Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Văii Carașului", Oravița - 05.10.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Cupa Văii Carașului", Oravița - 05.10.2019

    Turneu A "Cupa Văii Carașului", editia a V-a, Oravița - 05.10.2019
    Turneul se ia in calcul pentru calificarea la Turneul Campionilor!

    Data: 05 octombrie 2019
    Localitatea: Oravița
    Locul de desfasurare: sala mare de sport a Școlii Gimnaziale ”Romul Ladea”, str. Zona-Gării, Oravița;

    Categorii: Incepatori, Avansati, Open si Elite;
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic XIOM Bravo *** 40+ ABS;
    Validare inscrieri: 08:30-09:00 (Incepatori, Avansati), 10:00-14:15 (Open) si 10:00-15:30 (Elite);
    Ora de incepere: 9:05-9:15 (Incepatori, Avansati), 14:20-14:30 (Open) si 15:45-16:00 (Elite);
    Numărul maxim de jucători: 18 începatori, 36 avansați, 36 open, 18 elite;ÎN FUNCȚIE DE ÎNSCRIERI, LOCURILE DISPONIBILE FIECĂREI CATEGORII POT SUFERI MODIFICĂRI!

    SE ASIGURA:
    - cafea, apa minerala/plata Perenna 2L, suc si un baton de ciocolata;

    Materiale de premiere:
    - cupe, medalii si diplome la primele trei locuri;

    Facilitati: vestiare;

    Taxa de participare:
    35 ron (adulti);
    20 ron (copii sub 14 ani);
    - persoanele cu dizabilitati nu platesc taxa de participare.
    Pentru fiecare participant se va dona 1 ron catre AmaTur.

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri, 04.10.2019, ora 21:00;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
    Organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției!

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 16+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 08:30 - 09:10
    Ora de incepere: 09:10 - 09:20 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;
    - se joaca finala mica;

    OPEN
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 32,99;
    Numar maxim de jucatori: 34+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 13:50;
    Ora de incepere: 13:50 - 14:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    - poate participa orice jucator cu media peste 33,00;
    Numar maxim de jucatori: 16+2 wildcard-uri;
    Validare inscrieri: 10:00 - 15:30
    Ora de incepere: 15:45 - 16:00
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceeasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 3-4;
    - fara grupe superioare;
    - tablou eliminatoriu;
    - se joaca finala mica.

    ORGANIZATORI:
    - Put Gabriel, tel. 0768.445.242
    - Vela Claudiu: 0726.487.357

  • #2
    MINGILE DE JOC!
    XIOM Bravo *** 40+ ABS



    CU SPRIJINUL:

    www.tenismasa.ro - Andro Gir SRL reprezentant NITTAKU, XIOM, TIBHAR si DONIC

    Comentariu


    • #3
      Inscrieri Elite - on 04.10.2019 at 21:07:15

      1. Sorescu Deian, Resita, 84 - 46,98 - EL
      2. Glisa Valentin, Timisoara, 249 - 45,1 - E
      3. Mutrescu Eugen, Timisoara, 4 - 43,52 - E
      4. Roman Bogdan, Arad, 3 - 42,7 - E
      5. Put Gabriel, Oravita, 24 - 41,53 - E
      6. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 575 - 41,3 - E
      7. Parvu Nicolae, Resita, 457 - 39,55 - E
      8. Mihalescu Dinu, Timisoara, 57 - 37,05 - EW
      9. Costache Rosioru Cristian, Timisoara, 47 - 35,04 - E
      10. Mirza Sorin, Arad, 886 - 34,2 - E
      11. Kaposta Victor, Arad, 44 - 33,6 - E
      12. Ciucioiu Dorin, Timisoara, 553 - 32,6 - O
      13. Curut Gabriel, Timisoara, 325 - 32,53 - O


      Inscrieri Open - on 04.10.2019 at 21:07:29

      1. Creinicean Liviu, Oravita, 246 - 32,2 - O
      2. Frunza Alexandru, Timisoara, 129 - 31,37 - O
      3. Turburan Ion, Resita, 218 - 31,31 - O
      4. Balmez Dorel, Oravita, 677 - 30,97 - O
      5. Lacatis Ghita, Arad, 182 - 30,13 - O
      6. Murgu Ioan, Oravita, 603 - 29,33 - O
      7. Shehabi Amer, Timisoara, 2067 - 29 - O
      8. Boznea Daniel, Deva, 226 - 28,46 - O
      9. Ciublea Vichente, Oravita, 746 - 28,17 - O
      10. Nagy Iosif, Arad, 128 - 28,02 - OW
      11. Jichici Svetozar, Timisoara, 117 - 27,98 - OW
      12. Ilia Ionicut, Oravita, 833 - 27,7 - O
      13. Veres Francisc, Oravita, 301 - 27,37 - O
      14. Degianschi Obrad, Resita, 188 - 27,11 - O
      15. Jurescu Sorin, Timisoara, 136 - 26,17 - OW
      16. Cioveie Bogdan, Oravita, 187 - 25,16 - O
      17. Dehelean Octavian, Timisoara, 590 - 24,95 - O
      18. Csaky Tiberiu, Resita, 284 - 24,71 - OW
      19. Ispas Dan, Timisoara, 333 - 24,71 - O
      20. Dumitru Florin, Arad, 158 - 24,38 - O
      21. Ticu Sorin, Lugoj, 230 - 24,34 - O
      22. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 496 - 24,08 - OW
      23. Lungu Marius, Oravita, 519 - 23,58 - O
      24. Varadi Tudor Calin, Brad, 863 - 23,53 - O
      25. Cecan Vasile, Timisoara, 202 - 22,74 - O
      26. Venter Liviu, Resita, 595 - 22,25 - O
      27. Szekeres Zoltan, Timisoara, 1080 - 21 - O
      28. Putnik Tiberiu, Varset, 1520 - 21 - O
      29. Munteanu Constantin, Resita, 697 - 20,43 - O
      30. Paladuta Victor, Timisoara, 1595 - 18,3 - A


      Inscrieri Avansati - on 04.10.2019 at 21:07:41

      1. Bozosan Petre, Sibiu, 253 - 19,38 - A
      2. Szivery Adrian, Arad, 255 - 18,73 - A
      3. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 267 - 18,32 - A
      4. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 343 - 18,18 - A
      5. Tamsa Titus, Resita, 635 - 18,18 - A
      6. Gherman Romulus, Arad, 395 - 17,07 - A
      7. Borcsi Jozsef, Timisoara, 505 - 17 - A
      8. Vuca Adrian, Berzovia, 1075 - 17 - A
      9. Balaj Roland, Arad, 374 - 16,81 - A
      10. Cioveie Marian, Oravita, 469 - 15,91 - A
      11. Chiscan Bogdan, Arad, 607 - 13,62 - A
      12. Craiovan Victor, Resita, 796 - 12,78 - A
      13. Caraus Sorin, Deva, 509 - 12,43 - A
      14. Schiau Dan, Hunedoara, 1183 - 10,13 - A
      15. Faur Lucian, Jimbolia, 1639 - 10,1 - AW
      16. Curaciuc Claudiu, Resita, 1473 - 8,75 - I
      17. Zachel Petre, Oravita, 1776 - 8,7 - I
      18. Lascu Marius, Timisoara, 1253 - 8,58 - I
      19. Ilica Lucian, Resita, 3487 - 6 - I
      20. Greonejant Marinel, Varset, 2435 - 0 - I
      21. Greonjan Viorel, Varset, 3991 - 0
      22. Iancu Marinel, Timisoara, 4408 - 0 - A
      23. Vasiljev Jonel, Varset, 4506 - 0 - A


      Inscrieri Incepatori - on 04.10.2019 at 21:07:49

      1. Popescu Radu, Arad, 1036 - 9,7 - I
      2. Tataru Tiberiu, Targu Jiu, 764 - 9,57 - I
      3. Pralea Constantin, Alba Iulia, 737 - 8,33 - IW
      4. Chivaran Alin, Caransebes, 2059 - 7,87 - I
      5. Almajanu Sergiu, Dumbravita, 1290 - 7,68 - I
      6. Vela Gabriel, Timisoara, 843 - 6,91 - I
      7. Buie Laurentiu, Arad, 1127 - 6,77 - I
      8. Doxan Adrian, Resita, 1678 - 6,45 - I
      9. Pirvu Constantin, Buzias, 2952 - 6,15 - I
      10. Piscoiu Viorel, Buzias, 3500 - 6 - I
      11. Ruhmann Cristian, Moldova Noua, 1597 - 5,97 - I
      12. Ispas Andrei, Timisoara, 2141 - 5,95 - I
      13. Ardeleanu Bogdan, Resita, 2521 - 4,97 - I
      14. Nicoriciu Razvan, Oravita, 2374 - 4 - I
      15. Ghisa Bogdan, Buzias, 6003 - 0
      16. Nicolici Dragan, Moldova Noua, 6006 - 0

      Comentariu


      • #4
        Pralea Constantin, Alba Iulia, incepatori

        Comentariu


        • #5
          Puț Gabriel, Elite
          Creinicean Liviu, Murgu Ioan, Ciublea Vichente, Cioveie Bogdan, Balmez Dorel, Ilia Ionicut si Lungu Marius toti din Oravita la open.

          Comentariu


          • #6
            Cioveie Marian, Zachel Petre, Oravita, avansati
            Veres Franicsc, Oravita, open
            Vela Gabriel, Timisoara, incepatori

            Comentariu


            • #7
              Turburan Ion din Reșița la open.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Csaky Tiberiu, Munteanu Constantin, Venter Liviu, Degianschi Obrad, Poenar Alin, Manu Nicolae din Reșița la Open.

                Comentariu


                • #9
                  Vuca Adrian din Berzovia la Avansați.

                  Comentariu


                  • #10
                    Iliuta Adrian si Mitar Marius Tiberiu din Sannicolau Mare la avansați

                    Comentariu


                    • #11
                      Craiovan Victor și Tamșa Titus din Reșița la Avansați.

                      Comentariu


                      • #12
                        Dumitru Florin-Arad-Open.
                        Balaj Roland-Arad-Avansati
                        Gherman Romulus-Arad-Avansati
                        Chiscan Bogdan-Arad-Avansati.

                        Comentariu


                        • #13
                          Dobinda Alexandru-Arad-Avansati
                          Vasi Daniel-Arad-Avansati
                          Dobinda Dinu-Arad-Incepatori.

                          Comentariu


                          • #14
                            Doxan Adrian și Ardeleanul Bogdan din Reșița la Începători.

                            Comentariu


                            • #15
                              Fekete Istvan Arad avansați

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X