Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2019", Bistrița - 31.08.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Punctarea turneului:

    La intrarea in turneu fiecare jucator primeste un numar de puncte egal cu MP-ul propriu.
    La terminarea turneului, pentru fiecare victorie se aduna 1p, pentru fiecare infrangere se scade 1p, atat in grupe cat si in eliminatorii.

    Punctajele minime care se pot obtine sint egale cu Limitele Inferioare (LimInf) ale categoriilor jucatorilor - respectiv 33, 20, 10, 4p.

    -----------------------------

    In tabelul din postul 2 apar jucatorii cu MP-urile lor precum si punctajele minime si maxime pe care le au in grila turneelor punctate - se poate face o comparatie cu MP plus/minus cele cateva meciuri jucate (maxim 10 pentru finalisti).
    Pentru jucatorii de la Elite am trecut si locul ocupat in clasament pentru o mai buna intelegere a modului de intocmire a listei suplimentare (a doua, a treia echipa).
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Buna ziua...am promis ca revin cu un mesaj din partea Brașovului, noi am vrea 6 meniuri...pt ca avem si doi invitați...iar mărimile pt tricouri sunt: 3 Xl si 1 M...va multumesc

      Comentariu


      • Postat în original de sorin_client Vezi post
        Imi place ideea, ca unii stiu precis ce nu inteleg altii care inteleg altceva decat ce-a fost de inteles in intelesul enunt.
        Asadar, cred totusi ca a inteles doar ce-a vrut sa inteleaga dar, ne duce pe noi in eroare ca sa nu intelegem adevaratul inteles al intelegerii pe care l-a vrut sa-l inteleaga.
        Dar noi (unii dintre noi) stiam deja asta...

        Pali, te iubesc. Dau o bere.

        Respect.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Acum, ca am inteles perfect unde era intelegerea, mai am doar o neintelegere - cum se aplica intelegerea?: In echipa Brașovului, cine trebuie sa joace la prima masa: Mihai (ca are MP mai mare) sau Patrick (ca e mai sus in clasament)?

        Comentariu


        • Cine se oferă
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Postat în original de Dan2 Vezi post
            Acum, ca am inteles perfect unde era intelegerea, mai am doar o neintelegere - cum se aplica intelegerea?: In echipa Brașovului, cine trebuie sa joace la prima masa: Mihai (ca are MP mai mare) sau Patrick (ca e mai sus in clasament)?
            Raspunsul este "DA!" )

            Sent from my SM-G975F using Tapatalk

            Comentariu


            • Situatia inscrierilor. Maine vor aparea pe lista si echipele inscrise care vor avea drept de joc in limita locurilor ramase vacante.
              Foto 1


              Foto 2


              Foto 3


              Arbitri
              BUTTERFLY Romania
              Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
              E-mail: office@prosoftbn.ro
              BUTTERFLY Store Bucuresti
              Tel. Mihai: 0736-887467
              E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
              Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
              Instagram: @butterflyromania
              YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

              http://www.tt-shop.ro
              http://www.butterfly.tt
              http://www.tenisdemasa.ro

              Comentariu


              • Se inscrie pe lista de arbitri, Canea-Kocsis Andras jr. Marime tricou 140.

                Comentariu


                • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                  Punctarea turneului:

                  La intrarea in turneu fiecare jucator primeste un numar de puncte egal cu MP-ul propriu.
                  La terminarea turneului, pentru fiecare victorie se aduna 1p, pentru fiecare infrangere se scade 1p, atat in grupe cat si in eliminatorii.

                  Punctajele minime care se pot obtine sint egale cu Limitele Inferioare (LimInf) ale categoriilor jucatorilor - respectiv 33, 20, 10, 4p.

                  -----------------------------

                  In tabelul din postul 2 apar jucatorii cu MP-urile lor precum si punctajele minime si maxime pe care le au in grila turneelor punctate - se poate face o comparatie cu MP plus/minus cele cateva meciuri jucate (maxim 10 pentru finalisti).
                  Pentru jucatorii de la Elite am trecut si locul ocupat in clasament pentru o mai buna intelegere a modului de intocmire a listei suplimentare (a doua, a treia echipa).
                  Si punctajul obtinut inlocuieste cel mai vechi turneu A?
                  Multumesc
                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                  FH: Butterfly Dignics 05
                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                  Comentariu


                  • Daca are grila completa, da - altfel doar se aduna la turneele A existente.
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Necsoiu Georgiana-rezerva începători DB
                      Mărime tricou- XS
                      Multumesc!


                      Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

                      Comentariu


                      • Va salut , ma gandesc ca cine arbitreaza ... vor avea parte de un instructaj minim ... e doar un gand

                        Comentariu


                        • Postat în original de GeorgianaN Vezi post
                          Necsoiu Georgiana-rezerva începători DB
                          Mărime tricou- XS
                          Multumesc!


                          Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk
                          Titular -arbitru .

                          Comentariu


                          • Postat în original de spaller Vezi post
                            Eu am avut doar o opinie ,nu am dat cu paru,daca tu esti multimilionar si i-ti permiti sa mergi la concursuri peste tot in toata tara ,sa sti ca nu toata lumea este ca tine ,sant altii care muncesc chiar si sambata sa-si castige existenta si de aceea nu pot participa.Tu esti un mare filozof,si nu stiu cu ce te-am deranjat cu propunerea pe care am facut-o eu, de mi-ai scris acolo un roman intreg (ca la un moment dat m-am plictisit sa mai citesc),dar totusi am pt.tine o intrebare...de ce se fac grupele inferioare la fiecare turneu dupa MP, de ce nu se fac dupa clasament???Sau listele de inscriere la fiecare turneu de ce se fac dupa MP,de ce nu se fac dupa clasament???Chiar si la turneul final inscrierile se fac dupa clasament ,dar grupele se fac dupa MP...In legatura cu masa de joc te astept sa jucam cu o bila galbena ca-i mai amuzant...Poate ne vedem la Bistrița...
                            "clasamentul este bun pt.cei care se duc la multe turnee si colinda toata tara dar cam degeaba...."

                            Cand intelegi dar te faci ca nu...
                            pe mine m-a deranjat paragraful de mai sus colega... care e total lipsit de respect fata de cei care merg la turnee, cu, sau fara masina (sac)... si mai sunt si praf la acest sport, cu alte cuvinte valoarea pe care o ai tu nu o pot avea sclavii care se plimba hai-hui prin tara... ca tu vrei sa deviezi discutia si sa bati campii proletar asa e problema ta, doar sa "umplii" o postare cu si mai multe ineptii. Respect ceeace faci tu dar n-am nicio vina ca tu lucrezi si sambata, in fapt n-am deschis acest subiect..
                            Ca ai probleme cu cititul iarasi nu ma priveste... problema e ca nu ai inteles sensul postarii mele.
                            Ca insisti cu acel MP e zic ca e firesc si normal... nu vrei sa accepti sensul unei competitii, fie ca esti nou in aceasta fie ca perceptia ta despre ierarhii nu o intelegi... nu stau acum sa-ti explic pentru ca sunt o sumedenie de cazuri in care o medie poate fi foarte sus, si de ce... sau mai jos... si de ce, in mare, numai cand participi constant la turnee media "se aseaza" cu 2-3 puncte in sus sau in jos, sau daca te apuci intens de antrenamente atunci media s-ar putea sa cresca mai mult. Ce vreau sa spun este ca (asa cum de altfel si cAlex a explicat) atunci cand particip constant la turnee media reflecta aproape exact MP plus/minus 3 p. Si din aceasta cauza ierarhiile se fac dupa clasament si nu dupa MP-ul relativ al unui jucator, doar participarea intensa "te aseaza" cat de cat pe locul tau. M-ai urmarit pana aici sau iar ti-am obosit ochisorii.
                            Ca se fac dupa MP grupele e normal... trebuie sa existe baza de plecare iar grupele superioare da in general ierarhia valorilor unei grupe inferioare si nu de fiecare data locul 1 din inferioare se pupa cu locul 1 din superioare... si nu ma refer la elite unde in general sunt fosti jucatori de divizii sau multi tineri care se antreneaza intens.
                            N-am inteles cum sta treaba cu ?milionarii..., am simtit o usoara invidie in cuvintele tale pline de talc sau mi s-a parut ? ...oare cati "milionari" ai vazut tu cu trenul , mda... acum mi-am dat seama, "SFANTUL GHINION" e prezent in sufletul tau asezonat si cu ceva invidie... si din pacate nu esti singurul, dar hei... ai masina, ceeace ma face sa cred ca avem printre noi un om instarit care rade de cel care merge cu trenul, meteahna de superioritate burgheza (sac) monser... care nu doarme... doar atipeste un pic.

                            PS Daca ne vom intalnii la masa de joc... cu bila galbena, sper sa intelegi mai bine traiectoriile.

                            Comentariu


                            • Postat în original de mariomoro Vezi post
                              Va salut , ma gandesc ca cine arbitreaza ... vor avea parte de un instructaj minim ... e doar un gand
                              Curs intensiv. Minim 2 saptamani. Prima serie incepe pe 1 Septembrie.
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Putin frate putin ,cursul real de 3 luni arbitru national ,6 luni internațional pe banii persoanei in cauza
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                  Curs intensiv. Minim 2 saptamani. Prima serie incepe pe 1 Septembrie.
                                  mariane mariane...
                                  Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                  fh tenergy 05
                                  bh rakza 7 soft

                                  Comentariu


                                  • Pentru Cluj daca se poate.

                                    Mican Nicolae-elite.

                                    Peta Octavian-open.

                                    Tofeni Ovidiu-avansati.

                                    Rosoga Liviu-incepatori.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de peta octavian Vezi post
                                      Pentru Cluj daca se poate.

                                      Mican Nicolae-elite.

                                      Peta Octavian-open.

                                      Tofeni Ovidiu-avansati.

                                      Rosoga Liviu-incepatori.
                                      Sunt de-a dreptul incantat de aceasta distributie.Poate se poate sa participati si voi.Succes.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • Se inscrie Orha Andrei arbitru, tricou marimea L. Pentru cele 2 echipe din Mureș avem nevoie de 9 meniuri. Multumesc

                                        Comentariu


                                        • Etapa a doua de inscrieri s-a incheiat, sint exact 42 de echipe in tabelul de pe prima pagina.

                                          Rasvan va posta varianta oficiala, eventual si o simulare a grupelor.
                                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • Lista finala a echipelor inscrise (Foto 2). Avem exact 42 de echipe inscrise. Harta primei editii a BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup arata ca in Foto 1.
                                            Singura lista ramasa deschisa este cea a arbitrilor.
                                            Maine la ora 12 vom publica componenta grupelor, ordinea meciurilor din grupe si tablourile eliminatorii.

                                            Foto 1


                                            Foto 2
                                            BUTTERFLY Romania
                                            Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                            E-mail: office@prosoftbn.ro
                                            BUTTERFLY Store Bucuresti
                                            Tel. Mihai: 0736-887467
                                            E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                            Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                            Instagram: @butterflyromania
                                            YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                            http://www.tt-shop.ro
                                            http://www.butterfly.tt
                                            http://www.tenisdemasa.ro

                                            Comentariu


                                            • La Timis 1, Jichici este inlocuit de Jurescu Sorin (marime xxl, meniul ramane).

                                              Comentariu


                                              • Pentru echipa Cluj 3:
                                                2M,1L,1XL
                                                3 meniuri
                                                Mulțumesc.

                                                Trimis de pe al meu EVA-L19 folosind Tapatalk
                                                Primorac Carbon
                                                FH Dignics 09C
                                                BH JOOLA MAXX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                                                  "clasamentul este bun pt.cei care se duc la multe turnee si colinda toata tara dar cam degeaba...."

                                                  Cand intelegi dar te faci ca nu...
                                                  pe mine m-a deranjat paragraful de mai sus colega... care e total lipsit de respect fata de cei care merg la turnee, cu, sau fara masina (sac)... si mai sunt si praf la acest sport, cu alte cuvinte valoarea pe care o ai tu nu o pot avea sclavii care se plimba hai-hui prin tara... ca tu vrei sa deviezi discutia si sa bati campii proletar asa e problema ta, doar sa "umplii" o postare cu si mai multe ineptii. Respect ceeace faci tu dar n-am nicio vina ca tu lucrezi si sambata, in fapt n-am deschis acest subiect..
                                                  Ca ai probleme cu cititul iarasi nu ma priveste... problema e ca nu ai inteles sensul postarii mele.
                                                  Ca insisti cu acel MP e zic ca e firesc si normal... nu vrei sa accepti sensul unei competitii, fie ca esti nou in aceasta fie ca perceptia ta despre ierarhii nu o intelegi... nu stau acum sa-ti explic pentru ca sunt o sumedenie de cazuri in care o medie poate fi foarte sus, si de ce... sau mai jos... si de ce, in mare, numai cand participi constant la turnee media "se aseaza" cu 2-3 puncte in sus sau in jos, sau daca te apuci intens de antrenamente atunci media s-ar putea sa cresca mai mult. Ce vreau sa spun este ca (asa cum de altfel si cAlex a explicat) atunci cand particip constant la turnee media reflecta aproape exact MP plus/minus 3 p. Si din aceasta cauza ierarhiile se fac dupa clasament si nu dupa MP-ul relativ al unui jucator, doar participarea intensa "te aseaza" cat de cat pe locul tau. M-ai urmarit pana aici sau iar ti-am obosit ochisorii.
                                                  Ca se fac dupa MP grupele e normal... trebuie sa existe baza de plecare iar grupele superioare da in general ierarhia valorilor unei grupe inferioare si nu de fiecare data locul 1 din inferioare se pupa cu locul 1 din superioare... si nu ma refer la elite unde in general sunt fosti jucatori de divizii sau multi tineri care se antreneaza intens.
                                                  N-am inteles cum sta treaba cu ?milionarii..., am simtit o usoara invidie in cuvintele tale pline de talc sau mi s-a parut ? ...oare cati "milionari" ai vazut tu cu trenul , mda... acum mi-am dat seama, "SFANTUL GHINION" e prezent in sufletul tau asezonat si cu ceva invidie... si din pacate nu esti singurul, dar hei... ai masina, ceeace ma face sa cred ca avem printre noi un om instarit care rade de cel care merge cu trenul, meteahna de superioritate burgheza (sac) monser... care nu doarme... doar atipeste un pic.

                                                  PS Daca ne vom intalnii la masa de joc... cu bila galbena, sper sa intelegi mai bine traiectoriile.
                                                  Bine prietene, asa sa fie cum zici tu,iar mi-ai scris un roman dar nu am timp sa-l citesc...I-ti doresc somn usor in drumul spre Bistrița....

                                                  Comentariu


                                                  • Echipa Cluj 2, 4 meniuri,tricouri marimi:XL,XL,M,M.
                                                    Multumesc.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X