Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Nicușor Bulubașa", Comănești - 12.10.2019

Adună
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A "Memorialul Nicușor Bulubașa", Comănești - 12.10.2019

    Turneu A "Memorialul Nicușor Bulubașa", Ediția a I-a, Comănești - Sâmbătă 12.10.2019

    LOCALITATEA: Comănești, str. Arinilor, nr. 1;
    DATA: Sâmbătă 12 Octombrie 2019;
    CATEGORII: Elite + Open + Avansați + Începători;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.00 - 09.15 – validare înscrieri, la 9.30 încep meciurile la Open + Avansați;
    13.15 - 14.00 – validare înscrieri, la 14.15 încep meciurile la Elite + Începători;
    INDICAȚII DE ACCES:
    SALA: Sala Polivalentă din cadrul Centrului de Agrement Trotuș "Ionuț Iftimoaie";
    LOGISTICĂ: 20 mese (Donic Waldner, Yasaka), mingi plastic Stiga Perform *** 40+;
    SPAȚIU DE JOC: 800 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, aer condiționat;
    TAXA: 40 Lei adulții, 25 lei copiii sub 14 ani, 1 leu de participant se va dona către AmaTur;
    Se asigură apă plată – 2 litri, cafea și masă de prânz;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima înscriere/retragere Vineri 11.10.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen/absențele vor fi penalizate cu 3 puncte N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Elite – maxim 13 + 2WC participanți;
    - Open – maxim 38 + 2WC participanți;
    - Avansați – maxim 58 + 2WC participanți;
    - Începători – maxim 38 + 2WC participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 3 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - La Elite - fără grupe superioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Repartizare automată pe tabloul eliminatoriu.
    În funcție de dinamica înscrierilor sistemul de joc și numărul maxim de jucări de categorie pot suferi modificări, care vor fi anunțate pe forum cel târziu în data de 07.10.2019
    ORGANIZATORI:
    - Darie Gabriel, tel. 0745.626.487;
    - Anastasiu Constantin, tel. 0740.042.710;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Buliga Silviu, tel. 0742.620.860.
    ECHIPAMENT SPORTIV:
    ]"]Error 404 (Not found) Viva Sport Shop, dealer oficial Stiga, Donic, Yasaka si Tibhar, in Romania.
    ]"]Error 404 (Not found) Mingea oficiala a turneului: Stiga Perform *** 40+
    MASĂ PRÂNZ:
    Masterchef Darie Gabriel va pregăti, la fel ca și anii trecuți, un gulaș haiducesc de căprioară la ceaun, ajuns și el la ediția a V-a.

    ]"]Error 404 (Not found) ]"]Error 404 (Not found) ]"]Error 404 (Not found) ]"]Error 404 (Not found)
    Ultima editare de marcelgiosan; 07.oct.2019, 20:14.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

  • #2
    Rezervat Înscrieri

    Inscrieri Elite - on 10/11/2019 at 5:02:47 PM

    1. Ciubotariu Andrei, Moinesti, 96 - 39.25 - E
    2. Chelmus Ionut, Targu Secuiesc, 490 - 35.83 - EJ
    3. Barsa Ioan, Moinesti, 52 - 34.4 - E
    4. Rojnita Sebastian, Bacau, 140 - 33.22 - E
    5. Ciortescu Cristi, Iasi, 54 - 32.25 - O
    6. Atomei Armand, Piatra Neamt, 118 - 32.08 - OW
    7. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iasi, 66 - 31.35 - O
    8. Bulubasa Nicusor, Comanesti, 63 - 30.12 - OW
    9. Bubulac Cristi, Piatra Neamt, 139 - 29.79 - O
    Inscrieri Open - on 10/11/2019 at 5:03:03 PM

    1. Istrate Cristian, Bucuresti, 64 - 30.81 - OW
    2. Pizlaru Ionel, Focsani, 244 - 30.77 - O
    3. Dumbrava Daniel, Focsani, 101 - 30.68 - OLW
    4. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 75 - 30.13 - O
    5. Munteanu Ion, Comanesti, 739 - 30.05 - O
    6. Sorescu Mircea, Paulesti, 73 - 29.55 - OW
    7. Trandafir Vasile, Targu Mures, 83 - 29.28 - O
    8. Braniste George, Bacau, 108 - 29.28 - O
    9. Marian Bogdan, Ploiesti, 119 - 29.28 - OW
    10. Spoiala Cristinel, Focsani, 334 - 29.2 - O
    11. Ticu Dorin, Bacau, 115 - 28.95 - OW
    12. Filip Dan, Comanesti, 824 - 28.9 - OW
    13. Tamas Szilard, Miercurea Ciuc, 89 - 28.74 - O
    14. Marola Dan, Bacau, 109 - 27.92 - O
    15. Munteanu Octavian, Tecuci, 397 - 27.33 - OW
    16. Gyorfi Szabolcs, Gheorgheni, 427 - 27.24 - O
    17. Ursulescu Ioan, Bacau, 178 - 26.87 - OW
    18. Stancescu Sebastian, Ploiesti, 130 - 26.73 - O
    19. Catana Claudiu, Bucuresti, 296 - 26.65 - O
    20. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 150 - 26.34 - OW
    21. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 173 - 26.23 - OW
    22. Corneanu Sorin, Botosani, 124 - 26 - OW
    23. Nistor Florin, Comanesti, 368 - 25.67 - O
    24. Buruiana Mihai, Marasesti, 501 - 25.66 - OW
    25. Lovin Eusebiu, Comanesti, 174 - 25.61 - OW
    26. Iorgoiu Constantin, Drajna de Jos, 341 - 25.24 - O
    27. Leteanu Marius, Bacau, 290 - 25.1 - O
    28. Nicu Constantin, Iasi, 382 - 24.64 - O
    29. Sarbu Dan, Ploiesti, 319 - 24.46 - OW
    30. Dicu Vlad, Vaslui, 999 - 23.77 - O
    31. Stroe Ionel, Bacau, 219 - 23.71 - O
    32. Imecs Attila, Miercurea Ciuc, 681 - 23.7 - OW
    33. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 223 - 22.31 - O
    34. Petenchi Edmond, Roman, 349 - 22.16 - OW
    35. Mirauta Darius, Moinesti, 1346 - 22.05 - O
    36. Serban Liviu, Onesti, 377 - 20.9 - O
    37. Fotia Iulian, Bacau, 214 - 20.8 - O
    38. Lovasz Vilmos, Gheorgheni, 320 - 20.51 - O
    39. Munteanu Diana, Moinesti, 2460 - 18.1 - AF
    40. Oancea Marian, Bacau, 447 - 17.81 - A
    Inscrieri Avansați - on 10/11/2019 at 5:03:27 PM

    1. Sterczer Sandor, Sanzieni, 264 - 19.56 - A
    2. Iordachi Adrian, Adjud, 532 - 19.28 - A
    3. Ene Florin, Ploiesti, 276 - 18.89 - A
    4. Nitu Serban, Paulesti, 256 - 18.42 - AW
    5. Codreanu Laurentiu, Buzau, 514 - 18.37 - A
    6. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 315 - 18.2 - A
    7. Cuna Gheorghe, Buzau, 688 - 18.07 - A
    8. Paval Mihai, Iasi, 1013 - 17.95 - A
    9. Heja Zoltan, Ditrau, 328 - 17.91 - A
    10. Cristofor Razvan, Moinesti, 289 - 17.6 - AW
    11. Lazar Dumitru, Mizil, 317 - 17.15 - A
    12. Acriva Marian, Mizil, 340 - 17.15 - A
    13. Manea Dorinel, Tecuci, 1088 - 17 - A
    14. Carnu Eugen, Bacau, 1340 - 16.9 - AW
    15. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 765 - 16.7 - A
    16. Gered Ferenc, Miercurea Ciuc, 488 - 16.46 - A
    17. Huica Petre, Bucuresti, 358 - 16.33 - A
    18. Subtirelu Marius, Onesti, 401 - 16.32 - A
    19. Martz Sebastian, Comanesti, 1237 - 16.1 - A
    20. Constantin Ionut, Odobesti, 1320 - 16.05 - A
    21. Todor Csaba, Gheorgheni, 462 - 15.93 - AH
    22. Albu Iulian, Comanesti, 1234 - 15.4 - AW
    23. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 400 - 15.32 - A
    24. Lungu Lucian, Onesti, 703 - 15.02 - A
    25. Pintileasa Gheorghe, Bacau, 1581 - 15 - A
    26. Stoica Sandel, Focsani, 1017 - 14.78 - A
    27. Dodu Costica, Focsani, 980 - 14.1 - AW
    28. Negrea Petrut, Comanesti, 1440 - 14.1 - A
    29. Astefanoaie Vasile, Comanesti, 1873 - 14.1 - A
    30. Fulop Laszlo, Targu Mures, 503 - 13.62 - A
    31. Ailioaie Gheorghe, Comanesti, 574 - 13.44 - AW
    32. Giosan Marcel, Galati, 666 - 13.24 - A
    33. Gheorghita Vasile, Buzau, 654 - 12.81 - A
    34. Tirdea Ionut, Tecuci, 1300 - 12.6 - A
    35. Terente Catalin, Piatra Neamt, 849 - 12.26 - A
    36. Suciu Andrei, Borsec, 683 - 11.83 - A
    37. Darie Gabriel, Comanesti, 682 - 11.5 - A
    38. Butacu Daniel, Bacau, 1107 - 11.5 - AW
    39. Iordache Catalin, Comanesti, 1120 - 11.45 - AW
    40. Maftei Catalin Doru, Comanesti, 1028 - 11.25 - AW
    41. Pap Gyula, Gheorgheni, 1410 - 10.75 - A
    42. Bucurel Ion, Comanesti, 1334 - 10.53 - A
    43. Ghitu Liviu, Onesti, 577 - 10.39 - A
    44. Olaru Miruna Andreea, Comanesti, 1073 - 10.3 - AF
    45. Moisa Costel, Tecuci, 1238 - 10.2 - A
    46. Ionica Marius, Comanesti, 1373 - 10.1 - A
    47. Sterczer Zalan, Sanzieni, 653 - 10.06 - A
    48. Ionita Adrian, Brasov, 1046 - 10.05 - A
    49. Codreanu George, Tecuci, 1180 - 9.6 - I
    50. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1400 - 9.55 - I
    51. Dan Popa, Tecuci, 1141 - 8.65 - I
    52. Negoita Gheorghe, Marasesti, 1745 - 8 - I
    53. Cosau Toader, Targu Neamt, 3306 - 8 - I
    54. Angi Zoltan, Gheorgheni, 766 - 7.93 - I
    55. Varbanescu Radu, Bucuresti, 845 - 6.57 - I
    56. Bernad Csaba, Gheorgheni, 2254 - 5.4 - I
    57. Dinu Ionel, Focsani, 3711 - 5 - I
    58. Irimia Sorin, Moinesti, 2802 - 0 - A
    59. Tabacaru Jenica, Focsani, 2886 - 0 - A
    Inscrieri Începători - on 10/11/2019 at 5:03:42 PM

    1. Rogin Florin, Piatra Neamt, 842 - 9.74 - I
    2. Beke Hunor, Miercurea Ciuc, 1125 - 9.48 - I
    3. Ambrus Zoltan, Miercurea Ciuc, 725 - 9.2 - I
    4. Miklos Botond, Miercurea Ciuc, 1082 - 8.48 - I
    5. Bobu Stefan Minodor, Targu Neamt, 659 - 8.36 - I
    6. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 855 - 8.22 - I
    7. Musat Viorel, Bacau, 1175 - 8.2 - I
    8. Pirvu Cornel, Moinesti, 1634 - 8.03 - I
    9. Luca Ioan, Piatra Neamt, 905 - 7.33 - I
    10. Filip Cristi, Comanesti, 1095 - 7.1 - IW
    11. Colceru Paul, Comanesti, 1541 - 6.95 - I
    12. Bucurel Claudiu, Comanesti, 1656 - 6.27 - I
    13. Marinescu Crenguta, Onesti, 1313 - 5.8 - IF
    14. Aldea Sandrino, Comanesti, 1970 - 5.75 - I
    15. Lovin Eugen, Moinesti, 3052 - 5.2 - I
    16. Irimia Viorel, Comanesti, 2284 - 5.15 - I
    17. Grosu Gheorghita, Targu Neamt, 1211 - 4.7 - I
    18. Botezatu Sorin, Comanesti, 3971 - 0
    19. Herciu Iustin, Comanesti, 6014 - 0
    20. Pentrunjel Lucian, Margineni, 6015 - 0
    Ultima editare de marcelgiosan; 11.oct.2019, 16:03.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

    Comentariu


    • #3
      Rezervat Clasamente

      ...................
      Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

      Comentariu


      • #4
        Giosan Marcel, Galați - Avansați.
        Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

        Comentariu


        • #5
          Bulubașa Nicușor - open- Comănești

          Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Dan Popa, Tecuci - Avansați

            Lemn: Andro TP Ligna CI Off; Fh: Andro Rasanter R37; Bh: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • #7
              Din Târgu Neamț,
              Se înscrie la categoria începători,
              Bobu Ștefan Minodor.

              Comentariu


              • #8
                Cristofor Răzvan, Moinești, avansați.

                Comentariu


                • #9
                  Barsa Ioan, Moinesti - Elite;
                  Ciubotariu Andrei, Moinesti - Elite.
                  BLADE:Kreanga Aeros
                  BH:Tibhar Torpedo
                  FH: Globe National

                  Comentariu


                  • #10
                    Roșu Gabriel, Comănești - Open.
                    Blade: Xiom Strato
                    FH: Tenergy 05
                    BH: Tenergy 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Filip Cristi, Comanesti - Începatori.
                      Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                      Comentariu


                      • #12
                        Marian Bogdan, Ploiești - Open.
                        "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                        George Bernard Shaw
                        https://www.youtube.com/user/megan1RO

                        Comentariu


                        • #13
                          Sarbu Dan, Ploiești - Open.
                          "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                          George Bernard Shaw
                          https://www.youtube.com/user/megan1RO

                          Comentariu


                          • #14
                            Nitu Serban, Paulesti - Avansati;
                            Ene Florin, Paulesti - Avansati;
                            Acriva Marian, Paulesti - Avansati.

                            Comentariu


                            • #15
                              Narcis Dolis, Comanesti - Avansați;
                              Aldea Sandrino, Comanesti - Începători.
                              Multumim!

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X