Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Târgu Jiu - 02.11.2019

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ana Anna
    a răspuns
    Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
    As dori ca sa fie predictibilitate in organizarea unui asemenea turneu si al locatiei, deoarece daca se mai alege o asemenea locație exotică pentru unii dintre noi, renunț la a mai participa in circuitul Amatur. Am muncit un an, ca sa vad cu stupefacție locația.
    Dacă mai aveți de g?nd asa ceva, as prefera sa stiu din timp, se nu mai merg degeaba un an de zile la turnee

    Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
    Sunt de acord cu dnul Alin....

    Chiar vroiam sa precizez, eforturile oamenilor care au sarit in ajutor pe ultima suta de metri, sunt de apreciat!!!...dar , doar atat..

    Sincer, dk, de cand a zis dnul Emi ca e bolnav, as fi stiut ce inseamna acest lucru..( un turneu mai slab organizat decat unul B...si as jigni unele ,,B,,.uri demne de lauda..scuze..)_

    Cu siguranta, nu as mai fi batut atata drum......

    Si multa lume nu ar mai fi venit, sunt sigura...din pacate...

    Sa nu ne mai invartim in jurul cozii degeaba...



    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    buna seara domnilor,am stat deoparte in ultimele ore.unii au gresit altii sunt carcotasi spre surprinderea mea mai exista asumari de greseli si promisiuni pentru viitor.unii au muncit pentru acest turneu final tot anul(sportivi)altii(organizatori)cred ca in ultima a luna.toata lumea trebuie apreciata.acum incep carcotelile.am si eu una sper sa fiu pe subiect si sa nu mai primesc inca 5 puncte de infractiune,nu de alta dar imi mai raman 5 si trebuie sa schimbam masa !

    Lasă un comentariu:


  • Pinzar Alin
    a răspuns
    As dori ca sa fie predictibilitate in organizarea unui asemenea turneu si al locatiei, deoarece daca se mai alege o asemenea locație exotică pentru unii dintre noi, renunț la a mai participa in circuitul Amatur. Am muncit un an, ca sa vad cu stupefacție locația.
    Dacă mai aveți de g?nd asa ceva, as prefera sa stiu din timp, se nu mai merg degeaba un an de zile la turnee

    Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Marius_Ducu
    a răspuns
    Văd că toată lumea își dă cu părerea despre acest turneu final. Anul acesta, pentru mine a fost al 3-lea turneu final consecutiv, deci pot să-mi exprim o părere destul de pertinenta, fără jigniri, fără "pupături" și mai ales fără să fac comparații între săli. Am înteles că au fost diferențe mari între ele. Deci, voi puncta doar condițiile de la Avansați :
    Pro:
    - mobilizarea bună în urma anunțului d-ului EMI (multă sănătate!). Ne bucurăm ca s-a ținut turneul.
    - spațiu de parcare suficient
    - mingile Andro foarte ok!
    - premierea în oferirea unei sticle de Cola, care pe mine m-a pus pe picioare la un moment dat când am avut o cădere de energie.
    - curățenia și prezența h?rtiei igienice la toalete.
    - loc suficient în tribune.
    - atmosferă foarte bună.
    - concursul s-a terminat la o oră rezonabilă
    Așa nu:
    - locația turneului a dezavantajat o parte din concurenți, care au venit sau trebuiau să vină de departe.
    -? s-a început târziu turneul.
    - mesele de joc au fost numerotate pe ambele părți, cu cifre diferite, ceea ce a indus în eroare concurenții la început, pana fiecare și-a "găsit locul".
    - spațiu insuficient la masa de joc, chiar și pentru un atacant, dar mai ales pentru cei care se apară mai departe de masă.
    - lipsa mantinelelor de despărțire între mese, ceea ce a dus la foarte multe "stopuri".
    - lipsa unui culoar de trecere pe mijloc, dintr-o parte în alta a sălii. Știu poate îmi veți zice ca se putea trece prin părți, dar... am jucat acolo 2 meciuri și am fost încurcat vizual de cei care se plimbau de colo-colo.
    - lipsa perdelelor la geamuri.
    - iluminat insuficient, o parte din becuri nu funcționau.
    - lipsa scorurilor și a arbitrilor. Acest lucru a dus la multe "șicane" la masă între concurenți legate de "stopuri", serve din m?nă sau scoruri spuse greșit.

    Ca o concluzie: A fost frumos, dar NU m-am simțit ca la un turneu final. [emoji19]

    Felicitări câștigătorilor, organizatorilor ca și-au revenit pe ultima suta de metri și nu în ultimul rând învinșilor.
    Felicitări in special lui Sandu Andrei pentru performanță și lui Tibi Barbu, care a câștigat turneul și care mi-a fr?nt "aripile" în eliminatorii! [emoji112][emoji112][emoji112]

    Se pare că la masă contează concentrarea și nu titlurile.

    Să ne reîntâlnim sănătoși la masa de joc!

    Mr. Tomahawk

    Lasă un comentariu:


  • Mitar Marius Tiberiu
    a răspuns
    Va salutam din Sannicolau Mare /Timis! Ce pot sa va spun eu personal este cam asa! A fost un turneu cu bune si foarte putine neajunsuri! Dar so luam pe de alta parte! Citi dintre cei care arunca cu atita noroi in organizatori au organizat macar ceva in viata de zi cu zi????! Credeti ca este usor sa iei decizi in numele a peste 5000 de Amaturisti? Gresit! Trebuie sa ai stomac sa duci cite ti se spun si ti se reproseaza! Domnilor ! Trezitiva ! Suntem o mina de oameni care incercam sa ne intilnim din cind in cind ( fiecare dupa posibilitati) ! De obicei sunt la mina autoritatilor locale toti organizatorii! ( credeti ca e usor? Fals) Respect pe cei implicati in organizarea festinului de la Tirgu -Jiu! Felicitari TUTUROR celor implicati si aici si la celelalte turnee care sau incheiat si vor urma! E simplu! Nu va convine locatia! Nu mai participati! Dar va rog frumos nu mai dati in organizatori !egal de care parte de bariera se afla! Lasati AMATUR sa creasca asa cu bune si cu rele!Cu mult respect din BANAT!(Respecta si vei fi respectat)!....

    Lasă un comentariu:


  • olah oliver
    a răspuns
    Un turneu reusit,bravo
    Sa ne intalnim sanatosii.

    Lasă un comentariu:


  • spintactic
    a răspuns
    D-le Giosan, apreciez cuvintele de multumire pe care mi/ni le adresati.
    M-am bucurat sa pot fi de folos cat de putin la bunul mers al lucrurilor si consider ca ceea ce am facut era la indemana oricui.
    Imi place sa cred ca daca fiecare dintre noi am misca macar cate "un pai", impreuna am putea strange "baloti" de satisfactie.

    E adevarat ca au fost foarte multe lucruri care puteau fi facute mai bine, dar raman la parerea ca Organizatorii merita aprecierea noastra pentru eforturile depuse si pe aceasta cale LE MULTUMESC. Stiu ca stacheta ridicata de TF de la Alba-Iulia va fi cu greu atinsa dar asta ar trebui sa ne motiveze pe toti sa contribuim la succesul unui eveniment de o asemenea anvergura.

    Toate cele bune tuturor, Organizatori & Participanti & Spectatori!

    Sa ne revedem cu bine.

    Un anonim, sic!

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Postat în original de FinalDestiny Vezi post
    Cati dintre voi ati intrebat daca puteti ajuta cu ceva in timpul turneului? (sunt sigur ca au fost, dar prea putini)
    Domnul Razvan Cristofor din Comănești m-a sunat vineri la miezul noptii si mi-a spus ca daca avem nevoie vine si el la sala sa ne ajute sa montam mesele. I-am multumit frumos, terminasem deja la ora aia cu mesele, dar ii mai multumesc odată pentru intentie!
    Lui Bogdan Visan, care a stat cu mine pana la 2 noaptea i-am multumit deja. O mai fac o data!

    Au fost si sambata la sala Avansatilor oameni de suflet care au pus mana cand a fost nevoie. Florin Vajaica, Marius Alexandru, Botanel Eduard, etc. Si lor le multumesc pe aceasta cale!

    Dacă ne uităm cu atenție în jurul nostru cei mai mulți sunt oameni care merită atât respectul cât și eforturile noastre. Dacă ar fi altfel, nu cred că ne-am zbate atât.

    Lasă un comentariu:


  • FinalDestiny
    a răspuns
    Postat în original de sasatl Vezi post
    ...eu inca nu m-am retras din concurs , pentru ca nici nu m- am fost inscris...uite-TE la ultimile retrageri
    Domnii gen "sasatl" care nici macar nu au participat dar se gasesc sa arunce cu acuze cu orice ocazie... domnule, ar trebui sa-ti fie rusine pentru ca arunci cu niste vorbe in niste oameni care au depus eforturi supraomenesti sa organizeze ceva, mai ales ca s-au si intamplat niste lucruri neprevazute. Pe unii n-ai cum sa-i multumesti nici daca le organizezi un camionat ca la nationale.

    Din marea activitate a "dvs" pe forum, mai mult sunt comentarii si datul cu parerea, pentru ca la asta sunt experti postacii de pe forum. N-am vazut un turneu la care sa scrieti un mesaj "Felicitari organizatorilor pentru munca depusa". Asteptam un turneu organizat de dvs, sa vedem cum se face si sa ne "iluminati".


    Mesaj personal acum: Chiar daca nu am participat din pacate, pentru ca nu am fost in zona, tot respectul tuturor celor implicati in organizarea unui asemenea turneu! Putini realizeaza eforturile necesare organizarii unui asemenea turneu si se asteapta ca pentru 40 lei sa li se ofere standing-ovation si conditii ca la nationale. Cati dintre voi ati intrebat daca puteti ajuta cu ceva in timpul turneului? (sunt sigur ca au fost, dar prea putini)

    Lipsurile si parerile se pot oferi si intr-un mod constructiv, pentru a putea invata pentru anii urmatori, nu cu "ghimpi" si "acuze" si un ton negativ.

    O zi frumoasa!

    Lasă un comentariu:


  • Ana Anna
    a răspuns
    Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
    Dragi amaturisti, este foarte greu să organizezi un turneu dacă nu dispui de logistica corespunzătoare!
    Eu am simțit acest lucru din plin la câteva turnee pe care le-am organizat și vă spun sincer că tot profitul de la turnee îl folosesc pentru achiziționarea de mese și mantinele, deoarece nimeni nu garantează că X va veni cu logistica din dotare! Pentru a menține turneul de la Fieni, am cumpărat 4 mese, iar pe viitor voi fi nevoit să mai investesc și în altele!
    Doar așa vom mai avea parte de turnee în anumite zone ale țării!
    Trebuie să mulțumim celor care se implică și sprijină această mișcare "SUPERBĂ"- AMATUR!
    Să ne vedem sănătoși la următoarele turnee!
    Buna seara, nimeni nu contesta faptul ca e f greu de organizat..Dar, s.a si demonstrat, in anii anteriori, ca se poate!!
    Atunci cand s.a vrut, s.a putut.
    Conditii f bune, organizare tehnica f buna, indiferent de categoria jucatorului...Consider ca, este o dovada de respect pt fiecare persoana inscrisa, indiferent de cat de bun e, cat timp isi poate aloca pt antrenament ...
    Pentru ca suntem oameni, avem nevoie de respect reciproc...dk nu se poate, sa organizeze cine se pricepe, cine are timpul si rabdarea necesara.

    Nu e prima oara cand mi se greseste punctajul, la un concurs ( aveam incredere in organizatori ca vor verifica), dar, nu ma asteptam la un Turneu Final sa se intample..In fine, pt mine este doar un Detaliu,..de aceea nici n.am comentat nimic, crezand ca organizatorii decisesera asa...

    A fost, a trecut..
    Nu e cazul sa se iste discutii pe acest subiect..

    Vad doar ca multa lume a avut asteptari ( normale)_ ce tin de respect..si , de data asta nu s.a putut.

    Asa putem aprecia mai mult, organizarea din turneele trecute

    Ma bucur ca am revazut jucatori din toata tara si ca am jucat tenis de masă...

    Sper sa nu mi.o luati in nume de rau ( nu mai stiu in ziua de azi cum se mai interpreteaza)_ e doar o parere personala.
    Succes, tuturor!

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • pribeagu
    a răspuns
    Felicitări, tuturor ( organizatori, concurenți, câștigători) !

    Lasă un comentariu:


  • pribeagu
    a răspuns






    Lasă un comentariu:


  • ClaudiuManoiu
    a răspuns
    Dragi amaturisti, este foarte greu să organizezi un turneu dacă nu dispui de logistica corespunzătoare!
    Eu am simțit acest lucru din plin la câteva turnee pe care le-am organizat și vă spun sincer că tot profitul de la turnee îl folosesc pentru achiziționarea de mese și mantinele, deoarece nimeni nu garantează că X va veni cu logistica din dotare! Pentru a menține turneul de la Fieni, am cumpărat 4 mese, iar pe viitor voi fi nevoit să mai investesc și în altele!
    Doar așa vom mai avea parte de turnee în anumite zone ale țării!
    Trebuie să mulțumim celor care se implică și sprijină această mișcare "SUPERBĂ"- AMATUR!
    Să ne vedem sănătoși la următoarele turnee!

    Lasă un comentariu:


  • sasatl
    a răspuns
    ...domnu Gelu... si eu cred ca dumneata te-ai fi bucurat daca acest turneu ar fi esuat total , ca de , esti trup si suflet cu Emi , si anul trecut ...nu te supara pe mine ...

    Lasă un comentariu:


  • Marian Bogdan
    a răspuns

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de sasatl Vezi post
    ….
    ...esti printre putinii care intra de pe un cont pe altul si isi dau like personal. Pentru ce!?!

    Lasă un comentariu:


  • sasatl
    a răspuns
    ...e pacat ca cei care scriu ingrijit , au curajul sa scrie "nimic"...asa cu greseli , eu am transmis un mesaj ...si fara nici o rautate !

    Lasă un comentariu:


  • Pety
    a răspuns
    Postat în original de sasatl Vezi post
    Eu de anul trecut , tot pe timpul asta , am incercat sa avertizez conducerea amatur ca se pregateste ceva rau ( asta dupa ce am citit zeci de pagini de pe instagram si whatsapp )...daca va aduceti aminte ...si ca actuala conducere este catalogata ca fiind incompetenta si ca ar fi bine sa fie schimbata . Sa cam adeverit , tot ce am spus eu atunci , chiar daca unii vor vrea sau nu sa accepte acest lucru .
    Totii a-ti tacut malc , totii ati vrut " sa fie bine , ca sa nu fie rau " , adica " tacera e de aur " , inclusiv Giosan . Eu il consider ca fiind unul din cei responsabili de ceea ce s-a intamplat la acest turneu final ( lipsa de reactie si lipsa coloanei vertebrale atunci cand trebuie sa o ai )
    Ce atatea multumiri ca s-a desfasurat CONCURSUL FINAL , in orice conditii , am inteles ca s-a alergat mai mult dupa minge decat sa jucat tenis ( lipsa mantinelelor ) , lipsa tabelelor de scor ( asa cum erau anuntate ) si pe care multi le asteptau , ca de , e TURNEU FINAL .
    Daca va anunta dl. EMI cu vreo cateva ore mai tarziu ca nu-si mai poate respecta " intelegerea verbala " , probabil ca nici nu a-ti mai fi desfasurat concursul ( multa sanatate EMI ) . Iar faptul ca ati reusit cum ne cum sa-l desfasurati , asta nu-i o mare realizare domnule GIOSAN .
    Si dupa toate astea , an loc sa faceti o analiza a tot ceea ce s-a antamplat , domnule Giosan , vii si spui cu nonsalanta , ca e bine ca s-a sa desfasurat concursul macar si in conditile astea si ca nu se va mai putea atinge nici o data nivelul de organizare de la Alba Iulia , eu ma intreb atunci , de ce mai stai la carma acestei organizatii , domnule Giosan ?
    Probabil ca acum voi primi o gramada de " nu-mi place " , sau ca voi fi blocat , pentru ca am spus niste lucruri neplacute dar adevarate , adevarul de multe ori doare , dar e mai rau daca nu se gaseste nimeni sa-l spuna .
    Nu am nimic cu Comitetul Director , intodeauna i-am lut apararea , dar lucrurile aste trebuiau spuse de cineva .
    Cu stima...si ma iertati daca am deranjat .
    Se spune ca ? tonul face muzica ? , in traducere ...... e important ca mesajul transmis sa fie scris cât de cât corect in limba română ...

    PS Si eu aveam așteptări mai mari la un astfel de turneu, dar e important sa fim in stare sa ne manifestam mai ?ngrijit nemulțumirile ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • sasatl
    a răspuns
    Eu de anul trecut , tot pe timpul asta , am incercat sa avertizez conducerea amatur ca se pregateste ceva rau ( asta dupa ce am citit zeci de pagini de pe instagram si whatsapp )...daca va aduceti aminte ...si ca actuala conducere este catalogata ca fiind incompetenta si ca ar fi bine sa fie schimbata . Sa cam adeverit , tot ce am spus eu atunci , chiar daca unii vor vrea sau nu sa accepte acest lucru .
    Totii a-ti tacut malc , totii ati vrut " sa fie bine , ca sa nu fie rau " , adica " tacera e de aur " , inclusiv Giosan . Eu il consider ca fiind unul din cei responsabili de ceea ce s-a intamplat la acest turneu final ( lipsa de reactie si lipsa coloanei vertebrale atunci cand trebuie sa o ai )
    Ce atatea multumiri ca s-a desfasurat CONCURSUL FINAL , in orice conditii , am inteles ca s-a alergat mai mult dupa minge decat sa jucat tenis ( lipsa mantinelelor ) , lipsa tabelelor de scor ( asa cum erau anuntate ) si pe care multi le asteptau , ca de , e TURNEU FINAL .
    Daca va anunta dl. EMI cu vreo cateva ore mai tarziu ca nu-si mai poate respecta " intelegerea verbala " , probabil ca nici nu a-ti mai fi desfasurat concursul ( multa sanatate EMI ) . Iar faptul ca ati reusit cum ne cum sa-l desfasurati , asta nu-i o mare realizare domnule GIOSAN .
    Si dupa toate astea , an loc sa faceti o analiza a tot ceea ce s-a antamplat , domnule Giosan , vii si spui cu nonsalanta , ca e bine ca s-a sa desfasurat concursul macar si in conditile astea si ca nu se va mai putea atinge nici o data nivelul de organizare de la Alba Iulia , eu ma intreb atunci , de ce mai stai la carma acestei organizatii , domnule Giosan ?
    Probabil ca acum voi primi o gramada de " nu-mi place " , sau ca voi fi blocat , pentru ca am spus niste lucruri neplacute dar adevarate , adevarul de multe ori doare , dar e mai rau daca nu se gaseste nimeni sa-l spuna .
    Nu am nimic cu Comitetul Director , intodeauna i-am lut apararea , dar lucrurile aste trebuiau spuse de cineva .
    Cu stima...si ma iertati daca am deranjat .

    Lasă un comentariu:


  • Mihai Popescu-Apreotesei
    a răspuns
    Felicitari tuturor celor care au facut posibil sa avem totusi un turneu al campionilor anul acesta. Felicitari tuturor participantilor pentru efortul de a merge la Targu Jiu. Felicitari desigur si castigatorilor.

    Lasă un comentariu:


  • calyn85
    a răspuns
    Postat în original de dorel nistor Vezi post
    Felicitări simon csaba!! Imi pare rau ca nu m am retras în semn de protest pt tine...despre turneu pot spune atat ( dezastru) ...
    De ce a fost dezastru Dorel?...că ai pierdut tu?😀
    La categoria elite chiar nu ai ce sa bagi de vina...

    Lasă un comentariu:


  • Bubucrys
    a răspuns
    Bună ziua dragi colegi.
    Noi ăștia puțini din Piatra Neamț care am ajuns la turneul final țin sa mulțumească tuturor organizatorilor și participanților care au luat parte la acest turneu. Cine nu a organizat vreun turneu nu stiu daca stie ce muncă e in spatele fiecărui turneu pt a merge toate ca unse, aici fiind vorba de 4 sălii 360 participanți a fost o munca titanica. Sala de la open pot sa spun ca in inferioare am văzut si am batut iar in superioare nu am mai vazut si am luat bătaie .
    Noi grupul asta mic si vesel cand plecam la turnee în țară pt noi e ca o mica vacanță, asa ca pastrama si vinul au mers la suflet. M-am bucurat enorm sa ma întâlnesc cu prieteni mei din Oravița care-i salut din nou.
    Sa ne revedem sănătoși cu drag Bubu!!!
    Ultima editare de Bubucrys; 04.nov.2019, 20:19.

    Lasă un comentariu:


  • silvinio
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Cine s-a plimbat printre mese? Cred ca faci o confuzie!
    Domnu Gelu, eu stiu ca nu ma vedeti cu ochi buni, dar am fost destul de explicit.
    La postul numarul 898 imaginea a 3 si a 4 a, este vorba despre cine am facut eu referire.
    Imi pare rau ca ati plecat atat de repede si nu am avut ocazia sa va dau detalii de ce am dat ''nu mi place'' la o postare de a dumneavoastra.
    Pentru care imi cer scuze, dar nu retractez nimic.

    Lasă un comentariu:


  • Ana Anna
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    In primul rand nu este nevoie numai de aritmetica sau matematica superioară, ci si de regulile de departajare. In sală la incepători, la butoane, a fost o domnisoară care nu a făcut niciodată calculele unei grupe. Cu 48 ore inainte de turneu a fost invătată de catre mine cum se introduc datele in program si sa le posteze de pe laptopul meu ,iar in al doilea rand in sală au fost anuntati de catre mine să se acorde o atentie sporită față de completarea foilor, le-am explicat de două ori că la butoane nu este un cunoscător in determinarea locurilor.

    Probabil că si Ana stie matematică , dintre cei 3 este cu +2, iar la ceilalti doi cu -1 se mergea cu victorie directă, insă vezi tu Silviu, dacă Ana, care este veche in Amatur nu si-a dat seama de matematicile tale, cum să ai pretentii după două zile de butoane să afli matematica Amatur.

    Altfel, este de bine că toti 3 s-au calificat in superioare, acolo unde fiind grupe de 3 nimeni nu a fost pe locul 4.

    Faza că organizatorul avea obligatia să verifice foaia, da ai dreptate. La incepători, printre altii a fost desemnat ca organizator si Tătar Tiberiu, campionul turneului, probabil nu l-a interest decat cupa. Cel putin eu nu l-am văzut să facă ceva, o apa, un pix, o gumă, NIMIC!!!, binenteles in afară de refuzul de a intra la masa . La un moment dat a trebuit să-mi strâng catrafusele să plec, nu mă intelegeam de loc cu acesta, m-am intors din parcare la interventia lui Laurentiu. Eu spuneam hai să nu mai tragem de timp, el spunea să mai stea măcar vreo 15 min.

    Imi pare rău de Sergiu si Laurențiu care au alergat f mult, sigur nu s-au asteptat la asemenea anvergură, le multumesc pentru efortul depus.
    Liderul de grupa , de obicei face calculul...m.am bazat si pe faptul ca, cineva din ,,staful,, organizatoric va verifica foaia...Nu am vrut sa ma bag, pt ca nu eram prima,..nici nu ma simteam prea bine. Oricum, nu mai conteaza.

    Sper , anul viitor, turneul final sa fie mai bine organizat!
    Multa sanatate dnului Emi...s.a vazut lipsa ..

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • cirsteatoni
    a răspuns
    Postat în original de silvinio Vezi post
    Domnu Gelu, eu nu o cunosc pe doamna sau domnisoara Lorena.Deci nu pot fi acuzat ca am ceva cu dumneaei.
    Indiferent cine era trebuia sa verifice foaia.Cu aceasta situatie e un prilej bun de a invata.
    Am si spus ca nu Lorena a dispus jucarea a cate unui set de departjare.
    Liderul grupe, Constantin Mihaele a dispus.Cand am vazut o pana sa inceapa premierea cum se plimba printre mesele cu distinctiile am crezut ca a fost cooptata de conducerea amatur in staf.
    Daca trebuie sa dati vina pe cineva dati vina pe mine, eu am fost din partea Organizatorului local. Eu am gresit nu Constantin. Iar Lorena avea nevoie de ajutor si am incercat sa o ajut.
    Am incercat sa organizez putin lucrurile sa nu fie timpi "morti" sa se joace cat mai repede.
    Nu am luat in calcul setaverajul general nici eu, nici ea. Eu m-am bazat pe experienta personala, fiind intr-o situatie similara unul din colegii mei la un alt turneu, organizatorul a dispus jucarea unui set de departajare de care pana la urma nu s-a mai tinut cont, eu plecand intre timp din sala.
    Pe aceasta cale tin sa-mi cer scuze celor defavorizati in situatie de fata.
    Trebuia sa citesc regulamentul si nu sa ma bazez pe o experienta incompleta.
    Tibi Tataru nu a fost implicat in organizare, a fost o scapare.
    Eu am aflat cu o zi inainte ca o sa fiu implicat in organizare si nu s-au mai modificat foile oficiale.
    Cat priveste celalalt caz situatia e clara. Toti jucatorii erau la egalitate cu acelasi numar de victorii, respectiv una. Erau grupele superioare formate doar din 3 jucatori. Un jucator avea setaveraj total +2, calificat de pe primul loc. Ceilalti 2 aveau setaveraj -1, fiind la egalitate, numai ca s-a luat in calcul victoria directa dintre cei 2. Asta s-a tot discutat, au fost mai multi de fata, inclusiv Simon Csaba, primul care mia venit in minte(Sper sa nu se supere ca i-am pomenit numele). Celalalt jucator care era la egalitate plecase, dupa care s-a intors dandu-si seama ca de fapt el ar trebui sa se califice. S-a lamurit situatia. A fost totul, la vedere.
    Si eu am fost intr-o situatie similara la Pitești fiind la egalitate cu un alt jucator , tot cu -1 amandoi, dar s-a luat in calcul meciul direct, pe care l-am pierdut cu 3-2 in set decisiv desi am avut 2-1 la seturi si 8-5 in setul 4. Asa ca inteleg ca om si empatizez cu domnul Dobanda.
    Atat am avut de spus. O zi buna tuturor.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X