,43 - E
    15. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 46 - 34,35 - E
    16. Rojnita Sebastian, Bacau, 606 - 33,6 - E
    17. Carpovici Boris, Falticeni, 667 - 31,93 - OW
    18. Duceac Catalin, Botosani, 232 - 31,26 - O
    19. Atomei Armand, Piatra Neamt, 223 - 31,09 - OW
    20. Plamada Lucian, Iasi, 286 - 29,53 - O
    21. Mahu Bogdan, Pascani, 308 - 24,31 - O
    22. Zvinko Andrii, Cernauti, 5001 - 0


    Open - on 15.06.2019 at 16:13:40

    1. Ungureanu Adrian, Suceava, 1241 - 30,55 - O
    2. Marcu Vasile, Vatra Dornei, 357 - 30,44 - OW
    3. Polocoser Cristian, Suceava, 235 - 29,45 - O
    4. Ciobanu Gabriel, Cluj Napoca, 218 - 29,37 - OW
    5. Golovaci Marin, Ucraina, 1487 - 29,1 - O
    6. Braniste George, Bacau, 118 - 29,09 - O
    7. Zamfiroaia Sorin, Dolhestii Mari, 448 - 28,86 - OW
    8. Macovei Cristi, Iasi, 78 - 28,48 - O
    9. Ursulean Vasile, Straja, 121 - 28,47 - O
    10. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 83 - 28,33 - OW
    11. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 82 - 28,22 - O
    12. Ticu Dorin, Bacau, 126 - 27,86 - OW
    13. Vlaisan Vasile, Vicovu de Jos, 207 - 27,38 - O
    14. Morosan Marian, Suceava, 229 - 27,1 - O
    15. Pralea Marius Dan, Botosani, 120 - 26,41 - O
    16. Pinzar Alin, Suceava, 144 - 26,39 - O
    17. Ursulescu Ioan, Bacau, 441 - 26,22 - OW
    18. Karp Victor, Cernauti, 2212 - 26,2 - O
    19. Butnaru Madalina, Vatra Dornei, 322 - 26,1 - OF
    20. Munteanu Silviu, Suceava, 762 - 25,97 - OW
    21. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 194 - 25,63 - O
    22. Corneanu Sorin, Botosani, 158 - 25,4 - OW
    23. Pascu Marius, Campulung Mold, 477 - 25,08 - O
    24. Colesniuc Romeo, Botosani, 155 - 25,03 - OW
    25. Ungureanu Florin, Suceava, 1145 - 23,9 - O
    26. Stroe Ionel, Bacau, 287 - 23,6 - O
    27. Grigoriu Vlad, Suceava, 2304 - 23,6 - O
    28. Muraru Ioana, Vatra Dornei, 476 - 23,59 - OJF
    29. Lovin Eusebiu, Comanesti, 252 - 23,22 - OW
    30. Volostiuc Catalin, Suceava, 1347 - 22,7 - O
    31. Nemaciuc Ovidiu, Suceava, 692 - 22,53 - O
    32. Vicovanu Petru, Horodnic de Jos, 375 - 20,93 - O
    33. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 316 - 20,38 - OW
    34. Dior Dorin, Iasi, 259 - 18,96 - A
    35. Kurennoi Andrei, Moldova, 551 - 17,53 - A
    36. Ticala Vasile, Viseu, 1462 - 16,45 - A
    37. Salavastru Petru, Botosani, 365 - 15,32 - AW
    38. Simionese Sorin Gabriel, Granicesti, 623 - 14,7 - A
    39. Popescu Doru Viorel, Botosani, 881 - 13,9 - AW
    40. Stasescu Vasile, Cernauti, 5001 - 0
    41. Romaniuc Ilie, Cernauti, 5002 - 0
    42. Muntean Dumitru, Cernauti, 5003 - 0


    Avansati - on 15.06.2019 at 16:15:24

    1. Vieru Costica, Botosani, 306 - 19,8 - AW
    2. Iacob Gabriel, Iasi, 261 - 19,73 - AW
    3. Pristavu Bogdan Constantin, Iasi, 1036 - 19,7 - A
    4. Burghelea Florin, Piatra Neamt, 231 - 19,25 - A
    5. Pavlenko Iustina Cristina, Ucraina, 898 - 19,03 - AF
    6. Fotia Iulian, Bacau, 280 - 18,77 - A
    7. Arseniuc Alexandru, Campulung Mold, 810 - 18,6 - A
    8. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 568 - 18,26 - A
    9. Cotoara Toader, Suceava, 1194 - 17,9 - A
    10. Balau Laurentiu, Falticeni, 607 - 17,85 - AW
    11. Rauh Andrei, Moldova, 1222 - 17,8 - A
    12. Mihalea Lucian, Suceava, 1281 - 17,7 - A
    13. Lucic Corneliu, Suceava, 336 - 17,62 - AWH
    14. Sofian Corneliu, Suceava, 397 - 17,31 - AW
    15. Pomirleanu Radu, Iasi, 1505 - 17,3 - A
    16. Aldea Nelu, Falticeni, 651 - 17 - A
    17. Ianos Vlad, Bucuresti, 1213 - 16,55 - A
    18. Ianos Valentin, Suceava, 1059 - 16,5 - A
    19. Tanase Gabi, Suceava, 710 - 16,24 - A
    20. Lupu Cristian, Botosani, 868 - 16,23 - A
    21. Morosan Ionel, Granicesti, 700 - 16,1 - A
    22. Gagea Marian, Botosani, 638 - 15,73 - A
    23. Ujeniuc Dan, Suceava, 1733 - 15,7 - A
    24. Albu Constantin, Suceava, 776 - 15,68 - AW
    25. Morosan Mihai, Granicesti, 1189 - 15,45 - A
    26. Zepciuc Marius, Granicesti, 827 - 15,44 - A
    27. Subtirelu Marius, Onesti, 580 - 15,36 - A
    28. Danila Anton, Campulung Mold, 1488 - 13,9 - A
    29. Vieru Teodora, Vatra Dornei, 1282 - 13,8 - AJF
    30. Simionese Ovidiu, Granicesti, 631 - 13,5 - A
    31. Vieru Carmen, Vatra Dornei, 2129 - 13,3 - AF
    32. Olteanu Gabriel, Vaslui, 851 - 12,43 - A
    33. Cervicescu Laurentiu, Botosani, 767 - 11,65 - A
    34. Croitoru Alexandru, Iasi, 1615 - 11,4 - A
    35. Mita Augustin, Dorohoi, 721 - 10,81 - A
    36. Dan Popa, Tecuci, 993 - 10,36 - A
    37. Ghitu Liviu, Onesti, 555 - 10,33 - A
    38. Enea Andrea, Vatra Dornei, 1431 - 10,18 - AJF
    39. Pohaci Claudiu, Dorohoi, 1661 - 9,65 - I
    40. Plamada Aurelian, Botosani, 1152 - 7,95 - I
    41. Robu Valentin, Botosani, 1337 - 7,36 - IW
    42. Deac Valentin, Viseu, 1612 - 4 - I


    DUMINICA, 16 iunie:

    Incepatori - on 16.06.2019 at 11:45:14

    1. Spircu Alexandru, Botosani, 825 - 9,93 - I
    2. Baciu Adrian, Pascani, 2305 - 9,6 - I
    3. Ionescu Aurelian, Campulung Mold, 1655 - 9,4 - I
    4. Antal Ionut, Targu Neamt, 1869 - 9,4 - I
    5. Marin Doru, Iasi, 1294 - 9,05 - I
    6. Oghinciuc Cristi, Tisauti, 1515 - 9,05 - I
    7. Grusca Narcis, Gura Humorului, 747 - 8,71 - IW
    8. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 754 - 8,54 - I
    9. Ojog Petrisor, Bacau, 1125 - 8,52 - I
    10. Minca Paul, Comanesti, 1430 - 8,43 - I
    11. Zamfirache Ioan, Botosani, 656 - 8,16 - IW
    12. Lepadatu Gheorghe, Pascani, 1991 - 7,5 - I
    13. Buzila Robert, Vatra Dornei, 1775 - 7,27 - IJ
    14. Maciuc Razvan, Suceava, 1586 - 7 - I
    15. Lazaroff Toma, Suceava, 1701 - 7 - I
    16. Luca Ioan, Piatra Neamt, 952 - 6,98 - I
    17. Pascariu Vasile, Suceava, 1718 - 6,95 - I
    18. Rogin Florin, Piatra Neamt, 1894 - 6,85 - I
    19. Ivisuc Teofil, Poiana Stampei, 2498 - 6,5 - I
    20. Ciurlica Mugurel, Pascani, 1517 - 6,03 - I
    21. Vaideanu Fabiana, Vatra Dornei, 1840 - 6 - IJF
    22. Cojocaru Ilie, Baisesti, 2488 - 5,95 - I
    23. Batir Ionut, Botosani, 1841 - 5,9 - I
    24. Popa Romica, Pascani, 2165 - 5,9 - I
    25. Lazaroff Filip, Suceava, 1728 - 5,7 - I
    26. Ciobanu David Florin, Suceava, 1808 - 5,7 - IJ
    27. Savina Dan, Piatra Neamt, 1049 - 5,58 - I
    28. Vlaisan Georgica, Vicovu de Jos, 1091 - 5,55 - IJ
    29. Arhip George, Botosani, 1790 - 5,4 - I
    30. Vaculisteanu Ionut, Botosani, 1828 - 5,4 - I
    31. Iurea Marian, Botosani, 3673 - 5,4 - I
    32. Ungureanu Adrian, Piatra Neamt, 1485 - 5,38 - I
    33. Apetroaei Mircea, Suceava, 1307 - 5,27 - IJ
    34. Amoraritei Tudor, Suceava, 2524 - 5,25 - IJ
    35. Bustiuc Razvan, Iasi, 2178 - 5,2 - I
    36. Mocanu Alexandru, Suceava, 2154 - 5 - I
    37. Galateanu Sorin, Suceava, 3724 - 5 - I
    38. Sahlean Alexandru Silvestru, Partestii de Jos, 2410 - 4,6 - I
    39. Grosu Gheorghita, Targu Neamt, 1296 - 4,57 - I
    40. Bors Vlad Cristian, Botosani, 1926 - 4 - I
    41. Chitan Emanuele, Suceava, 3147 - 0 - A
    42. Iasinschi Daniel, Suceava, 4503 - 0 - I
    43. Rosu Livia, Suceava, 4613 - 0 - IF
    44. Andronic Ilie Cristian, Partestii de Jos, 5001 - 0
    45. Venin Constantin, Suceava, 5002 - 0
    46. Rauh Victor, Moldova, 5003 - 0
    47. Aldea Iulian, Falticeni, 5004 - 0
    48. Piersic Daria, Vatra Dornei, 5005 - 0
    49. Piersic Amalia, Vatra Dornei, 5006 - 0
    50. Ghetau Paul, Suceava, 5007 - 0
    51. Namuleac Ilie, Vatra Dornei, 5009 - 0
    52. Grosu Gabriel, Suceava, 5010 - 0
    53. Cuzenco Andrei, Suceava, 5011 - 0
    Ultima editare de Adrian's; 16.iun.2019, 10:47.

    Comentariu


    • #3
      Ciobanu Gabriel-open Cluj.
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • #4
        La elite:
        Galban Calin
        Open:
        Ticala Vasile
        Amatori:
        Moldovan Ioan
        Deac Valentin
        Sechel Vasile
        Ivascu Gavrila
        “Sometimes I win, sometimes I learn”

        Comentariu


        • #5
          Începătorii de la Vișeu se înscriu la avansați pt ca nu putem merge și duminica, doar sambata
          “Sometimes I win, sometimes I learn”

          Comentariu


          • #6
            Corneanu Sorin - elite
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • #7
              Iacob Gabriel - Avansati - Iasi
              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
              BH : Spinlord Sternenfall OX

              Comentariu


              • #8
                Andrei Radu Alexandru - Iasi - Avansati
                Do. Or do not. There is no try.

                Comentariu


                • #9
                  Mihalca Mihai-Bistrița-Elite
                  “Sometimes I win, sometimes I learn”

                  Comentariu


                  • #10
                    Marcu Vasile,Muraru Ioana- open
                    Pintescu Teodora,Vieru Teodora,Enea Andreea,-avansati
                    Pintescu Emilia,Vaideanu Fabiana,Vrasmas Ilinca,Pardau Adina,Piersic Daria,Piersic Amalia
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #11
                      Piatra Neamț:
                      Bubulac Cristi -open
                      Savina Dan -începători
                      Rogin Florin -incepatori
                      Mulțumim.
                      Nittaku Acoustic
                      FH Tenergy 05
                      BH Rakza 7 soft

                      Comentariu


                      • #12
                        Se inscrie Vlad Pintilie din Iasi la avansati.
                        Multumesc !

                        Comentariu


                        • #13
                          Piatra Neamț:
                          Buruiana Petru- open
                          Mulțumim.
                          Nittaku Acoustic
                          FH Tenergy 05
                          BH Rakza 7 soft

                          Comentariu


                          • #14
                            Pinzar Alin la open
                            Andro TP-Ligna CI
                            Andro Hexer Powergrip SFX
                            Andro Hexer Powergrip SFX

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscriu din Botosani Spircu Alexandru la incepatori si Gagea Marian la avansati. Va multumim!
                              "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"

                              https://www.youtube.com/watch?v=KcG_uPnxeZ4 - un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X