Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Banatului Montan", Reșița - 19.10.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Banatului Montan", Reșița - 19.10.2019

    Cu sprijinul Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Caras-Severin organizam:
    Turneu A "Cupa Banatului Montan", editia a V-a, Reșița - 19.10.2019

    Turneul se ia in calcul pentru calificarea la Turneul Campionilor!

    Data: 19 octombrie 2019
    Localitatea: Resita
    Locul de desfasurare: Sala Polivalenta Resita, Piata 1 Decembrie 1918 nr. 5, Resita;

    [TD]
    [/TD]

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 18 mese ITTF, mingi plastic Gewo Select Pro *** 40+;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Incepatori, Avansati), 10:00-14:15 (Open) si 10:00-15:30 (Elite);
    Ora de incepere: 9:05-9:15 (Incepatori, Avansati), 14:20-14:30 (Open) si 15:45-16:00 (Elite);
    Numărul maxim de jucători: 42 începatori, 54 avansați, 60 open, 24 elite;ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa PERENNA 2L (minerala/plata);
    - un meniu felul doi (cei care doresc meniu vegetarian, ii rugam sa precizeze la inscriere);


    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome (la primele patru locuri);

    Facilitati: vestiare si dusuri;

    Taxa de participare:
    40 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;;
    - ultima retragere Vineri, 18 octombrie 2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 40+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 52+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:00
    Ora de incepere: 09:05 - 09:15 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 58+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 14:15
    Ora de incepere: 14:20 - 14:30
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 22+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 15:30
    Ora de incepere: 15:45 - 16:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare;

    ORGANIZATORI:
    Csaky Tiberiu: 0729919888
    Craiovan Victor: 0745531461
    Turburan Ion: 0745769523

    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Vela Claudiu: 0726.487.357;


  • #2
    DIRECȚIA jUDEȚEANĂ PENTRU SPORT ȘI TINERET CARAȘ-SEVERIN OFERĂ CÂTE UN TRICOU TUTUROR PARTICIPANȚILOR!
    Va rugam ca la inscriere sa precizati Nume, Prenume, Localitate, categoria la care doriti sa jucati si marimea la tricou!

    Comentariu


    • #3
      EMI VA FI PREZENT CU UN STAND BOGAT DE MATERIALE SPECIFICE TENISULUI DE MASA!

      Comentariu


      • #4
        Inscrieri Elite - on 18.10.2019 at 21:27:41

        1. Sorescu Deian, Resita, 84 - 46,98 - EL
        2. Iana Remus, Timisoara, 29 - 43,84 - E
        3. Mutrescu Eugen, Timisoara, 4 - 43,52 - E
        4. Roman Bogdan, Arad, 3 - 42,7 - E
        5. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 575 - 41,3 - E
        6. Parvu Nicolae, Resita, 457 - 39,55 - E
        7. Mihalescu Dinu, Timisoara, 57 - 37,05 - EW
        8. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 47 - 35,04 - E
        9. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 553 - 32,6 - O
        10. Curut Gabriel, Timisoara, 325 - 32,53 - O
        11. Grubacichi Marius, Timisoara, 268 - 31,93 - O


        Inscrieri Open - on 18.10.2019 at 21:27:49

        1. Popet Doru, Timisoara, 270 - 32,73 - OW
        2. Pop Ioan Florin, Lugoj, 919 - 31,85 - O
        3. Turburan Ion, Resita, 218 - 31,31 - O
        4. Balmez Dorel, Oravita, 677 - 30,97 - O
        5. Drinceanu Lilian, Oravita, 126 - 30,69 - O
        6. Schiopulescu Ion, Lugoj, 648 - 30,23 - O
        7. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 111 - 29,6 - OW
        8. Boznea Daniel, Deva, 226 - 28,46 - O
        9. Geamanu Robert, Drobeta Tr Severin, 734 - 28,35 - O
        10. Nagy Iosif, Arad, 128 - 28,02 - OW
        11. Ilia Ionicut, Oravita, 833 - 27,7 - O
        12. Veres Francisc, Oravita, 301 - 27,37 - O
        13. Degianschi Obrad, Resita, 188 - 27,11 - O
        14. Poenar Alin, Resita, 830 - 25,9 - O
        15. Dehelean Octavian, Timisoara, 590 - 24,95 - O
        16. Csaky Tiberiu, Resita, 284 - 24,71 - OW
        17. Ispas Dan, Timisoara, 333 - 24,71 - O
        18. Manu Nicolae, Resita, 890 - 24,63 - O
        19. Ticu Sorin, Lugoj, 230 - 24,34 - O
        20. Cecan Vasile, Timisoara, 202 - 22,74 - O
        21. Mirza Karim, Timisoara, 1688 - 22,55 - O
        22. Venter Liviu, Resita, 595 - 22,25 - O
        23. Hancig Mircea, Timisoara, 193 - 21,84 - O
        24. Szekeres Zoltan, Timisoara, 1080 - 21 - O
        25. Munteanu Constantin, Resita, 697 - 20,43 - O
        26. Beltechi Dumitru, Victoria, 1168 - 19,6 - A
        27. Belba Caius Petrica, Baile Herculane, 984 - 19,37 - A
        28. Marath Kurt, Austria, 2533 - 17 - A
        29. Simion Dan, Resita, 1235 - 12 - A
        30. Sabau Victor, Arad, 784 - 10,78 - A
        31. Negrea Olimpiu, Otelu Rosu, 4448 - 0 - A


        Inscrieri Avansati - on 18.10.2019 at 21:27:58

        1. Daroti Florin, Lipova, 399 - 19,47 - A
        2. Fekete Istvan, Arad, 271 - 19,28 - A
        3. Starcz Adrian, Lupeni, 820 - 18,83 - A
        4. Szivery Adrian, Arad, 255 - 18,73 - A
        5. Ignuta Sebastian, Voiteg, 987 - 18,37 - A
        6. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 267 - 18,32 - A
        7. Stoica Mihai, Hateg, 425 - 18,29 - A
        8. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 343 - 18,18 - A
        9. Tamsa Titus, Resita, 635 - 18,18 - A
        10. Vijaica Florin, Drobeta Tr Severin, 612 - 18,1 - A
        11. Neag Ioan, Timisoara, 790 - 17,3 - A
        12. Gheju Sorin, Resita, 1914 - 17,25 - A
        13. Gherman Romulus, Arad, 395 - 17,07 - A
        14. Borcsi Jozsef, Timisoara, 505 - 17 - A
        15. Vuca Adrian, Berzovia, 1075 - 17 - A
        16. Balaj Roland, Arad, 374 - 16,81 - A
        17. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 371 - 16,25 - A
        18. Gipsy King, Hunedoara, 710 - 16,07 - AW
        19. Cioveie Marian, Oravita, 469 - 15,91 - A
        20. Moldovean Valer, Calan, 551 - 15,16 - A
        21. Glavan Radu, Timisoara, 1138 - 15 - A
        22. Matei Dumitru, Deva, 393 - 14,66 - AW
        23. Cobzaru Radu, Deva, 733 - 14,45 - A
        24. Coste Rafael, Lupeni, 1778 - 14,3 - A
        25. Herteg Dorinel, Arad, 865 - 13,68 - A
        26. Chiscan Bogdan, Arad, 607 - 13,62 - A
        27. Vasi Daniel, Arad, 1386 - 13,15 - A
        28. Tedi Ioja, Calan, 760 - 12,81 - A
        29. Craiovan Victor, Resita, 796 - 12,78 - A
        30. Caraus Sorin, Deva, 509 - 12,43 - A
        31. Orban Alexandru Andrei, Lugoj, 1001 - 12,02 - A
        32. Sorescu Velimir, Resita, 1432 - 11,7 - A
        33. Negru Marius, Deva, 1371 - 11,65 - A
        34. Olah Remus, Arad, 968 - 11,5 - A
        35. Moldoveanu Sorin Florian, Hunedoara, 1205 - 11,48 - A
        36. Kaszta Harrald, Arad, 928 - 11,1 - A
        37. Matusan Florin, Timisoara, 3054 - 11,1 - A
        38. Gligor Paul, Arad, 674 - 10,54 - A
        39. Popa Alin, Drobeta Tr Severin, 3122 - 10,4 - A
        40. Faur Lucian, Jimbolia, 1639 - 10,1 - AW
        41. Oprean Andrei, Deva, 806 - 9,8 - I
        42. Varbanescu Radu, Bucuresti, 845 - 6,57 - I
        43. Ilica Lucian, Resita, 3487 - 6 - I
        44. Velceanu Viorel, Otelu Rosu, 6001 - 0
        45. Focht Leonard, Germania, 6002 - 0


        Inscrieri Incepatori - on 18.10.2019 at 21:28:07

        1. Popescu Radu, Arad, 1036 - 9,7 - I
        2. Ternauciuc Adrian, Lugoj, 1389 - 9,6 - I
        3. Cirstea Toni, Targu Jiu, 1018 - 9,45 - I
        4. Cojocaru Mircea, Buzias, 2508 - 8,8 - I
        5. Curaciuc Claudiu, Resita, 1473 - 8,75 - I
        6. Pralea Constantin, Alba Iulia, 737 - 8,33 - IW
        7. Dumbrava Dan, Timisoara, 1345 - 8,2 - I
        8. Vrinceanu Vladut, Caransebes, 2588 - 8,15 - I
        9. Dobinda Dinu, Arad, 815 - 7,94 - I
        10. Chivaran Alin, Caransebes, 2059 - 7,87 - I
        11. Budihala Raul, Hunedoara, 1480 - 7,7 - I
        12. Almajanu Sergiu, Dumbravita, 1290 - 7,68 - I
        13. Vela Gabriel, Timisoara, 843 - 6,91 - I
        14. Buie Laurentiu, Arad, 1127 - 6,77 - I
        15. Doxan Adrian, Resita, 1678 - 6,45 - I
        16. Stanescu Romeo, Hunedoara, 3449 - 6,4 - I
        17. Pica Leonard, Buzias, 3458 - 6,2 - I
        18. Pirvu Constantin, Buzias, 2952 - 6,15 - I
        19. Baltat Sebastian, Arad, 1946 - 6,07 - I
        20. Piscoiu Viorel, Buzias, 3500 - 6 - I
        21. Ruhmann Cristian, Moldova Noua, 1597 - 5,97 - I
        22. Ispas Andrei, Timisoara, 2141 - 5,95 - I
        23. Burcea Daniel, Lugoj, 1966 - 5,8 - I
        24. Ternauciuc Mihai, Lugoj, 2681 - 5,8 - I
        25. Bugarin Fabian, Lugoj, 2257 - 5,6 - I
        26. Gherman Mihai, Lugoj, 2446 - 5,3 - I
        27. Leric David, Lipova, 2130 - 5,25 - I
        28. Ardeleanu Bogdan, Resita, 2521 - 4,97 - I
        29. Toba Marius, Arad, 2208 - 4 - I
        30. Gherman Ovidiu, Lugoj, 2336 - 4 - I
        31. Orban Marius, Lugoj, 2476 - 4 - I
        32. Soloma Nicolae, Resita, 3145 - 4 - I
        33. Mezin Sorin, Resita, 3858 - 4 - I
        34. Cristun Geanin, Resita, 3084 - 0
        35. Popovici Dumitru, Arad, 4896 - 0 - I
        36. Gherman Nadia, Lugoj, 6010 - 0
        37. Cureac Cristina, Lugoj, 6011 - 0
        38. Saucan Victor, Timisoara, 6015 - 0
        39. Simon Ioan, Timisoara, 6016 - 0
        40. Nicolici Dragan, Moldova Noua, 6017 - 0
        41. Faur Sorin, Otelu Rosu, 6019 - 0
        42. Faur Noam, Otelu Rosu, 6020 - 0

        Comentariu


        • #5
          Salut.
          Oprean Andrei, Deva, incepatori.
          Multumesc.


          Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
          Lemn: Tibhar / Nittaku
          Forehand: Aurus / Victas
          Backhand: Aurus / Victas

          Comentariu


          • #6
            Puț Gabriel, Elite
            Creinicean Liviu, Murgu Ioan, Ciublea Vichente, Cioveie Bogdan, Balmez Dorel, Ilia Ionicut si Lungu Marius toti din Oravita la open.
            Ii rog pe baietii din Oravita sa precizeze si masura pentru tricou.

            Comentariu


            • #7
              Turburan Ion, open, Reșița. Mărime L
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Cioveie Marian, Zachel Petre, Oravita, avansati
                Veres Franicsc, Oravita, open
                La fel, ii rog pe baieti sa precizeze si masura pentru tricou.

                Comentariu


                • #9
                  Remus Iana, Timisoara, elite.
                  Mutrescu Eugen, Timisoara, elite.
                  Mihalescu Dinu, Timisoara, elite.
                  Mitrache Simion, Timisoara, elite.
                  Costache-Rosioru Cristian, Timișoara, elite.

                  Revin cu marimile pentru tricou la fiecare.

                  Comentariu


                  • #10
                    Ignuta sebastian -avansati-voiteg

                    Comentariu


                    • #11
                      Csaky Tiberiu/XL ,Venter Liviu/L, Poenar, Alin/M, Manu Nicolae/XL, Degianschi Obrad/M, Munteanu Constantin/L din Reșița la Open
                      Ultima editare de Tibby; 01.oct.2019, 14:33.

                      Comentariu


                      • #12
                        Cirstea Toni, Tg Jiu, incepatori.

                        Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Vuca Adrian din Berzovia la Avansați mărimea M.

                          Comentariu


                          • #14
                            Iliuta Adrian /M si Mitar Marius Tiberiu la avansati/XL din Sannicolau Mare! Multumim!
                            Ultima editare de Mitar Marius Tiberiu; 23.sep.2019, 22:49.

                            Comentariu


                            • #15
                              Creșneac Mihail/L, Simion Dan/L ,Craiovan Victor/M,Tamșa Titus/L din Reșița la Avansați.

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X