Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Văii Mureșului", Deda - 06.07.2019

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Văii Mureșului", Deda - 06.07.2019

    "Cupa Văii Mureșului", Deda - 06.07.2019.



    Turneu "A" - CUPA VAII MURESULUI - Elite + Open + Amatori / Incepatori - editia a IX-a - Deda - 06.07.2019.

    LOCALITATEA: DEDA, jud. Mures la 15 km de la Reghin spre Toplita
    Concursul este organizat cu sprijinul Primariei comunei DEDA.

    Locatia: Sala de Sport tip "Sovata" - la marginea drumului principal la intrarea in comuna Deda, dinspre Reghin.




    Nr. de mese: 20 - Butterfly, Donic, Yasaka, PIV, Reghin
    - mingi plastic - se va anunta in timp util.
    Taxa de inscriere (din care 1 leu/jucator taxa Amatur):
    - 40 lei
    - copiii sub 14 ani – 15 lei
    - persoanele cu dizabilitati (RITTO) NU platesc taxa.

    Se asigura: cate 1 portie gulas + castraveti murati traditionali, apa minerala si plata, tuica si afinata.

    SISTEMUL DE JOC:
    - trei turnee: incepatori, avansati, open+elite.
    - numar maxim de participanti: Incepatori - Avansati - 72, Open - 72, elite - 36.
    - grupe inferioare (6 jucatori) - dupa MP, regula sarpelui, cu ceva permutari intre localitati unde este cazul (locul 1 nu se schimba) - se califica primii 4;
    - eliminatorii directe dupa inferioare, aranjare automata pe tablou;

    Ora de incepere:
    - 9.00 pentru open + elite.
    - 13.30 incepatori - avansati.

    IN CAZUL IN CARE NU SE INSCRIU MAI MULT DE 132 JUCATORI (22 mese X 6 jucatori/masa) CELE 3 CATEGORII VOR INCEPE LA ACEEASI ORA. ACEST LUCRU SE VA ANUNTA DIN TIMP.

    Inscrierile/retragerile se fac pe forum sau telefonic pana in data de 04.07.2018 ora 21.
    In functie de inscrierile din prima saptamana locurile pe categorii se pot modifica.

    Premii:
    Locurile 1-4: Diplome si cupe.
    Locurile 5-8: Diplome si medalii.


    Pentru cei care doresc sa vina mai repede se asigura cazare la Pensiunea MONTANA din com. Morareni la (la 4 km. de sala). Telefon 0265/554400, 0740/782445.

    Organizatori:
    Marian Florin - 0745-869928
    Kantor Imre-Zoltan - 0741-908006

    - la butoane:
    Avansati+Incepatori: Miron Mihai - 0740-264046.
    Elite/Open: Apian Florin
    Ultima editare de Gress; 24.iun.2019, 10:36.

  • #2
    Inscrieri Elite - on 05-Jul-19 at 23:09:25

    1. Marchis Maximilian, Cluj Napoca, 1647 - 46.2 - EM
    2. Hurloi Vlad, Bistrita, 4056 - 43 - EM
    3. Moldovan Horvath Csaba, Targu Mures, 33 - 42.67 - EM
    4. Galban Calin, Viseu, 28 - 41.81 - E
    5. Teglas Andreea, Ludus, 230 - 41.53 - ELF
    6. Put Gabriel, Oravita, 46 - 40.9 - E
    7. Mocean Dan, Cluj Napoca, 74 - 39.8 - EL
    8. Bardocz Szilard, Capeni, 366 - 39.55 - E
    9. Mihalca Mihai, Bistrita, 173 - 38.5 - E
    10. Irsai Istvan, Targu Mures, 212 - 38.14 - EW
    11. Govoreanu Florin, Cisnadie, 14 - 37.92 - EW
    12. Maxim Valentin, Cluj Napoca, 244 - 37.85 - E
    13. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 31 - 37.81 - E
    14. Simion Boby, Cluj Napoca, 330 - 37.15 - ELH
    15. Apian Florin, Bistrita, 34 - 36.71 - E
    16. Teleki Zsolt, Cluj Napoca, 87 - 36.66 - E
    17. Boeriu Cezara, Targu Mures, 175 - 36.03 - ELF
    18. Zamblau Ionut, Cluj Napoca, 121 - 36.01 - E
    19. Molnar Tihamer, Tarnaveni, 277 - 35.93 - E
    20. Zidar Victor, Reghin, 183 - 35.07 - E
    21. Blaga Marius, Cluj Napoca, 102 - 35.01 - EMH
    22. Mican Nicolae, Dej, 39 - 34.03 - E
    23. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 45 - 33.78 - E
    24. Cuesdean Rares, Reghin, 171 - 33.53 - EJ
    25. Ticala Vasile Jr, Viseu, 428 - 33.3 - E
    26. Creinicean Liviu, Oravita, 283 - 33.25 - E
    27. Dabacan Dorin, Tarnaveni, 427 - 31.8 - O
    28. Damian Alin, Campia Turzii, 991 - 31.63 - O
    29. Atomei Armand, Piatra Neamt, 213 - 31.61 - OW


    Inscrieri Open - on 05-Jul-19 at 23:09:43

    1. Korabian Tamas, Cluj Napoca, 396 - 32.72 - O
    2. Andreica Iulian, Viseu, 2058 - 30.3 - O
    3. Ciobanu Gabriel, Cluj Napoca, 154 - 30.27 - OW
    4. Motorga Dorin, Targu Mures, 90 - 30.1 - O
    5. Parcalab Mihai, Bistrita, 709 - 29.2 - OW
    6. Miron Mihai, Cluj Napoca, 646 - 29.1 - OH
    7. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 75 - 28.81 - O
    8. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 69 - 28.63 - OW
    9. Fazakas Attila, Toplita, 435 - 28.45 - O
    10. Colcer Nicolae, Toplita, 151 - 28.37 - O
    11. Biro Istvan, Reghin, 847 - 28.25 - O
    12. Gecse Alpar, Chibed, 98 - 27.7 - O
    13. Farkas Bence, Targu Mures, 291 - 27.6 - O
    14. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 194 - 27.59 - O
    15. Ciobanu Daniel, Blaj, 94 - 27.12 - OW
    16. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 113 - 26.38 - O
    17. Dumitrescu Dan, Piatra Neamt, 281 - 26.25 - O
    18. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 553 - 26.15 - O
    19. Marian Florin, Reghin, 570 - 26.15 - O
    20. Dirlea Ioan, Aiud, 125 - 26.12 - OH
    21. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 149 - 25.99 - O
    22. Janosi Attila, Targu Mures, 132 - 25.74 - O
    23. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 155 - 24.42 - OW
    24. Lovin Eusebiu, Comanesti, 166 - 24.38 - OW
    25. Miclos Andrei, Dej, 421 - 23.94 - O
    26. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 193 - 23.71 - OW
    27. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 271 - 23.71 - O
    28. Pelaghie Ioan, Targu Mures, 250 - 23.69 - O
    29. Veres Janos, Targu Mures, 269 - 23.6 - OW
    30. Pop Danut, Dej, 509 - 22.83 - O
    31. Turcu Viorel, Piatra Neamt, 363 - 21.21 - OW
    32. Andreica Daniel, Viseu, 527 - 20.48 - O
    33. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 282 - 20.35 - OW
    34. Tintas Adrian, Sighetu Marmatiei, 314 - 20.34 - O
    35. Tofeni Ovidiu, Cluj Napoca, 882 - 20.3 - O
    36. Chira Camelia, Baia Mare, 636 - 20 - OJF
    37. Fulop Attila, Aiud, 238 - 19.67 - AW
    38. Marian Calin, Reghin, 1379 - 18 - A
    39. Oncioiu Gabriel, Toplita, 1450 - 17 - A
    40. Fulop Laszlo, Targu Mures, 391 - 15.34 - A
    41. Benyi Crinel, Tarnaveni, 2649 - 0 - O


    Inscrieri Amatori - on 05-Jul-19 at 23:09:52

    1. Burghelea Florin, Piatra Neamt, 235 - 19.2 - A
    2. Barbuta Ioan, Dej, 454 - 19.05 - A
    3. Joldes Adrian, Bistrita, 478 - 18.76 - A
    4. Spaller Tiberiu, Nasaud, 372 - 18.69 - A
    5. Garaz Mircea, Bistrita, 409 - 18.65 - AW
    6. Bucur Alin Adrian, Targu Mures, 472 - 18.11 - A
    7. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 473 - 18.1 - A
    8. Raduly Ovidiu, Fantanele, 883 - 18.03 - A
    9. Losonczi Denes, Sangeorgiu de Padure, 390 - 17.75 - AW
    10. Moldovan Flavia, Tarnaveni, 480 - 17.71 - AF
    11. Vajda Erno, Reghin, 358 - 17.7 - AW
    12. Bedo Jozsef, Suseni, 328 - 17.6 - A
    13. Sabau Gheorghe, Tarnaveni, 475 - 17.47 - A
    14. Vass Sandor, Beclean, 425 - 17.21 - AW
    15. Vaduva Dan, Bistrita, 1133 - 16.8 - AW
    16. Strugar Ioan, Deda, 534 - 16.65 - A
    17. Szakacs Attila, Targu Mures, 1288 - 16.6 - A
    18. Cioveie Marian, Oravita, 540 - 16.35 - A
    19. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 439 - 14.88 - A
    20. Oltean Octavian, Targu Mures, 1414 - 14.75 - A
    21. Bal Adrian, Gherla, 575 - 14.63 - A
    22. Sabau Mircea, Tarnaveni, 577 - 13.79 - A
    23. Pasca Lucian, Targu Mures, 766 - 13.71 - A
    24. Barbos Florin, Bistrita, 599 - 13.54 - A
    25. Lupescu Nicolae, Reghin, 536 - 13.28 - A
    26. Prodan Iosif Lucian, Tarnaveni, 1092 - 12.96 - A
    27. Drimus Mihai, Sighetu Marmatiei, 984 - 12.85 - A
    28. Nagy Attila, Suseni, 901 - 12.5 - A
    29. Ciurca Ovidiu, Targu Mures, 2034 - 12.5 - AW
    30. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 660 - 11.29 - A
    31. Boariu Timofte Danut, Borsec, 761 - 11.27 - AW
    32. Homana Marius, Stremt, 1123 - 11.1 - A
    33. Ghitu Liviu, Onesti, 546 - 10.91 - A
    34. Darie Gabriel, Comanesti, 635 - 10.88 - A
    35. Balan Viorel, Bistrita, 1151 - 10.63 - A
    36. Suciu Andrei, Borsec, 694 - 10.19 - A
    37. Marian Ovidiu, Reghin, 2128 - 9.25 - I
    38. Buraciuc Cornel, Nasaud, 1424 - 8.9 - I
    39. Todoran Gabriel, Reghin, 2552 - 8.85 - I
    40. Damian Vasile, Nasaud, 1178 - 8.16 - I
    41. Layis Rita, Sighetu Marmatiei, 1428 - 7.53 - IF
    42. Pop Dan Cristian, Dej, 1455 - 7.35 - IJ
    43. Csiki Ioan, Targu Mures, 1250 - 6.89 - I
    44. Ferenczi Robert, Suseni, 1530 - 5.7 - I
    45. Marian Rares, Reghin, 1856 - 5.33 - I
    46. Beke Hunor, Miercurea Ciuc, 1860 - 5.2 - I
    47. Albut Ioan, Reghin, 3256 - 4.85 - I
    48. Deac Valentin, Viseu, 1441 - 4.64 - I
    49. Klein Ferenc, Reghin, 2476 - 4.5 - I
    50. Buraciuc Ema, Nasaud, 2528 - 4 - IF

    Comentariu


    • #3
      Garaz Mircea,Bistrita,avansati
      Primorac Carbon FL Off+
      Sriver FX // Sriver FX

      Comentariu


      • #4
        Se inscrie la incepatori Creta Petru din Luna Cluj. Multumesc

        Trimis de pe al meu LG-M160 folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Govoreanu Florin - Cisnadie - Elite

          Comentariu


          • #6
            Lovin Eusebiu și Bulubașa Nicușor - Comănești - Open

            Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              Se inscriu din Reghin:
              elite: Zidar Victor, Cuesdean Rares.
              open: Marian Florin, Marian Calin, Medve Mihai, Biro Istvan, Pircalab Mihai ( Bistrita ), Kantor Imre.
              avansati/incepatori: Vajda Erno, Lupescu Nicolae, Kasper Tomas, Strugar Ioan ( Deda ), Klein Ferenc,Marian Marcel, Marian Rares, Cocis Iulian, Muj Marcel, Popsor Vasile, Cioloca Claudiu, Cioloca Stefan, Marian Ovidiu.

              Comentariu


              • #8
                Motorga Dorin, Pelaghie Ioan, Veres Janos - open Tg. Mures

                Comentariu


                • #9
                  Se înscrie Irsai Istvan din Tg Mures

                  Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Se înscrie Cir Florin si Bumbu Pavel din Războieni , Damian Mircea Bistrița Avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Din Cluj Napoca la avansati:
                      Tofeni Ovidiu
                      Asteleanu Lucian
                      Badescu Tudor

                      Comentariu


                      • #12
                        Corbu Darius Open

                        Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L31 folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Ișpan Ștefan - Teiuș - Avansați

                          Comentariu


                          • #14
                            La elite:
                            Galban Calin
                            Ticala Vasile Jr
                            La open:
                            Andreica Iulian
                            Ticala Vasile
                            La amatori:
                            Deac Valentin
                            Moldovan Ioan
                            Andreica Daniel
                            “Sometimes I win, sometimes I learn”

                            Comentariu


                            • #15
                              angi zoltan gheorgheni
                              ferenczi robert suseni incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X