Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur - Cupa Portas", Botoșani - 07.09.2019 (Zona 1)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Hrab Bogdan-Botoșani
    Pauca Cosmin-Botoșani

    Comentariu


    • Se retrage Radu Pomirleanu, Iași, avansati

      Trimis de pe al meu T5 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Cu parere de rau trebuie sa ma retrag.Succes prietenilor din Botoșani
        si nu numai.Sunt sigur ca o sa fie o competitie reusita.
        Balau Laurentiu - Avansati - Fălticeni

        Comentariu


        • Rog si eu transfer la elite


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • Postat în original de catalin M duceac Vezi post
            Timișoara nu este in Zona1
            Deci nu are rost sa venim?

            Comentariu


            • Rectificare: Orban Madalina - Elite (Siret)

              Comentariu


              • Rectificare rectificare dar ce ne facem cu cls Amatur sept 2019 unde se regăsește jucătoarea sus-menționata ca fiind din Timișoara ?
                Poate participa doar la A+Reșița
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • Petrescu Claudiu (Putna) solicita transfer la open.
                  Transferat.
                  Blade: lemn off...ce lemn !
                  Bh: cu tepi
                  Fh: fara tepi

                  Comentariu


                  • Buna ziua! Mihalea Lucian la Open, multumesc!

                    Comentariu


                    • Mihalea Iustina, incepatori Suceava

                      Comentariu


                      • Postat în original de cata_60 Vezi post
                        Rectificare rectificare dar ce ne facem cu cls Amatur sept 2019 unde se regăsește jucătoarea sus-menționata ca fiind din Timișoara ?
                        Poate participa doar la A+Reșița
                        Ok, dragi prieteni. Fata e din Timișoara. A jucat o vreme la amatur in zona.
                        Nu a mai jucat de ceva vreme in turnee amatur.
                        Acum s-a mutat in Siret. Politia a primit-o in Siret si i-a facut buletin.
                        Amaturul e asa de strict?
                        Ultima editare de alintraian; 06.sep.2019, 15:03.

                        Comentariu





                        • Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Ultima editare de Lucian Plamada; 06.sep.2019, 15:14.

                          Comentariu


                          • Nu e nevoie de C.I. sau alte parascovenii..pur si simplu trebuia sa solicitati modificarea localitatii de domiciliu ..aici nu suntem la Politie,credem lumea pe cuvant,dar daca ea sau apartinatorii au fost neglijenti nu e vina altora
                            Solicitati de la 01.10 ca Orban Madalina sa apara fiind din Siret,indiferent unde locuieste
                            Am un amic din Vatra Dornei care si-a schimbat pt statisticile Amatur domiciliul in Cluj desi el locuieste tot acolo
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • Lucian, sterge poza. eu am sters-o din postul meu

                              Comentariu


                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                Nu e nevoie de C.I. sau alte parascovenii..pur si simplu trebuia sa solicitati modificarea localitatii de domiciliu ..aici nu suntem la Politie,credem lumea pe cuvant,dar daca ea sau apartinatorii au fost neglijenti nu e vina altora
                                Solicitati de la 01.10 ca Orban Madalina sa apara fiind din Siret,indiferent unde locuieste
                                Am un amic din Vatra Dornei care si-a schimbat pt statisticile Amatur domiciliul in Cluj desi el locuieste tot acolo
                                Ok, imi cer scuze. Chiar nu stiam ca e impartit pe zone sau trebuie vreo solicitare sa joci in alta zona (la politie am facut una...).
                                Greseala mea.
                                Oricum pt. Madalina era chiar o zi in care ar fi jucat de placere. si chiar nu se stie cand va mai juca.
                                Poate peste cativa ani cand va mai trece prin Timișoara si nu va trebui nici o solicitare.
                                Mergem la iarba verde. probabil va fi o zi frumoasa.

                                Comentariu


                                • Postat în original de alintraian Vezi post
                                  Mergem la iarba verde
                                  In societate ne ghidam dupa niste reguli.
                                  Cand e verde, traversam, cand e rosu, asteptam.
                                  Cand avem permisul la noi, urcam in masina. Cand uitam permisul acasa, incercam sa nu urcam. Iar cand folosim o masina, e bine sa citim mai inante sau sa intrebam pur si simplu daca permisul trebuie sa fie la noi, cand expira daca trebuie inlocuit, etc, etc.

                                  Fara reguli e haos. In haos sunt sanse mici sa se poata face clasamente, etc.

                                  Pacat ca inscrierea nu s-a efectuat cu cateva zile dupa anuntarea turneului, economiseam cu totii cateva fraze.
                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                  Tel : 0742 257 995

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de alintraian Vezi post
                                    Ok, imi cer scuze. Chiar nu stiam ca e impartit pe zone sau trebuie vreo solicitare sa joci in alta zona (la politie am facut una...).
                                    Greseala mea.
                                    Oricum pt. Madalina era chiar o zi in care ar fi jucat de placere. si chiar nu se stie cand va mai juca.
                                    Poate peste cativa ani cand va mai trece prin Timișoara si nu va trebui nici o solicitare.
                                    Mergem la iarba verde. probabil va fi o zi frumoasa.
                                    Nu trebuie să vă supărați că Mădălina nu poate participa la acest turneu. Astea sunt regulile și pentru cei care le cunosc și pentru cei care nu le cunosc.
                                    Turneul A+ Regional și un eventual Turneu B de tip Campionat județean sunt singurele turnee la care se participă funcție de localitatea de domiciliu declarată (nu verificată în acte de Organizatori).
                                    ?n afara acestor turnee Mădălina poate participa la orice turneu din zona de nord a țării dacă se înscrie la timp, iar localitatea pe care o declarați sau NU (de la 1 Octombrie) va fi reprezentativă pentru titlul de Campion Județean sau Lider Județean (Timiș sau Suceava).
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Chiar nu sunt suparat. Recunosc ca in neglijenta mea nu m-am gandit la reguli pt. ca amaturul il vad ca un mod placut de a-ti petrece timpul.
                                      Madalina e in vacanta si am zis ca ar fi fain sa mai faca niste meciuri. atata tot.
                                      Nu m-am gandit niciodata ca mi-ar trebui "permis" sau altceva la amatur.
                                      Si in nici un caz nu conteaza pt noi clasamentul.
                                      Cand conduc masina, clar am permisul, cand imi schimb domiciliul clar merg la Politie sa imi fac buletin...
                                      Meciuri faine va doresc.

                                      Comentariu


                                      • Deci sa nu fie reguli.

                                        O.K., m-ati lamurit.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de PaliHR Vezi post
                                          Deci sa nu fie reguli.
                                          Incercam doar sa recunosc ca nu stiam regulile, si sa imi recunosc vina/neglijenta.
                                          Serios. Nu am incercat sa fiu ironic.

                                          Comentariu


                                          • Imi cer scuze, n-am citit 100% atent adineauri. "Niste meciuri" pot fi jucate si in afara turneului, este un procedeu cunoscut in AmaTur. (Joci intr-o grupa, dar rezultatele nu ti se iau in calcul la departajarea jucatorilor). Sorine, ce zici?
                                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                            Tel : 0742 257 995

                                            Comentariu


                                            • Ok, sincer. mi s-a mai intamplat inainte sa nu stiu ca trebuie o "solicitare" sau ceva.
                                              De ex. la primarie (sau in alte parti) mi-a spus o doamna "cum nu stiti ca trebuie sa completati mai intai formularul asta?".
                                              I-am spus "doamna, nu stiam, o completez, nici o problema".
                                              Am completat, si totul a fost ok.
                                              la fel si la amatur, nu stiam de regula asta cu zonele. deci nu-i nici o problema. data viitoare o sa stiu.
                                              Cu siguranta si in viitor o sa mai patesc ca va trebui sa completez tot felul de formulare.
                                              Viata merge inainte

                                              Chiar nu am vrut sa supar pe nimeni.
                                              Imi cer scuze inca odata.

                                              Comentariu


                                              • Cineva care are loc pentru o persoana dimineața din Roman va rog? La ?ntoarcere nu e nevoie, doar dus. Mulțumesc!

                                                Comentariu


                                                • din cauza schimbarii la ora de iarna se retrage Ditu Daniel

                                                  Comentariu


                                                  • se retrage Ilies Ioan
                                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                    FH: Tenergy 05 FX
                                                    BH: Tenergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X