Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2019", Bistrița - 31.08.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Se înscrie Mureș cu următoarea formație : Simon Csaba, Motorga Dorin , Losonczi Denes, Sarcani Andrei. 3 tricouri XL si un 2XL.

    Comentariu


    • #27
      Ok.Vom gasi un alt incepator si va vom anunta in timp util.

      Comentariu


      • #28
        Galban Calin tricou mărimea M
        ?Sometimes I win, sometimes I learn?

        Comentariu


        • #29
          Alba-Sufletel (M),Ciobanu,Fullop,Pralea ((toti trei L)

          Comentariu


          • #30
            VN:

            1 buc 2XL
            1 buc XL
            1 buc L
            1 buc L

            Patru meniuri.

            Comentariu


            • #31
              NT:
              1- bc- L
              1- bc-XL
              1- bc- 2XL
              1- bc- 3 XL
              Meniuri patru.
              Primorac carbon tamca 5000
              fh tenergy 05
              bh rakza 7 soft

              Comentariu


              • #32
                ... si cat mi-am dorit sa particip la acest turneu, cate calcule facute ... anul acesta este ratat din pacate. Citesc cu invidie postarile celaor care participa... totodata ma bucur pentru ei. Succes tuturor si cei mai in forma jucatori sa castige. Felicitari organizatorilor, foarte frumoasa initiativa si ideea acestui turneu P.S. - cand o sa fie urmartorul turneu la Bistrița, deoarece anul acesta au omis cel putin un turneu
                JOOLA Zelebro
                FH Joola Rhyzer Pro 45
                BH Joola Rhyzer Pro 45

                Comentariu


                • #33
                  încă de la început am spus despre acest turneu ca este o idee foarte bună și ca vom fi prezenți și noi cei de la Tulcea. Din păcate, deocamdată mai mulți jucători au spus pas din diverse motive, motivul principal fiind distanta foarte mare (600 km care se parcurg în aproximativ 10-12 ore plus costurile destul de mari cu aceasta deplasare). Poate, dacă turneul A+ de la Bacău nu ar fi fost în aceeași luna cu aceasta competiție, ar fi fost mai bine (părerea mea).
                  Despre participarea echipei din Tulcea pot sa spun ca ne "chinuim" sa facem o echipa. în momentul de față cei doi jucători pe care ii avem la Elite nu vor/pot sa participe, am luat în calcul varianta sa venim cu 2 jucători de Open, însă nici aici nu prea vrea nimeni sa vina, rămâne sa stabilim în timp util dacă vom reuși sau nu sa facem deplasarea și vom anunța acest lucru.
                  P. S. Și primul jucător de la Avansați, la fel și primul de la începători nu vor/pot participa.
                  Ultima editare de Iulian Gherasim; 04.aug.2019, 22:28.
                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                    încă de la început am spus despre acest turneu ca este o idee foarte bună și ca vom fi prezenți și noi cei de la Tulcea. Din păcate, deocamdată mai mulți jucători au spus pas din diverse motive, motivul principal fiind distanta foarte mare (600 km care se parcurg în aproximativ 10-12 ore plus costurile destul de mari cu aceasta deplasare). Poate, dacă turneul A+ de la Bacău nu ar fi fost în aceeași luna cu aceasta competiție, ar fi fost mai bine (părerea mea).
                    Despre participarea echipei din Tulcea pot sa spun ca ne "chinuim" sa facem o echipa. în momentul de față cei doi jucători pe care ii avem la Elite nu vor/pot sa participe, am luat în calcul varianta sa venim cu 2 jucători de Open, însă nici aici nu prea vrea nimeni din primii 5 sa vina, rămâne sa stabilim în timp util dacă vom reuși sau nu sa facem deplasarea și vom anunță acest lucru.
                    P. S. Și primul jucător de la Avansați, la fel și primul de la începători nu vor/pot participa.
                    Ma ofer sa particip la avansati pt colegii din Tulcea. Eu am 1km pana la sala dar nu am prins echipa Bistrița!
                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de adishorul Vezi post
                      Ma ofer sa particip la avansati pt colegii din Tulcea. Eu am 1km pana la sala dar nu am prins echipa Bistrița!
                      Adisor, cu parare de rau si cu durere in suflet te anunt pe aceasta cale ca nu se poate, dintr-un motiv foarte simplu... nu permite afurisitul ala de regulament. Dar am retinut gestul acesta onorabil si se consemneaza...

                      Comentariu


                      • #36
                        Buna ziua,

                        Cu parere de rau nu pot participa la aceasta competitie.

                        Multumesc,
                        Mircea Neagu

                        Comentariu


                        • #37
                          Argeșul vine cu urmatoarea echipa:
                          Elite: Toma Florin
                          Open: Vasiliu Remus
                          Avansati: Stoian Sorin
                          Incepatori: Baltatu Laurentiu

                          7 meniuri (4 pt Remus Vasiliu, si cite 1 pt ceilalti)
                          2 tricouri M; 1 tricou L; 1 tricou XL
                          Ultima editare de florin toma; 05.aug.2019, 17:19.

                          Comentariu


                          • #38
                            Maramureș- 3 tricouri M si unul L.😋
                            Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                            http://www.tenismasa.ro/

                            Comentariu


                            • #39
                              Salutare tuturor, este o onoare si o placere sa va facem cunoscut faptul ca București-ul raspunde prezent la aceasta onorabila convocare. Cele 2 echipe in ordinea numerelor de pe tricou sunt :

                              ECHIPA I

                              1. Costin Neagoe - Elite
                              2. Cristian Istrate - Open
                              3. Constantin Sursilov - Avansati
                              4. Bogdan Avramescu - Incepatori

                              ECHIPA II

                              1. Andrei Macarenco - Elite
                              2. Jimmy Lu - Open
                              3. Cristian Docan - Avansati
                              4. Eduard Constantin - Incepatori

                              avem nevoie de 7 tricouri L si un tricou M pentru Edy C-tin, de asemenea comandam 8 meniuri.

                              Intrucat "probleme" au fost doar pentru prezenta jucatorilor de la elite, in ordine C-tin Teodor si Dinca Daniel au declinat oferta, iar Pavunev Dan cu un gest frumos a lasat locul mai tanarului si talentatului Macarenco Andrei. La toate celelalte 3 categorii find jucatorii pozitionati pe locurile 1 si 2.
                              Sa inceapa FIESTA si cel mai bun sa castige !

                              Comentariu


                              • #40
                                Covasna: L, L, M, XXL ; 4

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de flowmaster Vezi post
                                  Maramureș- 3 tricouri M si unul L.��
                                  deci eu sunt cel mai gras,ma ,am timp pana in 31 sa ajung si eu un M ...POATE

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Mai sunt 25 de zile pana la prima editie a BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup, competitie organizata de Butterfly Romania in colaborare cu Amatur Romania si www.tenisdemasa.ro.
                                    Pe langa mult asteptatele intalniri inter-judetene care, suntem siguri, vor fi extrem de spectaculoase, pe data de 31 august 2019 vom avea si 4 extrageri "1 din 42", cate una pentru fiecare categorie.
                                    Daca la Incepatori premiul tombolei este un lemn Butterfly Andrei Mazunov semnat de Adi Crisan, la Avansati lemnul Butterfly Freitas ALC a fost semnat de Marcos FREITAS iar la Open starul portughez Tiago APOLONIA ne-a semnat lemnul Butterfly care ii poarta numele, a sosit momentul sa cunoastem premiul tombolei jucatorilor de la Elite.
                                    -----------
                                    Asa ca... Doamnelor, domnisoarelor si domnilor!��
                                    Legenda tenisului de masa german, european si mondial, Timo BOLL, a semnat lemnul Butterfly Timo Boll ALC care va fi premiul tombolei "1 din 42" rezervata sportivilor din categoria Elite!!!
                                    -----------
                                    Multumim Adi, Marcos, Tiago si Timo!
                                    -----------

                                    BUTTERFLY Romania
                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                    Instagram: @butterflyromania
                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                    http://www.tt-shop.ro
                                    http://www.butterfly.tt
                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      ?n urma consultărilor,vă anunț că în Constanța nu s-au găsit jucători care au disponibilitatea de a participa.
                                      Vă dorim mult succes.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Nu scriu sa ma aflu in treaba ! Competitia a fost anuntata din timp . Este problema liderilor ( sau absenta lor ) ,faptul ca un judet nu este reprezentat la bistrita . ...asa ca nu mai " maraiti " pe la colturi !

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          CLUJUL:
                                          In ordinea crescatoare a burtilor ,dar invers proportional cu valoarea jucatorilor,avem:M,L,XL,2XL.Cat despre meniuri,se doresc 6.Nu va spun care mananca mai mult.
                                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
                                            ?n urma consultărilor,vă anunț că în Constanța nu s-au găsit jucători care au disponibilitatea de a participa.
                                            Vă dorim mult succes.
                                            Daca pana pe data de 15 august 2019 echipa din Constanța nu se va inscrie atunci judetul Iași va putea inscrie si a doua echipa.
                                            Sumanaru Catalin, Ciortescu Cristi, Donisan Costel si Stavarache Florentin.
                                            BUTTERFLY Romania
                                            Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                            E-mail: office@prosoftbn.ro
                                            BUTTERFLY Store Bucuresti
                                            Tel. Mihai: 0736-887467
                                            E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                            Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                            Instagram: @butterflyromania
                                            YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                            http://www.tt-shop.ro
                                            http://www.butterfly.tt
                                            http://www.tenisdemasa.ro

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Harghita:
                                              M-L-XL-XXL / 4.

                                              Later edit:

                                              Adineauri m-am uitat la un tricou Butterfly pe care il am de prin 2009, si daca tricourile pentru care ati solicitat marimile sunt conform acelorasi categorii de marimi, Va rog sa folositi in loc de enumerarea de mai sus urmatorul raspuns:

                                              Harghita:
                                              M-M-L-XXL / 4.

                                              Va multumesc frumos.
                                              Ultima editare de PaliHR; 08.aug.2019, 17:16.
                                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                              Tel : 0742 257 995

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Botoșani:

                                                Valcu Alin - (L)
                                                Corneanu Sorin (3XL) (daca sunt marimi REGULAR atunci 2XL. Multumesc.)
                                                Salavastru Petru (M)
                                                Zamfirache Ioan (XL)
                                                Ultima editare de sorin_client; 06.aug.2019, 18:32.
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de adi catri Vezi post
                                                  deci eu sunt cel mai gras,ma ,am timp pana in 31 sa ajung si eu un M ...POATE
                                                  La noi e fix invers, 7 jucatori au marimea L, speram ca in 3 sap. Edy C-tin care poarta M sa ne ajunga din urma, sa nu ne strice zen-ul si poza de debut !

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Buna seara. Buzăul se pare ca nu va participa ,deoarece numai Bianca e doritoare. Asta e,poate la anul. Mult succes organizatorilor si participantilor!

                                                    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X