Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa TTA", București 19/20.10.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B "Cupa TTA", București 19/20.10.2019

    Turneu B “Cupa TTA” , București 19 și 20 Octombrie 2019
    LOCALITATEA: București;
    SALA: Top Tenis Arena;
    ADRESA+INDICATII ACCES: Stația de metrou Semănătoarea, în incinta SemaParc;
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: Sambata: 9,00 - 21,00 ; Duminica: 9,00 - 21,00;
    NUMĂR PARTICIPANȚI: Open 48 - Elite 36 Avansati 60 - Incepatori 60 , conform clasament Amatur;
    NR. MESE: 16 mese DONIC WORLD CHAMPION/ANDRO, aprobate ITTF;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Gerflor Taraflex Table Tennis;
    MINGI: Red&Black 3*.
    FACILITATI: Vestiare, dusuri , garderoba, minibar complet;
    MATERIAL DE PREMIERE: Cupe, medalii, diplome
    ÎNSCRIERI: Pe forum sau telefonic ;– ultima înscriere vineri 18 octombrie ora 21,00 Open respectiv Sambata ora 11 pentru Avansati ; Sambata ora 21,00 pentru Elite si Duminica ora 11.00 pentru Incepatori; Nu se fac inscrieri la sala;
    TAXA PARTICIPARE: 35 Lei . Pentru copiii SUB 14 ani 20 ron. Persoanele cu dizabilitați nu platesc taxa de participare. Câte 1 leu/participant plătitor se virează/donează către AmaTur. Se asigura apa plata – 2 L.
    SAMBATA:
    - Open: ora 9,00 – confirmarea inscrierii pana la ora 8,45
    - Avansati: ora 14,30 – confirmarea inscrierii pana la ora 14,15
    DUMINICA:
    - Elite: ora 09,00 – confirmarea inscrierii pana la ora 8,45
    - Incepatori: ora 14,30 - confirmarea inscrierii pana la ora 14,15
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum;
    - prioritatea la înscriere: in ordinea inscrierilor;
    - ultima retragere Vineri 18.10.2019, ora 21,00 pentru Open/Avansati și Sambata 19.20.2019, ora 21.00 pentru Elite/Incepatori;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    SISTEM DE JOC
    OPEN maxim 48 participanți – Sambata, ora 9,00-17,00;
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 20 si mai mica decat 33 precum si jucatorii Avansati cu MP<20 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    Avansați maxim 60 participanți – Sambata ora 14,30-21,00;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mare sau egala cu 10 si mai mică decat 20, precum si jucatorii incepatori cu MP<10 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători, se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    ELITE maxim 36 participanți – Duminica, ora 09,00-17,00;
    - Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 33 precum si jucatorii openisti cu MP<30 care doresc si care sunt rugati să-şi anunțe aceasta optiune, în limita locurilor disponibile;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    ÎNCEPĂTORI maxim 60 participanți – Duminica ora 14,30-21,00;
    - Participă orice jucător amator cu MP mai mică decat 10;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 5/6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    Numarul de locuri repartizat fiecarei categorii poate fi modificat in functie de categoriile celor inscrisi.

    ORGANIZATOR:
    Catalin Dutu, tel. 0774.420.441;

    ATENTIE!
    - Atentie la plata parcarii, de la 01.09.2017 parcarea se plateste la casieria Sema Parc, 2 lei prima ora la care se adauga 1 leu pentru fiecare ora suplimentara.
    Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
    23 de mese Donic World Champion TC
    Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
    45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
    1000lux lumina pe masa
    Omologata FRTM
    www.toptenis.ro

  • #2
    Inscrieri Elite - on 10/19/2019 at 8:50:12 PM

    1. Panea Ovidiu, Bucuresti, 627 - 43.7 - E
    2. Macarenco Andrei, Bucuresti, 9 - 42.98 - EL
    3. Rogoz Nicoleta, Bucuresti, 561 - 39.97 - EF
    4. Ursu Teodor, Bucuresti, 543 - 39.83 - E
    5. Ropotan Iulian, Bucuresti, 92 - 39.27 - EW
    6. Dinca Daniel, Bucuresti, 25 - 38.1 - ELH
    7. Radu Daniel, Bucuresti, 279 - 35.24 - E
    8. Sandu Bogdan Gabriel, Bucuresti, 360 - 34.76 - E
    9. Megan Alexandra, Bucuresti, 530 - 34.75 - EF
    10. Sinita Eugen, Bucuresti, 419 - 33.23 - E
    11. Jimmy Lu, Bucuresti, 125 - 31.9 - O
    12. Gavrila Aurel, Bucuresti, 72 - 29.68 - OWH
    13. Micuda Mihai, Bucuresti, 155 - 29.54 - O
    14. Bradatan Lenuta, Bucuresti, 421 - 28.86 - OF
    15. Acsinte Oana, Bucuresti, 613 - 27.43 - OF
    16. Papacu Bejoli, Bucuresti, 211 - 26.49 - OW
    17. Marcu Nicolae, Bucuresti, 658 - 24.27 - O
    18. Valcea Daniel, Pitesti, 363 - 23.12 - O
    19. Negria Mihai, Bucuresti, 912 - 21.63 - O
    20. Dospinescu George, Sibiu, 242 - 21.02 - OW

    Inscrieri Incepatori - on 10/19/2019 at 9:18:08 PM

    1. Enache Vivian, Bucuresti, 933 - 9.43 - I
    2. Craiu Catalin, Ramnicu Valcea, 2852 - 8.9 - I
    3. Sirbu Ion, Bucuresti, 2019 - 8.85 - I
    4. Constantin Sandu, Bucuresti, 1497 - 8.63 - IW
    5. Patrascu Dorin, Pitesti, 1274 - 8.5 - I
    6. Constantin Filip, Sinaia, 780 - 8.43 - I
    7. Ionescu Daniel, Bucuresti, 2188 - 7.9 - I
    8. Busuioc Stelian, Bucuresti, 2589 - 7.5 - I
    9. Banciu George, Constanta, 1671 - 7.2 - I
    10. Hodivoianu Marius, Bucuresti, 952 - 6.87 - I
    11. Ion Radu Bogdan, Bucuresti, 2253 - 6.85 - I
    12. Boteanu Nicu, Bucuresti, 2212 - 6.8 - I
    13. Uzoma Ogbonna, Bucuresti, 1960 - 6.4 - IF
    14. Toader Petru, Bucuresti, 894 - 6.13 - I
    15. Stoia Florin, Bucuresti, 2962 - 6 - I
    16. Serban Mihai, Bucuresti, 2509 - 5.6 - I
    17. Amariei Sorin, Bucuresti, 3301 - 5.4 - I
    18. Busnatu Radu Andrei, Bucuresti, 3302 - 5.4 - I
    19. Caloian George, Bucuresti, 2245 - 5.3 - I
    20. Ghita Mihai, Bucuresti, 2573 - 5.2 - I
    21. Radulescu Catalin, Ploiesti, 1592 - 5.12 - IH
    22. Stoicuta Marius, Bucuresti, 2353 - 5 - I
    23. Lucsor Bogdan, Bucuresti, 3036 - 5 - I
    24. Boteanu George, Bucuresti, 3708 - 5 - I
    25. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 1166 - 4.17 - I
    26. Velcea George, Bucuresti, 2616 - 4 - I
    27. David Sergiu Danut, Bucuresti, 2934 - 4 - I
    28. Tanasescu Alex, Bucuresti, 2267 - 0
    29. Chibulcuteanu Paul, Bucuresti, 3173 - 0 - I
    30. Stamate Cristian, Bucuresti, 3261 - 0 - I
    31. Predus Paul, Bucuresti, 3443 - 0 - I
    32. Oprea Radu Andrei, Bucuresti, 3444 - 0
    33. Busuioc Marian, Bucuresti, 3546 - 0
    34. Dinu Vladimir, Bucuresti, 3657 - 0
    35. Georgescu Tudor, Bucuresti, 3903 - 0 - I
    36. Nuca Tiberiu Gabriel, Bucuresti, 3928 - 0 - I
    37. Grecu Alexandru, Bucuresti, 3939 - 0 - I
    38. Duta Claudiu, Bucuresti, 3984 - 0
    39. Nicoara Calin, Bucuresti, 4562 - 0 - I
    40. Stinghe Sasha, Bucuresti, 4588 - 0 - I
    41. Nastase Cosmin, Bucuresti, 4601 - 0 - I
    42. Ianculovici Svetozar, Bucuresti, 4651 - 0 - I
    43. Popescu Marius Andrei, Bucuresti, 4655 - 0 - I
    44. Ignat Alexandru, Bucuresti, 4811 - 0 - I
    45. Tudorache Gabriel, Panciu, 4879 - 0 - I
    46. Stuparu Dragos, Bucuresti, 4993 - 0 - I
    47. Rusu Dimitrie, Bucuresti, 4994 - 0 - I
    48. Florescu George, Bucuresti, 4995 - 0 - I
    49. State Malin, Bucuresti, 4996 - 0 - I
    50. Sterie Stefan, Bucuresti, 4997 - 0 - I
    Ultima editare de TopTenisArena; 19.oct.2019, 20:18.
    Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
    23 de mese Donic World Champion TC
    Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
    45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
    1000lux lumina pe masa
    Omologata FRTM
    www.toptenis.ro

    Comentariu


    • #3
      Clasament Open

      1. Traista Andrei - Bucuresti
      2. Balaban Catalin - Bucuresti
      3 -- 4
      Ionascu Gabriel - Bucuresti
      Zamfir Gicu - Bucuresti
      5 -- 8
      Boroleanu Robert - Bucuresti
      Udrea Valentin - Bucuresti
      Dena Corneliu - Giurgiu
      Dumbrava Doru - Bucuresti
      9 -- 2v gr.sup.
      Belinsca Romeo - Bucuresti
      10 -- 13 1v gr.sup.
      Pantelimon Andi - Bucuresti
      Nicolae Alin - Bucuresti
      Acu Paul - Bucuresti
      Popescu Eugen - Bucuresti
      14 -- 15 0v gr.sup.
      Lita Gabriel - Bucuresti
      Ciripan Camelia - Bucuresti
      16 -- 17 0v gr.inf.
      Marin Marian - Bucuresti
      Bistreanu Armand - Bucuresti

      Clasament Avansati

      1. Serban Bogdan - Bucuresti
      2. Plop Adrian - Bucuresti
      3 -- 4
      Serban Leonard - Bucuresti
      Baluta Silviu - Bucuresti
      5 -- 8
      Coval Andrei - Bucuresti
      Dina Alexandru - Bucuresti
      Palaloga Sebastian - Bucuresti
      Ipate Virgil - Bucuresti
      9 -- 12
      Tiosea Nicolae - Bucuresti
      Podlovschi Bogdan - Bucuresti
      Bruma Ovidiu - Botosani
      Popa Vlad - Bucuresti
      13 -- 2v gr.sup.
      Pasoveanu Silvian - Bucuresti
      14 -- 20 1v gr.sup.
      Cocolos Alexandru - Bucuresti
      Paul Cosmin Sebastian - Bucuresti
      Balasa Ion - Bucuresti
      Apostoaiei Andrei - Bucuresti
      Enciu Marcel - Bucuresti
      Rapan Mihai - Bucuresti
      Danila Eugeniu - Bucuresti
      21 -- 22 0v gr.sup.
      Ciocau Viorel - Bucuresti
      Dobre Alexandru - Bucuresti
      23 -- 24 0v gr.inf.
      Ficleanu Gabriel - Giurgiu
      Balaban Daniel - Bucuresti

      Absente N - Avansati
      Spaiuc Florin - Bucuresti

      Clasament Elite

      1. Macarenco Andrei - Bucuresti
      2. Ursu Teodor - Bucuresti
      3 -- 4
      Jimmy Lu - Bucuresti
      Sandu Bogdan Gabriel - Bucuresti
      5 -- 8
      Micuda Mihai - Bucuresti
      Panea Ovidiu - Bucuresti
      Megan Alexandra - Bucuresti
      Ropotan Iulian - Bucuresti
      9 -- 11 1v gr.sup.
      Rogoz Nicoleta - Bucuresti
      Dinca Daniel - Bucuresti
      Acsinte Oana - Bucuresti
      12 -- 15 0v gr.sup.
      Sinita Eugen - Bucuresti
      Gavrila Aurel - Bucuresti
      Bradatan Lenuta - Bucuresti
      Papacu Bejoli - Bucuresti
      16 -- 1v gr.inf.
      Negria Mihai - Bucuresti
      17 -- 19 0v gr.inf.
      Marcu Nicolae - Bucuresti
      Valcea Daniel - Pitesti
      Dospinescu George - Sibiu

      Clasament Incepatori

      1. Constantin Filip - Sinaia
      2. Patrascu Dorin - Pitesti - Descalificat!
      3 -- 4
      Sterie Stefan - Bucuresti
      Chibulcuteanu Paul - Bucuresti
      5 -- 8
      Sirbu Ion - Bucuresti
      Boteanu Nicu - Bucuresti
      Stoia Florin - Bucuresti
      Banciu George - Constanta
      9 -- 16
      Tanasescu Alex - Bucuresti
      Uzoma Ogbonna - Bucuresti
      Enache Vivian - Bucuresti
      Ion Radu Bogdan - Bucuresti
      Stamate Cristian - Bucuresti
      Ianculovici Svetozar - Bucuresti
      Craiu Catalin - Ramnicu Valcea
      Constantin Sandu - Bucuresti
      17 -- 18
      Serban Mihai - Bucuresti
      Toader Petru - Bucuresti
      19 -- 20 2v gr.sup.
      Busnatu Radu Andrei - Bucuresti
      Ignat Alexandru - Bucuresti
      21 -- 27 1v gr.sup.
      Ionescu Daniel - Bucuresti
      Hodivoianu Marius - Bucuresti
      Amariei Sorin - Bucuresti
      Caloian George - Bucuresti
      Busuioc Marian - Bucuresti
      Dinu Vladimir - Bucuresti
      Stinghe Sasha - Bucuresti
      28 -- 36 0v gr.sup.
      Busuioc Stelian - Bucuresti
      Ghita Mihai - Bucuresti
      Predus Paul - Bucuresti
      Nicoara Calin - Bucuresti
      Neagu Matius - Bucuresti
      Souca Liviu - Bucuresti
      Nastase Cosmin - Bucuresti
      Stuparu Dragos - Bucuresti
      State Malin - Bucuresti
      37 -- 2v gr.inf.
      Baltac George - Bucuresti
      38 -- 45 1v gr.inf.
      Velcea George - Bucuresti
      Georgescu Tudor - Bucuresti
      Grecu Alexandru - Bucuresti
      Popescu Marius Andrei - Bucuresti
      Tudorache Gabriel - Panciu
      Stancioiu Filip - Bucuresti
      Rusu Dimitrie - Bucuresti
      Florescu George - Bucuresti
      46 -- 53 0v gr.inf.
      Stoicuta Marius - Bucuresti
      Lucsor Bogdan - Bucuresti
      Boteanu George - Bucuresti
      Stoicescu Gheorghe - Iedera
      David Sergiu Danut - Bucuresti
      Pascu Mihail - Ploiesti
      Nuca Tiberiu Gabriel - Bucuresti
      Duta Claudiu - Bucuresti
      Ultima editare de marcelgiosan; 21.oct.2019, 18:09.
      Top Tenis Arena - Cea mai mare sala de tenis de masa din Bucuresti
      23 de mese Donic World Champion TC
      Suprafata de joc Gerflor Taraflex TT
      45mp, 70mp, 120mp / masa spatiu de joc
      1000lux lumina pe masa
      Omologata FRTM
      www.toptenis.ro

      Comentariu


      • #4
        Toader Petru, Bucuresti, începători


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comentariu


        • #5
          Dena Corneliu - Open

          Comentariu


          • #6
            Lita Gabriel - Bucuresti - Open

            Comentariu


            • #7
              Se înscrie Bejan Alexandru din Tecuci la Avansați . mulțumesc

              Trimis de pe al meu RNE-L21 folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Ion Lazar si Catalin Balaban Open Bucuresti

                Comentariu


                • #9
                  Enciu Marcel, București: Începători.

                  Mulțumesc!

                  Comentariu


                  • #10
                    Bistreanu Armand - Buc - avansati

                    Comentariu


                    • #11
                      Doru Dumbrava-Bucuresti-Open, multumesc!

                      Comentariu


                      • #12
                        Podlovschi Bogdan, Bucuresti, Avansati.

                        Comentariu


                        • #13
                          Sandu Bogdan Gabriel, Bucuresti, Elite
                          Macarenco Andrei, Bucuresti, Elite


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Blade 1: Butterfly Innerforce Layer ZLC, FH/BH: T05
                          Blade 2: Butterfly Viscaria, FH/BH: T05

                          Comentariu


                          • #14
                            Ionascu Gabriel, Open. Multumesc!

                            Comentariu


                            • #15
                              Ion Radu Bogdan , Bucuresti , Incepatori
                              Grecu Alexandru , Bucuresti , Incepatori

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X