Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Reșița - 07.09.2019 (Zona 7)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Reșița - 07.09.2019 (Zona 7)

    Turneu A+ Regional: Zona 7, Reșița - 07.09.2019

    Cu sprijinul Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Caras-Severin organizam A plusul Regional al zonei 7!

    Data: 7 septembrie 2019
    Localitatea: Resita
    Locul de desfasurare: Sala Polivalenta Resita, Piata 1 Decembrie 1918 nr. 5, Resita;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 18 mese ITTF, mingi plastic Andro Speedball 3S 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Incepatori, Avansati), 10:00-14:15 (Open, Elite);
    Ora de incepere: 9:05-9:15 (Incepatori, Avansati), 14:20-14:30 (Open, Elite);
    Numărul maxim de jucători: 36 începatori, 54 avansați, 60 open, 30 elite;ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa PERENNA 2L (minerala/plata);
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);


    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Facilitati: vestiare si dusuri;

    Taxa de participare:
    45 ron (adulti);
    25 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: conform Clasament AmaTur la zi;
    - ultima înscriere conform Clasament AmaTur Luni 2 septembrie 2019, ora 21:00; dupa acest termen, in limita locurilor disponibile: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 5 septembrie 2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 52+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 58+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 14:15
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 28+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 14:15
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare;

    ORGANIZATORI:
    Csaky Tiberiu: 0729919888
    Craiovan Victor: 0745531461
    Turburan Ion: 0745769523

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu: 0726.487.357;


  • #2
    George Durdun, reprezentant Andro, DHS si Der Materialspezialist in Romania, va fi prezent cu un stand bogat de materiale de tenis de masa. Totodata va poate oferi sfaturi utile in alegerea sau schimbarea paletei in functie de jocul practicat si de nivelul la care sunteti sau ati dori sa ajungeti.




    www.pingpongshop.ro | official andro - DHS - der Materialspezialist dealer
    https://facebook.com/magazinonlinetenisdemasa

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - on 9/6/2019 at 9:48:16 AM

      1. Sorescu Deian, Resita, 120 - 45.67 - EL
      2. Glisa Valentin, Timisoara, 376 - 44.3 - E
      3. Iana Remus, Timisoara, 31 - 43.58 - E
      4. Mutrescu Eugen, Timisoara, 4 - 43.18 - E
      5. Roman Bogdan, Arad, 15 - 41.86 - E
      6. Verdet Adrian, Timisoara, 16 - 41.53 - E
      7. Beca Iliesen, Timisoara, 219 - 41.04 - EL
      8. Put Gabriel, Oravita, 33 - 40.93 - E
      9. Parvu Nicolae, Resita, 499 - 40.5 - E
      10. Boru Lucian, Timisoara, 337 - 39.28 - E
      11. Istrate Cristian, Timisoara, 813 - 39.1 - E
      12. Savu Cristian, Oradea, 17 - 38.74 - E
      13. Pavel Calin, Hunedoara, 209 - 38.7 - E
      14. Craciun Calin, Oradea, 283 - 38.2 - E
      15. Ardeljan Marinel, Varset, 1116 - 37.25 - E
      16. Zbancu Leo, Deva, 383 - 36.97 - EW
      17. Mitrache Simion, Timisoara, 233 - 36.63 - E
      18. Mihalescu Dinu, Timisoara, 87 - 36.61 - EW
      19. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 514 - 36.23 - E
      20. Tic Ioan, Oradea, 34 - 36.07 - E
      21. Oprea Adrian, Lugoj, 37 - 35.03 - E
      22. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 77 - 33.98 - E
      23. Popet Doru, Timisoara, 345 - 33.92 - EW
      24. Balogh Attila, Oradea, 106 - 33.77 - E
      25. Georgescu Constantin, Orastie, 165 - 31.35 - O


      Inscrieri Open - on 9/6/2019 at 9:48:23 AM

      1. Kaposta Victor, Arad, 89 - 32.36 - O
      2. Vaida Sorin, Oradea, 50 - 32.22 - OW
      3. Creinicean Liviu, Oravita, 242 - 32.2 - O
      4. Ciochina Gabriel, Arad, 278 - 31.96 - O
      5. Codau Vlad, Oradea, 454 - 31.53 - O
      6. Drinceanu Lilian, Oravita, 149 - 30.73 - O
      7. Turburan Ion, Resita, 232 - 30.41 - O
      8. Ciublea Vichente, Oravita, 792 - 29.77 - O
      9. Ilia Ionicut, Oravita, 802 - 29.55 - O
      10. Veres Francisc, Oravita, 357 - 29.45 - O
      11. Balmez Dorel, Oravita, 696 - 29.37 - O
      12. Szalay Liviu, Oradea, 88 - 29.36 - O
      13. Grubacichi Marius, Timisoara, 354 - 29.27 - O
      14. Deak Valentin, Sebis, 688 - 29.15 - O
      15. Schiopulescu Ion, Lugoj, 862 - 29.13 - O
      16. Frunza Alexandru, Timisoara, 158 - 29.03 - O
      17. Boznea Daniel, Deva, 218 - 28.87 - O
      18. Petersi Nuri, Varset, 580 - 28.77 - O
      19. Cornianu Sebastian, Baile Herculane, 900 - 28.4 - O
      20. Lacatis Ghita, Arad, 285 - 28.3 - O
      21. Murgu Ioan, Oravita, 663 - 28.3 - O
      22. Kramarsic Milos, Belgrad, 632 - 27.97 - O
      23. Jichici Svetozar, Timisoara, 117 - 27.95 - OW
      24. Nagy Iosif, Arad, 173 - 27.57 - OW
      25. Szemciuk Istvan, Deva, 638 - 26.73 - O
      26. Degianschi Obrad, Resita, 217 - 26.64 - O
      27. Poenar Alin, Resita, 965 - 26.45 - O
      28. Neiconi Sabin, Hateg, 1383 - 25.8 - OW
      29. Jurescu Sorin, Timisoara, 138 - 25.75 - OW
      30. Ardelean Raul, Arad, 603 - 25.13 - O
      31. Curpas Ioan, Oradea, 157 - 25.09 - OW
      32. Ticu Sorin, Lugoj, 222 - 25.09 - O
      33. Manu Nicolae, Resita, 947 - 24.77 - O
      34. Varadi Tudor Calin, Deva, 1300 - 24.4 - O
      35. Birtalan Laszlo, Oradea, 174 - 24.14 - OW
      36. Lungu Marius, Oravita, 504 - 24.1 - O
      37. Venter Liviu, Resita, 558 - 23.98 - O
      38. Veres Adrian, Timisoara, 202 - 23.45 - O
      39. Cioveie Bogdan, Oravita, 246 - 22.89 - O
      40. Muresan Ovidiu, Caransebes, 1862 - 22.7 - O
      41. Csaky Tiberiu, Resita, 335 - 22.54 - OW
      42. Lulciuc Dumitru, Timisoara, 834 - 22.23 - O
      43. Ispas Dan, Timisoara, 470 - 22.17 - O
      44. Dumitru Florin, Arad, 192 - 22.04 - O
      45. Cecan Vasile, Timisoara, 201 - 22 - O
      46. Belba Caius Petrica, Baile Herculane, 1156 - 21.55 - O
      47. Hancig Mircea, Timisoara, 221 - 20.23 - O
      48. Munteanu Constantin, Resita, 768 - 19.5 - A
      49. Lascu Marius, Timisoara, 1024 - 13.07 - A
      50. Colda Dorin, Lupeni, 4169 - 0 - OW


      Inscrieri Avansati - on 9/6/2019 at 9:48:29 AM

      1. Halasz Peter, Oradea, 595 - 19.6 - A
      2. Ankar Wasim, Timisoara, 364 - 19.36 - A
      3. Fekete Istvan, Arad, 265 - 19.35 - A
      4. Tamsa Titus, Resita, 791 - 18.97 - A
      5. Tatar Dorel, Simeria, 690 - 18.14 - AW
      6. Szivery Adrian, Arad, 319 - 18.04 - A
      7. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 380 - 17.89 - A
      8. Stoica Mihai, Hateg, 527 - 17.86 - A
      9. Neag Ioan, Timisoara, 926 - 17.4 - A
      10. Filip Adrian, Timisoara, 1614 - 17.2 - A
      11. Joumah Abdul Rahim, Timisoara, 1639 - 17.2 - A
      12. Zdrenghea Mircea, Orastie, 929 - 17.03 - A
      13. Borcsi Jozsef, Timisoara, 463 - 17 - A
      14. Vuca Adrian, Berzovia, 1278 - 17 - A
      15. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 314 - 16.57 - A
      16. Daroti Florin, Lipova, 498 - 16.51 - A
      17. Cioveie Marian, Oravita, 487 - 16.5 - A
      18. Cobzaru Radu, Deva, 1059 - 16.5 - A
      19. Putnik Tiberiu, Varset, 1393 - 16.35 - A
      20. Matei Dumitru, Deva, 355 - 16.09 - AW
      21. Moldovean Valer, Calan, 746 - 15.8 - A
      22. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 370 - 15.78 - A
      23. Balaj Roland, Arad, 367 - 15.57 - A
      24. Gherman Romulus, Arad, 427 - 15.22 - A
      25. Stanciu Dumitru, Simeria, 1900 - 15.1 - A
      26. Starcz Adrian, Lupeni, 1276 - 15.05 - A
      27. Horvath Mircea, Orastie, 1013 - 14.7 - A
      28. Tedi Ioja, Calan, 971 - 13.58 - A
      29. Craiovan Victor, Resita, 764 - 12.98 - A
      30. Chiscan Bogdan, Arad, 618 - 12.7 - A
      31. Caraus Sorin, Deva, 495 - 12.37 - A
      32. Schiau Dan, Hunedoara, 1247 - 12.2 - A
      33. Curaciuc Claudiu, Resita, 1603 - 11.5 - A
      34. Sabau Victor, Arad, 804 - 11.43 - A
      35. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 960 - 10.83 - A
      36. Vasi Daniel, Arad, 1791 - 10.75 - A
      37. Dumbrava Marius, Timisoara, 1373 - 10.7 - A
      38. Purda Raul, Lipova, 1599 - 10.7 - A
      39. Oproi Eugen, Sannicolau Mare, 1297 - 10.4 - A
      40. Cotrau Andrei, Oradea, 1364 - 10.33 - A
      41. Muntean Atila, Hunedoara, 1296 - 10.3 - A
      42. Kaszta Harrald, Arad, 897 - 10.15 - A
      43. Orban Alexandru Andrei, Lugoj, 1298 - 10.15 - A
      44. Gligor Paul, Arad, 670 - 9.96 - I
      45. Simion Dan, Resita, 1370 - 8 - I
      46. Negru Marius, Deva, 1797 - 0
      47. Clesiu Florin, Deva, 2067 - 0 - A
      48. Banu Florentin, Timisoara, 4308 - 0 - AW
      49. Enache Viorel, Brad, 5001 - 0
      50. Cocias Gheorghe, Oravita, 5002 - 0


      Inscrieri Incepatori - on 9/6/2019 at 9:48:34 AM

      1. Oprean Andrei, Deva, 886 - 9.83 - I
      2. Totin Tosa, Timisoara, 1650 - 9.8 - I
      3. Moldoveanu Sorin Florian, Hunedoara, 1526 - 9.55 - I
      4. Dumbrava Dan, Timisoara, 1455 - 8.8 - I
      5. Jicarean David, Lipova, 1079 - 8.38 - I
      6. Almajanu Sergiu, Dumbravita, 1551 - 8.3 - I
      7. Dobinda Dinu, Arad, 832 - 8.21 - I
      8. Faur Claudiu, Timisoara, 2020 - 8.05 - I
      9. Vela Gabriel, Timisoara, 949 - 7.4 - I
      10. Ternauciuc Adrian, Lugoj, 1587 - 7.22 - I
      11. Achim Paul, Arad, 877 - 7.2 - I
      12. Budihala Raul, Hunedoara, 1502 - 7.2 - I
      13. Popescu Radu, Arad, 1406 - 6.8 - I
      14. Rus Nicolae, Oradea, 1403 - 6.4 - I
      15. Ruhmann Cristian, Moldova Noua, 1669 - 6 - I
      16. Burcea Daniel, Lugoj, 2503 - 6 - I
      17. Ispas Andrei, Timisoara, 2505 - 6 - I
      18. Bugarin Fabian, Lugoj, 3131 - 6 - I
      19. Gherman Mihai, Lugoj, 3479 - 6 - I
      20. Doxan Adrian, Resita, 2012 - 5.9 - I
      21. Leric David, Lipova, 3244 - 5.5 - I
      22. Schiau Teodora, Hunedoara, 2115 - 5.35 - IF
      23. Trefil Ferdinand Tobias, Resita, 3147 - 5 - I
      24. Ardeleanu Bogdan, Resita, 3233 - 4.95 - I
      25. Orban Marius, Lugoj, 3845 - 4 - I
      26. Cristun Geanin, Resita, 3080 - 0
      27. Gherman Ovidiu, Lugoj, 3081 - 0
      28. Chivaran Alin, Caransebes, 5001 - 0
      29. Soloma Nicolae, Resita, 5002 - 0

      Comentariu


      • #4
        Din Arad, la incepatori:
        Gligor Paul
        Achim Paul

        Mersi

        Comentariu


        • #5
          Ioan POP, Timisoara - avansati



          Multumesc ...



          "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

          Comentariu


          • #6
            Busu Romulus Hunedoara open

            Comentariu


            • #7
              Herteg Dorinel- Arad, Avansati

              Comentariu


              • #8
                Kaszta Harrald /Arad/avansati

                Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Starcz Adrian - Lupeni
                  Avansati.

                  Comentariu


                  • #10
                    Stoica Mihai -Hațeg-avansati
                    Blade:Butterfly Timo Boll Spirit FL
                    FH:Xiom Vega Japan
                    BH:Xiom Vega Europe

                    Comentariu


                    • #11
                      Caraus Sorin avansati,
                      Boznea Daniel open, ambii din Deva.
                      Multumim

                      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • #12
                        Szemciuk Istvan, Open, Deva.

                        Comentariu


                        • #13
                          Cobzaru Radu-Deva-avansati
                          Blade:Butterfly Timo Boll Spirit FL
                          FH:Xiom Vega Japan
                          BH:Xiom Vega Europe

                          Comentariu


                          • #14
                            Stanciu Dumitru - Simeria - Avansați

                            Comentariu


                            • #15
                              Iana Remus, Timisoara, elite.
                              Mutrescu Eugen, Timisoara, elite.
                              Mihalescu Dinu, Timisoara, elite.
                              Costache-Rosioru Cristian, Timisoara, elite.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X