Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa CFR Simeria", Simeria - 28/29.09.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa CFR Simeria", Simeria - 28/29.09.2019

    Turneu A "Cupa CFR Simeria", Simeria - 28-29.09.2019

    Data: 28-29 septembrie 2019
    Localitatea: Simeria
    Locul de desfasurare: Sala de Sport a Scolii Generale Sigismund Toduta, str. Decebal, Simeria;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori si Avansati (SAMBATA, 28.09.2019), Open si Elite (DUMINICA, 29.09.2019);
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic Gewo Select Pro *** 40+;
    Validare inscrieri: SAMBATA - 08:30-09:00 (Avansati), SAMBATA - 13:00-13:30 (Incepatori), DUMINICA - 09:45-10:15 (Open si Elite);
    Ora de incepere: SAMBATA - 9:05-9:15 (Avansati), SAMBATA - 13:35-13:45 (Incepatori), DUMINICA - 10:20-10:30 (Open si Elite);
    Numărul maxim de jucători: 36 începatori, 72 avansați, 48 open, 24 elite;
    ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!


    SE ASIGURA:
    - cafea, apa 2L (minerala/plata) si un meniu felul doi;

    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    25 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;;
    - ultima retragere Vineri, 27 septembrie 2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: SAMBATA - 13:00 - 13:30
    Ora de incepere: SAMBATA - 13:35 - 13:45
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori (in principiu grupe de 6) in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori (in principiu grupe de 3) dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 70+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: SAMBATA - 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: SAMBATA - 09:05 - 09:15
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori (in principiu de 6) in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori (in principiu de 3) dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 46+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: DUMNINICA - 09:45 - 10:15
    Ora de incepere: DUMINICA - 10:20 - 10:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 22+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: DUMINICA - 09:45 - 10:15
    Ora de incepere: DUMINICA - 10:20 - 10:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare;

    ORGANIZATORI:
    CS CFR Simeria
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu: 0726.487.357;

    ATENTIE! Ca urmare a inscrierilor numeroase, programul se modifica in felul urmator:

    AVANSATI (72 locuri) - Sambata, 28 septembrie 2019
    - validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    - ora de incepere: 09:05 - 09:15


    INCEPATORI (36 locuri) - Sambata, 28 septembrie 2019
    - validare inscrieri: 13:00 - 13:30
    - ora de incepere: 13:35 - 13:45


    OPEN (48 locuri) - Duminica, 29 septembrie 2019
    - validare inscrieri: 09:45 - 10:15
    - ora de incepere: 10:20 - 10:30


    ELITE (24 locuri) - Duminica, 29 septembrie 2019
    - validare inscrieri: 09:45 - 10:15
    - ora de incepere: 10:20 - 10:30


    Nu este nevoie de confirmari! Ii rugam doar pe cei care nu se pot incadra in noul program, sa se retraga.
    Multumim pentru incredere!

  • #2
    Inscrieri Avansati (Sambata - ora 09:00) - on 9/27/2019 at 3:12:11 PM

    1. Fulop Attila, Aiud, 268 - 19.9 - AW
    2. Bumbu Pavel, Razboieni, 322 - 19.75 - A
    3. Hrehoret Adrian, Ramnicu Valcea, 839 - 19.04 - A
    4. Tamsa Titus, Resita, 791 - 18.97 - A
    5. Cristea Virgil, Cugir, 592 - 18.2 - A
    6. Tatar Dorel, Simeria, 690 - 18.14 - AW
    7. Serban Marian, Orastie, 1110 - 18 - A
    8. Morariu Marius, Sibiu, 396 - 17.93 - A
    9. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 380 - 17.89 - A
    10. Stoica Mihai, Hateg, 527 - 17.86 - A
    11. Dinu Gheorghe, Bucuresti, 291 - 17.74 - AW
    12. Sandu Andrei, Sibiu, 388 - 17.63 - AJ
    13. Manitiu Florin, Sibiu, 538 - 17.05 - A
    14. Midvichi Alexandru, Deva, 1193 - 17 - A
    15. Vuca Adrian, Berzovia, 1278 - 17 - A
    16. Grigore Marian, Ramnicu Valcea, 341 - 16.75 - A
    17. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 314 - 16.57 - A
    18. Daroti Florin, Lipova, 498 - 16.51 - A
    19. Docea Beniamin, Aiud, 1037 - 16.5 - A
    20. Cobzaru Radu, Deva, 1059 - 16.5 - A
    21. Benyovski Bela, Sibiu, 419 - 16.42 - AW
    22. Matei Dumitru, Deva, 355 - 16.09 - AW
    23. Moldovean Valer, Calan, 746 - 15.8 - A
    24. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 370 - 15.78 - A
    25. Barbu Tiberiu, Deva, 591 - 15.6 - A
    26. Balaj Roland, Arad, 367 - 15.57 - A
    27. Cir Florin, Razboieni, 512 - 15.57 - A
    28. Gherman Romulus, Arad, 427 - 15.22 - A
    29. Stanciu Dumitru, Simeria, 1900 - 15.1 - A
    30. Starcz Adrian, Lupeni, 1276 - 15.05 - A
    31. Faraian Alexandru, Aiud, 536 - 14.99 - AJ
    32. Horvath Mircea, Orastie, 1013 - 14.7 - A
    33. Filea Adonis, Sibiu, 1015 - 14.7 - A
    34. Tedi Ioja, Calan, 971 - 13.58 - A
    35. Pop Sabin, Targu Mures, 573 - 13.03 - AW
    36. Craiovan Victor, Resita, 764 - 12.98 - A
    37. Caraus Sorin, Deva, 495 - 12.37 - A
    38. Fratila Dan, Ocna Sibiului, 1148 - 11.7 - A
    39. Sabau Victor, Arad, 804 - 11.43 - A
    40. Ispas Emil, Alba Iulia, 1474 - 10.8 - A
    41. Susman Dan, Alba Iulia, 952 - 10.78 - A
    42. Marian Ioan, Alba Iulia, 1159 - 10.45 - AW
    43. Muntean Atila, Hunedoara, 1296 - 10.3 - A
    44. Dobinda Alexandru, Arad, 528 - 10.28 - AW
    45. Orban Alexandru Andrei, Lugoj, 1298 - 10.15 - A
    46. Gligor Paul, Arad, 670 - 9.96 - I
    47. Popa Decebal, Alba Iulia, 1717 - 8.23 - I
    48. Achim Paul, Arad, 877 - 7.2 - I
    49. Varbanescu Radu, Bucuresti, 860 - 6.57 - I
    50. Moldovan Cristian, Alba Iulia, 1552 - 6.1 - I
    51. Bregar Dan, Alba Iulia, 2144 - 5 - I
    52. Andrei Gheorghe, Petrila, 2879 - 0 - AW
    53. Karacsonyi Zoltan, Timisoara, 4374 - 0 - AW
    54. Valcica Raul Ginno, Lupeni, 4451 - 0 - A
    55. Stoica Nicu, Hunedoara, 4849 - 0 - I
    56. Enache Viorel, Brad, 5001 - 0


    Inscrieri Incepatori (Sambata - ora 13:00) - on 9/27/2019 at 3:12:17 PM

    1. Oprean Andrei, Deva, 886 - 9.83 - I
    2. Moldoveanu Sorin Florian, Hunedoara, 1526 - 9.55 - I
    3. Sirbu Vlad, Aiud, 1042 - 9.48 - I
    4. Midvichi Daniel, Deva, 1947 - 8.4 - I
    5. Jicarean David, Lipova, 1079 - 8.38 - I
    6. Almajanu Sergiu, Dumbravita, 1551 - 8.3 - I
    7. Pralea Constantin, Alba Iulia, 725 - 8.28 - IW
    8. Cirstea Toni, Targu Jiu, 1027 - 8.21 - I
    9. Creta Petru, Luna CJ, 765 - 8.09 - I
    10. Vela Gabriel, Timisoara, 949 - 7.4 - I
    11. Buie Laurentiu, Arad, 1179 - 6.82 - I
    12. Popescu Radu, Arad, 1406 - 6.8 - I
    13. Dranca David, Aiud, 1741 - 6.77 - I
    14. Leric David, Lipova, 3244 - 5.5 - I
    15. Orban Marius, Lugoj, 3845 - 4 - I
    16. Negru Marius, Deva, 1797 - 0
    17. Szabo Raul, Hateg, 2651 - 0 - I
    18. Guta Catalin, Hunedoara, 3167 - 0 - I
    19. Chivaran Alin, Caransebes, 5001 - 0
    20. Tircob Cosmin, Deva, 5004 - 0
    21. Ratoi Dorin, Hunedoara, 5006 - 0
    22. Iosif Mihai Aurelian, Orastie, 5007 - 0
    23. Vrinceanu Vladut, Caransebes, 5008 - 0
    24. Munteanu Stefan, Hateg, 5009 - 0
    25. Stanescu Romeo, Hunedoara, 5010 - 0
    26. Ciobanu Ilie, Hunedoara, 5011 - 0


    Inscrieri Elite (Duminica - ora 10:00) - on 9/27/2019 at 3:12:22 PM

    1. Sorescu Deian, Resita, 120 - 45.67 - EL
    2. Avram Victor, Arad, 68 - 44.12 - E
    3. Mutrescu Eugen, Timisoara, 4 - 43.18 - E
    4. Roman Bogdan, Arad, 15 - 41.86 - E
    5. Verdet Adrian, Timisoara, 16 - 41.53 - E
    6. Put Gabriel, Oravita, 33 - 40.93 - E
    7. Blaga Marius, Cluj Napoca, 75 - 39.84 - EMH
    8. Pavel Calin, Hunedoara, 209 - 38.7 - E
    9. Sufletel Radu, Alba Iulia, 19 - 38.07 - EW
    10. Daneliuc Gabi, Selimbar, 22 - 37.71 - EW
    11. Petrus Florin, Alba Iulia, 567 - 37.1 - E
    12. Zbancu Leo, Deva, 383 - 36.97 - EW
    13. Mihalescu Dinu, Timisoara, 87 - 36.61 - EW
    14. Andone Claudiu, Cugir, 770 - 35.73 - EW
    15. Crainic Adrian, Orastie, 442 - 34.98 - E
    16. Curut Gabriel, Timisoara, 234 - 34.92 - E
    17. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 77 - 33.98 - E
    18. Szakacs Raul, Deva, 944 - 33.55 - E
    19. Mitzea Alexandru, Sibiu, 212 - 31.9 - O
    20. Dumitru Lazar, Petrila, 1460 - 29 - O


    Inscrieri Open (Duminica - ora 10:00) - on 9/27/2019 at 3:12:28 PM

    1. Kaposta Victor, Arad, 89 - 32.36 - O
    2. Butura Vasile, Alba Iulia, 259 - 32.16 - O
    3. Georgescu Constantin, Orastie, 165 - 31.35 - O
    4. Turburan Ion, Resita, 232 - 30.41 - O
    5. Avram Nicolae, Nedelea, 72 - 29.95 - O
    6. Migea Cornel, Sibiu, 78 - 29.7 - OW
    7. Grubacichi Marius, Timisoara, 354 - 29.27 - O
    8. Frunza Alexandru, Timisoara, 158 - 29.03 - O
    9. Boznea Daniel, Deva, 218 - 28.87 - O
    10. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 92 - 28.29 - OW
    11. Istrate Cristian, Bucuresti, 91 - 28.18 - OW
    12. Jichici Svetozar, Timisoara, 117 - 27.95 - OW
    13. Popovici Ciprian, Hunedoara, 605 - 27.83 - O
    14. Beches Andrei, Sibiu, 420 - 27.78 - O
    15. Nagy Iosif, Arad, 173 - 27.57 - OW
    16. Campean Adrian, Bucuresti, 114 - 26.97 - OW
    17. Busu Romulus, Hunedoara, 705 - 26.93 - O
    18. Szemciuk Istvan, Deva, 638 - 26.73 - O
    19. Degianschi Obrad, Resita, 217 - 26.64 - O
    20. Poenar Alin, Resita, 965 - 26.45 - O
    21. Bora Nicolae, Alba Iulia, 853 - 25.9 - O
    22. Dirlea Ioan, Aiud, 121 - 25.83 - OH
    23. Neiconi Sabin, Hateg, 1383 - 25.8 - OW
    24. Kromek Iulian, Cugir, 402 - 25.61 - O
    25. Ticu Sorin, Lugoj, 222 - 25.09 - O
    26. Barac Marius, Sibiu, 366 - 24.82 - OW
    27. Dehelean Octavian, Timisoara, 560 - 24.8 - O
    28. Varadi Tudor Calin, Deva, 1300 - 24.4 - O
    29. Vaida Gheorghe, Sibiu, 1153 - 23.4 - O
    30. Barbulescu Dan, Sibiu, 191 - 22.81 - OW
    31. Csaky Tiberiu, Resita, 335 - 22.54 - OW
    32. Comsa Dan, Sibiu, 352 - 22.52 - O
    33. Groza Alexandru, Cisnadie, 763 - 22.15 - O
    34. Weiss Simona, Cisnadie, 435 - 22.06 - OF
    35. Dumitru Florin, Arad, 192 - 22.04 - O
    36. Cecan Vasile, Timisoara, 201 - 22 - O
    37. Hancig Mircea, Timisoara, 221 - 20.23 - O
    38. Bucur Dan, Cisnadie, 424 - 20.05 - O
    39. Radu Constantin, Sibiu, 296 - 19.3 - AW
    40. Sinpetrean Comsa Gheorghe, Cluj Napoca, 594 - 15.66 - AW
    41. Lascu Marius, Timisoara, 1024 - 13.07 - A
    42. Tarlea Adrian, Deva, 1388 - 10 - A
    43. Gasca Toader, Hunedoara, 1492 - 0 - OW
    44. Muresan Florin, Deva, 1796 - 0 - O
    45. Botea Fabian, Hunedoara, 2175 - 0 - A
    46. Diaconu Dan, Hunedoara, 4340 - 0 - A

    Comentariu


    • #3
      Inscrierile incep maine dimineata, 10.09.2019, la ora 09:00!

      Comentariu


      • #4
        Salut, din Arad:
        - Roman Bogdan - Elite
        - Dobinda Alexandru - Avansati
        - Gligor Paul - Avansati
        - Dobinda Dinu - Incepatori
        - Achim Paul - Incepatori

        Mersi

        Comentariu


        • #5
          Caraus Sorin -avansati
          Boznea Daniel , Zsok Arcadie - open, toti din Deva.
          La open
          Turburan Ion
          Csaky Tiberiu
          Degianschi Obrad( toti din Resita)  Veres Francisc din Oravita
          Georgescu Constantin din Orastie.
          Merci

          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Dumitru Florin-Arad-Open

            Comentariu


            • #7
              Manitiu Florin din Sibiu la avansati si Radu Constantin din Sibiu la open.

              Comentariu


              • #8
                Karacsonyi Zoltan, Timisoara, avansati
                Georgescu Constantin, Orastie, open
                Cecan Vasile, Timisoara, open
                Jichici Svetozar, Timisoara, open
                Frunza Alexandru, Timisoara, open

                Comentariu


                • #9
                  Nagy Iosif Arad la Open

                  Comentariu


                  • #10
                    Ciobanu Daniel-Blaj open Fulop Attila –Aiud avansati Damian Mircea-Bistrita Avansati Oniga Paul –Blaj avansati Petrache Radu –Blaj avansati Cir Florin –Razboieni avansati Bumbu Pavel –Razboieni avansati Cristea Samuel –Bistrita incepatori Cristea Daniel –Bistrita –incepatori Damian Alin-Campia Turzii -Elite

                    Comentariu


                    • #11
                      Ankar Wasim, Timisoara, avansati
                      Cioveie Marian, Oravita, avansati
                      Cioveie Bogdan, Oravita, open
                      Put Gabriel, Oravita, elite

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Reșița se înscrie la open: Venter Liviu
                        Blade: Mizutani ZLC
                        FH Nittaku Fastarc G1
                        BH Xiom Sigma II Euro

                        Comentariu


                        • #13
                          eLITE cINCA dANIEL ,cRAIOVA

                          Comentariu


                          • #14
                            Morariu Marius din Sibiu la avansati.

                            Comentariu


                            • #15
                              Se inscriu: Popescu Radu - Arad - Incepatori,
                              Curtut Cezar - Arad - Incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X